253
BIOS frissítés
  • Jakuza001
    #253
    Lehet, de lehet rossz BIOS beallitas is, ezert probalj elobb ki egy clear CMOS-t is.
  • alfa20
    #252
    Ha kicserélem a procit és nem indul a gép, akkor lehet rossz a proci?
    a BIOS verzió szerint az 1803-tól támogatott a CPU, nekem 2001-es a BIOS verzióm van, de nem indul el a gép sörét marad. Érdemes lenne frissíteni a 2002-es BIOS-ra?
  • Tatyla
    #251
    sziasztok gigabyte P35-DS3L alaplapom szeretném frissiteni de win7 64bit-es verziónál nem engedi a flash telepítést,valaki ötlet?
  • Zoli05
    #250
    Hello van egy régebbi gépem(kicsit még attól is régebbi) award bios van bene szeretnék biost frissíteni mert nem ismeri fel a HDD muszaj lelimitálni 32GB-ra. Az lenne a kérdésem hogy ezt hogyan tehetem meg?
    Válaszokat előre köszi....
    üdv.Zoli
  • tazis
    #249

    tudna valaki segíteni Msi k9ngm alaplappal rendelkezem és biost kellne frissíteni.
    az msi live -ból kiderült hogy a 3.7-es verzió a legújabb viszont letölteni már nem tudta.
    mind1 is, megszereztem ms7252v37.rar nevű állományt, kitömörítettem és találtam egy A7252NMS.360
    és egy A7252NMS.370 nevű fájlt.
    Hogyan tovább????
  • pxxl
    #248
    hát ha a hivatalos oldalon F8 az uccsó akkor az az uccsó. F9 meg béta azt ne rakd fel.
  • Rag Oil
    #247
    nekem egy compaq desk pro en pc-m van és aba szeretnék hekelt biost. amivel fel tudom huzni stb...
  • WorldTorrent
    #246
    Pls nezzen mar valaki utanna hogy a Gigabyte GA-EP43-DS3L alaplaphoz F8-e a legujabb bios mert itt csak az van ami nem beta.. F8-at mar felraktam de hibernalaskor csak kekhalal van!
  • gombocda
    #245
    Sziasztok!
    Nekem MSI alaplapom van. Van egy Liveupdate program a telepítő cd-n.
    Akadozott és lassúlt a gépem win xp telepítés után is.
    Jobbat szerettem volna, de frissítés közben hibát írt és menteni sem tudtam a biost, hogy azzal visszaállítsam. Azóta nem indúl a gépem.
    Az msi.com -on nemtalálok semmilyen frissítést, csak liveupdate-t.
    Hogyan tudom újra elinditani?
    Minden segítséget köszönök: gombocda
  • vasziszdasz
    #244
    Giga lapod van, elvileg dual BIOS-os. Válts át a másik BIOS-ra.
  • gombocda
    #243
    Sziasztok!
    Problémám egy MSI PM8M3-V alaplappal van. Bios frissítés közben hibát jelzett.
    Windowsból MSI Liveupdate programmal internetről csinálta ezt, majd sajnos újraindúlt.
    A gép nem indúlt el, hanem ezt írja:

    Award Boot Block Bios v. 1.0
    Copyright (c) 2000, Award software, Inc

    Bios Rom Checksum Error

    Detecting Floppy Drive A Media
    Drive A Error
    System Halt

    Ha kell veszek floppyt mert nincs a gépemben. Az msi.com -on megtaláltam az alaplap leírását csak nincs semmilyen fájl amit letölthetnék, mert liveupdate van ott is.
    Hogyan tudom helyrehozni esetleg cd-ről is lehet?
    Hol találok olyan frissítést amit telepíteni tudok cd-ről vagy floppíról.
    Elöször csinálok ilyet, köszönök minden segítséget.
    Üdv: gombocda
  • rvn
    #242
    próbáltam semmi... de megoldottam régi cpu ki uj be és láss csodát elidnult...lehet az ujabb bos nem támogatta a régi procit...ez nekem fura:D
  • Solten
    #241
    C-mos clear. Kikapod az elemet, meg a c-mos clear jumpert par mp-re (reszletek: Read The Funny Manual)
  • rvn
    #240
    hello! Gondban vagyok valaki segitse pls feltettem a biost eg ujta és a gép nem idnul azóta.
  • RBJ
    #239
    most csináltam bios frissitést pendrivrol muszik minden akkor eredményes volt ?
    pedig most néztem utánna pár persz alatt lebonyolitottam.
  • kutijani
    #238
  • zamballa82
    #237
    Ez jó kérdés.

    De vigyáz el ne b..d.
  • kutijani
    #236
    sziasztok van 1 IBM gép Phoenix biossal.

    hogytudnám biost frissiteni ?

    köszi segitséget elöre
  • zamballa82
    #235
    HY.

    Véletlenül nem GA M750SLI-DS4 alaplapot alkartár írni.

    Nekem is ilyen van és 9950 porcit raktam bele, de ahhoz F6 BIOS kelet így hát biost frissítettem.
    De valami gebasz lett.

    A elbasztam mert miután frissitettem nem helyeztem a bioszt alap állapotba vagy egyszerűen meg halt a gép.

    A végeredmény: Most a boltban van és próbálnak életet lehelni bele.
    Anyi a szerencsém hogy azonnal ezzel kezdtem mikor meg vetem a gépet így 3 napos csere ragin belül vagyok + a biosz hiba miatt semmit nem csinál a gép.
    Így jó esésjel lesz új alaplapom.

    De érdeklődve várom a további fejleményeket.


  • Zsil
    #234
    Sziasztok!van egy kis gondom-azt gyanítom h bios-frissítés kell.alaplapom régi!MSI 6453 Mas (MS-6547E v 2.0 egyszerüen nem találok hozzá való biosfrissitést!Legegyszerűbb lehetőség érdekelne-windowson keresztül,ha lehetséges-mivel no flopy.Kéne egy kis utmutató h mit tegyek-esetleg egy link ahol az alaplaphoz paszolo bios frissitést találok--ha tudtok segítstek,mert nem nagyon vágom.ergo még nem csináltam-----a tünet amugy h szarozott a gép-new win xp-és ha biosba belépek-olyan mintha fagyna-billentyűzettel néha tudok lépkedni-néha nem--2éves a biosom--sajna régi alaplap-nem találok.segítségeteket előre is köszönöm!meg kéne oldanom...
  • Rodman6
    #233
    Sziasztok! Van egy Gigabyte GA-m57SLI-S4 alaplapom és valószínűleg rossz biost pakoltam fel, mert semmit sem csinál indításkor. A ventillátorok stb.. működnek tehát megy a gép, de semmi műveletet nem hajt végre, a monitor ledje villog, kép nincs. Házilag ki lehet javítani vagy szerviz?
  • TomDantes
    #232
    Nos, de jó ugyanis én szúrtam el. Ugyanis az alaplapom: GA-73PVM-S2 csakhogy...van GA-73PVM-S2 de van GA-73PVM-S2H ...ami nem ugyan az...de még idejében rá jöttem...a fene...de hülye vagyok.
  • Solten
    #231
    Nem. Gondoltam nem találja meg a szerverről...

    Gigabyte honlap -> töltsd le a legújabbat, és add meg neki az elérési útvonalat ahová letöltötted.
  • TomDantes
    #230
    Azért egy értek valamennyire hozzá, csak pont BIOS-t nem frissítettem még...de ezenkívül össze rakom szét-szedem...akármit csak hát biztosra megyek nem akarom elrontani, és még ilyet nem csináltam.

    Na most akkor rá megyek hogy Update, és a F4B verzióra frissítene...de ügye nem az a legújabb. Akkor ez úgy van, hogy sorban megy...egymás után lehet a következő verziókra?
  • Solten
    #229
    Ja. Indítsd el, pofonegyszerű. De ha ennyire nem vágod, hozzáértő személlyel csináltasd.
  • TomDantes
    #228
    Köszi...de melyiket töltsem le? A @BIOS nevű cuccot? És azt hogy kell kezelni?
  • Solten
    #227
    Hi.: link Ez a program letölti a legújabbat (azért csekkold a lapod honlapját, nem mindig a legújabbat tölti le), és flasheli. Ha nem találná meg a legújabb BIOS-t, akkor ugye meg kell adnod neki "manuálisan" a letöltött bios file-t.

  • TomDantes
    #226
    Üdv..(inkább itt kérdem meg) szóval a BIOS-t akarnám frissíteni, GA-73PVM alaplapom van, és rajta F3 verziójú BIOS...ügye a legújabbra akarnám frissíteni.

    Nos, olvastam hogy floppy-ról...nekem nincs floppy meghajtóm...ez kilőve.

    Van valami program is hozzá a BIOS frissítéshez...de mégis mit és hogy kellene csinálnom?
  • theodred
    #225
    Sziasztok!
    Nekem bios frissítő programra lenne szükségem!
    Alaplap: MS6117 Intel csipszet/ chipset
    Sem az MSI sem az Intel oldalán nem találtam.
    Tud valaki ilyen programot?
    +igény: Dos alatt futtathatót!!!!!
    Előre is köszönöm!
  • sanya75
    #224
    Hali!Tudna nekem segiteni valaki BIOS frissitésben?Kezdö vagyok!Elöre is köszi.A gépem adatai.ASUS P5N-SLI,NVIDIANforce 650isli,Intel Core 2 Quad Q6600 @2.4GHz,BIOS-EZ Flash2, OCZ 1G Ram*4 OP rendszer WIN Vista Ultimate.
  • Prince23
    #223
    Van egy gondom:

    Ezt a hibaüzit találom 25 percenként inditáskor.

    H/W Monitor Status Abnormal***
    pls enter the setup to check Voltage, Fan Speed or temperature STATUS.

    ma volt BIOS frissítés. És kb 25-30 perc után kikapcsol a gép magától, és a fennt leírt problémát ír ki
    Pls segítsetek
  • Direkt0x
    #222
    Sikerünt, és lehet a problémát is megoldotta a frissítés.
    thx a segítséget
  • mycso
    #221
    Melyik tipusú bios van a lapodon a 4 közül????

    Illetve win vagy dos alól szeretnéd használni...tök egyértelmű --> kiválasztod azt a csoportot, amilyen biosod van majd letöltöd azt a flash-t amelyik szimpibb dos/win/usb...
  • Direkt0x
    #220
    A progi megvan, de nem tudom használni.
  • Direkt0x
    #219
    flash utilityt
    csak ezt találtam, de nem tudom, hogy melyiket töltsem le.
    Itt mit válasszak ki???
    thx
  • Solten
    #218
    ?
  • madrid4ever
    #217
    Tsá!!
    Nem tudná vki pontosan leírni hogy kell a BIOS-ba leformázni a vinyót??
    Fontos!!
    Előre is köszi!
  • Direkt0x
    #216
    Ezt nem értem.
    Mit csináljak???
    A tc-t még értem(Total Comader), de a többit nem.
  • reaper4
    #215
    ha tc-ből próbálod akkor csináld úgy, h mind2 ablak pl a c-n van és jobbklikk az a: ra. stb. nekem úgy megy.
  • Direkt0x
    #214
    így jó