61
Webcam, tippek, programok ...
  • Ricsi72
    #61
    Hello
    Van egy Logitech V-UAP9 típusú webcamom. Nem tudom felrakni win7 re, nem ismeri fel. Driver van hozzá vhol? Csak XP, Win 98 at találok.
    Köszi
  • Attila8805
    #60
    Hali!
    Látom rég nem írtak ide de hátha!
    Szóval a gond a következő!
    A Logitech C905-ös kamerán amikor bekapcsolom a RightLightot ezt műveli a kép:
    Miért?
  • molnar0921
    #59
    Hello mindenkinek!
    A következő lenne a kérdésem:
    Van egy CIF USB webcamom és ha bekapcsolom a gépet világít a tetején a led, pedig nem használom :S De ha a szoftverével bekapcsolom mintha fényképezni akarnék és utána kikapcsolom akkor elalszik.
    Valami ötlet hogy hogyan tudnám kikapcsolni hogy először ne világítson?
  • Pocok000
    #58
    Sziasztok!
    Kellene nekem egy Genius Driver Windows 7 alá! Pontos tipus: Genius VideoCAM Look 300k!
    Segítsen valaki ha tud! Kösz előre :)
  • gerge93
    #57
    lehet, hogy más tud egy jó progit és nem olvassa az egyiket, de vettem oké azért köszi:D
  • Dj Faustus #56
    Egy kérdést elegendő egy topikban feltenni, kapsz rá választ.
  • gerge93
    #55
    msnes webkamera hackelésről tudtok vmit? vkinek működött már közületek?
  • roxána26
    #54
    Sziasztok! Nekem is Genius i-L317-el vannak problémáim.Hiába telepítem fel a progit nem ismeri fel a gép :S
  • HambiBambi
    #53
    Sziasztok nem rég kaptam egy webkamerát. Csak a kamerát kaptam a telepítő cd-ét nem rentgeg helyen kerestem de nem találtam sehol a driverét ha vkinek megvan és fell tudná tenni vhova megköszönném neki:) erről a kameráról lenne szó: Sumvisin Web Camera PANTHER GT 2M
  • pumuklipepe
    #52
    Sziasztok!Abban kérném a segítségeteket, hogy van progim ami rögzíti a webcam képet, a saját camot meg is tuom jeleníteni és mükszik is.hogy lehet az msn-en bejövő partner webcam képét hozzáadni?a progiban tuom hol kell hozzáadni de nem tuom az IP-t hostname-et stb... előre is köszi
  • fess
    #51
    én már visszavittem egyszer,és ki is cserélték,de ez is ugyanazt csinálja... ott a faszi kipróbálta 1 laptopon és ment rajta...
  • gera86
    #50
    Hello!
    Nekem is ilyenem van és hasonló a problémám. Én sztem visszaviszem!
  • fess
    #49
    a probléma még mindig fenn áll,pls vki... :(
  • fess
    #48
    nemrég vettem 1 speedlink sepia usb 2.0 microphone webcam-ot,feltelepíttem a drivert,azután rögtön ment is,de pl.ha elindítom a hozzá kapott programot,majd bezárom és újra elindítom,a kamera már nem működik.ugyanígy van msn-él is,először jó,de utánna már ott se megy.valakinek nincs valami ötlete hogy mi lehet a probléma?
  • Nwis86
    #47
    az a setup.exe fájl amit külön is le lehet tölteni de ez nem jó, 1 pillanat alatt lefut nem is látok belőle semmit hogy mit hova telepit stb, szerintem feladom... kösz hogy próbáltál segíteni!
  • Solten
    #46
    Ja, de a driver külön van a driver mappában =(valami ~5MB-s fájl).
  • Nwis86
    #45
    ezt is leszedtem már ebbe össze van tömörítve a i-L317 setups driver és a WebMate progi.
    szerintem mégis csak új cam lesz ebből... nem szenvedek vele
  • Solten
    #44
    Próba Mielőtt installálod acuccot húzd ki a camot.
  • Nwis86
    #43
    hát ja, de lehetetlen én már órákat googléztem de semmi:( max ha találnék valakit akinek ilyen camja van akkor a cd-n rajta van úgy is.. és oda tudná nekem adni:) de szetem neten csak setupba van.
  • Solten
    #42
    Kéne találni egy ini-set ahogy írtad.
  • Nwis86
    #41
    ezt szedtem le én is csak 1be tömörítve a 2 progit driver+ felvevő progi) de nekem progi nem kell,
    de azért leszedtem, kipróbáltam megint de nem jó:(
    nem lehet hogy a cam rossz? bár akkor gondolom nem ismerné fel a gép:S
  • Solten
    #40
    Ezt töltötted le: link? Szedd le ennek a telepítése előtt a fennlévő drivert aztán install. Ja, sokszor manuálisan kell megadni a helyet, mert seggh*lye az XP.
  • Nwis86
    #39
    csatlakoztatom kiírja, hogy usb webcam stb... aztán meg hogy: telepítés közben probléma lépet fel valószínűleg nem fog helyesen működni... felrakom a letöltött drivert de semmi nem változik... az lenne a jó ha valahonnan le lehetne tölteni úgy a drivert, hogy nem így 32mb-os setup fájlba hanem csak simán betömörítve a fájlokat...és akkor megadnám kézileg driver helyét.. előző camom (mp4) is így működőt, varázsló azt se találta meg soha, de ha én adtam meg driver fájl helyét akkor azonnal megtalálta, és már jó is volt.
  • Nwis86
    #38
    XP sp 2
  • Solten
    #37
    Hi. Op.rendszered?
  • Nwis86
    #36
    valaki nem tud segíteni sürgős lenne ? nem akarok új camot venni
  • Nwis86
    #35
    Hello

    lenne 1 genius videocam Look 317 es camom, kb fél éve próbálom beüzemelni de nem megy, előtte jó volt, de a driver cd-je elveszet... leszedtem genius oldaláról a drivert felrakom de továbbra is azt írja, hogy ismeretlen hardver, probléma a driver telepítésébe és eszközkezelőbe át van húzva... és ha hagyom a varázslót lefutni akkor se találja meg a drivert pedig fel van téve:S valaki tudna segíteni? már fél éve szenvedek vele, idáig alternatívának volt egy mp4 em amin van kamera és azt használtam webcamnak, de az most tönkrement így jó lenen ha Geniust betudnám üzemelni
  • Blasta
    #34
    Sziasztok!
    Tudtok ajánlani vmi olyan progit, ami ilyen multi webcam kezelő/manager/editor/stb?

    Azért keresek ilyesmit, mert a notebookomba szerelt kamera szoftvere egy rakás szar, nem tudom működésre bírni MSN MESSENGER-en kívül sehogy, pedig szeretném.

    Előre is kösz a segitséget!
  • Caligo
    #33
    Sziasztok. Az a baj, hogy totál nem értek a webcamekhez, nekem nincs, nem is lesz, de meg szeretnék ajándékozni vele valakit. Olyan 5ezer forint környékén, melyik a legjobb választás? Kis keresgélés után én erre gondoltam, de mondom, nem értek hozzá, csak annyit tudok hogy olyan kéne amivel a kép nem akadozik. Segítsetek kérlek. Köszi előre is
  • Ravald
    #32
    Sziasztok,

    Nincs valami tippetek, miért nem működik MSN-en (Live verzióm van) a videohívás? Nekem nincs webkamerám, de egyik barátomnak van, és hiába kattintok a Menü/Műveletek/Videokép/Partner webkameraképének megtekintése...-re, nem sikerül léptrehozni a kapcsolatot. :((( Az arra szolgáló ablak megnyílik, a reklám elindul, de a Várakozás a partnerre-nél nem jutunk tovább.
    Valami ötletetek nincsen?
    Előre is köszi!!!
  • balage001
    #31
    hogy tudok videót felvenni a webcammal?
  • Mr Spock
    #30
    Van egy polaroid pdc-301 webcam, ismerősé, nekik egyik gépen megy másikon nem, illetve nálam sem megy. Fel van telepítve a driver, illetve még a cd-n lévő egyéb médiás programok is, a gép is látja a webcam-et, de csak fekete kép van. Mi lehet a probléma? Driverből egy verzió van az egész neten.
  • Inquisitor
    #29
    Ennyi erővel lehet az a (sajnos egyre gyakoribb!) hiba, hogy lehalt az USB vezérlő ... persze lehet valami szoftveres probléma is, de gondolom teljes rendszerújratelepítés macerás lenne?
  • Inquisitor
    #28
    Felejtsd el. Normális képet csak CCD-s kamerák adnak, azok meg 20.000-től indulnak (esetleg picit alatta), és akkor azok még "fapados" 640-es vagy 800x600-as felbontást tudnak.
    Gagyi CMOS érzékelős verzióból már 8K alatt kapsz 1280-as felbontásút (ilyen felbontású eddig is volt, de videót csak max. 800x60-ban tudták!), viszont erősen kétlem, hogy a lilulás/zöldülés és egyébb képpróblémák ne lennének vele ...
  • Street
    #27
    Hali!!! Az a helyzet , hogy a gépem nem ismeri fel a webcamot(eddig felismerte) , meg a pendrájvot se ismeri fel , meg az usb-s egeret se , csak a nyomtatót!Plííz help!!
  • ba32107
    #26
    Hello!

    Most szeretnék webcamot venni, de semmit nem értek hozzá. Fontos hogy olcsó legyen (lehetőleg 15k alatt).
    A még fontosabb viszont, hogy jó képe legyen. A 30 fps gondolom alap hogy kell, de nemtom milyen felbontás lenne jó. A lényeg, hogy viszonylag jó kép mellett se legyen "darabos" a kép, szép folyamatos videót szeretnék. Gyakorlatilag videokamera helyett akarom használni. Nem kell olyan tökéletes, de azért minden kivehető legyen és szép folyamatos (kb mint egy erős középkategóriás fényképező videója).

    A másik nagyon fontos dolog, hogy az megoldható, hogy a cammal felvett videót aviban mentsem? Ez nagyon fontos lenne. Ja, és ugye korlátlan hosszúságot fel lehet venni?

    Előre is köszi a válaszokat!
  • Narandil
    #25
    Üdv!

    Egy olyan problémám lenne, h miután feltelepítem a camhoz a cuccokat, s utána kiakarom próbálni az egyik progit, vagy éppen msn-n szeretnék camozni, akkor egy idő után elkezd álló képeket dobálni az asztalra, s egyszerűen nem hagyja abba. Ilyenkor mi lehet a probléma? Jah amúgy egy Slim 321C típusú camról van szó. Előre is kössz!
  • Ewergo
    #24
    Hát nem gondoltam hogy létezik ilyen is. A hivatalos megnevezés: panelkamera objektiv vagy lencse. Méretéböl itélve, passzol a webkamerához is.
    Baja kicsit messze van de találtam két üzletet is ahol ezzel foglalkoznak.
    Köszi szépen!!!
  • HITMorpheus
    #23
    Ezt dobta ki elsőre a gugli..
  • Inquisitor
    #22
    "Létezik olyan webcam amelyik nem usb vagy nem csak, hanem WI-FI kapcsolattal is rendelkezik???"
    Ha van rá pénzed, akkor bármi létezik. :)
    60K és onnan fölfelé, mondjuk Logitech Wireless kamerák. Persze az NEM W-Lan/WiFi képes, azok igencsak 100K fölött indulnak. (IP kamera, wireless)
    De azokhoz meg spéci router is kell, ami megint csak olyan 60K-tól fölfelé kezdődik, azt hiszem.