1401
Samsung,Nintaus,Philips,Panasonic,RioVolt és társaik
  • OPM
    #44
    És akkor végülis mennyiért vetted?
  • Efreet
    #43
    nem rossz...
    1 tanács: érdemes a pénzt áldozni rá, és venni 1 Varta nagytöltöt (16órás), és szintén Varta 700mAh-s AAA-s meg 1600mAh-s AA-s aksikat hozzá, hónapok alatt visszahozzák az árukat, ráadásul ezek már NiMH-sak, vagyis lényegesen tovább bírják, és több töltést bírnak teljesítménycsökkenés nélkül.
    és mivel szerintem az ilyenekbe csak gyorstöltöt raknak, a saját töltörendszerét ne használd, csak végsö esetben.
  • Borg
    #42
    Na megvan végre a Samsung mp3-CD cuccos:)
    (MCD-MP67 CD-yepp)

    Egyelőre meg vagyok elégedve vele, a kék szinű lcd világitáson kivül mindent tud ami rá van irva. Mondjuk ezt tudtam elötte is h ami a dobozon rajta van kék világitás az nincs igazából rajta, de ez nem lényeg.


    Features:

    -2 féle repeat, és random funkció
    -Album funkció, ami a könyvtárak között vált a CDn (ha van)
    -Ugrás előre hátra egyet, illetve előre 10esével
    -ESP 100s (mindig be mp3hoz) és opcionálisan kibe kapcsolható audio CDhez
    -utolsó lejátszott szám tárolási funkció
    -SBS mélyvariáló gomb (szokásos)


    Tartozékok:

    -maga a cdyepp, aminek tök jó mattított aluminium háza van
    -távirányitó amit a fülhallgatóhoz lehet beiktatni, play pause, stop, és back forward funckiókkal, valamint a yeppen is, és a távirányitón is lezárhatók a gombok (hold)
    -Adapter
    -fülhallgató, ami rendkivül jó minöségű (amit a sonyhoz adnak meg sem közeliti ezt)
    -Külsö elem rack, amit az eszköz hátuljára lehet csatlakoztatni, +2 AA elem tárolására alkalmas, ezzel +16 órával meghosszabbitva az alapból 5 órás (belső AAA elemekkel) lejátszási időt ESP használata mellett. Ha az ESP off, akkor erre +1óra.


    Elemet sajnos nem adnak hozzá, igy kezdetnek Adapterről megy most, illetve van 2 AAA elemem amit a Yeppbe tok tenni, és arról megy.
    Ha a 2 AAA elem a yeppben akku, akkor azt a töltöről automatikusan tölti.
    Meg még majd kell 2 AA elem a rackbe, és akkor max lejátszási idő.


    Képernyője szerintem elég, ugyan ID3mat nem tud, de ha nyomtatsz fájl-listát akkor nem is kell, album(könyvtár)számot, és aktuális mp3 sorszámot ir ki, eltelt időt, valamint hogy milyen módban fut, mp3/cd batt/töltö random repeat stb..
    Meg van valami idóta animáció is a kijelzőn de arról had ne szóljak most:) (kb a BEE reklámmal egy szinten van:)


    Az első benyomásaim igy pár óra után:

    - Nagyon könnyű a cucc!
    - Szép hangminősége van (szerencsére a hirekkel ellentétben)
    - Problémamentesen lejátszik minden régebben irt MP3 CDmet, amin hosszu fáljnevestúl kezdve az mp2 fileig, még olyan is van amin nem csak Mp3 van azt is kiválogatta, a kitétel .mp3 legyen a file és már játtsza is..
    - Le van irva a dokumentációjában, h 30-90mp is lehet az összes mp3 file bescannelése egy lemezen, hát nekem a 88 mp3mat és egyéb utilokat tartalmazó lemezt olvasta legtovább, ez volt 10mp!
    - Nameg mp3 file méretére sincs megkötés, egy RW-cdt próbáltam ki, 3x200MB-os Digweed mixxel (yeah:), 2mp alatt beolvasta, és ezerrel játssza is le.
    - és végül a a rohatt reklám matrica szúrja csak a szemem rajta, amit minden eszközt bevetve fogok levakarászni róla:)
  • Laalee
    #41
    jaja pont ott :)
  • Efreet
    #40
    petöfihíd budai oldalon elindulva jobboldalt a hosszú épület a magas után :)
  • Laalee
    #39
    tigra computer

    valamelyik bme kolesz aljaban van :)
  • Efreet
    #37
    tulképpen nem lett volna túl nehéz 30 hozzászólást visszaolvasni :) majd mesélj milyen
  • Borg
    #36
    Aha akkor tényleg egész jó lehet..De mind1 mostmár jön a samsung cuccos, hétvégére meg is lesz:)
    Sajnos itt nemigazán van választék, eleve nintaust ezért nem is tudtam volna venni, mindössze Philips és Samsung közül választottam...
  • Efreet
    #35
    Borg: olvass vissza. leírtam mindent róla.
    de akkor mégegyszer
    tartokzék: lejáccó, 1 pár füles (jó minöség), audiokábel (lineout-rca), 2db 800mAh-s aksi, szivargyújtó-töltö, konnektoros töltö, (a lenoxxnál kazi-adapter). mi kell még? equalizer van benne valami 5 beállítással, szükségtelen. rázkódásvédelem van, korrekt. az alap 800as aksikkal 4-4,5 órát megy, (haver freecom beatman-je, ami "húúdekicsi, és húúdeszuper" bírja a 2 1100as aksival alig 4 órát, no comment) vettem hozzá azóta 2 1600as aksit, azzal 8-9 órát ment második töltés után. minden további a 9,15,16. hozzászólásban. ja, és ezek nem noname-ek. a Nintaus azért cd és dvd környéken nagyon ott van. (ráadásul Samsung hardware az egész)
  • Borg
    #34
    Hát lehet h nem voltam a magyar oldalon, de én a külföldin nem találtam Mp3 támogatásu discmant panasonicot.. mindenesetre nem verik nagy dobra hogy van nekik, akkor kb a support is ennyi lehet.
  • Borg
    #32
    A Panasonicnak nincs is hivatalosan támogatott Mp3 discmanje.
  • Borg
    #30
    de ezek olyan noname cuccok (tiszta AMD) milyen felszereltségük van? ESP? tartozékok stb? mi van benne ebben az árban? hangminöség?
  • Efreet
    #29
    uj lenoxx 37, tud id3-at.
    nintaus 39 mindegyik fajta, van amelyik tud id3-at.
  • Borg
    #28
    Pl?

    Mert pl Philips exp 301 59900 nem tud ID3t
    Philips exp 501 már tud id3t és 70ezer felett van...

    Amugy nagyon az uj sorozatos samsung yepp fele hajlok, jo az ára is, és állitolag a hangminösége is már toppon van...
  • Efreet
    #27
    ja, ugyanannyi mint a többinek :)
  • Borg
    #26
    ah franc se szaraxik ezzel, berakom counteres rename, aztán 001-xxx ig mennek a filenevek:) ugyis nyomtatok listát mellé, amit veszek meg valoszinü nem fog ID3at kiirni, mert enyhén huzós azoknak az ára..
  • Laalee
    #25
    en juliet modba irom a cd ket de ugy nemtismeri a hosszu fileneveket :) szal roviditi a 6+~1.mp3 filenev re :) magyarul a win95 fele dos filenevekre. egy kicsit szar igy de kb 3mp es ugyis kiirja az id3 tag et. szal tokmindegy mi a file neve. szarba akor vagyok ha track01-02-03-04-05 filenevek vannak akönyvtarban :)
  • Efreet
    #24
    borg: a 31 hosszúfilenév.. szóval 28+3 inkább mp3-aknál. úgyis tölti helyette az id3-at, az elsö pár karakter úgyis fix sorrendet épít.
    drag: Laalee-t kérdezd, az ö Lenoxx-a ugyanaz mint az én nintaus-om, és neki volt hozzá töltö.
  • OPM
    #22
    Légyszi nézzétek meg a Rádiómagnó + Mp3/CD-lejátszó c. topicot! Thnx
  • Borg
    #21
    magyarul 31 karakter a max, +.mp3 ?
  • danten
    #20
    A Grundigrol tudtok valami infot? koszi.
  • Efreet
    #19
    az ISO rendszer szerinti filenevet olvassa, (level 1 8+3 karakter, level2 31 karakter)
    én level2ben írom a cd-ket.
    ez alapján a Nintausnak jó a hosszú filenév is (valószinü a lenoxx is), alap lejátszás szerint az alkönyvtárakba névsor szerint lép be (ékezetek nem voltak nálam, azt nemtudom), azon belül is elöször a további alkönyvtárak, utánuk a fileok névsor szerint. a space-t, kötöjelet, aláhúzást, felkiáltójelet, kettöskeresztet, dollárjelet gond nélkül elfogadta.
  • Borg
    #18
    Ha CDre MP3at irok, akkor annak hogyan kell kinéznie?
    Lehet pl hosszufájlnév, milyen karakterek lehetnek a nevében? számozás stb..
  • Laalee
    #16
    az ilyan bass bust meg satöbbi csak ront a hangon mint javitana szoval ha emiatt akar valaki venni masfajtat az rosszu dont :)

    nekem az uj lenoxx van tok ugyanaz meg kinezetre is mint a nintaus id3 ja tudasra is pont ugyanaz, csak adnak hozza kazetta adaptert es auto toltot, valamint egy rca-jack kábelt. az ara is kb ugyannnyi kari elött 37K ert vettem... nemhinnem hogy a philips 2* ilyen jo lenne.
    1 problemat talatam, ami lenyegeben engem nem zavar egyaltalan aksirol hasznalva miutan feltoltotte a buffert fel mp re megakad. (gyakorlatban, a szam elso 2.-3. mp e ben van egy ugras) toltorol hallgatva ezt nem tapasztaltam. hangminosegre semmi panaszom, rakötöttem az erösitore otthon szep tiszta hangja volt.

    ismeros most vett thomson mp3 lejatszot 38K ert avval sincs semmi baja.
  • Efreet
    #15
    nekem a 10-ben leírt cuccom van. (Nintaus) pár vélemény-kiegészítés róla.
    3 típusban készül, mindegyikben 1 extra van az alábbiak közül (mind3 ugyanannyiba kerül):
    -hangfelvevö
    -id3 kijelzés
    -videoCD lejátszás
    (nekem az id3-as van)
    simán olvassa a CDR-t, CDRW-t (audio meg mp3-at is) (ANEE!)
    a hozzá adott aksikkal (2 850mAh-s noname AA-s) 4-4,5 órát megy, a külön hozzávásárolt 720-assal ment már 4 órát is, de inkább kevesebbet, elemet csak végsö esetben használok (ez a 2 pár mindenképpen elég 1 napra, és éjszaka töltöm).
    a saját belsö töltöje botrányosan rossz, érdemes egy külsö töltöt venni hozzá. (nemtudom hogy ez nálam sorozathiba vagy mindegyiknél ilyen)
    a lejátszás szép tiszta, rendes, az agyonspecializált id3-akkal (musicmatch, stb) nehezen birkózik meg, én újrakódoltam az mp3-akat, hogy rendbejöjjenek, kitisztuljanak, és csak saját id3-at írtam bele, azzal nem volt gondja, szépen scrollozza a kiírást.
    a rázkódásvédelem hátizsákban buszon ilyesmi jól viselkedik, stabilan tartja a jelet, audioCD-nél kevésbé, ott könnyebben elugrik, meg egy kiadós futkározást is nehezen visel... de nagyjából visszatalál :)
    nem írják csak a mesekönyvben, de 22Khz-es mp3akat nem olvas be, csak felette (ez nem egy nagy tragédia)
    ha van még valami kérdés szóljatok, válaszolok szívesen.
  • OPM
    #13
    Ezt találtam (http://index.hu/tech/mp3/mptrip/)
    ,,Az MpTrip beveszi az írható, az újraírható, az audio és az mp3-lemezeket egyaránt.''
  • Anee
    #12
    nekem sima diszkmen is jó lenne csak az újrairhatót ismerje
  • Borg
    #11
    Hat samsung ilyen irányu cuccairól nem mondananak túl sok jót. Állitólag nem nyerő a hangminőség meg iylesmi, ha nem csak gagyi fülhallgaton hallgatod.. nameg a rázkódásvédelem se a legjobb.
    Nekem most vagy eXp 301 vagy 501es lesz a PHILIPStől.
    A 301es 49900 (itt kiskerben) az 501es meg 70felett.
    -mind2 100s MP3hoz, és 45s CDA-hoz rázkódásvédelem, azt mondják mindenhol, h az összes MP3CD lejátszók közül a philips ESPje a legjobb, nem lehet skipre birni egyszerűen.
    -CD,CDR,CDRW,UDF (+ az 501es még JOLIET és egyéb formátumokat is ismer)
    -32-320kb/s MP3,és AAC hangformátum
    -~22órás lejátszási idő,e gy feltöltéssel, automatikus kikapcsolás ha nem használod.
    -Az 501már az ID3tageket is kiirja, jokis kijelzője van, a 301 csak directory(mint album) számláló,és benne szám-számláló, de ezek is KORLÁTLANOK, nem ugy mint egyes lejátszóknál (pl jazz piper) amik csak 99max directoryt tudnak, meg határos file-számot felismerni..
    - rengeteg féle lejátszási mód, meg dynamic bass meg satöbbi van rajtuk..
    Csak kicsit drágák..
  • Anee
    #10
    nekem olyan stuff kellene amely az újrairhatókkal is boldogul..lehet sima dizskmen is...eddig csak egy thompson tudja felismerni de lejátszani nem volt képes:-(((
  • OPM
    #9
    --------------------------------------------------
    NINTAUS MP3/CD 318 lejátszó (ID3)
    TULAJDONSÁGOK:
    * Irott és műsoros CD lemezt egyaránt lejátszik
    * Digitális LCD kijelző
    * 500 másodperces felvételi kapacitás
    * Beépitett újratöltési rendszer

    MI TALÁLHATÓ A DOBOZBAN:
    * 1db MP3 lejátszó
    * 1 db AC csatlakozó
    * 1 db fülhallgató
    * 1 db RCA csatlakozó
    * 2 db AA újratölthető elem
    * 1 db magyar nyelvű leirás
    * 1 db angol nyelvű leirás
    TULAJDONSÁGOK
    * Samsung lézerfej (CMS-M91BG6)
    * Samsung CD és MP3 dekóder (TLT232MD)
    * Samsung CPU (KS88P21481)
    * Lejátsza mind az irott MP3, mind az irott és műsoros CD lemezt
    * 60 másodperces rázkódásmentesség MP3 discek, 20 másodperces rázkódásmentesség CD discek lejátszásánál
    * Belső elemfeltöltő rendszer
    * 500 másodperces felvételi és visszajátszási kapacitás
    * A hosszú fájlnév alatti rögzités támogatása ( támogatja az ID3 Tag-et)
    * Egyszerre maximum 256 cimet és 512 fájl-t képes felismerni mind MP3, mind CD és CDR esetében
    * DBBS basszus erősitő rendszer (5 equalezer)
    * a 32bps--320kbps MP-3-as és VBR MP-3-as fájlok támogatása
    * 7 féle lejátszási mód
    * „Repeat” és „Random” funkciók.
    * Ajánlott fogyasztói ár: 39.OOO Ft
    --------------------------------------------------

    Erről mi a véleményetek? Esetleg van vkinek ilyen lejátszója?
    thnx
  • Borg
    #8
    IDEA diszkont (egyetlen hely ahol foglalkoznak ilyesmivel a közelben):
    - Philips eXpanium 501?
    Nincs. Túl drága, nem hozunk magyarországra.
    - Van eXp 301 201 meg 101. A 301es, ami abban különbözik az 501töl hogy csak 45s anti shock, és nincs ID3 kijelzés, 59900ft..........
    - Meg valami Nintaus szirszar, amiröl nincs rendes info, és amugy sem valami nagy szám technikailag a leirás alapján.

    Mondjon már valaki helyet, ahol kapni ilyesmit, és h mennyiért.
  • Pheel
    #7
    Szerintem az ilyen eszközökkel pont azt bukja be az ember, amiért az mp3 lejátszók jók: a kis súlyt és méretet, valamint a viszonylag kis fogyasztást.
  • Anee
    #6
    a philipsről én is csak jót halottam de egy hátránya van...az ára
  • Borg
    #5
    Az amazon.com-on tudsz olvasgatni róla (nem megvenni:) ott vannak technikai adatok, meg fórum minden tipusnál, hogy ki mit gondol róla akinek van. Samsung YEPPet valóban lehuzzák mint a szart, állitolag a hangminösége is rossz.

    Én egy Philips eXpanium 501esre gondoltam, azt irják nem lehet skipre birni egyszerüen, és nincs az a formátum amit ne tudna, még az UDFes CDt is, meg a wma, aac hangformátumot is tudja.
    Vagy egy RioVOLT SP250, az még elég meggyőző teljesitményű.
    Van valakinek a 2 közül valamelyik?
  • Anee
    #4
    nem vagyok hülye bazzz
    cd+mp3
  • OPM
    #3
    lehet hogy félreértetted...
    Én a Samsung mp3 lejátszós discmanje után érdeklődöm, nem egy sima audio cd lejátszó után :)
  • Anee
    #2
    Már kapható...eggyik osztálytársnak van...
    de nagyongyökér mert az írott cdvel szarakodott....a cd-t nem én irtam de akkor is hifivel jól megy ez a cd yepp meg megakad...szerintem inkább a panasonic felé kacsingass
  • OPM
    #1
    Tudja vki, hogy mikor lesz kapható hazánkban is ez a kis készülék?
    Honnan lehetne pontos adatokat szerezni róla?
    thnx