262
Astro TV-Tuner
  • Morphin
    #262
    Hi!
    Fater gépéből kiszedtem egy régebbi Mercury tv tuner kártyát h használnám, de Vista nem ismeri fel...két slotban is próbáltam már de még ismeretlen eszköznek sem titulálja,mintha nem lenne a gépben. Pedig tapintásra meleg,ergo kap áramot...valaki?
  • kemszi2
    #261
    Szeretnék külső tv tunert venni.laptophoz és azstali géphez egyaránt szeretném használni.lehetőleg olyat keresek aminek van saját antennája
    Asus My Cinema-U3000 Hybrid külső tuner erről mit gondoltok?
  • BarGab85
    #260
    Üdv!

    Vettem egy Pinnacle pctv analog usb tunert.
    Az M1 et kellene befogni mivel a nyári meccseket szertném nézni de nincs tv közelben.
    Felteszem a progit hozzákötöm az antennát és csak a tv2 jön az is élvezhetetlen minőségben. A pinnacle honlapján azt írták hogy Németországot és PAL-B szabványt kell beállítani az meg is történt de így sincs m1.

    Szerintetek mi lehet a pobléma?
  • Direkt0x
    #259
    MSI nem MIS
  • Direkt0x
    #258
    Újra én
    Ma visszavittem a tunert, és a csávó kicserélte egy MIS TV@nywhere Plus-osra.
    Ezzel ugyan az lenne a baj,hang van kép nincs.
    Vagy ha kattintok valami Time Shifing-re akk pedig kép van hang nincs.
    Azt mondták, hogy az országot kell állitani másra, és hogy függ a kábeltévé szolgáltatójától is.
    Már egy csomó országot kiprobáltam, de nem megy.
    A TV szolgáltatóm Fiber Net.
    PLS help
  • Direkt0x
    #257
    Hi all
    Nem ide tartozik (vagyis csak részben), de hátha ti tudtok segiteni.
    Vettem egy ASUS My Cinema-P7131 Hybrid tipusu TV-tunert, de nem tom mi a baja, mert nem jó.
    Azt a programot használom amit adtak hozzá CyberLink PowreCinema 5-ös programot v581-es verziószámu.
    Tehát az lenne a probláma, hogy Hang van Kép nincs.
    Mondták, hogy valamit állitsak át Egyesült Királyságra, és akk jó lesz, de nem lett jó.
    A hang az tökéletes, és TELTEX is van, de kép nincs csak egy feketet háttér.
    Nem tudom mit kellene vele csinálni.
    Aki tud segiten PLS írjon.
    előre is THX
  • dara
    #256
    A távirányíton ha jól tudom.
  • Paradoxon
    #255
    Sziasztok!

    Belefutottam egy furi problémába, és ez ügyben kérném a segítségeteket. Adva egy Hauppauge WinTV Theater tuner, ami jó ideje megbizhatóan müködik. Heveny gépfejlesztés során az mbo-cpu-vga-ram négyes kicserélödött, XP reinstall. A tunert nem birom beüzemelni, a video device driverek telepítése közben hibaüzenettel elszáll.
    Ami nekem tipp, hogy jelenleg egy Quadro FX1500-as vga van benne ideiglenesen.

    Valakinek van vmi ötlete?
    Köszönöm
  • kisaba
    #254
    Hol kell benyomni a 0-t? Csak mert próbáltam a media centerben is meg a beállításoknál is de nem reagált semmit....
  • dara
    #253
    Elméletileg a 0-val tudsz váltani a bemenetek között.
  • kisaba
    #252
    Na szóval most van az USB stick. Azon van egy olyan mini USB bemenet, ami egy S-video egy hang (piros és fehér) meg egy video (sárga) kábel bemenet van. Ezeket mind egy Scartba dugtam és az ment a videóba. De viszont így a mediacenter nem ismeri fel. próbáltam a scarton állítani, hogy input vagy output, de az se változtat a dolgon. Gondolom elméletileg fel kéne hogy ismerje, de többszöri lefuttatás után se talál semmit keresés után. ?????????????????
  • dara
    #251
    Először is melyik programról van szö: TVCenter Pro, vagy MediaCenter?
  • Inquisitor
    #250
    Gondolom PAL
    Kábel vagy Antenna? Van egyáltalán videobemenet rajta???
  • kisaba
    #249
    PAL vagy NTSC-nél melyiket kell
    Mert alapértelmezetten hagytam
  • kisaba
    #248
    csak annyit lehet, hogy kábel vagy antenna
    Kábelre állítottam
  • Inquisitor
    #247
    Saját szoftverében nem kell beállítani a forrás milyen formátum? (Komponens, composit, S-Video, stb. PAl/NTSC)
  • Inquisitor
    #246
    Leadtek Helpsite
    Itt olvasgass a FAQ-ban szerintem, ha utána sem megy a dolog kérj segítséget az oldal készítőjétől, jó esetben a PH-n elérheted PÜ-vel.
  • kisaba
    #245
    az az egyetlen, amivel a keresésben meg is találta a videót.
    Scarttal próbálkoztam, de azt meg nem akarja felismerni. Úgy próbáltam, hogy a scart bement a videóba, abból kijött a két audio és a videó kábel, és azókat dugtam be az USB stickbe. Így viszont nem találja meg keresésnél. Mit használjak?
  • Inquisitor
    #244
    Antennakábelen az a csoda ha bármi átment, mivel totál alkalmatlan arra amire használnád. Videodhoz nincs értelmes composit videokábel???
  • kisaba
    #243
    Sziasztok

    Vettem karácsonyra egy Pinnacle USB tunert (Hybrid Pro Stick) Igazából nem is tv-zésre kéne hanem VHS kazikat átvenni a gépre aztán DVD-re. Mivel nincs sok kábelem ezért sima antennakábellel kötöttem össze a gépet a videóval, de nagyon rossz minőségben jött át a cucc. Valami tipp, hogy hogyan tudnám összekötni a videóval, hogy normális minőségben jöjjön át a kép?

    Előre is köszi
  • Hegi90
    #242
    Hali! vki segítene feltelepíteni a PVR-plus progival ellátott tv tuneremet ? Ott akadok (fagy le a progi) amikor elindítom, és rákattintok a tv nézésre :/
  • dara
    #241
    Az ingyenes multiplexhez jó az.

    A settopbox meg ugyanúgy működik, ahogy ma is. Lévén a dekódernek nevezett, szolgáltatók által osztogatott cuccok is ebbe a katagóriába tartoznak. Esetleg kellhet hozzá egy kódkártya.

    Az az antenna is igazából csak az adótól távol kell. Adó közelében egy darab koaxkábel is megteszi.
  • akyyy
    #240
    igen, express cardra gondoltam, már csak a pénz kell rá. bár nemtudom van e hozzá távirányító de szerintem ninsc:(

    de annyi baj legyen, legalább tudok felvenni cuccost:D
  • MaSzKa
    #239
    azt akarod mondani kidobhatom a DVB-T tunereket mert semmit nem érnek?
    mi az a setopbox hogy müködik?

    van 1 kis antenne hozzá az nem elég a jó vételhez a ph tesztekbe azt használták?
  • dara
    #238
    A fizetős úgy fog kinézni, hogy a szolgáltató a kezedbe nyom jó pénzért egy SetTopBox-ot. A kábeles szórás továbbra is analog marad, de ha át is térnek abban is digitálisra, ahhoz a DVB-T tunerek használhatatlanok lesznek, DVB-C tuner kell hozzá.

    A pájneköl a legjobb már több esetben is bebizonyosodott számora, hogy egyáltalán nem igaz. A most nálamlevő USB-s tunerüknek is elég gyér a képminősége. Az sw-e meg zabálja az erőforrást, kell neki több mint 100MiB RAM! És ez még csak TV nézés, sehol a felvételi mód. A PVR2 sokkal jobb szolgáltatásokkal (pl bármilyen DS codec-et használhat az ember, amit úgy paraméterez, ahogy azt a codec engedi, ezzel szemben a pájnekölben csak három lehetőség van, minimális konfigurációval. Ennél még a sima WinMedia codecek is több beállítást engednek, pedig azok sem kényeztetik el az embert) beéri 20MiB-tal, és a vinyón is csak fele annyi helyet foglal, mint a minimálisan telepített pájneköl "program". Utóbbihoz persze kell NET Framework 2.0, ami további 1xxMiB.

    A DScaler meg nem lesz a legjobb addig, amíg nem képes normálisan felvenni, illetve a hw 3D Y/C és NR témákhoz hozzá sem szagol.

    Nem két év utánaolvasás hanem közel öt év személyes tapasztalat van mindezek mögött. Találkoztam már jópár tunerrel, volt közte pájneköl, terratec, ánus és Leadtek, néhány noname kíséretében (tudom nem minden, de nem állok úgy anyagilag, hogy csak passzióból vegyek tunereket. Azért célom beszerezni valahogyan Avermedia és Hauppauge tunereket is). A Leadtek az, amelyikkel a legkevesebb szívás van, nem gusztustalan a termékpolitika (mint pl a pájnekölnél) és folyamatos a sw fejlesztés.
  • MaSzKa
    #237
    és a fizetőseket hol lehet megrendelni
    egyébként a pinnacle szoftverek 1 időután jók szoktak lenne
    a pctv pro-hoz is kellet 1.5év mire jó progi lett hozzá

    én a dscalert használom 1 astrovision LG tuner bt878a+-om van
    ez a legjobb progi

    felvételre a winxp-s movie maker 2 használom de ritkán

    amiket én utána olvastam a 2 év alatt a Pinnacle cuccok a legjobbak csak érteni kell hozzá, meg 1 kicsit szenvedni vele de megéri
  • dara
    #236
    Konkrétan ezt a tunert nem ismerem. A Pinnacle sw-jét viszont valamelyest de. Nem vagyok tőle elragadtatva, elindít lendületből 4-5 task-ot, ezek összesen ~70MiB RAM-ot zabálnak. A csatornakeresés tetülassú és gyenge eredményű.

    Egyébként jó pájneköl szokás szerint ugyan azt a hw-t eladják több néven is, más körítéssel. A legegyszerűbbekhez lényegében semmiféle sw szolgáltatás nem jár. Nagyon meg kell nézni mit vesz meg tőlük az ember (én spec semmit), ez nem Leadtek, ahol sw oldalról minden tuner egyenlő.

    DVB-T-n nincs komoly választék: m1, m2, Duna. Talán még belekerülnek az alap multiplexbe a kerTV-k (azaz TV2 és retekklub), a többi fizetős lesz. Azokat meg ezzel nem fogod venni.
  • dara
    #235
    Stabil? Ha tudsz kölcsönbe szerezni egy Terratec USB-s tunert, rakd fel hozzá a Terratec HomeCinema-t. Instabil hulladék. Persze ez sw probléma, azaz sújtja az összes Terratec-et, amihez ez az sw jár. De mit ér a hw sw nélkül? Semmit.

    Ha mindenképpen csak notebookhoz kell, akkor inkább Express Card, vagy PCMCIA tunert vegyél.
  • akyyy
    #234
    jaja én is köszi. másik fórumon usb-t javasolták mert stabiil, illetve nem csak laptophoz jó... viszont én főleg laptopon hasnzálnám, de igy is a 3usb közül 3 foglalt (egér, mp4, teló)

    és ott ál feleslegesen a slim helye, ahova jól álna a tuner.
  • RaveAir
    #233
    Köszönöm a választ! Akkor elmondásod alapján inkább pci-ost fogok választani.

    Én is azért kérdeztem, mert az ismerősöm a Balaton partján lakik, és elméletileg odáig még elér a kab-hegyi adó lefedettsége.
  • MaSzKa
    #232
    erről mi a véleményed ilyet akarok régóta
    a felvétel nem lényeg

    itt nam messza van tőlünk a kab-hegy ott állítólag van kísérleti adás

    szerinted ezzel milyen csatornákat lehetne befogni itt veszprémegyébe ingyen?


    http://prohardver.hu/hir/uj_pinnacle_digitalis_tevevevok.html

    azért akarok usb-s mert laptopba is át tudom rakni

  • dara
    #231
    Au USB-s tunerek mindenre érzékenyek, főleg az egyéb USB-s eszközök jelenlétére. Komoly felvételre az általam ismert típusok alkalmatlanok.

    A kábeles adás továbbra is analog lesz. De ha digitális is lenne, a mai hibrid tunerek nem lesznek használhatóak hozzá, lévén ezek DVB-T-t támogatnak, a kábeleshez meg DVB-C kell. Egyébként a DVB-T-vel, azt leszámítva, hogy csak nagyon szűk a választék, nincs probléma.
  • saviola
    #230
    közben megoldottam a problémát :-D
  • saviola
    #229
    Sziasztok! nekem egy Msi @nywhere plus kártyám van. Az a nagy bajom hogy a kép bejön rajta de a hang nem, pedig magyarra állítottam az aelején amikoe kereste a csatornákat, nemtom mi lehet a baj már probálkoztam többféle képpen, de nem segített semmi. Bármilyen ötletet megköszönnék köszi szépen.
  • RaveAir
    #228
    Az egyik ismerősöm szeretne magának tv-tunerkártyát venni. Az alapja régebbi, ezért csak sima pci-os vagy usb-s megoldás jöhet nála szóba.
    Az első kérdésem az lenne, hogy ha usb 2.0-t támogat a gépe, akkor érdemes inkább usb-s tunert venni? És nagyjából sebességileg megegyezik az usb-s és a pci-os?

    A másik kérdésem az lenne, hogy mivel x éven belül digitális sugárzás lesz országunkban is, ezért gondoltam, hogy valami hibrid tunert fogok vele vetetni. Esetleg van valakinek tapasztalata vele, hogy jól jön-e rajta a jelenlegi dvb-t tesztsugárzás vagy, hogy érdemes-e egyáltalán ilyent vásárolni?
    Előre is köszi a válaszokat!
  • akyyy
    #227
    az nem gond, amit kinéztem itt nálunk lehet rendelni 18ért.
  • djtrial
    #226
    hali
    tegnap vettem egy asus my cinema p7131 tv tuner-t és az a baj h csak a 2 hangfalból egyik szól, vagy ha szól mindkettő akkor visszhangzik és pattog a hang. mi lehet a baj?
  • dara
    #225
    Ez most kinek és milyen apropóból?
  • Inquisitor
    #224
    Elég jó márka, csak itthon hol forgalmazzák, hol nem, és nem sokan ismerik.
  • dara
    #223
    Ez spec DVB-T-s.