699
Ps2 emulátor
  • orkenyid
    #59
    Hát igen, ésszerű keretek között okés, de GC/PS2/XBOX emuláció most még hülyeség.
  • turho
    #58
    Az lesz majd 2010-ben szerintem :) bár wallpaperként már most is.... :))))
  • NormalisEmber
    #57
    Én azt mondom hogy ps1-et még érdemes emulálni, különösen a save/load state funkció miatt(pont ez ami nagyon szimpatikus a gba/nds-s flash kártyáknál is).
  • orkenyid
    #56
    Ezt énse értettem soha... minek több tízezret rákölteni vga kártyára meg minden szarra hogy elinduljon az a nyavalyás emulátor (pár fps-el), amikor (használtan) már nagyon olcsóért lehet kapni konzolokat.
    Dscaler-es megoldás GC-nél is jó :)
  • Harly18
    #55
    A Gran Turismo 4-et nem tudjátok, hogy sikerült-e már PC-re áttenni?
  • doncarlos
    #54
    mármint hogy ez a fórum psze
  • doncarlos
    #53
    hali...köszönöm hogy vagytok...már kb 1 órája kínlódok egy szar emulátorral, és úgy döntöttem hogy felnézek ide hátha megtok vmi okosságot... sokáig kínlódhattam volna ha nincs az a fórum... phúúú mit úsztam meg... idegeskedés, agyvérzés, szívinfarktus... köszi... bye
  • NormalisEmber
    #52
    A CVGS szerintem is jó alternatíva azoknak akik nem akarnak 16x AA-t a ps1-es játékoknak. Ha a sony annak idején nem csinálja ki őket, szerintem már réges régen kijöttek volna olyan verzióval, amivel szintén fel lehet tuningolni a gémeket. Nomeg biztosan belekezdtek volna egy ps2-es emulátorba is.
  • Anubys
    #51
    "A PSX anno 33MHz-en ment. Hogy azokat a játékokat emulálják, kell egy minimum 1,7, de inkább 2,0 GHz-es proci. "

    Én 333 Mhz-n játszottam PSX emuval egy Voodoo 3-as kártyán Soul Blade-et, és tökéletesen ment, kivéve az intróvideót, az szaggatott kicsit, de a köv gépemen, egy 700-as P3-on már ment minden rendesen (vagy 30-35 játékot próbáltam), egyedűl a Parasite Eve II-vel voltak grafikai problémát. ConnectX mindent vitt, egész gyorsan... :)
    De a Ps2 elég nagy falat, szerintem majd nagyon sokára esetleg... :)
    Addig is "marad" az eredeti ps2... :p
  • turho
    #50
    Igen, illetve a memóriabusz és egyebek....egyszerűen más az architektúra. Nem olyan bonyolult vas relatíve a ps2, de a pc annyira máshogy műxik, hogy egyszerűen jelenleg alkalmatlan a feladatra. És mivel a ps2 erősen célhardver is (a ps1 is az volt) ez így is marad, az értelmetlenül magas többtíz Ghz-ek és többszáz W fogyasztások eléréséig. De akkor már a ps3 emulátort kezdik el írni :DDD
  • Newfronter
    Szüli
    #49
    Hehe :)
    Hát igen, de az elismerésre méltó, hogy annak ellenére, hogy a PS2 128bit-es procit használ, ahhoz képest mégis csinálnak ilyen progit. Nem semmi akaraterejük van hozzá....
  • turho
    #48
    Kicsit biztató az MGS 0.4 fps-e :D
  • Papesz
    #47
    Igen, pont ezt akartam elmagyarázni.
  • Newfronter
    Szüli
    #46
    NFOrce fórum
  • Papesz
    #45
    Én értem, hogy komolyan foglalkoznak vele, de olvasd el még egyszer, amit írtam. Nem én találtam ki, bárhol meg tudod nézni ezeket a paramétereket.

    Tehát még egyszer:
    PS2 = 128 bit
    PC = 32 bit

    Bárhogy is számolom, ez négyszeres különbeség. Sok sikert a csapatnak és sok sikert azoknak is, akik valamiért PC-n akarják futtatni a PS2-es játékokat. Nem fog nekik sikerülni. Illetve de, csak arra még várni kell. Olyan 2010-ig.
  • NormalisEmber
    #44
    Kb. annyi mint az epsx-nek és hasonszőrű plugin rendszerű társainak. Magasabb felbontás, plusz dolgok bekapcsolása. Bár a csúcs játékokat(pl. god of war) szerintem se fogja tudni 1 emulátor se rendes sebességgel futtatni. Nem beszélve arról hogy ha valaki ráköti a ps2-t egy tv-tunerre, akkor pl.a dscaler+ffdshow párossal is fel tudja tuningolni a gémeket.
  • turho
    #43
    Még ha hasznosabbal is foglalkozhatnának, mi? :DDD
  • Newfronter
    Szüli
    #42
    LOL... ez a csapat komolyan foglalkozik a PS2 emulálásával, és idáig is dicséretre méltó az eredménye.
  • turho
    #41
    Csak mi a francnak amikor egy közepes videokari áráért reme ps2-t kapsz :) moddolva.
  • Papesz
    #40
    Srácok, tényleg nem hiszitek el, hogy NINCS működőképes PS2 emulátor?

    A PSX anno 33MHz-en ment. Hogy azokat a játékokat emulálják, kell egy minimum 1,7, de inkább 2,0 GHz-es proci. A PS2 viszont 300MHz-en(!) megy. Üssétek be a gépbe, hogy akkor hány gigás proci kell(ene) az emuláláshoz. Szerintem 10 giga sem lenne elég. Viszont még mindig okoz némi ( ) problémát, hogy a PS2-ben 128 bites proci dobog. Mégis, hogy akarjátok mindezt egy 32 bites gépen emulálni? Javaslom mindenkinek, hogy számoljon és nézzen utána annak, amit most itt leírtam és akkor talán megelőzhetőek a "láttamanetenhogyemuláltpéeskettőjátékkaljátszottakpécénholvanazemulátor" típusú kérdések.

    A magánvéleményem egyébként az, hogy talán 4-5 év múlva elfut majd egy-egy PS2 játék egy akkori csúcsgépen.
  • Newfronter
    Szüli
    #39
    Nem. Most próbáltam az új Dragonball-os játékkal, és viszi olyan 4-5 FPS-el. :S
  • NormalisEmber
    #38
    Én olvastam a pcsx fórumát és írják hogy szinte tökmindegy hogy milyen videókártya van a gépben, tehát ajánlatos inkább egy nagyon durva processzora gyűjtenie annak aki ténylegesen akar pc-n futtatni ps2-es gémeket, relatíve élvezhető sebességgel. A 0.9-es egyébként mostanában jött ki.
  • testerlnx
    #37
    Ez nem az Április 1.-i kiadás?
  • dinomano
    #36
    jah, a texturafelbontas gányább a PSP-n, ugy vettem eszre, de az effektek szebbek; nemhiaba-ujabb gép... Amugy PS2-emu: sztem még minimum 1 évet kell várni 1 müködöre... (amin legalabb a gémek 30%a megy...)
  • Newfronter
    Szüli
    #35
    A PCSX 2. v0.9:

    Rengeteg bugot küszöböltek ki a 0.8.2-es verzióhoz képest.
    Az Emulátor minden játékot le tud nyomni, csak beállítások kérdése!
    ------------------------------------------------------------------------------
    A Torrent tartalmazza az összes lehetséges platformra kiadott emulátort:
    -Standard, Athlon64, AthlonXP, NoSSE-No3DNOW, Pentium4, SSE, SSE2 és ezek változata, összesen 13 változata teljesen processzorra szabva!
    -Az összes szükséges BIOS-t (BIN,EROM,MECNVM,ROM1,ROM2) (SCPH-10000,SCPH-3004R,SCPH-39001,SCPH-70004)
    -Az Összes szüséges PLUGIN-t (Még olyat is, ami nem kell )
    ---------------------------------------------
    Sajnos a helyzet ettől függetlenül nem túl rózsás, mert megeszi a géped és még mindíg csak döcög, de már hibátlanul megy az esetek 96%-ában!
    -------------------------------------------
    Minimális konfiguráció: Intel Pentium 4 - 2.4 GHz, 512 Mb Ram, 128MB Radeon Pro 9600 vagy ezzel equivalens.
    -------------------
    Ajánlott konfiguráció: Intel Pentium 4 - 8.0+ Ghz, 4 Tb+ Ram, 2GB+ Radeon 20600 XT GT PRO... ... ... ... ...
    Talán egy 3400 Mhz-es 1 Gb Ramos, 256Mb VGA-s gépen valamennyire élvezhető...
    ------------------------------------------------------------------------------------------------
    Véleményem szerint minimum fél évet még várnunk kell azzal, hogy valamennyire élvezhessük a PS2 Emuláció érzését. Én speciell a TEKKEN TAG TOURNAMENT-tel próbálkoztam, de az akció sztem olyan 0,3 FPS-el ment.
    Előfurdulhat, hogy egyszerűbb gamék probléma nélkül mennek rajta...
    ---------------------------------------------------------------------------------
    Használat:
    1. Letölt

    2. Elindítod azt az .exe-t amelyik a legjobban illik a Procidra
    (pl.entium4 SSE2 esetén: "pcsx29-050810-sse2-vc05b2.exe"

    3. Konfigolod a dolgokat (Config/Configure) Pl.:
    Graphics: GSdx9 (Intel C++ 9.00, SSE2) 0.9 (Beállítod:Felbontás,Enable Palettized...ON, Linear Texture...ON)
    First Controller: SSSPSX PAD Plugin 1.6 (Beállítod a Gombokat)
    Second Controller: Akármi
    Cdvdrom: P.E.Op.S. CDVD Driver 1.2 (Beállítod a virtual meghajtót)
    USB, Dev9, FireWire: Mind NULL
    Sound: P.E.Op.S. SPU2 DSound Driver 1.3
    BIOS: EUROPE 2004!
    (NÁLAM EZEKKEL A BEÁLLÍTÁSOKKAL MŰXIK, DE NE ADD FEL HA NEKED ÍGY NEM MEGY, PRÓBÁLKOZZ!!!)

    4. Beteszed a képfájlt a képfájlkezelőbe (Pl.: Tekken Tag Tournament ---> Daemon Tools 4.03)

    5. File--->Run Cd-rom

    6. Nyomjad a játékot (Már ha tudod)

    - by Redmanus

    /Ez most jelent meg, akinek van tapasztalata, az szóljon! (Egy torrent oldalról lettkopipésztelve az infó)/
  • Inquisitor
    #34
    Nem hinném, ha jól tudom a Sony PSP egy modosított Sony Clie kéziszámítógép, ami kapott egy erősebb proct, egy 3D gyorsítót ... a vas alá írt OS, meg a 3D gyorsító felépítése lehetővé tetszi, hogy a PS2-re írt játékokat könnyű legyen portólni. Viszont a "tört" PSP-re megjelenő valag program azt sejteti, hogy sokkal könnyebb rá programozni. Amúgy teljesítményben gyengébb a PS2-nél, de maga a GPU többet tud, több és szebb efektet. A GTA is milyen állati szép rajta :)
    Másrészt meg nyilván kell lennie PSP emulátornak, ha máshol nem, akkor a PSP fejlesztői csomagban, ezt a PSP emut meg sok helyen láttam, de futni rajta valamit még én se.

    GameCube emulátor van (Dolphin), de atomlassú ... (Kb. 2,4-es pentiummal, meg egy R9500/9700 kártyával olyan 18 fps-t tud) ... mivel félkész elég sok program el se indul rajta, a textúrázás meg pár efekt pont a szebb játékoknál meg iszonyat ronda. A Crazy Taxi meg pár hasonló "szinvonalas" játék elmegy rajta.
  • Dajin
    #33
    amugyis sokkal jobb érzés jáccani tv-elött ps2-ön mint pc-n(sztem)
    most egy devil may cry-nak mekkora sikere lett volna pc-n?(és eztmég rengeteg gameröl ellehet mondani) lerántották volna irányitás meg rövidség miatt, meg hogy nincs feelingje, itt a példa ff7 ps 9.5 pc-n meg 7.3 meg ilyenek
  • SZilaJMaGGoT
    #32
    Nincs értelme... Ha ps-re csinálnak egy játékot azt ps-en kell játszani, mert ha akarják úgy is megcsinálnak egy játékot pc-re. A pc és a ps különbözik egymástól, mert amivel ott vígan játszassz, az gépen szaggat mint a kurvaélet, mert a pc nem csak a játékot futtatja, hanem a winfost, meg még 50 tonna alkalmazást.. Baromság a ps2 emu, meg bármilyen emu, ugyanis akart már valaki pl pc emut csinálni?? Ugye mekkora baromság? Ha valaki pc-s játékkal akar játszani, az vesz gépet, aki annyira akar ps-ezni nemtom mért nem vesz egy kib*szott ps-t......
  • mila69en
    #31
    :DD nekem van ps2-m mégis mindíg megpróbálok minden ps2-s játékom elíndítani pc-n több kevesebb sikerrel(5-10 fps-ig jó vagyok)

    hogy miért?... azt ne kérdezd mert énse tudom
  • ellinart
    #30
    Jogos!
    PS2vel PS2es gammákat
    PSPvel PSPs gammákat
    stb.
  • SZilaJMaGGoT
    #29
    Én 1x próbálkoztam ilyen baromsággal teljesen tájékozatlanul, azóta se többször... Elég szánalmas dolog... Ha 1x ps2-re van egy játék, akkor nem tudom minek akarja valaki gépen játszani. Haver 2001-ben vett ps2-t, elég nagy összegért, akkor még megértettem volna ha valaki emulátorozni akar, de mostanság kurva olcsó egy ps, én a héten veszem meg, szal ha nem látom meg itt a legfrissebb postos témák között, eszembe nem jut az emu........ :S:S:S:S
  • Anubys
    #28
    Könnyű átverni... Most próbálj meg futtatni rajta BÁRMIT, ha sikerül, akkor mondd, hogy van emud, addig felejtős a dolog...
  • ellinart
    #27
    http://kepfeltoltes.hu/051210/pspemukep_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
  • Anubys
    #26
    én is találtam xbox, gamecube meg ps2 emut, de eddig mindegyik kamu volt. A PSP felépítése igen hasonló a PS2-höz, amíg azt nem emulálják, addig PSP-t sem fognak. A másik, hogyha lenne fejlesztés alatt PSP-emulátor, főleg letölthető stádiumban, szerinted nem írnának róla a külföldi emu-portálok?
  • ellinart
    #25
    PSP emulátor létezik!!!
    egy torrent oldalon találtam!
  • Anubys
    #24
    PSP emu: UGYE DIREKT TETTEDET MAGADAT HÜLYÉNEK ??
  • Derapo
    #23
    Vagy meg kellene várni amíg a ps2-es játék kijön pc-re: Onimusha3
    Most jött ki nagyon ottvan,már ps2-őn is végigtoltam de most nyüstölöm a pc-n.
  • INNUENDO
    #22
    Viszont egy PSP emut összehozhatna már valaki
  • INNUENDO
    #21
    xbox360 emu: UGYE DIREKT TETTEDET MAGADAT HÜLYÉNEK ??
  • Shortstop
    #20
    az nembaj. Tudod. A hülyeség határtalan :)