14341

A fórum csak technikai kérdésekre van, warezt ne kérjetek!

DC info: dcinfo.dynu.com, dchun.hq.hu

  • cocitus
    #2
    Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr! Én írok előszőr!
    Istenem (vagyis én) de hülye vagyok!
  • colos
    #3
    Én már próbáltam!

    De törölték...

    Hátha megint...:))))))))))
  • cocitus
    #4
    kabbe bad
    :-))
  • cocitus
    #6
    Ezt megjegyeztem!!
  • Bradock
    #7
    Irjatok némi infót a DC -ről.
  • cocitus
    #8
    A Direct Connect hasznalata - filmek a neten
    A Direct Connect egy peer-to-peer megosztast alkalmazo, fajl csere-bere program. Ez magyarul annyit jelent, hogy vannak un. HUB-ok, ezekre felkapcsolodott szamitogepek megosztott allomanyi kozott keresgelni tudunk, es letolteni is, ha a megtalalt allomany nem olyan gepen van, amelynek foglalt eppen minden slot-ja (slot-> egy-egy letoltesre megynyithato csatorna, ahany slot-ja van a gepnek, egyszerre annyian tolthetnek le rola). Termeszetesen ebbol adodik, hogy nekunk is meg kell osztanunk allomanyokat. HUB-onkent valtozo, hogy hany megat-gigat kell megosztani, ezt csatlakozaskor egy "script" megvizsgalja, es ha nincs meg a megkovetelt mennyiseg, akkor nem enged be a HUB-ra, esetenkent letilt egy bizonyos idore....erdemes odafigyelni, hogy az adott HUB leirasaban mi szerepel, egyes HUB-ok kizarnak pl. ha a megosztott allomanyok kozott .exe, .com kiterjesztesu fajlt talalnak, szinten nem celszeru megosztani pl. a windows konyvtarat, elobb-utobb kirugnak miatta meg egy dolog amit erdemes tudni ne telepits programot abbol a mappabol amit megosztasz!!!! mert ezt a script ugy fogja majd erzekelni mint egy telepitett programot es kapsz egy ilyen uzenetet miutan kirugtak hogy: "reson:sharing installed program files"



    Beallitasok

    Settings: Personal Information

    - My Nickname : Becenev, ezen a neven fog megjelenni a megosztasod
    - My E-Mail Address: Az e-mail cimed, ezt nem kotelezo megadni
    - My Connection Speed: Beallithatod itt a kapcsolatod sebesseget
    - Please enter a stb....: Itt nehany szoban le kell irnod, milyen fajlokat fogsz megosztani...vagy mit keresel ...



    Settings: File Transfers

    - Download files into the following folder: Itt adhatod meg, hogy amit letoltesz egy masik geprol, azt melyik konyvtarba akarod elmenteni
    - Shared Folders: : A sajat gepeden az "Add"-ra kattintva oszthatod meg a konyvtarakat a "Remove"-ra kattintva pedig megszuntetheted a megosztast
    - Maximum simultaneous uploads: Itt adhatod meg, hogy egyszerre hany szalon engedsz a gepedrol letolteni. (altalaban 3 a HUB-oknal a min. kovetelmeny.)



    Settings: Interface

    - Minimize DC to The System Tray: no comment
    - Play Sounds: Hangok ki/be kapcsolasa
    - Show Favorites List: Jobb oldalon az online users mellett ki/be kapcsolhatod a kedvenc usereket
    - Show HUB Inf. bar. : ki/be kapcsolhatod a HUB sotetszurke informacios barjat a kepernyo felso harmadaban
    - Enable Automatic Download/Resume: Engedelyezni/tiltani lehet az automatikus letoltest, letoltes folytatast megszakadas eseten
    - Save Que List: A programbol kilepes utan is megmarad a letoltendo dolgok listaja
    - Automaticly Remove Old Quen Items (15days): Automatikusan torlodnek a listabol a 15 napnal regebbi bejegyzesek
    - Font Scheme: Betutipus/szin/hatter szin beallitasa



    Settings: Connection

    - General connection properties: Ha ki van jelolve a DC automatikusan feljelentkezik inditásakor a megadott HUB-ra.
    - Use Direct Connect In Active Mode : Ha nem vagy FireWall mogott, hasznald ezt, a portot ne valtoztasd, ha nem muszaly
    - Use Direct Connect In Passive Mode: Sajna Firewall mogul csak ezzel a beallitassal lehet hasznalni a DC-t, igy viszont nehany funkcio nem hasznalhato. Nem jeleniti meg a tavoli gep pingjet, nem tudunk letolteni masik passziv uzemmodban uzemelo geprol, es nem fog mukodni a keresésnel a tobb HUB-os kereses {en szemely szerint inkab kikapcsolom a tuzfalat}

    Kapcsolodas a HUB-ra

    A kapcsolodashoz kattints a menuben a "Connect"-re!



    A megjeleno ablakban kattints a "Public" ikonra, valami ilyesmit fogsz latni utana, ha minden jol megy:



    Ha sokaig csak a "Connecting" felirat lathato, akkor probalkozz ujra, ha nem valtozik a helyzet, akkor inditsd ujra a programot!
    A "Favorites" azaz kedvencekbe a HUB-ra jobb klikkel kattintva elmentheted a legjobban tetszo hub-okat, amiket majd itt talalsz meg.
    A "Recent" ikonra kattintva pedig az elmult idoszakban meglatogatott HUB-ok listajat talalod.
    Az ablakban a HUB nevet, a rovid leirast rola, es az eppen feljelentkezett felhasznalok szamat latod. Nincs mas tehendod, mint kivalasztani a szamodra megfelelot, es kettot kattintani!
    Ha minden ok, akkor bejutsz a HUB-ra. A statusz baron-megjelenik a HUB neve, a csatlakozott felhasznalok szama, es a csatlakozott osszes user altal megosztott allomany mennyisege.

    Ha nem sikerult a csatlakozas, akkor a statuszbar alatti DirectConnect ikonra kattintva megnyithatsz egy informacios ablakot, amelyben lathatod mi tortenik. (Itt folyik a chat is, ha sikerul a kapcsolat, akkor azt latod.) Ha tul sokan vannak fenn, akkor kitarto probalkozassal 10-15.-re nagy esellyel bejutsz. Ha nem azt irja, hogy a HUB Full, hanem "csak" egyszeruen Disconnected, akkor keress masik HUB-ot, mert valoszinuleg eppen nem uzemel. Ha be tudsz jelentkezni, de nehany pillanat mulva kirug, akkor valami nem stimmel a megosztasoddal. Vagy olyasmit osztottal meg, amit nem nagyon szeretnek a rendszergazdik, vagy tul keves volt....



    Keressunk valamit!

    Keresni valamit a menu alatti kulcsszavak megadasaval lehet.A megjeleno ablakban lathatod a talalatokat. Ha valamit tobb helyen is megtalalsz erdemes odafigyelni a talalato hosszara, es olyan fajlt letolteni, amelyik tobb helyen is megvan ugyanis a a letoltes mastol is folytathato, nem csak attol akitol elkezdted!!!
    A slots elso erteke az illeto nyitott csatornait jelenti, ha 0 akkor nem tudsz letolteni tole, de ettol fuggetlenul beteheted a queue-ba, es ha felszabadul csatorna elkezdodik automatikusan a letoltes (persze csak ha nem leptel ki a HUB-bol, vagy nem tiltottad le az automatizmust a beallitasoknal...) Nem art meg odafigyelni a ping ertekekre, minel kisebb, annal gyorsabb a gep kapcsolata hozzad. Sajnos passziv modban a ping nem mukodik


    Nezzuk meg egy pillanatra az advanced search beallitasait: az elso pontot engedelyezve a halozaton levo osszes HUB-on keres, ha nem talal eleg allomanyt az aktualis HUB-on.
    A Size (meret) megadasaval nagyon jol lehet szukiteni a talalatok szamat.

    A peldaban csak az 500 megabajt-nal nagyob keresesi eredmenyek jelennek meg.

    A "Type" (tipus)-nal beallithatjuk, milyen tipusu allomanyt keresunk (zene, vide, stb.)

    A "Max Results"-al limitalhatjuk a megjelenitett talalatok szam


    Letoltes

    Letolteni a talat dolgokat 2 fele keppen tudod vagy a search ablakban nyomsz egy jobb klik-et es ott a download -ot valasztod vagy pedig fent kattintasz a downloadra meg egy jo otlet ha a browse user files re kattintasz akkor csatlakozva a gepehez betekintest kaphatsz azokba a dolgokba amiket megoszt.

    Csatlakozashoz nem kell keresned eleg ha az ill. nevere ketszer katintasz vagy egy jobb klik utan a browse...-ot valasztod.

    Frissites

    A megosztott mappadat ugy tudod frissiteni pl hozza adsz valamit..hogy ra kattintasz a sharing -re majd a kek mezon egy jobb klikk es refresh.


    Sok sikert kivanunk a program hasznalatahoz mindenkinek es arra kerek mindenkit hogy ne csak elvenni akarjon probaljunk olyan dolgokat megosztani ami masok szamara is hasznos lehet!!
  • colos
    #9
    Rendben!:))))))

    Az infó még a régi topikból való és Brabus "tollából":

    A Direct Connect hasznalata - filmek a neten
    A Direct Connect egy peer-to-peer megosztast alkalmazo, fajl csere-bere program. Ez magyarul annyit jelent, hogy vannak un. HUB-ok, ezekre felkapcsolodott szamitogepek megosztott allomanyi kozott keresgelni tudunk, es letolteni is, ha a megtalalt allomany nem olyan gepen van, amelynek foglalt eppen minden slot-ja (slot-> egy-egy letoltesre megynyithato csatorna, ahany slot-ja van a gepnek, egyszerre annyian tolthetnek le rola). Termeszetesen ebbol adodik, hogy nekunk is meg kell osztanunk allomanyokat. HUB-onkent valtozo, hogy hany megat-gigat kell megosztani, ezt csatlakozaskor egy "script" megvizsgalja, es ha nincs meg a megkovetelt mennyiseg, akkor nem enged be a HUB-ra, esetenkent letilt egy bizonyos idore....erdemes odafigyelni, hogy az adott HUB leirasaban mi szerepel, egyes HUB-ok kizarnak pl. ha a megosztott allomanyok kozott .exe, .com kiterjesztesu fajlt talalnak, szinten nem celszeru megosztani pl. a windows konyvtarat, elobb-utobb kirugnak miatta meg egy dolog amit erdemes tudni ne telepits programot abbol a mappabol amit megosztasz!!!! mert ezt a script ugy fogja majd erzekelni mint egy telepitett programot es kapsz egy ilyen uzenetet miutan kirugtak hogy: "reson:sharing installed program files"



    Beallitasok

    Settings: Personal Information

    - My Nickname : Becenev, ezen a neven fog megjelenni a megosztasod
    - My E-Mail Address: Az e-mail cimed, ezt nem kotelezo megadni
    - My Connection Speed: Beallithatod itt a kapcsolatod sebesseget
    - Please enter a stb....: Itt nehany szoban le kell irnod, milyen fajlokat fogsz megosztani...vagy mit keresel ...



    Settings: File Transfers

    - Download files into the following folder: Itt adhatod meg, hogy amit letoltesz egy masik geprol, azt melyik konyvtarba akarod elmenteni
    - Shared Folders: : A sajat gepeden az "Add"-ra kattintva oszthatod meg a konyvtarakat a "Remove"-ra kattintva pedig megszuntetheted a megosztast
    - Maximum simultaneous uploads: Itt adhatod meg, hogy egyszerre hany szalon engedsz a gepedrol letolteni. (altalaban 3 a HUB-oknal a min. kovetelmeny.)



    Settings: Interface

    - Minimize DC to The System Tray: no comment
    - Play Sounds: Hangok ki/be kapcsolasa
    - Show Favorites List: Jobb oldalon az online users mellett ki/be kapcsolhatod a kedvenc usereket
    - Show HUB Inf. bar. : ki/be kapcsolhatod a HUB sotetszurke informacios barjat a kepernyo felso harmadaban
    - Enable Automatic Download/Resume: Engedelyezni/tiltani lehet az automatikus letoltest, letoltes folytatast megszakadas eseten
    - Save Que List: A programbol kilepes utan is megmarad a letoltendo dolgok listaja
    - Automaticly Remove Old Quen Items (15days): Automatikusan torlodnek a listabol a 15 napnal regebbi bejegyzesek
    - Font Scheme: Betutipus/szin/hatter szin beallitasa



    Settings: Connection

    - General connection properties: Ha ki van jelolve a DC automatikusan feljelentkezik inditásakor a megadott HUB-ra.
    - Use Direct Connect In Active Mode : Ha nem vagy FireWall mogott, hasznald ezt, a portot ne valtoztasd, ha nem muszaly
    - Use Direct Connect In Passive Mode: Sajna Firewall mogul csak ezzel a beallitassal lehet hasznalni a DC-t, igy viszont nehany funkcio nem hasznalhato. Nem jeleniti meg a tavoli gep pingjet, nem tudunk letolteni masik passziv uzemmodban uzemelo geprol, es nem fog mukodni a keresésnel a tobb HUB-os kereses {en szemely szerint inkab kikapcsolom a tuzfalat}

    Kapcsolodas a HUB-ra

    A kapcsolodashoz kattints a menuben a "Connect"-re!



    A megjeleno ablakban kattints a "Public" ikonra, valami ilyesmit fogsz latni utana, ha minden jol megy:



    Ha sokaig csak a "Connecting" felirat lathato, akkor probalkozz ujra, ha nem valtozik a helyzet, akkor inditsd ujra a programot!
    A "Favorites" azaz kedvencekbe a HUB-ra jobb klikkel kattintva elmentheted a legjobban tetszo hub-okat, amiket majd itt talalsz meg.
    A "Recent" ikonra kattintva pedig az elmult idoszakban meglatogatott HUB-ok listajat talalod.
    Az ablakban a HUB nevet, a rovid leirast rola, es az eppen feljelentkezett felhasznalok szamat latod. Nincs mas tehendod, mint kivalasztani a szamodra megfelelot, es kettot kattintani!
    Ha minden ok, akkor bejutsz a HUB-ra. A statusz baron-megjelenik a HUB neve, a csatlakozott felhasznalok szama, es a csatlakozott osszes user altal megosztott allomany mennyisege.

    Ha nem sikerult a csatlakozas, akkor a statuszbar alatti DirectConnect ikonra kattintva megnyithatsz egy informacios ablakot, amelyben lathatod mi tortenik. (Itt folyik a chat is, ha sikerul a kapcsolat, akkor azt latod.) Ha tul sokan vannak fenn, akkor kitarto probalkozassal 10-15.-re nagy esellyel bejutsz. Ha nem azt irja, hogy a HUB Full, hanem "csak" egyszeruen Disconnected, akkor keress masik HUB-ot, mert valoszinuleg eppen nem uzemel. Ha be tudsz jelentkezni, de nehany pillanat mulva kirug, akkor valami nem stimmel a megosztasoddal. Vagy olyasmit osztottal meg, amit nem nagyon szeretnek a rendszergazdik, vagy tul keves volt....



    Keressunk valamit!

    Keresni valamit a menu alatti kulcsszavak megadasaval lehet.A megjeleno ablakban lathatod a talalatokat. Ha valamit tobb helyen is megtalalsz erdemes odafigyelni a talalato hosszara, es olyan fajlt letolteni, amelyik tobb helyen is megvan ugyanis a a letoltes mastol is folytathato, nem csak attol akitol elkezdted!!!
    A slots elso erteke az illeto nyitott csatornait jelenti, ha 0 akkor nem tudsz letolteni tole, de ettol fuggetlenul beteheted a queue-ba, es ha felszabadul csatorna elkezdodik automatikusan a letoltes (persze csak ha nem leptel ki a HUB-bol, vagy nem tiltottad le az automatizmust a beallitasoknal...) Nem art meg odafigyelni a ping ertekekre, minel kisebb, annal gyorsabb a gep kapcsolata hozzad. Sajnos passziv modban a ping nem mukodik


    Nezzuk meg egy pillanatra az advanced search beallitasait: az elso pontot engedelyezve a halozaton levo osszes HUB-on keres, ha nem talal eleg allomanyt az aktualis HUB-on.
    A Size (meret) megadasaval nagyon jol lehet szukiteni a talalatok szamat.

    A peldaban csak az 500 megabajt-nal nagyob keresesi eredmenyek jelennek meg.

    A "Type" (tipus)-nal beallithatjuk, milyen tipusu allomanyt keresunk (zene, vide, stb.)

    A "Max Results"-al limitalhatjuk a megjelenitett talalatok szam


    Letoltes

    Letolteni a talat dolgokat 2 fele keppen tudod vagy a search ablakban nyomsz egy jobb klik-et es ott a download -ot valasztod vagy pedig fent kattintasz a downloadra meg egy jo otlet ha a browse user files re kattintasz akkor csatlakozva a gepehez betekintest kaphatsz azokba a dolgokba amiket megoszt.

    Csatlakozashoz nem kell keresned eleg ha az ill. nevere ketszer katintasz vagy egy jobb klik utan a browse...-ot valasztod.

    Frissites

    A megosztott mappadat ugy tudod frissiteni pl hozza adsz valamit..hogy ra kattintasz a sharing -re majd a kek mezon egy jobb klikk es refresh.


    Sok sikert kivanunk a program hasznalatahoz mindenkinek es arra kerek mindenkit hogy ne csak elvenni akarjon probaljunk olyan dolgokat megosztani ami masok szamara is hasznos lehet!!
  • colos
    #10
    :))))))))))

    Jobb kétszer, mint egyszer sem!
  • cocitus
    #12
    Ismétlés a tudás anyja, vagy apja! :-))
  • cocitus
    #15
    Nahát elég szomorú...
  • G. Joe
    #18
    srácok! nézzétek meg miért bannolodott hirtelen az IP-m!!!
    még sosem volt ilyen gondom, és nem fogom hogy miért!
    Ti nem szoktatok szo nélkül ki vágni valakit!
    Semmiért!
    Lécci!: Joe_bácsi
  • G. Joe
    #19
    hMMMM ?
  • G. Joe
    #20
    megoldodott! THnx!
  • Tatek
    #21
    Hmmmmm, elég fura: csakúgy fogja magát és disconnect, majd Your IP is banned. De semmi szöveg, hogy miért....Na szóval, megkéne ezt valahogy oldani....
    Vagy megint csak velem hülyül???
  • Tatek
    #22
    Na persze:
    Connecting To hungary.dns2go.com:411
    Your IP is banned!
    This hub is running version 1.0.25 of the NeoModus Direct Connect Hub Software.

    nálatok is van ^^ilyen??
  • cocitus
    #25
    Megvan Brabus!!! :-))
  • G. Joe
    #26
    fogd szorosan!
  • G. Joe
    #30
    Tegnap is ilyet játszott a HUB! :-(((
  • Dreet
    #32
    Vicces ez a dc...
    Mókás kis adatmennyiseg van jelen:
  • G. Joe
    #34
    JA, kár hogy kamuHUB!!!!
  • Dreet
    #42
    G.Joe

    Nem kamu a hub mert most is onnan toltok le, csak valami rendszerhiba volt. Volt is moka es kacagas a hub chat-en
  • FreeHome
    #47
    REGISZTRÁLJÁTOK MAGATOKAT!!!!!!!!!
    http://www.tar.hu/directconnecthun
  • [HUN]Brabus
    #50
    Sziasztok..

    Az ilyen banok azert "tortennek" ,hogy ne kalapald a hubot...
    Ha leszakadsz es nem probalsz ketsegbe esetten vissza menni nem fogtok ilyen uzenetet kapni...
    De az ilyen banok sem tartanak tovab mint 5 perc ..
  • [HUN]Brabus
    #52
    gyorsan feldobok 5gb-t es mar bent is vagyok
    de ma megyek aludni koran mert suli van...
    ;]
  • colos
    #65
    Hát vannak még primitív emberek!

    Ne foglalkozz vele Bad!
  • radical
    #70
    Mér lett nullázva a fórum?
  • [Hun]Afx
    #71
    miert lettem banolva???
  • Ász
    #72
    olvass vissza [Hun]Afx minden erröl szól most
  • WepeE
    #73
    Miért nemlehet bejutni?
  • Ász
    #76
    AKINEK MÉG NINCSEN REGISZTRÁCIÓJA PRIVIBEN KERESSEN MEG!!!!!!!!
    HOLNAP REGGELTÖL MÁR REGISZTRÁLT A HUB !!!!!!!
  • [HUN]Brabus
    #78
    lustasag fel egeszseg...
    de ne aggodj nem kell eleg ha egyszer beirod a geped megorzi majd....aztan csak amikor eloszor feljosz kell egy OK gombot nyomnod ..ezutan ha le is szakadnal esreconectel sem kell
  • G. Joe
    #79
    Ehh, semmi különös, csak tényleg vicceskedik a HUB scripje!
    Nagyon ráállt erre a bannolosdira! :-(((
  • Ász
    #80
    AKI EDDIG NEM CSINÁLTATOTT REGISZTRÁCIÓT AZ HOLNAP TOL NEM TUD BELÉPNI !! AZ IMAIL CIMEMERE KÉREM KÜLDJÖN EGY NICK NEVETÉS EGY PASST. REGISZTRÁLOM ÉS UTÁNA JÖHET UJRA AKI OLVASSA AZ ADJA ÁT ANNAK AKI NEM TUDJA MÉG!!!!!!!!!
    Imélben fogom értesiteni max 2 nap a leforgási idő
    Megértéseteket előre is köszönjük az op csoport tagjai.

  • G. Joe
    #81
    Most megy a HUB?
    Csak mert:
    Connecting To HUNGARY.dns2go.com:411
    Disconnected From Hub
    Connecting To HUNGARY.dns2go.com:411
    Disconnected From Hub
    Connecting To HUNGARY.dns2go.com:411
    Disconnected From Hub
  • radical
    #90
    Mi lesz azokkal akik nem olvassák ezt a fórumot? Hogyan fognak bejutni?
  • colos
    #92
    Vagy mikor disconnect-el, akkor be kéne rakni egy szöveget, hogy nem vagy regisztrálva, és ezt itt és itt teheted meg!
  • Dude
    #98
    Kedveseim, egy másik jelszót kérnék szépen a mailemre mert amit küldtetek az nem működik.
    Köszi
    [HUN]Dude
  • FreeHome
    #99
    Connecting To hungary.dns2go.com:411
    This hub is running version 1.0.25 of the NeoModus Direct Connect Hub Software.
    This hub is for registered users only.
    Disconnected From Hub
    Szal nem jön be a pass ablak :(
  • FreeHome
    #102
    Regisztrálva vagyok,és nem jön be a pass ablak sajnos :(
  • Dude
    #104
    Cvd
    megkapam a levelet köszi.
    Most sikerüt de nem elsőre. Nem tudom mi lehetett a gond pedig próbáltam én is kisbetűvel, nagybetűvel mindenhogy.
    Mindegy a lényeg, hogy most már megy.