106198
1578692191.jpg
[SPOILER használata kötelező]!
CAM verziós filmrol ne irj. Ne pontozz. Ne véleményezz!


Posztereket ne linkelj olyan filmről amit megnéztél. Új film, bemutató/poszter az rendben van.
Film címeket erdeti nyelven is / vagy angolul írjátok ki (zárójelben magyarul is akár)
IMDB linkért extra piros pont jár.
  • CSOCSO
    #102424
    1 filmrol van szo. Az endgame dontotte le a tronrol az avatart.
    Mindketto film tobbszor lett kiadva a mozikban. Endgame elerte a 2 billio dolcsit 4 het alatt. Ez az Avatarnak 11 hetbe tellett.
    Ezenkivul Endgame 87 napot volt box officeban az avatar pedig 238(!!!!!!!!!) napot.

    Ezenkivul ha az inflaciot figyelembe vesszuk akkor meg sehol sincs rengeteg filmhez. Pl Gone In the Wind inflaciot figyelembe veve tobb mint 7 billiot szedett ossze!
  • Sequoyah
    #102423
    Murder Mystery (2019)

    Netflixes hagyomanyokat tekintve ez is egy olyan film ami jo, de nem annyira hogy moziba keruljon:)

    A tortenete egesz jo, eredeti, es nem kiszamithato, bar az hogy az ihletet honnan vettek az persze nyilvanvalo:) A karakterek jok, igaz sokszor karikaturaszeruen eltulzottak, amit valaki vagy viccsnek talal, vagy nem, nekem tetszett.
    A film humora alapvetoen rendben van, vannak benne kifejezetten vicces jelenetek De a film legnagyobb negativuma hogy a humora elegge hullamvasut jellegu, sokszor leul a film es percekig nicns egy jo poen vagy erdekes tortenes ami fenntartana a figyelmet. Viszont amikor porog akkor elvezetes.


    6/10
  • LasDen #102422
    És még így is két kézzel kellett átlökdösni a cél vonalon, hogy meglegyen... :D
  • BenedekFeco
    #102421
    Tízensok film után meglett az, ami az Avatarnak egyből :)
  • LasDen #102420
  • LasDen #102419
    Ebből a szempontból az Optimus vs Megatron, Starscream, Grindor fight a kedveltek között van. Bár itt is belesik abba a hibába, hogy folyton lemegy az emberek szintjére és onnan mutatja az akciót, ahelyett, hogy a nagy totálokra koncentrálna. Mikor úgy látjuk a harcot, minimál kamera rángással és relatíve lekövethetően, akkor az nagyon menő szerintem. Mondjuk sosem ez volt a TF sorozat baja...
  • Mentol
    #102418
    "Mer' mikor láttál óriásrobotokat búnyózni?" - jó, mondjuk szart sem látni a vágások miatt...
    "Mer' mikor láttál utoljára jó kis búnyós/lövős filmet a moziba'?" - már rég volt.
  • Malakai
    #102417
    Az emberek nagy(obb) része nem a bonyolultságáért, hanem inkább annak ellenére szeret egy történetet. De anélkül, hogy a történet összetett lenne, lehet szórakoztató.
    John Wick-et pedig szerintem a jelenet-koreográfia és a "cool-faktor" miatt szereti a többség, amit a történet kiszolgál. Na meg Keanu lehet elkezdett trendi lenni már az első rész idején már.
    Utoljára szerkesztette: Malakai, 2019.07.22. 08:00:42
  • BaliBoy
    #102416
    John Wick & John Wick 2

    Egynek elment. Vagyis kettőnek.
    A felhajtást azért nem értem körülötte. Tisztességes iparosmunka, faék egyszerűségű történettel, tonnányi akciófilmes klisével és túlzással.
    A film nézése közben ki is találtam egy meme-et, ahogy Bruce Willis a fehér trikójában mondja Keanu-nak, hogy én vagyok az apád!

    Azért ilyenkor mindig meglepődök... imdb-n 7,4 és 7,5-ös értékelés. Mondjuk a Transzformerszel összehasonlítva, kb. egy kategória a történet, csak az utóbbi 5.2-őn áll...
    Valaki mondja már meg, hogy a John Wick filmek miért vannak ennyire felpontozva mondjuk az említett TF filmekhez képest?

    Nálam mind a kettő:
    6/10
  • Kongy
    #102415
    Midsommar (2019)

    Nem gondoltam, hogy lehet überelni a Hereditary-t, de igenis lehet. Ez a film olyan, mint egy vászonra vitt rémálom, de a jó értelemben. Helyenként bizarr, aztán brutális, de végig baljós az atmoszféra, ami iszonyat jól van felépítve. A színészek is több, mint korrekt munkát végeztek, a film képi világa pedig mesteri és szép. Furcsa ezt mondani, de aki megnézi, az majd megérti. Ja, és sehol egy jumpscare, csakis atmoszféria építés, majd a pofádba tolt horror. Viszont ellentétben a hagyományos horrorokkal, ennél a filmnél félek majd este elaludni, mert tuti ezzel fogok álmodni... : / Ilyen hatást egyik másik "hagyományos", mostanában látott horror sem gyakorolt rám. Nálam egy erős 8/10

    Kicsit olyan élmény, mint a Ház amit Jack épített. Rossz nézni, mert szörnyűségek történnek, de mégis jó, és muszáj, nem lehet levenni a szemed róla. Ari Aster elmebeteg.
    Utoljára szerkesztette: Kongy, 2019.07.21. 23:49:26
  • csigafi #102414
    Hát én még csak most jutottam el odáig hogy megnézzem a RAMPAGE c filmet. Szerintem nagyon jól sikerült film. A jelenetek is klasszul őssze lettek dobva. Érdemes megnézni azoknak akik hozzám hasonlóan halogatják :-). Kellemes csalódás lesz
  • LasDen #102413
    Nem hiszem, hogy jelent bármit is, de a The Mighty Thor storyline igazán fasza volt Fosterrel...
  • Zephyr Retiring
    #102412
    Nyilván nem emiatt ültem be. Az, hogy nem tetszett, menet közben derült ki.
    Reménykedem, hogy az új Thor majd visszaadja a bizodalmam..
  • Tikal #102411
    akkor ez a bajod..

    tudom, hiszen arra reagáltam.
  • Bokafix2
    #102410
    Azért Gomba-szintre ne süllyedj le... aki utálja a képregényfilmeket, de azért beül a moziba egy Marvel filmre, hogy aztán megjegyezhesse, hogy az volt a kedvenc jelenete, mikor valaki a végén felállt a székből és nyújtózkodott egyet.
  • Zephyr Retiring
    #102409
    Én ezen rugózom:


    A filmről meg már véleményt formáltam.
  • Tikal #102408
    Nem tudom miért ezen rúgozól, teljesen érthető a film a többi nélkül, sőt.
  • Zephyr Retiring
    #102407
    Az a baj ezzel az átkozott Mavel-moziuniverzummal, hogy össze-vissza ugrál az időben és térben, így az ember már lassan képtelen követni az eseményeket.
    Eleve a Vasemberrel nyitottak, majd két résszel később már rég kinőtte önmagát. Össze-vissza ugrálgat időben és térben már már követhetetlenül. Eleve a Vasemberrel nyitott, de csak harmadikként Hulk után mutatta be az első Bosszúállót. Mert időrendi sorrendben nézi, de nekünk nézőknek meg mégis a Vasember kalandjai jutottak elsőként. Aztán hol Pókember, hol a Hangya, de még előtte befutnak a Galaxis Őrzői is, majd a Végjáték után még egy kis Pókember, meg előkerül hamarosan a Fekete Özvegy is majd jövőre..

    Egy kicsit sok ez már ebből a világból. Talán bírtam volna még egy kicsit tovább is, ha nem kerül elő ez a "Drágám a kölykök összementek" lerágott csont, de jött. S hogy ne legyen egyedül, jött mellé még a Darázs is...



    Szerencsére van kinek ajándékoznom ezt is. Kidobni azért kicsit sajnálnám, ha már pénzt adtam ki érte...
  • BenedekFeco
    #102406
    Men in Black: International

    Lapos, unalmas. Ha ugyanezt leadták volna a régi figurákkal, akkor is max 1 ponttal érne többet.

    3/10
    Utoljára szerkesztette: BenedekFeco, 2019.07.21. 15:01:38
  • Tikal #102405
    Szerintem simán hozta a marvel-es szintet, 6/10 szerintem
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2019.07.21. 12:30:43
  • Zephyr Retiring
    #102404
    Ant-Man imdb.

    Ebben meg mi a tkm volt 7,3 pont?
    Nézhetetlen, unalmas, talán a 3/4-éig szenvedtem, aztán feladtam.
    10/0.
  • Tikal #102403
    Értem, valami ilyesmit hiányoltam.
  • Prof William
    #102402
    A mangában azért van egy kevés rákészülés a dologra + ott azért teszi azt amit mert
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Félig megzakkan attól, hogy robi lett + hogy az egész eddigi élete+ erőfeszítései semmit sem értek.
  • Tikal #102401
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Persze, de előtte két perccel élesztették fel, még a csajával nem is smárolt egyet se, nem volt egy közös percük se a képernyőn, hanem rögtön fogta magát aztán ész nélkül elindult fel, hogy aztán meghaljon, gj! Nem érdekel hogy volt a manga-ban, ez szarul adta ki magát nekem. Az a csaj a szívét oda adta volna neki, az életét kockáztatta, hogy megmentse a fejvadásztól, majd akkora mákjuk van hogy a tudos nő segit nekik, és aztán ő meg csak kisétál mert majd robot lábakkal biztos sikerül...


    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2019.07.21. 09:37:18
  • Zephyr Retiring
    #102400
    Az elégedetlen.

    Hát igen. És hány ilyen van még...
    10/10.
  • LasDen #102399
    ameddig emberek csinálják a cgi-t, addig igazából lehetetlen hiba nélkül megcsinálni az ilyesmit. Ha 2 évig dolgoznának rajta, akkor is maradna ilyesmi jellegű hiba. Én a magam részéről megelégszem bármilyen cgi-jal, amíg az nem rombolja az élményt...
  • CSOCSO
    #102398
    Mit nem ertesz? El lett magyarazva a filmben (is).
    Oda akart alapbol menni. Meg is jegyezte, hogy ha olyan eros lenne mint alita akkor csak felsatalna.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Miutan robot lett azonnal meg is probalt felsetalni


    Nem vagizni akarok de en egy 75" es qled filmet neztem valamelyik nap 4K HDR-ban es gecijol nez ki a film.
    Ket dolog zavart CGI-vel kapcsolatban. Alitanak mindig 3 szor jobban mozgott a haja mint Hugonal. Alitanak ketszer hoszabb a haja de Hugonak sem felnyirt haja van. Legalabb fele annyira visszavehettek volna Alita haj mozgasat mikor kozvetlen egymas mellett allnak vagy egymas mogott ulnek a motoron. A masik resz meg mikor Alita oda bujik Ido-hoz es Ido rateszi a vallara a kezet. Ott az arnyekolassal valamit elbasztak mert nagyon latszott, hogy az kamu. Ezen kivul kircsi a film. Mai napig a legeslegjobb anime / manga feldolgozas. Sokkal jobb mint barmi ami eddig kijott. Ha a Ghost in the Shell olyan 6/10 akkor ez minimum 8/10 ha nem 9/10
    En moziban is ketszer lattam. Szerintem eletemben nem neztem meg semmit ketszer a moziban.
    Utoljára szerkesztette: CSOCSO, 2019.07.20. 21:19:18
  • Tikal #102397
    Igy meg aztán végképp nem értem...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A végén a Hugot miért kellett megölni kétszer? Mintha ott kimaradt volna vagy 20 perc, mert nem értettem, hogy mi történik, felélesztik, aztán meg fogja magát és elindul a felhővárosba...de miért?
  • BenedekFeco
    #102396
    A forgatókönyv is hozza az eredetit, kb kockáról kockára. Persze vannak benne mai szemmel "nevetséges" dolgok (rakéta hajtású kalapács pl), de korrekt "élőszereplős" feldolgozás lett.

  • Tikal #102395
    Az alapanyag igen, de nem a forgatókönyv.

    Egyébként nem tudom milyen technikára vártak, de úgy látom nem érkezett még meg :)
  • Seth
    #102394
    "Cameron-t se nagyon értem mit rejtegette ezt a sztorit olyan sokáig, semmi nem volt benne"

    Nem kellett rejtegetni, manga az alapanyag, lassan 30 éves. Inkább a technikára várt, hogy megvalósítható legyen
  • Tikal #102393
    Alita Battle Angel 4/10

    azt hittem a nagyszem fog zavarni, de végül a szar sztori jobban zavart meg az hogy bármennyire is igyekeztek, emberi arckifejezéseket, bőrt még mindig nem tudnak, ezért minden egyes közös jelenete Alitának emberekkel nagyon béna volt. Ha minden szereplő CGI lett volna akkor jobban elfogadja a szemem, de így nagyon rossz hatása volt. Cameron-t se nagyon értem mit rejtegette ezt a sztorit olyan sokáig, semmi nem volt benne...
  • tigeroo
    #102392
    Spiderman: Idegenben (2019)

    8/10

    Fasza volt, jó kis főgonosz(okk)al, az utolsó jelenet meg vááh
  • Zephyr Retiring
    #102391
    Transformers: Dark of the Moon 3D. imdb.

    Olyan 5 vagy 6 éve lehet meg nekem ez a rész, de valamiért teljesen végignézni eddig mindig kimaradt.
    Még jól emlékszem, idehaza 1991 nyarán jelent meg az első képregény rész "Alakváltók" címmel. Kemény 59 Ft-ot perkáltam le érte az újságárusnak, és kábé minden héten csillogó szemmel figyeltem a kirakatot, hogy kijött e már az újabb epizód.
    Akkoriban nagy divat volt még a fantasy képregény, bár magyarul csak kevés látott napvilágot. Osztrákból hozták be sorra a német nyelvű "Spiderman" és Batman" képregényeket, de azok gyűjtését meghagytam a haveroknak. Hihetetlen, hogy az akkori szenvedélyem irántuk, mennyire feledésbe merült mára..

    Utólag megfigyelve az imdb pontok alakulását az első résztől az utolsó Transformersig, látszik, hogy a 3D megjelenése kemény 0,3 pont emelkedést eredményezett a második részhez képest. Nem nagy eredmény, de maga a képi világ itt már az előző 2D részek után, egész pofásra sikeredett. Kezdem is érezni, hajdani Transformers megszállottságom apró szikráját, így úgy döntöttem, hogy be is szerzem 3D bluray-en a maradék kettőt is plusz a folytatást Űrdongót is, bár úgy látom ő már csak 4K-ban elérhető, 3D-ben csak a mozikban játszották.

    Maga a film ezen epizódja mélységeiben a már megszokott formát hozza: megmenekül a világunk.
    Látvány 5-ös, hang szintén, és 5+5 az 10 tehát autobotok ismét hajrá!!!!...
    10/10.
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2019.07.15. 10:16:52
  • repvez
    #102390
    7 vérfagyasztó nap/ Entebbe túszdráma 6/10

    Hát eléggé elceszték a filmet, mert bár valós eseményeken alapul , mégse lehet az egészet részleteiben jól megismerni, mert a film 1/3-ban egy a cselekményhez sehogyan sem kapcsolódó balettműsor próbáját és előadását mutatják egy olyan személy miatt aki részt vett az akcióban, de semmi különöset nem tett hozzá, vagy legalább is nem lett kiemelve a személye, hogy miért öt mutogatták .

    Egy csomó részlet kimaradt az eredeti történetből.Pont a fent említett felesleges szál miatt nem maradt idő kidolgozni bemutatni a dolgokat, a fő történéseket csak néhol egy snitt erejéig vagy narrálva tudjuk meg.
    Az Entebbe elnökéről se derül ki , hogy a valóságban milyen kegyetlen is volt. itt egy kedves fickónak mutatják.A túszmentest is 2 perc alatt lerendezték.
  • Tikal #102389
    Látom neked se amit irtam.

    Én se vagyok a torrent ellen, nem is reklamálok miatta :)
  • Tikal #102388
    Kösz hogy felhívtad a figyelmem arra is hogy ma már nem vagyok rászorulva a TV-Re ;)

    Sajnos a moziba még mindig rengeteg film úgy érkezik, hogy vagy nem is adják eredeti nyelven, vagy csak elbaszott időpontokban Budapesten.
  • Zephyr Retiring
    #102387
    + ha a tv elavult netán, a dvb c set top box (médiabox) már tutira tudja.
  • Zephyr Retiring
    #102386
    Látom, csak nem sikerült értelmezni a riport első mondatát..

    Egyébként ma már mindenkinek elérhetőek odahaza a digitális HD adók kábelen vagy művoldról. Filmek esetében megkeresed a hangsáv átváltót a távkapcsolón és tádám...máris eredetiben szól.
    Tehát van választási lehetőség...

    Torrent nélkül is lehet élni, én speciel nem is élek vele. Ritkán mozi, néha dvd lemez, ha kiadták bluray-en is, akkor meg az. Utóbbi kettőn is elérhető a több hangsáv.
    Ne érts félre, én nem vagyok a torrent ellen, de ha már ingyen filmezel, legalább ne reklamálj miatta.
  • LasDen #102385
    a tv-k nagy százaléka ma már lehetőséget ad arra, hogy bármilyen módon nézhesd a filmjeidet. Plusz a mai világban már nem vagy rászorulva a tv-kre. Innentől kezdve ez nem is neked szól, hanem azoknak, akik mondjuk szinkronosan (is) néznek filmet, sorozatot. iNNENtől kezdve teljesen felesleges fikázódni...
    Utoljára szerkesztette: LasDen, 2019.07.14. 11:26:26