19
Boot utan kb 1 perc mig elindul a tarcsazo progi.
  • Frenzy
    #19
    Szerintem akkor is valami hasonlo dolog lehet a magyarazat, ha nem is pontosan ez, hogy valamire varakozik a halozati kapcsolat.
  • Pheel
    #18
    Elég körülményesnek tűnik...
  • Borg
    #17
    Nekem be volt állitva fix LAN cim, és ugy tollászkodott...
    De nekem bejött ez a modszer, h kikapcs elött disablezom a LAN kártyás kapcsolatot (ez 1mp).
    Majd ha bekapcsolt (szarakodas nélkül igy) utana enablezom, ami megint csak 1mp, és itt már nem tollászkodik semmit...
  • Frenzy
    #16
    Win98 alatt volt egy olyan moka, hogy ha volt halozati kartyad, akkor az elejen mindig vart kb 3 percet, amig IP cimet akart lekerni az automatikus IP cim kiosztotol a lokalis halozatban. Ez a DHCP nevu szolgaltatas, amikor a lokalis halozatba kotott server osztja ki neked az IP cimet.

    Win98 eseteben a megoldas, hogy be kell allitani valamilyen IP cimet. Ekkor mar "instant" bootol a gep.

    Az en gyanum, hogy valami ilyesmi lehet a problema ebben az esetben is. A halokartyan van beallitva nektek IP cim? Mert ha az van, hogy keresse maganak, akkor azert varakozhat ott (valaszra var). Ezt a lokalis kapcsolat TCP/IP beallitasai kozott lehet megtalalni.

    Ha lokalisan nincs internet, akkor a 192.168.0.1 IP cimet ajanlanam beallitani nektek. Ez az a cim, amit a Windows XP bepitett internet kapcsolat megosztoja is beallit, hogyha hasznaljatok, de ezt a cimet interneten at biztos nem akarod majd elerni, es igy nem fog zavarni, ha dialuppal netezel.
  • Apooca
    #15
    Nekem is NAV szarakszik az elejen, teljesen egyertelmuen. Csak azota van..
    ha kikapcsolom, akkor egybol O.K.
  • K.András
    #14
    nálam egyik oprendszer alatt sem csinált még ilyet ahogy felált a gép már fent is van semmi pillanat alatt....
  • KOCsi
    #12
    Nálam az XP és a Win2000 is ugyanezt csinálta/csinálja. Muszáj kivárni, amíg "magához tér" a gép. Ez van!

    ui: Szerintem is a hálókártya kavarhat be a dologba. Boot után keresi a hálózatot, és ez leeszi az összes erőforrást. Win98-nál ezt azért nem lehetett tapasztalni, mert ott a bootoláskor keresi a hálózatot.
  • Mathias
    #11
    Nem hinném hogy ez a gond, nálam nincs is telepítve a NAV
  • Blamazs
    #9
    OK! koszi megprobalom!
  • Borg
    #8
    Ja a megoldás persze, ezt elfelejtettem:) zümm
    Szoval
    start>connect to>show all connections> local area connection> disable.
    Ez kb 2mp müvelet amig disablezed. Ha igy kapcsolod le a gépet, és inditod el, nem fog szarakodni az elején. Aztán persze enablezheted, akkor már nem gatyázik.
    Persze ez azoknak szolt akinek van ethernet is.
  • Blamazs
    #7
    Halokartya? igen van a gepben:)
  • mikike
    #6
    hálokártya
  • Blamazs
    #5
    Es ha nincs bent? Akkor mit lehet tenni hogy bentlegyen gyorsabban?
  • Borg
    #4
    Nagy ritkán nekem is van ilyen (isdn) én azt vettem észre hogy ilyenkor a user loginnel szarakodik, és ami local serviceként fut és nem system, tehát user alatt az nem indul el addig. Amikor igy szarakodik hozzatok be a task managert, ctrl alt delete, aztán ott látni hogy bent van e már a user neved a listában (akár admin) - Persze XP alatt.
  • Blamazs
    #3
    Nalam akkor sem indul el sajnos. Varni kell vele aztan egyszercsak elkezd a vinyo dolgozni es elindul. Ha rakattintok az ikonra akkor nem tortenik semmi de kb a perc leteltevel megjelenik a tarcsazo ablak!
  • Mathias
    #2
    Hello! ME alatt ugyanez a szitu. Bár ha manuálisan elindítom a tárcsázót(start-settings-Dialup networking-my connect)akkor elindul.
  • Blamazs
    #1
    Sziasztok!
    Az lenne a gondom az XP-vel (prof) hogy bootolas utan kb 1 perc mig a telefonos halozati kapcsolatot el lehet inditani. Addig hiaba csinalok barmit nem jelenik meg a tarcsazo. A hiba fentall isdn-es es adsl-es csatlakozaskor is. Ha elindult akkor utana mar barmikor pillanatok alatt letre lehet hozni a kapcsolatot! Ha valakinek van otlete kerem ossza meg velem!
    Udv: Balazs