232
Geforce4
  • Homaly
    #232
    Hi All!!

    Van egy Inno3D GeForce4TI 4800 SE videokartyam, es az utobbi idokben olyan dolgot muvel, hogy NFSU-val, NBA Live 2004-el, NBA Live 2005-el (ezeknel vettem eszre) jatszom, kikapcsolja a monitort, es megall a gep (nem resetel, csak megfagy). Mi lehet az oka? most felraktam a legujabb drivert, mert azt mondtak lehet, hogy akad valamivel, de ugyanugy megfagy. Mit tegyek?
  • Anee
    #227
    Hoppá
    egész gyorsan ideért:
    Leadtek GF4 MX A170DDR 64MB dob. 38 413 48 016
  • Anee
    #226
    lényegtelen.....
  • Dikkma
    #225
    És még úgy is tisztább volt a kép, mint nvidián :))
  • Anee
    #224
    számszerint az a 91es diver volt...s csak abba volt s csak q3 engine-hez
  • Laalee
    #223
    lehet hogy durva lehet hogy nem... az a megjeleneskor kiadott driver volt azota jopár driver jelent meg amik közül egyikben sincs benne...
  • Pheel
    #221
    Hova van az írva, hogy melyik driverre gondol?
  • Anee
    #220
    jó egy 600éves driverről felesleges beszélni ...azóta majdnem 7 driver jelent meg s ne arra alapozz....
    textúrahiba meg nincs....sajnálatodra
  • Pheel
    #218
    Meg annak szebb a színe is :-PPP
  • Anee
    #217
    bár anisotropicban a radeon nyer
  • Pheel
    #216
    :)))))))))))
  • Anee
    #215
    amúgy brutál a sebessége
  • Anee
    #214
    hát ja de mindenki szidta a V5 5500at hogy nagy...ez legalább akkora s szerintem sok nyomottszáju most nem fog sirni
  • Pheel
    #213
    A GUS is nagy volt, mégis sokan szerették...
  • Anee
    #212
    Hát bazze látszik a 3dfx öröksége.
    Korrekt fsaa s buzinagy kártya.:-)
  • Dikkma
    #210
    "MSI GeForce4 MX 440 teszt Írta: Tessier


    Igen az első, de természetesen még változhta a hardver és a driver (van rá egy fogadásom, hogy a kiadásig nem fog :)). Mint bebizonyosodott a chipben két pipeline kapott helyet (500 MPixels/sec és 1000 MTexels/sec fill rate), nincs sem pixel/vertex shader, sem pedig EMBM támogatás. Magyarul technikailag egy GF2 szintjét hozza, csak a memóriavezérlő sokkal jobb, és az órajel nagyobb. Meg azért egy-két plusz funkció még van, de játékosok szempontjából ennyi a lényeg. A t-break cikke itt olvasható."

    Hát ilyenem sem lesz... remélem legalábbis :-)

    Forrás : SavageGamers.hu
  • asysoft
    #209
    Hát az S3TC fejlettebb a DxTC-nél... Ráadásul (Geforce esetében) az S3Tc csak OpenGl alatt van... Persze lehet, hogy az a 3 Quake pálya megy rajta, de én ezt már nemtudom... (Amúgy mintha elég fura lenne az ég Gf2MX-en Quake3 alatt. Mintha "fordított színek" lennének...)
  • Laalee
    #208
    azert mert 1 program nem kezeli le nemhinnem hogy a kartya lenne a hibas, bar ki tudja... unreal elsodlegesen glide ra van fejlesztve meg s3 metal ra. az opengl meg a d3d csak utolag kerult bele... olyan is. a geforcek tudnak dxtc ami az s3tc tulajdonkeppen.
  • asysoft
    #207
    Nvidia vs ATi?? Az a baj az nVidiával, hogy amit ígér, azt nem tartja be (pl.:S3TC támogatás, Gigabyte Gf2MX400 64MB-son: Unreal Tournament: a kép ócska, mosott, a Voodoo1-nek job képe van... (OpenGL alatt, D3D alatt (ahol nincs is S3TC-je) szebb képe van, csak asszinkron a látvány és az irányítás...), DetonatorXP driverrel). Az meg, hogy a Radeon8500 gyorsabb a GF3Ti500-nál is... (meg olcsóbb is...)
  • Anee
    #204
    hát ezért nem vagyok vallásos mert isten igyen gyík
    amúgy nem illegális....végülis lehetne a TESCOban is árulni szart:-)
  • Pheel
    #201
    Sajnos egyes emberek azt hiszik el csak, amit ők látnak. Ez már sajnos így van. Tudod, nem én megyek szemben az egyirányú utcában, hanem az összes többi hülye, aki szembejön :-PP
  • Laalee
    #200
    de most milyen hitben?

    atrakom közepes minosegre azt sehol sincs olyan kep mint nalad. igaz ez egy asus 6800 delux, de nemhinnem hogy a g2 nek rondabb lenne a kepe.
  • mainruler
    #199
    Ha ez neked jól esik, ringasd csak magad ebben a hitben, én nem cáfolom meg többet...
  • Laalee
    #198
    akkor ismet szerencses vetelt csinaltam es nekem siman jo :) meg meg par embernek :)
  • mainruler
    #197
    Ismerősöm MX-e is ilyen. Másrészt eredeti, Nvidia által COPAQ-nak összeállított kártya nem hinném, hogy selejtes. Ezen kívül, meivel a mipmapping hardveresen a GPU-ba van integrálva, ha selejtes lenne a mipmapping, selejtes lenne a GPU, tehát nem is menne a kártya...
  • Laalee
    #196
    de azert megnezhetned azokat a kepeket miketmas csinalt nvidia közepes minoseggel ég és föld a tiedhez képest... és mindenkinel ez igy van... szoval nem lehet hogy a te kartyad a selejt? es ebböl akarod leirni az összeset?
  • mainruler
    #195
    Értem.
    Nekem sem.
    Kivéve a driverellátottságot, meg az ebből fakadó kissé keserű szájízt, hogy milyen lehetne normális driverekkel, ha ezekkel ilyen...
  • mainruler
    #194
    isten útjai kifürkészhetetlenek...

    Tudom ,hogy nem te mondtad, rólad nem feltételezném...
  • mainruler
    #191
    Csak pontatlan volt. :)
  • mainruler
    #190
    a 188 is a 180-ra volt válasz.
  • mainruler
    #189
    Szánalmas vagy istenke!!
  • mainruler
    #188
    Mellesleg most nézem, hogy te tényleg beteg vagy. Nem írok a topicba két órán keresztül, ez a kretén meg azt hiszi, nem tudok mit válaszolni a pattogására...
    Hát kérlek szépen aludtam kivételesen, míg te itt felspannolv verted magad a gép elött, hogy "jó megadd nekem", ha válaszolok. Aztán már nem bírtad tovább és önhatalmúlag elhatároztad, hogy akkor most neked van igazad s én biztos annyira megsemmisültem érveid súlyától, hogy szólni se tudok... Muhahahaha!!!
  • mainruler
    #186
    Hogy lehetne egy kártyát "alultweakelni"? Ezzel azt mondtad, hogy "alulturbózott" teljesítményre rakod, ami egy szép tiszta paradoxon. Hát épp ez az: A GF alapból tweakelve van, ha ezt kikapcsolod, vagyis a tényleges teljesítményét nézed, megnézheted...
  • mainruler
    #185
    Ki vagy te, hogy bármiféle ítéletet mondj az NVidiáról vagy akármiről?

    Ki vagy te hogy bármiféle ítéletet mondj rólam? Egy isten?? ;-)

    Hát elég kicsinyke ahogy látom, értelmileg legalább is. Talán inkább egy tuskó lidércecske, de szigorúan csak legfeljebb.
  • mainruler
    #184
    Honnan szöktél isten? Mert általában csak egy intézményben tartanak olyan embereket, akik istennek képzelik magukat...
  • mainruler
    #178
    A mostani kártyáknál meg már alapban be van kapcsolva, legfeljebb egy tweakerrel lehetne kikapcsolni a Vsync-et, ezért nincs vele gondod az újabb típusú kártyáknál.

    Jó éjt!
  • mainruler
    #177
    Nos, mivel az S3 mint olyan már nem létezik, így valóban elhanyagolja kissé a driver frissítéseket... :DD
    Egyébként ez az egyetlen hibája az S3-nak, amit ténylegesen felróhatsz neki. Nem azért ment tönkre, mert a 3Dfx-hez hasonlóan elavult technikát próbált ráerőszakolni a jónépre, épp ellenkezőleg! Mindig is óriási potenciál volt a kártyáiban, csak éppen a mocsk... rüh... köcsö... driver részleg minden egyes alkalommal nullára degradálta az összes technikai fölényt, minden benne lévő potenciált.
    Az Savage3D volt az első 0.25 mikronos technikával készült kártya, a Savage2000 volt az első 0.18 mikronnal készülő kártya...szóval soha sem a hardverrel volt a probléma, hanem a szoftver résszel. Ezek után próbáld megérteni a felháborodásomat, hogy egy Savage2000, szemétrevaló driverei ellenére is jobb képet produkál, mint egy köv. generációs MX400...engem csak ez dühít. (igaz, pont én írtam, hogy a mipmapping nem driverfüggő, a T&L viszont az, de ez egy nagyon hosszú történet, és tényleg nem úgy korrekt, ahogy leírtad, de mindenképp defektes bizonyos formában)

    A Vsync bekapcsolása meg nem tudom, miért nem segített, nekem is volt Savage3D-m, és ott működött.
  • Pheel
    #176
    Nem is gondoltam semmi ilyenre :)De most komolyan :)))

    Na jó éjszakát!
  • mainruler
    #175
    Nem gondoltam semmi alpári kiszólásra, így görbüljek meg! :))
  • Pheel
    #174
    Amivel csak jól esik. Rád bízom, de inkább ne mondd el, ha lehet ;-)