62
XP Driver - Mustek 600CP
  • Bakka
    #62
    Na hali! Ujabb kerdes merult fel a szkennerrel kapcsolatban...
    Ha az eredeti drivere van telepitve es felnyitom a szkenner tetejét, akkor automatikusan bejon egy kis programszeru nyavaja! (vmi direct Scan). Na az lenne a kerdesem, hogy ennek a proginak a helyere be lehetne e tenni barmilyen programot (akár szadista módszerekkel is v. regedittel), hogy az induljon akkor, mikor a scenner tetejét felemelem? Mitol fugg az, hogy mi indul akkor, a drivertol???
    thx.
  • Bakka
    #57
    Tudom mar ! Azt en is leszedtem.
  • Bakka
    #56
    Mi az a progi : "fixwinxp.exe" ?
  • Pheel
    #55
    ftp://ftp.mustek.com.tw/pub/driver/fixwinxp.exe
  • Bakka
    #53
    Ja igen ! Ugyanazt csinaltam meg en is manualisan .
    Az erdekelne meg, hogy van e neked, ott a talcan direct scan icon ! Az a progi nekem nincs meg XP ben ami elindul mikor felnyitom scanner tetejet !!!
  • Pheel
    #51
    Tanácsadó szolgálat? :))))
  • Bakka
    #50
    Hogyan csinaltad meg ? Az ajanlat segitett vagy tudsz valami jobb technixet ?
  • Bakka
    #48
    Na igen mert azt letiltja az XP !
    A mustek oldalan olvashato, hogy mar keszitik a drivert a scannerekhez (szerintem a regebbieket leszarja, de nem biztos) de amig nincs addig hasznalhato a Win2000 driver !!! Lehet , hogy lesznek olyan scanner tipusok amelyek orokre ezzel mennek majd. ki tudja...
    A lenyeg a kovetkezo :
    1. start regedit
    2. about HKEY_LOCAL_MACHINE\software\Microsoft\Windows NT\current version
    change the valve name "product name"
    from Microsoft Windows XP
    into Microsoft Windows 2000

    3. install the Mustek driver for Windows 2000
    4. undo the changes in the registry.

    (roviden : azt a bigyot ott registriben at kell nevezni "Microsoft Windows 2000" re aztan feltelepiteni, mert ekkor mar a driver azt hiszi, hogy win 2000 van, utana pedig visszaallitani az eredeti reg bejegyzest !!!)

  • Bakka
    #46
    Dehogynem muxik ! At kell egy kicsit alakitani a regeditet ugy ahogy le van irva es a PHOTOSHOPPAL vagy mas progival muxik !!!
    Legalabbis nekem
  • Pheel
    #44
    :DDDDDDDDDDD
  • Bakka
    #43
    Van egy masik nyitott forumom is itt a hw - n.
    A Q Sound. Ha esetleg tudsz valamit rola akkor irhatsz nyugodtan !
  • Bakka
    #42
    Na most feltettem megint azt a drivert es most mar azt hiszem normalisan Scannel !
    Azt hiszem most mar majdnem mindent megoldottunk.
    Valamelyik nap valszeg ujratelepitem az XP - t mert mar minden hardveremnek volt fent vagy 10 drivere mire mukodott valamelyik es szerintem ez egy kicsit zavarja .
    A lenyeg az, hogy NAGYON SZEPEN KOSZ, hogy segitettel !!!
    Ha valami gondom lesz ezutan akkor majd ide jovok a supergamezra.
    Azt hiszem ezzel a Topicot be is zarhatjuk!
    Minden Jot !!!
  • Pheel
    #41
    Most mondjam azt, hogy scannerem sincs? :-))))
    Nemtom :)
  • Bakka
    #40
    Lenne egy masik kerdesem is. Letezik olyan twain driver ami semmi mas csak egy driver ? Persze XP ala ! Vagy azt alabbol felteszi az XP ?
  • Bakka
    #39
    aha van az is fent 4.35
    A legtobbszor akkor szivtam meg mikor feltettem a via drivert es az automatice engedelyezte a dma - t. Aztan gondolhatod mi volt
  • Bakka
    #38
    azert irtam mindent mert en felolem akar mi is lehet a baj, nem tudom.
  • Pheel
    #37
    Ennek el kell vinnie az új vinyódat. A via-s lap viszont bekavarhat az udma módnak. Tettél fel Via 4 in 1-t?
  • Bakka
    #36
    Bocs de veletlenul megnyomtam...
    Panas. iro :IDE csakugy mint a cd rom
    192 mega ram
    alaplap: Acorp 6via85p (VIA)
    366 mhz Intel Cel. (450 en megy)
    Asus v3800 TNT2
    stb-stb
  • Pheel
    #35
    Namost konkrétan az alaplap a lényeg...
  • Bakka
    #34
    Western Digital (wdc AC 14 300 R) 4,3 G
    Sony CD rom
  • Pheel
    #33
    Ha a vinyód régebben nem csinálta ezt és azóta nem volt hw csere, akkor 100%. Illetve lehet nem támogatja a nagy vinyót az alaplap. Milyen géped van? Teljes konfig érdekelne...
  • Bakka
    #32
    Na ezt jol megfogalmaztam... Szoval erted, nem ?
  • Bakka
    #31
    Mi az esely annak, hogy ha veszek egy vinyot es az menni fog ha minden mas hardwer meghagyok ?
  • Pheel
    #30
    Szerintem ne próbáld! Itt már szerintem valami hardveres gáz lehet. Valszeg az udma más üzemmódja miatt jön elő, de lehet hogy most lámaságot beszélek.
  • Bakka
    #29
    Hat ja ! Mar a qrva Hangkartyamhoz is it segitettek drivert keresni. Az is kb 3 napig tartott !
    Na de visszaterve a vinyohoz ! Mi lenne , ha most megprobalnam NTFS alatt a DMA -t ? Az tok mindegy , hogy milyen az File System ? Fat32 alatt tutira meghalna !!
  • Pheel
    #28
    Vinyó: 40-es alatt ne add és ha rám halgatsz Maxtort veszel, ha nem hát nem.
    Német szöveg: rákerestem a scannered nevére és ez egy levlista archívuma volt valahol.
    Photoshop: naugye, hogy jó ez a fórum :)
  • Bakka
    #27
    Egyebkent kicsit hibas a kep amit bevitt... :(
  • Bakka
    #26
    Feltettem a Photoshopot ! Latja a Mustek 600 CP - t, es kepzeld el, hogy scannel is !!!
    Valszeg azt a drivert ismeri amit feltelepitettem !!! Igaz ott Abort - tal megszakadt az install a vegen, de ugy latszik eleg az is neki ami fent van, bar biztosan nem teljes erteku !
  • Bakka
    #25
    Hat ha nem lehet a winyoval semmi t tenni akkor azt valasztom een is hogy lecserelem. Esetleg majd kinevezem hurcolaszos vinyonak , vagy veszek egy Rack - ot es beleteszem...
    Na es milyet vegyek ? Nem akarok tul dragat sem , meg nagyon nagyon nagyot sem ! XP - t hasznalok erre eleg sok hely kell, de van CD irom, ugyhogy amit letoltok azt fel szoktam irni mindig CD re !
    En egy olyan 20 Gigasra gondoltam. Mit gondoltok eleg az manapsag, vagy egy ev mulva kijon a Windows XP2 es az lenyulja a 20 Gigamat ???
    Mindenkeppen hosszutavra szeretnem !!!

    huuuu. Most mar beleeltem magam az uj winyoba...:)
    Itt a karacsony , meg kell fuzni anyamekat !
  • tomcs
    #24
    szoval winyora megint: ha a csapagyazasanak vagy barminek van baja mind1, ha egyszer kerreg akkor eleg durvan surlodik is szoval nezd meg, szerintem joesellyel meg tudja magat fozni, nekem ez az eset volt.
  • tomcs
    #23
    amugy nekem is van 1 ilyen szkennerem, de lehet megpusztult darabrol van szo mert mikor utoljara felraktam driverjet akkor maszatosan mukodott, teljesen szet volt kenodve meg szakadozva minden, bar felismerheto volt
    nyomtato biztos nem zavarja mert az usb
  • tomcs
    #22
    Läuft standardmäßig unter Windows XP: nein
    ez kb aztat jelenti hogy alapboln nem futtathato winxp alatt
  • tomcs
    #21
    winyohoz szolnek annyit hogy tenyleg ne tarts rajta fontos cuccokat mert nagyon a veget jaja ha ezt csinalja. ez a fileket osszecseszi hiba tipikus, nekem is volt mar ilyen, en pl szepen elraktam a winyot a polcra disznek ugyhogy semmi eletbevagot nem buktam a dolgon, neked is csak ezt tudom ajanlani
  • Bakka
    #20
    A winyot meg azert hazsnalom, mert most nincs masik ! Western Digital (wdc AC 14 300 R) 4,3 G
    Ha tenyleg surolna a fej a lemezt akkor mar elkopott volna nem ?
    Amugy mi lenne ha most probalnam meg a DMA - t az NTFS filerendszer alatt ? Vagy az teljesen mindegy milyen ?
  • Bakka
    #19
    Komolyan ? A photoshop most van valami twain driver fent elvileg, de nem biztos... Figyi csak..
    Felteszem a photoshopot (6.01) ! Mit gondolsz mennyi annak az eselye , hogy menni fog ? Egyebkent scanneltem mar photoshoppal, de akkor behozta azt a programot amit most keresunk es azon keresztul ment, de az is lehet, hogy ott ki lehet valazstani, hogy a sajatjat vagy a gyarit hasznalja.
  • Bakka
    #18
    A masik meg valami scanner program, nem ? Azt hogy is megnezem de az meg tudja hajtan i a scannert, az szerintem ketseges...

    Azt a nemet szoveget honnan szedted ?
    a lauft : szallit
    standard...:nem tudom mi
    unter : alá
    nein : nem
    Nem tudni, hogy ez kerdes vagy kijelentes, de valami olyasmi lehet, hogy erre a Scannerre nem gyartanak drivert. De kerdes, hogy honnan van !!!
  • Pheel
    #17
    Twain driverrel elvileg már photoshop is tud scannelni, azért adtam a linket.
  • Bakka
    #16
    Elkezdtem tolteni a cfm7English.exe - t bar nem tudo mi ez ! Ez egy twain driver ? Lehet, hogy ez nem eleg. Ez nem csak annyit er mint pl. ha feltennek egy ASPI drivert cd - irohoz es nem is lenne hozza Nero ? Na mindegy nem okoskodom...
  • Pheel
    #15
    Vagy ezt, bár ez fizetős.

    ftp://ftp.bmtmicro.com/bmtmicro/cfm7English.exe

    Az oldal címe:

    http://www.bmtmicro.com/BMTCatalog/multipleos/cfmtwain.html
  • Pheel
    #14
    Esetleg nézd meg ezt, de szerintem nem túl sanszos:

    http://www.collver.pagemakers.net/DLCS.htm