1401
Samsung,Nintaus,Philips,Panasonic,RioVolt és társaik
  • DecenS
    #301
    az én samsungom fraunhofer codec-kel stereoba tömöritve gyönyörűen vitte az mp3-akat... kb ugyanolyan gyönyörűen, mint lame-mel joint stereoba (amugy sem nagyon értem, mi kifogásotok a frauenhofer-rel szemben, de azt már észrevettem, hogy nem kedvelitek valamiért, pedig jobb minőségű, mint a lame...)
  • Lammer at Work
    #298
    jákkk
    azt ne tedd avval csak továbbrontod
    gyűjtésben vagyok egy iriverre, szerintem neked is érdemesebb lenne megválni eme mp3jáccónak nevezett szeméttől.
  • Lammer at Work
    #297
    Encspot 2.0
  • CybearBoy
    #296
    Nekem is samsungom van, és én most a kedvenc fájlaimat átkonvertálgattam fraunhofer codeccel stereoba.
  • CybearBoy
    #295
    Van olyan progi, ami megmondja egy mp3 fájlról, hogy mivel lett kódolva?
  • Stann
    #294
    Minidisc-eek milyenek?
    Főleg a Beatman és Verbatim
  • Lammer at Work
    #293
    félreértesz...
    én olyat említettem amit itthon nem kapsz meg és még jó áron is van.
  • Lammer
    #291
    Tényleg be kell látnom az iRiver mindenhatóságát...
    Haver rendelt kóreábol még tavaly év-végén kiröhögtem... amikor meg megmutatta az árát és, hogy mit tud, dizájn stbstb padló ....
    ez van.


    Gyerekek iRiver=

    majd megkérdezem milyen típus.
    A lényeg: amikor megrendelte a szaklapok szerint az volt az űbermájszter, a 2ik helyezett Riovoltot sem lehetett kapni(mo-n), csak a kistestvérét, azt is 50-60K círka...
    közölte velem az árát ~35 ropi volt...
    Najó mondtam neki elmegyek kapálni, komolyan kiábrándultam qrva gyorsan a samsungomból.

    Bocsi a meséért, de tanulságos is lehet...
  • Lammer
    #290
    "nem állt át a 3.92re sajna"
    sorry így néz ki helyesen "nem állt át a 3.93ra sajna"
    bocccsi... ;)
  • Lammer
    #289
    Gyerekek!
    Van még remény!!!!
    úgynézki a samsungom amit már pár oldallal korábban okítottam... viszi STEREOban is, csak van egy kis bibi : LAME 3.93!!! test ok!
    Namost akkor mi a francot kezdjek a tonnányi 3.90-92es zenéimmel??? bahhhhh
    rengeteg group még nem állt át a 3.92re sajna, várom...
    :)
    písz
  • Stann
    #288
    Az ajánlott fogy. MAGYAR árat hol lehet megnézni?
    Van vmi olyan netes áruház, ahol egy csomo mp3-lejátszót lehet kapni?
    (csak hogy anyagilag milyen szinten van kb.)
  • Stann
    #287
    CSak aza gáz, hogy ahol lakom(Kecskemét), úgy az egész városban lehet kapni 5fajta discmant(mp3).
    Egy Thompson, Egy jvc, egy samsung, meg 2 noname!
    Igen, az egész városban(Tesco+Műszakiboltok.....)
    Felmennék Pestre is, de ott meg nem találnék el sehová...
    Igy vsz. marad a Gógyibb, ámde közel van(sajnos)

  • Hamed
    #285
    Egen, de az tényleg elég gyengus, igazából tök kiszámíthatatlan. Van amikor rohanok vele a busz után, és meg se rezdül, néha meg ok nélkül megszakad, és fél percet keres. De ez lehet a bazi 150 megás mixeim miatt is:))

    Jó pont mondjuk, hogy gondolkodás nélkül beolvassa az agyonkarcolt RW lemezeimet.

    Viszont ott a Philips ugyanannyiért, arról meg csak jót hallottam.
  • Stann
    #284
    De ha ujrakodolom a zenét, akkor végülis az SM55-nek csak a rázkódásvédelem a gyengéje?
  • DecenS
    #283
    hogy miért vettem samsung-ot?
    nos... én még nem ismertem ezt a fórumot, amikor megvettem a kütyüt, ha tudom, hogy ennyire bugos a dolog, akkor nem vettem volna :-|

    i.j.
  • Stann
    #282
    És néhány kérdés az mp3 lejátszókkal kapcsolatban:
    -Ha pl. egy könyvtár 1 album, lehet ugy, hogy csak
    1 könyvtárat, vagyis albumot olvasson be?
    -Ha készítek playlisteket, azokat kiirom cd-re(pl.m3u),
    azokat be bírja olvasni a discman
    -Ha a fileoknak nincs ID3 tagjuk, a filenevet beolvassák?
    -És végül: Érdemes-e Samsung SM-55-öst venni? Végigolvastam
    a topicot, de megoszlanak a vélamények.....


    Thx
  • Stann
    #281
    Akkor most ugy 30K pénzért mijen jó mp3-pléjert lehet kapni, ami megbízható is!
    Ja, és én nem hallgatok 200mb-os mixeket, szal nekem az 8.
  • AlexHerceg
    #279
    Szia Breki(nagy).Vagy ez offtopic?:)))
    alex
  • DecenS
    #276
    hi...

    egy Samsung MCD SM85 boldog-boldogtalan tulaja vagyok... végigolvastam most ez a topicot - elég fárasztó volt, de legalább hasznos, és persze tanulságos...

    azért mindenki okulására leirom az eddigi tapasztalatokat (kb 2 hónapja vagyok a cucc birtokában). kicsi, nehéz, kurva yol néz ki :)) de tényleg... a dizájn hibátlanra sikerült (legalább ez!) vékony, hosszúkás elemeket használ (meg nem mondom a műszaki nevét nektek, a könyvét elolvasni meg most lusta vagyok) szóval a kompakt méret az elég yol ott van a szeren... a nyifogás viszont nálam is előjön, illetve az a hiba is, amit itt valaki korábban irt, hogy 4-5 perc tekerés után visszaugrik a szám elejére... de nem mindig... elég random csinálja, és azt hiszem, hogy ez inkább cd minőség függő, semmint encoder codec-é... (egész konkrétan: Philips cd-ket szépen megkajálja... TDK-t már kevésbé komálja)

    mindenesetre abban szeretném a segitségeteket kérni, hogy ismertek-e olyan mp3 tömöritőket, ami frauenhofer codecet használ (én ugy tudom az itt leszarozott xing is...) egyébként egy láma kérdés: ha van egy mixem, ami audio cd-n szét van darabolva dalokra, akkor mp3-ban hogy tudok előle egy hetvenakárhány perces mixet csinálni? csak utólagos file összefűzéssel, vagy van olyan mp3 encoder, ami egy file-be tömöritené az egész albumot?
  • Nonoo
    #272
    Köszönöm szépen!!!
  • Nonoo
    #269
    Sziasztok!!

    HDC MusicMan MP3 8cm/12cm CD-lejátszó!!
    Van-e valakinek ilyen?
    Vélemény és tapasztalat érdekelne!!

    Köszi
  • CybearBoy
    #267
    Üdv beta!
    Ez a bugybuggy effekt engem is nagyon idegesít(ett), de pl az is megoldás, ha lame-mel joint-stereoba konvertálod a számokat.
  • Aiyyo
    #261
    Thx Patek!
    Oket en is megtalaltam de nem igazan bizok az ilyen online rendelgetesekben. De ha azt mondod, hogy korrektek akkor lehet, hogy megprobalom.
  • Hamed
    #259
    Ráadásul a MM-ban felvitték 36000-re 30-ról. Rohadt értelmes üzletpolitika. A Phillips korrekt választás volt.
  • Hamed
    #257
    Az SM55 nemhogy lassan teker, de ha 4-5 percnél többet akarok tekerni egyszerűen elveszti a fonalat. És ez rohadtul idegesítő egy 2 órás mixnél, mert elkezdi előről játszani az egész fájlt Megtanultam együtt élni vele, de senkinek nem ajánlom.
  • Aiyyo
    #255
    Sziasztok!

    Egy kis segitsegre lenne szuksegem.
    Freecom Beatman Flash MP3 lejatszot hol lehet kapni Budapesten?
  • Daveed2003
    #253
    Hi!
    Nem tudja valaki a LGF-556 discman mennyire jó?? Én 17990-ért láttam, megéri???
  • kasika
    #252
    Én csak most vettem észre a topikot, ezért most válaszolnék arra, hogy a Samsung MCD SM55 milyen "xar"... Nekem is az van már több, mint fél éve és nekem is voltak hasonló gondjaim, de azé annyira nem gáz... Nekem ált a zsebemben van és uccán tépek Vele, mint állat, akkor egy idő után (1-2 perc) néha elkezd szaggatni... Na meg akkor amikor a köcsög ESP éppen az elejéről kezdi, hogy rohadna meg... :) Én a filhallgatót az első ránézés után kicseréltem az én jól bevált drága kis thompsonomra szal a hanggal nincs baj... :D Mondom nekem csak az ESPvel van bajom, a távirányítót meg lehet szokni... Ja és 1600mAhs elemekkel nekem nagyon sokáig bírja, jóval tovább, mint a tájékoztató szerinti 12óra, simán tovább... :D Még egy apró hibája, hogy mp3akat lassan teker! Ja és hogy még keserítsem gerard szívét, én 20ért vettem (kéz alatt)... :D Nah, ennyi! :D
  • Nyiri
    #251
    mar megoldottam :)
    a szamok cime: 01,02,03,04,05,06,...
  • Borg
    #250
    az m3u csak a winamp listája, nem hiszem hogy a beatman foglalkozna vele.. az csak kiválogatja az mp3 fileokat, aztán (általában) névsorban lejátssza.
  • Nyiri
    #249
    Hela!
    Van egy nagy problemam!

    Vettem egy Freecom Beatman Mp3/Mini cd lejatszot, de most csak kuszkodom vele.
    Nem abban a sorrendben jatsza le a szamokat ahogy felirtam.
    Hiaba van playlist.m3u rajta (vagy nem is figyeli azt???)

    Milyen szisztema szerint valasztja ki a szamokat?

    Ha valaki azt gondolna hogy Random uzemmodban hajtom kozlom: NEM :[

    Van otletetek?
  • a.carkey
    #238
    Én karácsony előtt vettem egy JVC XL-PM20SL MP3 hord. lejátszót. 30990 ft volt és a "puttyogáson" kívül nem volt vele bajom. Véletlenül fedeztem fel ezt a topicot és végre tudom, nem a szerk. szar. Ez azért megnyugtató. Tehát ujrakon. és fasza lesz a szám minőség.
  • Garfield
    #237
    Ja, és van egy másik versenyző is, tudásban kb. ugyanott:

    Sony D-CJ501
  • Garfield
    #236
    Hali!

    Kinek mi a véleménye a Terratec MP3po Go! lejátszóról? Érdemes hajkurászni? (ID3v1 vagy v2 tageket kezeli?)
  • Sound
    #233
    www.iriver.com :))
  • Styleair
    #232
    Breki (nagyi)

    Írtál vmi progiról amivel nyomtatható állapotba hozod a a CD-k tartalmát. Tudnál erről bővebben írni? Milyen progi? Honnan lehet letölteni? Hogy müxik?

  • Styleair
    #228
    Samsungot látom lehúztátok (visszaolvastam).
    Ezekről mit tudtok?
    Philips EXP311
    Philips EXP431
    Hol lehet kapni? Mennyiéert? Megéri-e?
  • Styleair
    #227
    Samsung MCD-SM55
    Erről mit tudtok?
  • Styleair
    #220
    Sziasztok!

    Nem vagyok otthon most a piac kínálta mp3 discman-ek világában.
    Olyan mp3 discman-re gondolok ami id3 tag-et olvas (ez azért fontos hogy 1 adott számot meg tudjak keresni és ne kelljen 150 számot tudnom, hogy hol van a CD-n).
    Ki mit ajánl? Mennyiért? Hol?
  • Borg
    #215
    Rázkódással nincs gond a samsungnál sem, ESP nélkül megy nekem is pl vonaton, ahol azért van rázkódás, vagy autóban, ott sem ugrik soha. Nem is hallottam még skippelni.

    Jár hozzá adapter, beépitett gyorstöltö (bár ez nem nagyon kell), és van külső elemtárolója +2 AA elemhez, amivel együtt 16órán át is kibirja, rendesen feltöltött elemekkel.
    +távirányitó, és szerintem remek fülhallgatók

    Ja és korrekt (bár nem kivilágitható) kijelzője van, ami a könyvtár számát, és az aktuális mp3 sorszámát is kiirja. Ezek alapján meg tökéletesen beazonositható, már aki egyátalán azzal foglalkozik zenehallgatás közben, hogy ennek most mi is a cime...

    Mindez 1 éve volt 39000.

    Amiről meg beta sirt itt annyira, az az MP67-et nem érinti. Van néha tyuttyogás, de elenyésző százalékában az mp3maknak, és akkor is szinte nem is hallhatóan. És nekem a 128astól a 320as bitig, VBR-es, 650,700, sőt túlirt, és RW cdn is vannak régi és legújabb netről szedett mp3-maim is dögivel... szal van alapja.

    PS: úgy tudom pl philips 301-esén (210et nemtomde akkor valszeg azon se) nincs pl belepörgetésre lehetőség. Úgy meg gázos pl hosszabb mixeket hallgatni... Samsung ebből a szempontból is korrekt, album(könyvtár) ugrás, +1-1+10 ugratás, belepörgetés, random lejátszás, SBS, ki be kapcsolható ESP stb...