3632
Kinek, mi a kedvence?
  • Dikkma
    #409
    Akkor este iszom :/
  • Ali
    #408
    Ezt elküldözgetem a cimboráknak...
  • Garrett
    #407
    sörözni társaságban a legjobb egyedül csak akkor , ha nagyon magadalatt vagy...
  • Dikkma
    #406
    Na megvolt a mai Stella is.
    De még szomjas vagyok. Ne igyam le magam?

    Egyedül vagyok, úgy nem kéne, nem?
  • Garrett
    #405
    hmm ebben van valami igazság!!!!!!!
    de komolyra fordítva a témát:
    Gyászos napra ébredt miskolc rokker társadalma!
    Miksolc egyetlen IGAZI hamisítatlan rokk kocsmáját BEZÁRJÁK!
    Mert állítólag veszteséges és a rendőrök azt hiszik, hogy kábítószerrel üzletelnek bennt!

    Kérek Minden Miskolcit aki olvassa ezt az írást, hogy, hamár az állítólagos törvénytelenség ellen nem is , legalább a veszteségesség ellen tegyünk valamit!
  • Efreet
    #404
    Gondolatok sör mellett

    Az els? korsó.

    Fárasztó nap volt, ennyit megérdemel az ember. Utána persze jöhet a család. Az asszony már biztosan kész a vacsorával. Jó asszony, rendes feleség. Csak ne azt a trampli pongyoláját hordaná állandóan... Persze, az új sokba kerül. Inkább cip?t kéne venni a gyereknek. Úgy n? az ebadta, hogy az ember nem gy?zi ruhával. H?, ez gyorsan lecsúszott...

    A második korsó.

    Az élet szép is tud lenni. Azért annyira nem, mint az a kis sz?ke a másik asztalnál... Még a fenekükön a tojáshéj, de már tudják, mit?l döglik a légy. Feszül rajtuk a nadrág, festik magukat! Bezzeg a mi id?nkben... Az iskola környékére se engedték volna így. Pedig igaz ami igaz, nem rossz...

    A harmadik korsó.

    Az étel megvár. Nem romlik az el olyan gyorsan... Amit a szervezet megkíván, meg kell adni neki. Frázis, de tény. Akkor dumáljon az asszony, ha olyan nehéz napja lesz, mint nekem volt ez a mai. Inkább adjon hálát Istennek, hogy legalább nekem van munkám. Józsikám, még egy ibrikkel!

    A negyedik korsó.

    Szerencsére id?ben megkaptam a fizetést. Holnap teletankolom a kocsit, aztán elugrunk az anyósékhoz. A boszorkány! Majd ? mondja meg nekem, mit hogyan csináljak! Az urát sem volt képes kordában tartani. Meg is látszik a vén korhelyen. Anyám kitaposta volna apám belét, ha az annyit vedelt volna, mint az apósom. Az anyám áldott jó asszony volt.

    Az ötödik korsó.

    Nem is olyan rossz a kis sz?ke... De mit akar mellette az a suhanc? Túl fiatal hozzá. Mit tudják ezek a kis cafkák, mi a jó nekik! Próbálták már érett férfival? A fenét. Majd én megmutatnám neki, utána szóba se állna mással... Nézd má', egymás micsodáját markolásszák az asztal alatt!

    A hatodik korsó.

    Az élet szép. Kifejezetten. Lehet, hogy holnap elviszem a családot egy jó kis helyre. Megebédelünk, sétálunk. Két ezresb?l megúszom, ha nem akarnak süteményt is enni. Az úgyis hizlal. Így is olyanok, akár a disznó. Örökké a h?t?t nyitogatják. Az a kis sz?ke viszont határozottan csinos.

    A hetedik korsó.

    Itatja magát ez a söröcske. Folyékony kenyér, valóban. Kinek kell még a vacsora is? Zabáljátok meg nyugodtan, apátok jól érzi magát itten.
    Józsikám, még egyet, kérlek alássan! Idáig ezerhárom? Na és? Mulatunk vagy nem? Az élet szép. Ha néha akadnak problémák is, legfeljebb azért, hogy megoldja az ember.
  • Garrett
    #403
    arra a szarra inni kell!
    Egyébként a SÖR nem pénzkidobás! vagy ha mindenképpen így gondolod akkor Teszkó gazdaságos sör 69 Ft/üveg.
    Mondjuk attól tényleg elmegy a kedved a sörtől egy életre!

    Ma volt itthon apámmal 4 üveg HEineken 2őnkre :)) de szeretem is a meghitt családi pillanatokat. :)))
  • vizes
    #402
    Valami barom átállította angol billentzüzetre...
  • vizes
    #401
    Bizonzított dolog, hogy az alkoholnak is van pozitív oldala.
    Kismértékben, ismétlem KISMÉRTÉKBEN értágító hatása van, apámnak syívműtét után maga a prof. javasolt egz kevé (nem kommersz) konzakot.
  • Coine
    #400
    most lesz osztálykirándulás.....lesz OTT minden nem csak sör :D
  • Ali
    #399
    Vasárnap indulok Freiburgba. Három hét alatt bőven lesz módom végigkostolni a helyi sörkülönlegességeket. Ajándékba egy kis unimukkot viszek a güntereknek.
  • Coine
    #398
    ÁHHHH, itt már csak 1 mondatos a "dalszöveg" ? :D
  • Dikkma
    #397
    Ez még durvább :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd
  • Coine
    #396
    ÚJ ???? neeeee, már az előző is sok(k) volt :-()
  • Dikkma
    #395
    Mindjárt neki is esem.
    Bazzzzzzzzz láttam új kistehén reklámot a tévében!
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
  • Coine
    #394
    Nah Dikki is iszik, yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :D VÉGRE, éljen éljen, végre értesz minket sörösöket :D

    ma volt 1 doboz Amstell Lager, de csak a barátság miatt :D
  • Dikkma
    #393
    Vettem a Kaiser's-ben egy 6-os csomag stellát. Köszönöm, hogy rábeszéltetek 850 ft ablakon való kidobására :))
  • Efreet
    #392
    vigyázzatok, itt nemszabad politizálni
  • Ali
    #391
    Oda még be is lépnék. A Parlamentben a helyük!!!
  • Dikkma
    #390
    PPP volt, híradóban is, de asszem azóta sem jegyezték be.
  • Efreet
    #389
    :) jó ötlet... ha tényleg megszünt, kár érte, mert egy nagyon színvonalas lap volt. érdekes, értelmes cikkek voltak benne, és látszott, hogy nem erölködésböl készült.
  • Ali
    #388
    Valamelyik régebbi számban olvastam, hogy az olvasókkal közösen meg akarták alakítani a Pató Pál Pártot. Elutasították a bejegyzést, mert "destruktív szellemiségűnek" mondták őket. gondolom az "Ej, ráérünk arra még..." jelmondat miatt. Elutaztak a felvidékre Pató Pál szülőfalujába és ott egy jót söröztek.
  • Ali
    #387
    Kocsmákban volt az asztalokon, de újságosnál is lehetett kapni. Úgy látom, tényleg kampec lehet nekik. Az egy '98-as lapszám. Azért írtam egy emilt nekik.
  • Efreet
    #386
    ahova anno elmászkáltunk, minden asztalra volt kirakva a várakozóknak...
  • Ali
    #385
    Régebben mindíg megvettem a Malátát. Nagyon jó újság, jó humorral, érdekes írásokkal. Azt hittem már befuccsoltak. Elő lehet fizetni rá? Meg is nézem...
  • Efreet
    #384
    ...lenne, ha sikerülne alkoholmentesen elöállítani. (mert az alkoholmentes izéknek csak a neve sör)
    olvasgattam a Maláta sörirodalmi és korcsmakulturális folyóirat-ot, onnan tudom :))
    van online is, bár elég karcsú: http://www.sor.wall.hu/malata/
  • Ali
    #383
    Ezt nem is tudtam. Csodálatos gyógyszer...
  • Efreet
    #382
    nem beszélve arról, hogy a komló nem kevés nyugtatóanyagot tartalmaz, és jól be lehet aludni töle.. :))) pont emiatt is adnak véradás után, hogy nyugtasson le, és ne kezdj el ugrálni padlóközeli vérnyomással.
  • Dikkma
    #381
    Ugyan, az messze van. Én mondtam, nagyon keveset iszom. Nem leépülök, mert nem vagyok soha szinte részeg, sokszor szórakozóhelyre is úgy megyek, nem iszom semmit. Csak mostanában a kedvem olyan, hogy inNÉK.
  • Ali
    #380
    Arra a szintre, hogy már egy kis "rátöltés" is elég legyen, nem szabad eljutni. Az már a totális leépülés. Jó zsíros kajához eszre sem veszem a 6-8 korsó sört. Véradás után, éhgyomorra 2 korsó sör komoly mozgáskoordinációs zavart okozott.
  • Dikkma
    #379
    Még sohasem hánytam. Voltam már eszméletlen az alkoholtól, de nem hánytam. Meg nem tudom mondani, miért, ez valami fejlődési rendellenesség lehet, de nem :)
    Amúgy gólyatáborban lement napi 8-10 üveg, most 4-től elszálltam a múltkor, igaz tök éhgyomorra, és még egy tequila ráment, de ez sem gáz? :))
    Úgy vettem észre az "alkoholra szűz szervezet" jobban bírja. Később, a tapasztalt vén ivók már nem tudnak annyira inni mint a kezdők.
  • Ali
    #378
    Ráadásul alkohol sem túl sok van benne...
  • Ali
    #377
    Annyit ne igyál, hogy rosszúl legyél tőle! Én úgy vettem észre, hogy sokkal jobban szórakozom, ha mások rókáznak a sok piától és én röhögök, mint ha fordítva. Egy a fontos: ne keverd a piákat és ne igyál pancsolt szeszt!
  • Dikkma
    #376
    De én utálom az alkoholt. Most meg befordulós időszakomat élem, meghívtam egy jóbarátomat jövő hét péntekre albérletbe vacsizni, meg ott lesznek albérlőtársak, sza leszünk 5-en, én biztos, hogy fullra beb@szom :/ Pedig utálom. Ez nemgáz? :)
  • Efreet
    #375
    a sör tiszta természetes anyag, ilyen szempontból az egyik legnormálisabb üdítö ital. (2 szóban írva)
    az, hogy nekem nem ízlik, és nem iszom, az már egy.szoc.prob. de az alkoholtartalmától eltekintve SEMMI egészségkárosító anyag nincs benne.
  • Ali
    #374
    Mit is innál egy jó fokhagymás brassói mellé? Talán cocacolát? Az fennragad a szájpadlásodon és ráadásul tele van mindenféle mesterséges szarral. A sör ellenben: forrásvíz, árpa, maláta, sörélesztő, komló. Nekem is a sör esik a legjobban meló után, esténként. Főleg ilyen meleg időben.
  • Dikkma
    #373
    Az nem gáz, ha mostanában még a vacsi mellé is sört iszom?
    Keddtől péntekig minden nap ittam valamit. Régen ez fél évi termés lett volna :/
  • Ali
    #372
    Így valahogy zajlott ez tíz évvel ezelött is...
  • mateos
    #371
    ja az lehet , de az tényleg yó sör
  • vizes
    #370
    Mindenesetre felveszem a kedvencek közé!