106198
1578692191.jpg
[SPOILER használata kötelező]!
CAM verziós filmrol ne irj. Ne pontozz. Ne véleményezz!


Posztereket ne linkelj olyan filmről amit megnéztél. Új film, bemutató/poszter az rendben van.
Film címeket erdeti nyelven is / vagy angolul írjátok ki (zárójelben magyarul is akár)
IMDB linkért extra piros pont jár.
  • Prof William
    #104241
    Army of the Dead - A holtak serege

    You only had one job Snyder! Hogy csinálj egy elborult, tökös, pörgős, zombihentelős akciófilmet! - És még ezt is sikerült elbasznod!
    Pedig minden adott volt. Alapból Las Vegas szerintem tökéletes helyszín lett volna egy Dead Rising féle elborult hentpartinak, de ilyen unalmas zombiapokalipszist (ami egyedülálló módon egy félresikerült cidázás miatt robban ki)én még életemben nem láttam.

    Pedig maga a főcím telitalálat. Abból még meg is néztem volna egy filmet, de pár szerencsétlen balfaszkodása sokkal olcsóbban megvan, mintha hadsereg méretű ütközeteket kéne leanimálni.

    A film unalmas! Közel egy (de inkább másfél) órán át SEMMI sem történik benne. Az is egy óra míg végre eljutnak addig a tetves városig, de magában városban sem a fegyvereké hanem a pattalan pofázásé a főszerep. Amit lehet hogy viccesnek gondolt a rendező, de még csak egy halvány mosolyt sem sikerült kicsalnia belőlem.
    A karakterek borzalmasak. Bautista az Bautista ezen nincs mit magyarázni, de a többiek valami félemeletesen szarul játszanak. Külön kiemelem a széftörő palit, akit olyan szinten irritálóra sikerült megírni, hogy minden vásznon töltött perce komoly pontokat vont le a film élvezeti értékéből.

    És minden karakter, pofázik, pofázik, POFÁZIK mindenféle faszságról, csak nehogy esetleg zombikat kelljen hentelni. Borzalmas párbeszédeket adtak a szájukba, amiket hallva már komolyan én szégyelltem magam. Bautistának meg a "lányának" a kapcsolatát kész kínszenvedés volt hallgatni.

    Az akció ótvar. Snyder belezúgott a zoomba, ezért minden akciót annyira szánkba tolnak, hogy alig lehet látni belőle. Ja és trailerekkben sugalltakkal ellentétben az akciók 90%-a sötét félhomályos folyosókon meg szobában játszódik, szinte követhetetlenül. Az küldetés elmagyarázása közben bevágott "képzelt" akciók (amiket a trailerbe is bevágtak nyálcsorgatónak) sokkal menőbben néznek ki, mint a valós akciók. Van egy olyan érzésem, mintha az "álomjelenet akciókat" csakis a trailer számára forgatták volna le, mint anno Dark Rey 10 másodperces szerepét a Star Warsban.
    Egyetlen többé-kevésbé jó akció van benne de többi rettentően vérszegény.

    Maga a történet is tele van faszságokkal. Bautista szemlátomást nem tudja eldönteni, hogy ő akkor most Drax a Guardiansból vagy csak egy átlagos ember. Mert van amikor puszta kézzel vág át egy 50+ kilós asztalt egy szobán, tucatnyi zombit kilapítva, van amikor megy egyetlen nyavalyás élőhalottal sem bír.

    De amúgy is tele van logikálan marhaságokkal vagy éppen kínos jelenetekkel az egész.

    - Az ominózus "katonák a zombikat látva kiszállnak páncélkocsikból és gyalog menekünek.
    - Hőseink szomorú szemekkel nézik, ahogy egy társuk tőlük 5 méterre hosszú perceken át mészárolja a zombikat, anélkül hogy segítenének, amikor megy egy mégis indulna segíteni egy "hagyd ő már halott" dumával lebeszélik.
    - Minek dobták be a "A zombik felélednek ha eső van"-t ha ennek aztán SEMMI folytatása sem volt a film folyamán.

    És kb 5 percenként történik egy ilyen marhaság. Ha moziban néztem volna most nagyon dühös lennék, hogy képes voltam pénzt kiadni erre a szarra, de a Netfix esetében most egy kicsit könnyebb.

    Adva volt egy remek alapötlet, amiből egy tökös-zúzós Dead Rising szerű hentorgiát lehetett volna kihozni, de ehelyett kaptunk egy 2+ órás dögunalmat, szar színészekkel, szar sztorival és minimális akcióval.
    Megtekintését senkinek sem ajánlom.

    2/10 de csak azért mert ha mondjuk a film megnézése helyett egész nap betont kellet volna kevernem, annál azért jobb volt.
  • BenedekFeco
    #104240
    Army of the Dead

    A film háromnegyede benne van a trailerben :)
    Vártam, mert alapból én bírom Snyder munkáit, de azt kell mondjam: jobbra számítottam. Nem rossz film, kimondottan jó zombis film. De kábé csak klisékből építkezik, és mindent tudni lehet előre. Mondjuk ezektől az alkotásoktól nem is várunk oltári nagy csavarokat, így ez nem akkora negatívum nálam. Péntek esti szórakozásnak teljesen jó volt, és a célnak tökéletesen megfelelt.
    Nálam pont az "okos-fejlődő-parkour-bunyós" zombi a nagy negatívum. Nekem ez simán minusz 2 pont :) A zombik legyenek csoszogók, vagy rohamozzanak tömegben, akadjon köztük Alpha ami brutál erős/nagy/gyors, meg izzadjon vért aki szembe kerül vele :) Tömjék meg mindenféle zombifikálódott/mutálódott teremténnyel és kész. De ne ilyen 80-as évekbeli zombi lóval, mint ami ebben is van. Az utsó jelenetében pl látszik, hogy mű lett szegény pára. Vérgagyi. Gondolom, 100 milla elment a zombi tigrisre, mert az király volt.
    Amúgy ettől eltekintve, a látvány besza-behu. Alapból, hogy folyamatosan kis mélységélességet használt, és nem mindig fókuszált a szereplőre, vagy csak simán ki/besétált a fókuszból/ba valaki, az nagyon bejött. A "mi van Las Vegas"-os nyitó credits meg egyenesen zseniális volt. Az akció az durva jó, a gore és a poénok is általában nagyon rendben vannak.
    Tetszett, hogy Snyder azért nem volt szívbajos, és zokszó nélkül "kiírt" a sztoriból olyan figurát, akire nem gondoltam volna és ott azért kicsúszott egy mi a Fuck?! :)

    7/10
    Utoljára szerkesztette: BenedekFeco, 2021.05.22. 15:12:49
  • nordan
    #104239
    azért van benne WTF bőven,de nagyon jó zombis mozi lett! inkább 7/10

    ui. SPOILER-be rakd be ,mert kb elmesélted a háromnegyed filmet
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.05.22. 13:42:09
  • extra sensory
    #104238
    Hosszú, de még így is csak fele a JL-nek. :D
    Köszi az ajánlót.
  • hiper KOCKA
    #104237
    Army of the Dead 2021


    Mikor először elolvastam a címet, csak sóhajtottam és vállat vontam: "szuper... egy újabb zombis mozi". Már álltam volna fel a gép elől, hogy felbontsak egy jogobellás joghurtot, amikor véletlenül rápillantottam a rendező nevére. Bazze, ezt úgy hívják, hogy Snyder... elkezdett érdekelni a trailer... megnéztem... elkezdett érdekelni a film... megnéztem... és húúú de jól tettem.
    Ez a muki mindig belevisz valamit az alkotásaiba, amitől számomra fogyaszthatóbb lesz, mint az átlag. És az átlag ebben az esetben jó nagy betűkkel értendő, mert a zombik minden amatőr mozgóképgyáros kedvencei.
    És volt már annyi film meg sorozat ezekből (többnyire kegyetlenül rosszak) hogy már az a szó, hogy "zombi" is erőteljes immunválaszt vált ki belőlem, és úgy kerülöm az ilyenfajta filmeket, mint forró macska a kását.
    Viszont ha Snyder mondja, hogy "gyere itt egy zombis film"... én megyek. Megelőlegezem neki a bizalmat, mert az Igazság Ligáját úgy odatette, hogy utána 2 hétig lassítva ettem a vajas kenyeret. Fenomenális volt. (Tudom, van akinek épp ez nem tetszett).

    Szóval adtam egy esélyt ennek a csókának, hogy mutassa meg, milyen zombikat és milyen történetet tákolt nekem össze. És ahogy sejtettem, csavart kicsit az agyonjáratott koncepción. Röviden: Snyder zombijai okosak. Oké, továbbra is rondák mint a bűn, viszont ezek használják az agyukat... már ami nem rohadt el belőle. Természetesen nem fognak kiselőadást tartani a Gauss-Osztrogradszkij-féle divergenciatételekből, de filmes társaikhoz képest nagyon is civilizáltak lettek.
    A fejlődőképes, tanulékony zombi már George A. Romero műveiben is feltűnt a 80-as években, és öröm volt nézni, ahogy a 3 agysejtjükkel rácsodálkoznak a környezetükre, elkezdenek orientálódni, vagy tereptárgyakat és egyéb eszközöket (pl. lőfegyvert) használni.
    Snyder továbbviszi ezt a koncepciót. Szakít a klisékkel és a műfajhoz tartozó sztereotípiákkal, és bizonyos mértékű értelemmel ruházza fel foszladozó statisztáit, ugyanakkor társadalomba is szervezi őket.
    Van hierarchia, van területvédelem, van központosított hatalom, vannak képességeik szerint különböző kasztokba sorolt hordatagok, akik csak az alfa parancsára várnak, és elég egy fejrándítás, máris szélsebesen az ellenséges célpontokra vetik magukat, ezzel is szolgálva a közösség érdekeit.

    Sőt, kezdetleges formában ugyan, de még üzletelnek is ezek a Las Vegasi zombik. Beengedik a területükre a bámészkodó turistákat, amennyiben elfogadható honoráriumot kínálnak fel nekik cserébe. A nagyfőnök lovon csapatja, van egy zombi cicája is, (egy tigris) amely hűséges sidekick-jeként csinál saslikot a számára nem kívánatos betolakodókból.
    A sztori faék egyszerűségű. De nem is kell több. A zomibjárvány csak lokális, egyedül Vegas-t érinti, amit viszont pár nap múlva kvantumhabbá akar bombázni a hadsereg. Igen ám, de több száz millió dollár pihen egy kaszinó mélyén egy páncélteremben. Na ezt meg ugye nem lehet otthagyni.
    Viszont a della teljesen gazdátlan... a zombik ugyanis szarnak rá, az átlagember meg nem megy be oda. Ezért néhány tökös kurafi összeáll, hogy valamiképp kigyötörje onnan.
    És itt szintén nem érheti szó a ház elejét Snyder kapcsán. Olyan akciót rittyentett oda, hogy nem győztem kapkodni a fejem. Több lőszert okádnak a fegyverek, mint John Woo filmjeiben. Vannak spéci képességű nagyon gyors reflexű zombik, vannak nyomkereső zombik, és vannak az igazi pofozógépek... Bautista erős délceg legény, de itt ő is összeszarja magát.
    Olyan durvulás megy, főleg amikor előkerülnek az igazán kemény mordályok, hogy egy pár perces "párnacsata" után a testek úgy festenek, mint a darált hús a tányérban.
    Ha a főnök nyakában az izom megrezdül, az engedelmes horda patakként kezd folyni a fordulás irányába. Bizony, itt mindenki tudja a dolgát, nincs szavazás 4 évente, nincs lustálkodás, és nincs korrupció sem.
    És ahogy azt megszokhattuk Snydertől, itt sem 90 percben csapja össze nekünk a látnivalót, hanem kellő és gondos felvezetéssel majdnem 2 és fél órán át bámulhatjuk a menekülést, a robbanásokat, a baró lövöldéket, a kézitusát az elit osztag ellen, az átgondolt taktikázást, az idővel való versenyfutást (mivel ha nem igyekeznek, könnyen taktikai atombomba huppanhat a homlokukra) és persze az elmaradhatatlan saját érdekekre játszás, árulás sem marad ki.
    Amit itt a rendező bácsi összehozott nekünk, tényleg egy remek, húsba vágó, fejet szétrobbantó móka. Közel sem állítom, hogy nem lehetett volna még javítani rajta, főleg színészi játék terén, de én ilyen filmektől nem is várok ennél többet. Az állkapcsomat már az első órában a földre ejtettem és később sem mertem lehajolni érte. 200 millió dollár ide vagy oda, én még a kapujáig sem merészkednék ennek a konténerekkel körbekerített pokolnak. Rendesen féltem ezektől a rohadékoktól.

    8/10
  • ximix #104236
    fél off
    Van pár rajza, ami "Gyűrűk Ura" ihletésű, de "Bright" a stílusa.
    Tony Sart
    https://www.artstation.com/tonysart
  • Kmarha
    #104235
    Bright

    Szeretem a modern kori B filmeket. Ahogy a korábbi Project Power, úgy ez a mostani is, egy látványos, akciódús kikapcsolódás úgy, hogy a karakterek, a világ, a háttér történet érdekes és újszerű. Tény, hogy nem fektettek túl sok energiát a forgatókönyvre, nem egy részletes karakter vagy akár világ kibontás az amit kapunk, de látszik, hogy a készítők nem félvállról vették a munkát és nem egy sebtében összedobott csikarjunk ki némi pénzt a mozikból hozzáállással készült alkotás. Vagy legalábbis nem annak indult. Érződik, hogy a forgatókönyv mögött valahol kidolgozott ötletek vagy legalább ötlet kezdemények állnak. Lehetne probléma, hogy mindabból csak ennyit tudtak kihozni, de én most a kevésnek is tudok örülni.

    A film világa egy több ezer évvel ezelőtti elf-ember-ork összecsapás utáni, modern kori világkép, ahol az elfek a világ gazdagabb, tipikusan a háttérben irányító rétege, az emberiség valahol középen, és az orkok, a Sötét Nagyúr háborújában betöltött szerepük miatt pedig a lenézett gettóba tengődő alja rétegben töltik be helyüket. Ebben a világban próbálja rendőr álmát betölteni egy ork, kit a fajtársai ezért kivetették maguk közül, miközben az emberek is lenézően állnak hozzá továbbra is. Aztán persze megérkezik a kötelező mágia és mágia használók, titkos társaságok, összeesküvések, és mi nézünk kapunk a történelem lecke helyet egy vegytiszta akció filmet némi buddy movies beütéssel. A fent felvázolt történelem és a jelenkor részleteit nem nagyon rágják a szánkban, egy egy párbeszéd során kapunk csak ebbe betekintést, illetve a karakterek egymáshoz való viszonya segít kicsit jobban megértetni a világ működését. A "történet"hez pont elég is.

    Nagyon tetszett, hogy sok kis apróság vagy utalás volt elrejtve a háttérben. A zenék szövege, a háttérben látható falfirkák, graffitik, beszólások. Vagy csak egy sárkány a tipikus amerikai városkép felett, a Hold előtt elsuhanva. Ez mind mind hozzápakol a hangulathoz. A két főszereplő közötti kémia is elmegy, az elején kicsit döcög, cserébe legalább csak alig erőltetett. Will Smith lazasága, meg hogy a film végére már majdnem mozgásképtelen bucivá lesz összeverve, add egy kellemes humor faktort az egésznek. De nekem a túljátszott menő legények, a gonosz kis elfek is bejöttek. Egy másodpercre nem állnak le, nem hátrálnak, mennek előre mint a gépek és csépelnek, ütnek, vágnak. Néha egész ijesztőre vagy legalábbis kegyetlenre sikerültek.

    Van egy csomó szál, amivel nem kezd semmit a film, ilyen a két nővér története, vagy a teljesen felesleges szövetségi mágia ügynökök, és végig, főleg a lezárás felé, van egy olyan érzése az embernek, hogy ez egy többrészes eposzból összevágott mini film csak, mert az egészre vagy nem volt pénz, vagy amihez csak egy kedvcsinálót akartak készíteni. Így egy kicsit lógva marad a levegőben, de a szórakoztató faktor szépen dolgozik, én végig tudtam élvezni.
  • nordan
    #104234
    Epilepsy guaranteed.................
  • LasDen #104233
    Azt hinnéd, hogy egy játékhű Dynasty Warriors film, ha más nem, akkor jó szórakozás lesz. Az hogy a sztori dögunalom az nem lepettt meg. De még az akció jelenetekben sincs semmi, ami magával ragadna. Kb. 3/4 óra után ment a kukába, semmi értelmét nem láttam folytatni...
  • kutyakiki81
    #104232
    Spirál: Fűrész hagyatéka (2021)

    Hozza a Fűrész filmek hangulatát, brutális csapdák és az elmaradhatatlan csavar.
    Van pár logikátlanság, és Chris Rock sem a legjobb választás, de azért nézhető lett, még akkor is ha már sokadik bőrlenyúzás.

    6/10
  • BenedekFeco
    #104231
    Great White

    A második "komolyabb" támadásig néztem. Már az elsőnél -amikor még csak a gagyi árnyéka látszódott a magasból- tudtam, hogy ez vérgyenge lesz. Amikor nekiesett a hidroplánnak ZS-kategóriás CGI-vel és ezt keverték valódi dokumentum filmekből kiollózott jelentekkel, na akkor kapcsoltam ki :)

    Nem néztem végig / 10
  • ximix #104230
    Is An Open Field Actually Safer From Lightning Than A Forest?
    pdf

    Mit tegyünk, és mit ne, ha villámlik
    turistamagazin.hu

    "Ha nincs más választásunk, összezárt lábakkal, lábujjhegyen guggoljunk le a sarkunkat összeérintve, és nyakunkat behúzva fogjuk be a fülünket, ezzel is csökkentve a halláskárosodás veszélyét. "
  • Synchronous
    #104229
    Gondolom a "csak 5 méter" idézőjelesen vagy "mihez képest" értendő, mivel Spielberg művében 7,5 méteres a dög.
  • CSOCSO
    #104228
    "csak 5 méter"

    Tehat csak furgon hosszusago... csak...
    Amugy 5 meter az mar nagyobb mint egy felnott him capa.
  • hiper KOCKA
    #104227
    Great White 2021


    A produktum egyértelműen nem tör spielbergi magasságokba, mivel a kis hegyesfogú imposztor itt csak 5 méter... gondolom méterenként növekszik a költség, mint a szőnyegnél. Így a középkategóriára esett a választás, de legalább ketten vannak mint a sithek. És keményen propagandajellegű is a film, mivel kizárólag fehér cápákat szerepeltet. Semmilyen más etnikum nem játszik, ráadásul csúcsragadozónak vannak beállítva. És üldözik hőseinket. Kilométereken át. És míg egy hidroplánt egyből kettéharapnak mint egy ropit, addig a gumicsónakot csak szelíden bökdösik az orrukkal.

    A sztori fordulatosságát és nívóját erősen behatárolják a műfaji sajátosságok, mivel itt csak vízen megy a buli, és folyamatosan váltogatják a száraz és a nedves platformokat a szereplők... egyszer a vízben, egyszer a hajón, egyszer a vízben... a létszám egyesével csökken, mint egy klasszikus tinihorrorban, és néha adalékként bejátszik egy kis szélvihar meg eső.

    Ez a stuff is megerősített abbeli hitemben, hogy cápás témában már nem nagyon lehet újat mutatni a nagyérdeműnek, és alig súrolja az eredmény a gagyi felső határát. A cselekmény hitelessége nagyjából egy kétpipás kínai Nike cipő eredetiségével mérhető, ugyanis olyan baromságok vannak ebben a filmben, hogy az Algopyrin garantált. Az egyiket már említettem is a cápák viselkedését illetően, de az hogy a terhes nő beugrik a vízbe, hogy leöklözzön egy 5 méteres monstrumot, mindezt azért, hogy a pár órája megismert japán turista el tudjon menekülni... nem is tudom. Valahogy nem találtam hitelesnek.

    A szereplők totál infantilisek... egy már amúgy is katasztrofális helyzetben még egymás ellen harcolnak és civakodnak semmiségeken, meg elalszanak a csónak szélén vízbe lógatott karral. Épp hogy csak étkezési mellvédő köténykét nem tettek ki a cápáknak, meg fűszert a nyers húshoz. Mondjuk legalább a tinimajmokat megússzuk, de az hogy itt felnőttek a szereplők, sajnos nem sokat változtat akkor sem a végeredményen. A természetes kiválasztódás teszi a dolgát, a táj szép, a bárányfelhők fodrosak, és biztos remek lehet arrafelé a hajóroncsok között búvárkodni. Teljes az idill. Bár az értékelésem is az lenne.

    4/10
  • repvez
    #104226
    war machine

    Mi a szar volt ez? ilyen semmitmondo filmet rég láttam, se nem vigjáték, senem akcio, senem doku, se nem életrajzi film. a szemmiről hadoválnak benne végig és sehova nem megy a film, nincs eleje cselekménye és vége.
    Brad pritt ennél szarabbul játszani még nem láttam, a karaktert tuljátszotta görcsösen utánozta.
  • repvez
    #104225
    Oxygen
    Egynek elment, de nem volt az a nagyon nagy élmény, jól megvan csinálva ,de azért vannak benne logikátlanságok .
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az első ami eszembe jutott, hogy az idővel valahogy nincsenek összhangban . amikor megkérdezte az elején , hogy menyni idős liz akkor 82 évet mondott , de ezt nem reagálta le, majd később meg azt mondták, hogy 12 éves a clone és , hogy 12 éve van az urben , de még mindig csak a hold mellett vannak.
    A másik, hogy ha a hibernálás miatt nincs szuksége öxigénre, mivel elfogyott a végére, akkor miért keltette fel, ha 31% még volt neki, de azt nem használja.
    A következő amikor meglátja, hogy mennyi kapszula van és menyni sérül, azért hamarabb is eszébe juthatott volna, hogy akkor átküldeni a sajátjába.
    Meg ugyan azt a tűt használja amin 1 perccel elötte még méreg inyeckiot kapott volna, biztos nem maradt semmi a csőbe belöle amitől meghalna.
    Án mikor bejött a képbe a memoria átküldése azt gondoltam, hogy akkor majd valaki más testébe átmenti magát, akinek jó a kapszulája.

  • BenedekFeco
    #104224
    Annak idején amikor a Művházban először láttam a moziban, rendesen alig mertem hazamenni fényes nappal :D
  • Kmarha
    #104223
    apropó, évek, sőt lassan évtizedek (2 db :D) óta nem nézek TV-t, csak mikor meglátogatom a szüleimet. Nem tudom, ez régen is volt, de az teljesen kiakasztott, mikor azt láttam, hogy a film végét, 1,5szeresre felgyorsították, csak hogy beleférjen a műsoridőben. Mert ugye a reklámokból nem lehetett kivágni, az azért fontosabb..
    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2021.05.15. 22:15:04
  • Kmarha
    #104222
    Arachnophobia
    Arachnophobia - Pókiszony

    Gyerekorom videókölcsönzős időszakából megmaradt nosztalgia nagyon nagyon sokat lendít a filmen. No nem azért, mert ne lenne még a mai napig végtelen szórakoztató, de a gagyi faktor azért ma már sokkal jobban szemet szúró, mint akkoriban, mikor egy sejtelmes pók árnyéktól vagy kikandikáló szőrös csáprágótól halálra tudtam ijedni. A karakterek, a szituációk, a pókok kommandósokat megszégyenítő taktikai érzéke, főleg az utolsó nagy csata jelenet, mint túlzó, erősen C-D-E filmes hatást keltenek.

    Pont ezért is volt meglepő, hogy ennek ellenére, mennyire jól működött a főkarakter és az ő interakciója a külvilággal. Hogy milyen kreatív és aprólékos a kamera kezelés, mennyire jól megoldották a pókok lopakodását, milyen jó a feszültség keltő jelenetek időzítése. Kifejezetten élvezetes volt nézni, és nem csak azért, mert jókat röhögtem. Minden hibája vagy könnyedsége ellenére, remekül összerakott kis hülyeség ez. Apropó, ha már könnyedség.. a vicces és laza hangulat mellett, azért egy-két szereplővel igen csak kegyetlenül bánt a forgatókönyv.

    Aztán mikor már kezdtem elengedni magam, betoppan John Goodman, és rápakol a WTF faktorra egy péklapáttal. Nem tudom mit fogyasztott a forgatás előtt/közben, de az látszik, hogy végtelenül jól érezte magát. És a film nézése közben, végső soron, én is.
  • BenedekFeco
    #104221
    Oxygen

    Tisztességes iparosmunka, különösebb gond nincs vele. A sztori egy az egyben a Ryan Reynolds-os, koporsós film sci-fi verziója.
    Hogy hová fut ki a történet, azt nagy vonalakban sejteni lehet az elejétől, mert mégis milyen okból ébred valaki egy hibernációs kamrában... Egyedül a
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    klónos csavart nem láttam jönni, egészen addig, amig nem mondták neki hogy a férje meghalt de ő megtalálja a 10,000 kamra egyikében.

    A jobb sci-fik közül való, végig megtartja feszkót, technikailag is rendben van.

    7/10

    Those Who Wish Me Dead

    Angelina Jolie a PTSD-s tűzoltó csajszi esete az erdőben egyedül maradt kis sráccal, akit a rossz fiúk keresnek valami cetli miatt.
    A mezőn, a villámok elől futva-guggolós menekülés az mi volt? Megfelezték a villámcsapás esélyét, vagy mi? Valaki magyarázza el :)

    6/10
  • AnuluWork #104220
    Oxigén (Netflix)
    9/10

    Remek filmet hoztak össze a franciák. Az ötlet nem új, sőt, a megvalósítás azon a szinten ahol a film játszódik vérprofi, a történet ötletes, feszült és végig - sőt, még azon is túl is - kitart.

    Szerintem, színházi rendezők is felkapják rá a fejüket, mert okos rendezéssel akár még egy jó kis színdarabot lehetNE belőle készíteni.

    Amikor elkezdtem nézni, nem tudtam róla semmit, csak hogy NO1 jelenleg a Netflixen, és bár nem ez alapján szoktam választani, el nem tudtam képzelni, hogy hová tudják ezt a történetet helyezni. A film bizonyos részeiben eszembe jutott a Kill Bill, de szerencsére nem abba az irányba ment el a történet.

    Csak ajánlani tudom.

    Viva l'Italia (Netflix)
    8/10

    Bár nem mai film, nekem kimaradt. Mondjuk sok olasz film maradt ki, de ez most mindegy. Mostanában igyekszem őket pótolni. Egy biztos: a film ötlete remek. Főszerepben: Michele Placido

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A történet kezdetén egy menő olasz politikus kurvázás közben agyvérzést kap, és utána már nem tud hazudni. Pech! - mondhatnánk, vagy mégse? :)

    A filmből kevés szereplő volt ismert számomra, de ugye, nem vagyok akkora olasz film fanatikus, mint pl. az anyám. De azért Michele Placidot ugye nem kellett bemutatni. A kilencvenes években "végigbénázta" a Polip c. sorozatot, mint Cattani felügyelő. Róla alapból lehetett tudni, hogy remek színész, és ez - a politikus - szerepe volt az, amiben tényleg lubickolt. De egyszerűen nemcsak miatta szórakoztató a film szinte minden pillanatában.

    A többi szereplő közül Raoul Bova volt talán a legismertebb itthon is, sőt, az egyik kedvenc Maffia filmem is a nevéhez fűződik (Palermo Milano solo andata
    ). Ő is hozza a figurát, mint orvos, aki történetesen a politikus gyereke, bár rég nem beszéltek, mert bizonyos okok miatt jó ideje nem kért az apjából. De persze, (apja szerint) kommunistaként nem is értett egyet apja politikai tevékenységével sem, annak ellenére, hogy munkájának megszerzésében - mint kiderül - tudtán kívül az apja is segített. De ez a politikus minden gyerekére jellemző. Apjuk nélkül konkrétan senkik. Vagy, legalábbis annak tűnnek. A dokinak még van két testvére: egy hülye cégvezető és egy pösze színésznő (akinek "elvileg" full meleg a menedzsere). Mindhárom gyerek (ill. saját feleségük, gyerekük, csajuk, pasijuk, rokonok, barátok) mind, mind remek mellékszereplők, ahogy az egész nagy család is baromi jól megalkotott. Bár néha úgy éreztem, mintha Dumbnak és Dumbernek egy-egy kurvától született volna egy fia és egy lánya, akiket a cseléd nevelt fel, ill. az anyjuk, mert az apjuk sose volt ott, emiatt egymás támogatásával jutottak el oda, ahová (többnyire sehová), ill. születtek gyerekeik, valamint összebarátkoztak Dumbhoz és Dumberhez hasonló barátokkal, kollégákkal ... :) Aztán szerencsére nem mennek el ebbe az irányba, sőt, mindenki változik, a karakterek is pozitív irányba fejlődnek, de nagyon mélyről indul a doki kivételével mindenki.

    A minden nő ku.va ebben a filmben valósággá válik. A párbeszédek, a történet folyama és a végső tálalás mind, mind jól megkomponált, ahol kell, mókás. Számomra, nemcsak az igazmondó politikus téma miatt volt remek szórakozás, hanem mert rég láttam ennyire jó olasz filmet ami nem a maffiáról szól.

    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2021.05.15. 21:03:41
  • CSOCSO
    #104219
    Love, death, robots

    hat ez ultra gagyi lett. :(
    3/10 Szinte semelyik reszben semmi fordulat. A balnas mihez kepest erdekes volt. A telapos tetszett es kb ennyi. A tobbi szar.
  • Bokafix2
    #104218
    Oxigén (2021)

    Utóbbi idők legjobb scifi-je számomra. Kár lenne bármi konkrétat írni a sztoriról, mert nem ütne akkorát. Gyakorlatilag egyik döbbenet jön a másik után. Remekül sikerült kivitelezni minden szempontból.

    8/10
  • Kmarha
    #104217
    Rocketman

    2018-19-es évben két, témájában hasonló de megvalósításában messze különböző alkotás került elő, kettő, a világot és a zenét alapjaiban megrengető énekesről. A Bohemian Rhapsodyt láttam először, és zeneileg hozzám az jóval közelebb is áll. És bár az a film rám jobban hatással volt, azt el kell ismernem, hogy a Rocketman, sok szempontból jobb. A legfőbb erőssége, hogy bátran mer beszélni drog, alkohol és szexfüggősségről, homoszexualitásról, és ez az, ami nagyon hiányzott a másik alkotásból. Csodát egyik forgatókönyvtől sem várhatunk, a szokásos felemelkedés-bukás-észhez térés történetről van szó. Ezen felül a többi szerintem már csak ízlés kérdése lehet.

    Ami itt kevésbé tetszett, az a zenék, nem voltak rosszak, de kevés volt a kiugró, katartikus pillanat. Ami nagyon jól állt neki, az a színészi játék, legalábbis a főszereplő tekintetében (a többieknél azért már volt problémám). Teljes átlényegülés, Taron Egertont eddig is szerettem, de hogy ilyen szintű színész zseni, azt nem gondoltam volna. Az, hogy végig ő énekelt, pedig csak hab a tortán. És ami a legjobb része volt a filmnek, az maga a látvány és a vágás. Dinamikus, színes, táncos, minden pillanata látványos, ott dübörög a zene a képkockákban.
  • LasDen #104216
    bár netflix nem mondja, de azért ők is érzik a covidot. Rengeteg sorozatot feldraboltak, hogy tudják pörgetni a folyamatos premiereket....
  • RatBaG #104215
    Ez csak a part 1, szóval csak feldarabolták.
  • BenedekFeco
    #104214
    Love, Death & Robots Volume 2

    Nem lett olyan jó, mint az első. :( Fele annyi epizód, és nem is olyan változatosak.

    7/10
  • AnuluWork #104213
    Savages
    5/10

    Valahogy ez anno kimaradt nekem.

    Kár ezért a filmért. Lehetett volna jó film, de nem lett az. Benicio Del Toro és John Travolta kivételével kb. mindenki szar volt benne, vagy unalmas. Pedig nem volt ez egy rossz történet! De még Travolta is túljátszotta, mint a Punisherben. Nem volt hiteles FBIos. A vége pedig ...


    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2021.05.09. 12:21:46
  • tigeroo
    #104212
    mortal kombat

    tetszett, szerintem jobb volt mint az előző (vagy azok öregedtek szarul) - nem vártam sokat tőle de várom a folytatást! mindent mutat, jó kis gore is van benne, jók az effektek. pár karaktert már fel is vezettek a folytatáshoz. tetszett, hogy itt még csak próbálgatják a szárnyaikat, a film közben tudnak kibontakozni. nade
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    azért furcsa volt hogy jax-nek az a szuperképessége, hogy a bádogkarjai továbbfejlődnek :D

    Utoljára szerkesztette: tigeroo, 2021.05.08. 23:22:33
  • cobol
    #104211
    Anno nagyon nagy film volt (nálam),a The Game. Nagyon ötletes film David Fincher-töl!
  • Kmarha
    #104210
    régen volt, hogy osztottunk meg ilyen infókat is, Jó látni, hogy a 12 Monkeys nem csak nálam nagy kedvenc :)
  • Kojiro
    #104209


    Nem tudom, szoktunk-e ilyet csinálni itt, de ha már összeállítottam, ide is feltöltöm.
    Ezek a kedvenc filmjeim, nagyjából időrendi sorrendben.
    A kedvenceim, nem a legjobb filmek feltétlenül.
  • Tikal #104208
    "senki nem szeretné ha késöbb megváltotatnák"
    Segítek, azt akartad írni, hogy "én nem szeretném". Mert ugye erről van itt szó. Ha igazad lenne, akkor én se szeretném hogy megváltoztassák JB-t :)

    Téged se zavarjon, hogy én se támogatom minden féle szerepek eljátszását bármilyen színésszel, példákát leírtam lentebb, de van ahol nem zavar, mert nem látom a jelentőségét.
  • Kmarha
    #104207
    Elnézést hogy betrollkodok ebbe a faji rasszizmusról szóló topicba, de láttam egy filmet. Szerepeltek benne feketék és fehérek is, szóval gondolom félig-meddig köze lehet eme fórum témájához is, ha nem nagy gond, itt hagyom:

    Project Power
    Project Power: A por ereje

    Majdnem ízig vérig klasszik B film. A szereplők túl vannak tolva, ahogy az akció jelenetek is. A történet pont annyira lyukas, mint amennyire értelmetlen, de ez a fajta "leszarom" hozzáállás, ténylegesen jól áll neki. Az első perctől kezdve pörög, a "drog" hatása add egy löket pluszt az amúgy nem túl kreatív összecsapás jeleneteknek. Se az író, se a két rendező nem rendelkezik még túl hosszú pályafutással, és nem is ezzel az alkotással fognak kitűnni. Bőven lehetne rá haragudni, ha az ember egy ici-picit is többet várt volna tőle, de a célját nálam így most teljesítette, egy laza mozidélutánnak pont elment.


    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2021.05.07. 07:46:45
  • vérpocok
    #104206
    Csakhogy ez az ötlet meg diszkriminatív az ásványokkal szemben. Mivel ma már azoknak is vannak jogaik. És nekik nagyobb az áldozatiság-kreditjük, mert nincs szájuk meg hangszalagjuk, így nem tudnak szólni, és kiállni a jogaikért.
    Ha meg nem értesz egyet azzal, hogy egy füstkvarc vagy egy lávakő játssza el James Bond szerepét, akkor egy kirekesztő fasiszta disznó vagy. És ez érvényes mindenkire, aki szerint egy ásvány nem lehetne hiteles James Bond.
  • Synchronous
    #104205
    Nem jó... a macska legyen Indiana Jones. És egy doboz Whiskast próbáljon ellopni a csapdás placcról.
  • extra sensory
    #104204
  • ximix #104203
    Az ötlet jó, de van egy rossz hírem . . . a macska fekete


  • repvez
    #104202
    Ne zavarjon, hogy az utolso 3 hszm-be meg se emlitettem a JB-t és az elötte lévökben is csak mint példa szerepelt, mert ez általánosságban elmondható mindegyikre.
    És hiába akarod beállitani, hogy én nem értem, mert én leszarom, hogy ki mit játszik, de ha elkezdenek valamit egyféleképp, akkor ne cserélgessék a szereplöket minden alkalommal, mert az eléggé el tudja rontani az egészet.