106208
1578692191.jpg
[SPOILER használata kötelező]!
CAM verziós filmrol ne irj. Ne pontozz. Ne véleményezz!


Posztereket ne linkelj olyan filmről amit megnéztél. Új film, bemutató/poszter az rendben van.
Film címeket erdeti nyelven is / vagy angolul írjátok ki (zárójelben magyarul is akár)
IMDB linkért extra piros pont jár.
  • Jim Morrison
    #102153
    Happy death day 2u

    Szerintem nem volt rosszabb az elso resznel. Ugyanazt megsem csinalhattak meg lepesrol lepesre. Szerencsere a vidamabb/viccesebb par perces resz megmaradt :)
    ha elso resz tetszett akkor szerintem ez is fog
  • LasDen #102152
    Rampant

    Maga a film semmi xtra vagy különös. Korrektül van megírva és előadva. Nagyon nem lehet unatkozni alatta és könnyen követhető a dolog. Korrekt kis zombis hentelés. Még az ázsiai filmekhez nem szokottak számára is könnyen fogyasztható...

    6.5/10

    Bár technikai szempontból sem kiemelkedő, de ez a film is jól mutatja, hogy azért alapvetően máshogy vélekednek a keleti és nyugati filmesek az akció jelenetekről (meg sok másról is). Az ilyen stabil, steadicames, jól követhető és min. elfogadható koreoval megáldott jelenetek manapság ritkábbak hollywoodban, mint ázsiában. Nincs handycames rángatózás és miliszekundomokra szétvagdalt pillanatok. Nem akarom fetisizálni itt a keleti filmgyártást, mert ott is vannak bőven szar alkotások. De ez egyszerűen jobban megtalálható ott...
    Utoljára szerkesztette: LasDen, 2019.05.18. 22:18:47
  • nordan
    #102151
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    megölte a két Cartell tagot???
  • Jim Morrison
    #102150
    The Mule

    Jobb mint amire szamitottam.

    7,5/10
  • BenedekFeco
    #102149
    Greta

    Hideg Gréta, a zakkant magyar zongoratanárnő kalandjai, aki vetésforgó módjára szedi áldozatait. Elég lassan indul be, de egész kellemes péntek esti szórakozás lett a végére. Persze őrült újdonságok nincsenek benne, és ha már magyar, akkor azt a két és fél mondatot, meg a "mézeskalácsot" megtanulhatta volna egy kicsit jobban is :)

    5/10
  • LasDen #102148
    Ralph lezúzza a netet

    Kicsit csalódtam. Anno az első részt szerettem. Kedves, aranyos cucc volt. Ami helyenként itt is meg van, főleg az első felében. De már nem ugyan az sajnos. Főleg, hogy ez az e-bay vonal erősen reklám szagú számomra. Persze az egész tele van ilyenekkel, de akkor is.

    6/10
  • BenedekFeco
    #102147
    See you yesterday

    BLM propaganda múvi, nyomokban időutazást tartalmaz. Teljesen "jól" bemutatja az USA-ban jelenlévő túlzott rendőri brutalitást. Baszod, ha a zsaru azt mondja, hogy ID, akkor odaadod és nem pattogsz a fekete büszekeségeddel. Ha azt, hogy ne mozdulj, akkor meg ne kotorássz a zsebedben mert pórul jársz :) Mellé még rasszista kötsögök is a rendőrök nullás IQ-val. :) "Épp kergetünk két rablót, akik futva menekülnek és egy fél percre szem elől tévesztjük őket. Dikk, hát épp itt sétál lazán 2 n*gger, az egyik ráadásul kb. 2x akkora, mint a gyanusított. Basztassuk má' meg őket"

    csak Michael J. Fox 3perces szereplése miatt
    1/10
  • Kongy
    #102146
    Detective Pikachu

    Igazi fanservice a '90-es évek gyerekeinek. A Pokémonok iszonyat aranyosak, nagyon egyben van az egész látványvilág. A sztorit próbálták fordulatosra megírni, de van 1-2 logikai bukfenc, és rendesen el nem magyarázott dolog. De ha ezek felett szemet hunyunk, remek szórakozást nyújt, igazi nosztalgiabomba, minden benne van ami miatt anno a Pokémont szerettük. 7/10
  • LasDen #102145
    Big Brother

    Veszélyes kölykök kínában Donnie Yennel. Csak ez nem annyira mély dráma. Sokkal könnyedebb és egyszerűbb. Az üzenet egyszerű és könnyen érthető, de ez nem von le az értékéből. Sőt, az utolsó harmadban még van is egy rész, amikor még komolyabb vizekre eveznek. Bár nem merülnek alá ebben a témában, de már az is dicséretes, hogy foglalkoztak vele. Donnie Yen karizmája viszi el a hátán a filmet. És azért 2x csak jól elveri a népeket, hogy tduják hol a helyük. Nem feltétlenül kiérdemelt, de úgy érzem díjazni kell a próbálkozást...

    7/10
  • SzinesGeza
    #102144
    Röhejes volt ott az első rész is. :)
  • Dynamic
    #102143
    Kb. erre számítottam. Az biztos, hogy a röhejes második rész után, már esélyt sem adok a harmadiknak.
  • CalebJoe
    #102142
    Erősen túlértékelt sorozat lett belőle pedig semmi extra látványos koreográfia meg Keanu Reeves de semmi több.
    Lövöldözős film terén nálam még mindig A Fegyverek Istene viszi a pálmát pedig nem mai film, John Woo egy zseni, gondolom hatással lehetett a munkássága erre a Chad Stahelski-re is.
  • kutyakiki81
    #102141
    John Wick Chapter 3.

    Nagy elvárásaim nem voltak a 2. rész után, az pedig garantált volt, hogy az első rész szintjét ez a felvonás sem közelíti meg,
    Még brutálisabb, még pörgősebb, stb... Bodycount az egekben, non-stop túlzások, és John Wick még azt is megmutatja hogyan lehet egy fegyverként használni.
    Az akciójelenetek között pedig valami történetnek csúfolt sablon próbálja nem egyhangúvá tenni a filmet. Sikertelenül. Sok ennek a mozinak a 2 óra.

    4/10
  • Bokafix2
    #102140
    Brightburn (2019)

    A Superman sztori újragondolása a film. Nyilván nem egy gonosz Clark Kentről van szó, csak egy random gyerekről, aki az űrből jött és mindenben megegyezik Superman-el. Az nem derül ki, melyik bolygóról származik, sem az, hogy miért kötött ki a földön. Viszont elég korán megmutatkozik a pszichopata természete.
    Horror lévén nem spórolnak a vérrel, és megtudjuk pl. azt is, hogy mi történik az emberi testtel, ha fénysebességgel nekirohan egy szupersűrűségű nokedli.
    Mondjuk azt nem lehet állítani, hogy a kor mindenre mentség, bár tény hogy 12 évesen még nincs kialakult személyiség vagy morál, nincs felelősségérzet a tettek iránt, és ez az attitüd vissza is köszön a kis Brandon viselkedésében. Nagyon is impulzív és akaratos. És míg egy átlag családban a szülők az ilyesmit lerendezik egy atyai pofonnal, addig Breyeréknél ha ezt valaki megcsinálja, akkor traktorral csapják agyon viszonzásul.
    A színészi munkával nincs különösebb bajom, viszont lehetett volna akciódúsabb. Persze nem vártam Acélember szintű zúzást, de legalább jöhetett volna a hadsereg, meg tankok, vagy ilyesmi. Erre odamegy pár rendőr egy shotgunnal. Mentségükre szóljon, nem tudták hogy kivel van dolguk.
    A végében benne van a folytatás lehetősége, és remélem, hogy meglépik a Gunn fivérek, mert sok potenciál rejlik még a filmben, csak ki kell használni.

    7/10
  • Sequoyah
    #102139
    Crazy Rich Asians (2018)
    Atlagos Romeo es Julia tortenet, atlagon felulien okos noi foszereplovel. Maga a sztori viszont kb 20%-at adja a film jatekidejenek, 80% arra megy el hogy bemutatjak hogyan (hiszik a szegenyek hogy) buliznak a nagyon gazdagok.
    Van benne egy elrejtett B tortenet is, ami kicsit tobb hangsulyt erdemelt volna, mert az viszont kifejezetten tanulsagos...

    Amiert erdemes megnezni a filmet, az igazabol csak az hogy egy mas kulturkornyezetben jatszodik, es emiatt elsore erdekesebb mint a megszokott hasonlo filmek. De igazabol nem is olyan mas az a kulturkornyezet, csak a diszletek masok:D Legtobb fejlodo orszag ujgazdagjai atestek ezen a szakaszon mar korabban...

    6.5/10

  • Sequoyah
    #102138
    Ocean's Eight (2018)

    Nem rossz film, de valami hianyzott belole. A karakterek jok, a szineszek jok, a rablas otletes es melto az Ocean's filmekhez. De megis unalmas, es ez fokepp a forgatokonyvirok hibaja.
    Problem #1: Semmi komoly fordulat nincs benne, a rablas semmi komoly nehezsegbe nem utkozik. megvan a terv, vegigcsinaljak es orulnek. Ennyi.
    Problem #2: Szamukra nincs fordulat, de nekunk nezoknek azert akadnak, de ez kimerul annyiban hogy utolag a szankba ragjak hogy nem is az tortent amit lattunk...

    Es nagyon kiszamithato volt az egesz. Nem ugy ertve hogy elore tudtam mi fog tortenni, mert nem. Hanem ugy ertve hogy a reakciom minden fordulatra egy "meh" volt. Mar lattunk ilyet 100x. Ha ez lett volna az elso ilyen film akkor persze aradoznek rola hogy hogy padlot fogtam a meglepetesekben, de ez a sokadik ilyen film...
    Aki persze imadja az ilyen "heist" filmeket, annak ez is tetszeni fog, de en nem vagyok olyan nagy rajongo, az elozo Ocean's filmek sem annyira a kedvenceim.

    Osszefoglalva: becsuletes iparosmunka aminek nincs lelke.


    6/10
  • rain70 #102137
    Aha az ott nagyon uncsiba ment át, de végül is jó volt...

    Egy kis érdekesség, egy 1981 01 24 Dunántúli napló cikkben találtam egy írást az akkor nagyon friss filmnek számító ALIEN-ről.
    Voltam majdnem 4 éves...
    Tényleg, angol, vagy usa? Szerintem is inkább angol így elsőre...

    cikk
    Utoljára szerkesztette: rain70, 2019.05.13. 13:51:34
  • Bokafix2
    #102136
    Polaroid (2019)

    Kör típusú horror. Annyi különbséggel, hogy itt nem egy elátkozott videókazetta a ludas, hanem egy régi fényképezőgép. Akit lefotóznak vele, annak reszeltek.
    Mint majdnem mindig, most is sablonos tinédzser karaktereket kapunk, mélység vagy kidolgozott személyiség nélkül. Ezért nem is nagyon lehet sajnálni őket. A jelenetek legalább parázósak, és lassan adagolják a feszültséget. Tipikusan egyszernézős.

    5/10
  • DantszEE
    #102135
    Nem rossz. Aki valaha is szerette a Pokémont, annak ez is tetszeni fog. Már csak a pokémonok design-hűségét tekintve is. (Lásd: Sonic)
    A poénok gyerekeknek valók. A cgi helyenként egész jó (erdős-hegyes jelenet), helyenként viszont szemdüllesztően gagyi.
    Első próbálkozásnak abszolút jó volt. Jöhetnek a folytatások.

    A végén lévő cameo meglepett, pedig utólag belegondolva egyértelmű volt.:D
  • Zephyr Retiring
    #102134
    Amúgy, tudom, hogy nem kell készpénznek venni mindent...
  • Zephyr Retiring
    #102133
    Bohemian Rhapsody.

    Már 1 hónapja piacra dobták a japánok az első dvd verziókat, így ideje volt, hogy hazai szinkronnal is megjelenjen dvd-n és bluray-en is. Az 5.1 keverés nem lett a csúcsok csúcsa, de ezt csak onnan tudom, hogy nekem jópár éve meg van már a gyári dts 5.1-es bohemian rhapsody, amit még anno a Queen felügyelete és jóváhagyása mellett kevertek ki a hangstúdióban. Összehasonlítási alapként megkapta a PCM sztereó hangsávot is, hogy egy gombnyomásra váltani lehessen köztük. Így a film által egy picit jobban megismerve őket, már érthető is ezen térhangzás hanglemez kísérletük. Illik is a zenei lázadó mivoltukhoz. A szereplők szerintem mind jól hozták mind a Queen, mind a barátok és a családok sémáját. Már amennyit a médiából eddig is tudni lehetett róluk.

    Ha londonban járok teszek majd egy kitérőt, hogy tiszteletemet tegyem Freddie sírjánál.
    Vitathatatlanul részemről 10/10.
  • vérpocok
    #102132
    Különleges belső energiája van a csávónak, még a lábbeli is amit visel cirka 40 kilós. Mégis olyan gyors, mint a villám. Ezt a vas kungfut én is ki akarom tanulni. Így bátran a sor elejére állhatnék a kenyérboltban reggel. Amúgy meg a promoszövegnek nem kell bedőlni, a legtöbb filmet így adják el.
    Csak azt nem értem, miért nem hívták a Bosszúállókba ezt a mukit... lever 200 embert és még meg se izzad. És még keményen hendikepeli is magát, mert ha nem tenné, túl egyszerűen nyerne. A bal kezét az ötujjú halálnak hívják, a jobb kezétől meg még ő maga is fél.
  • Zephyr Retiring
    #102131
    Mamma Mia 2. (Sose hagyjuk abba)

    Az első részt nem egyszer előszedtük már. Asszony szereti. Ez a folytatás szerencsére nem jött be neki (se) így nem is kell többször megnézni.

    Amit éreztem a film közben, ugyanaz az erőltetettség, mint a La La Landben is érezhető volt. Kínos-kanos vigyori ugri-bugri katyvasz.
    La La Land-ben össz-vissz egy jelenet ami számomra nézhető volt, ebben talán három.
    Összességében én most csalódtam.

    Kaja és pisiszünet, aztán indítom is a Bohém Rapszódiát, hátha az nagyobb élmény lesz....
    Ez meg legyen 10/3 és nem ismerjük egymást.
  • tigeroo
    #102130
    A detektív pikacsut látta már valaki? Vélemény?
  • BenedekFeco
    #102129
    Meg "no effects, no tricks" és a trailerben az első ütéstől 5métert repül hátra a csávó
  • nordan
    #102128
    "the new Bruce Lee coiming" ez kicsit erős túlzás
  • extra sensory
    #102127
    Iron Protector 8/10

    A sztori rémegyszerű, mondhatnánk úgy is, hogy nincs. De kit érdekel. Az agyat itt teljesen alapállásba kell helyezni és nem gondolkodni. Nem is nagyon van min, hiszen a történet kimerül annyiban, hogy egy gazdag üzletember felfogad egy brutális harci képességű testőrt az elkényeztetett lánya mellé.
    Viszont kapunk atomjó akciókat, elképesztően koreografált kungfut, és nonstop csihipuhit. Ha az Ip Man-ra azt mondom hogy büntet, akkor ez aláz...
  • Jim Morrison
    #102126
    The man who killed hitler and then the bigfoot

    Nem volt rossz. Kamu hajvágós jelenetér kárt (a barber shop).
  • LasDen #102125
    Glass

    A csavar már kilométerekről látható volt. Elég egyértelmű jelek mutattak rá. Ettől függetlenül sokkal jobb film is lehetett volna, de az eleje eléggé langyosra sikerült. Itt-ott eröltetett belemagyarázásokkal...

    6.5/10
  • Mirk
    #102123
    Én a Háromtest filmet várom nagyon.
  • cylonflatus
    #102122
    Én nem is a filmen döbbentem meg, hanem azon amikor megláttam, hogy az a Cixin Liu írta a film alapjául szolgáló novellát, aki a Háromtest probléma könyv-trilógiát, ami egy baromi jó hard sci-fi. Ahogy néztem a könyvváltozat nagyon jó értékeléseket kapott, de még ha a történet jól is van megírva, attól még az alapszitu a könyvben is ugyanolyan képtelenség.
  • Prof William
    #102121
    Fura mert még az Index is majdhogynem pozitív kritikát közölt róla. Pedig ők majdnem mindent fikáznak.

    Miközben az Egyiptim Isteneit meg a béka segge alá alázták, pedig az se volt rosszabb ennél, sőt ott legalább még íve is volt történetnek, nem pedig csak egymásra hányt jelenetek mint itt.
  • Bokafix2
    #102120
    Hopssz, sorry... későn vettem észre, hogy már posztolták.
  • Bokafix2
    #102119
  • CSOCSO
    #102118
    Wandering Earth

    "Blockbuster!"
    "The third biggest global release of 2019 behind only Marvel Studios and Disney’s “Endgame” and “Captain Marvel.”

    Hat ez akkora szar volt, hogy vegig se neztem.
    Gyonyoru grafika? Max egy katek atvezetonek menne el ez a szint.
    Karakterek kozott semmi kemia. Minden mozzanat tul van jatszva, egyenesen ciki minden a filmben. Neha ugy ugrottunk egy jelenetbol a masikba, hogy szinte semmi ertelme. Majdnem minden ami tortenik egy orbitalis baromsag. Bemutato jol nezett ki de kb nezhetetlen. Nem pontoznek. A media persze ugy allitja be mintha mekkora kiraly film lenne. Persze minden kinai hulyegyerek megnezi, akkor termeszetesen azonnal osszeszednek majdnem 1 billiot jegyeladasokbol.
  • Jim Morrison
    #102117
  • Seth
    #102116
    1:58, lol, kb én is így sietek, ha zuhanyzáskor a törölközőm a radiátoron felejtettem
  • Sequoyah
    #102115
    Jah nem baj, nem mondtam hogy nincs igazad:) Amit irtam azzal az en hozzaszolasomat probaltam magyarazni, nem a tiedet kritizalni.

    Csak azert mondtam, mert probaltam a jellemenek azon alapveto, univerzalis elemeit kiragadni, amik nem fuggenek egy konkret tortenettol, vagy kepregenykiadastol, hanem barmelyik Marvel univerzumban logikus, es realisztikus magyarazatot adnak a cselekedeteire, sot valo eletbeli vonatkozasuk is van.
    Utoljára szerkesztette: Sequoyah, 2019.05.09. 20:07:16
  • TBTPumpa
    #102114
    Jöhet!
  • SzinesGeza
    #102113
    Bocsesz de te hoztad fel Thanos jellemzését képregények alapján. :)