Gothic 1

Oldal 1 / 78Következő →

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#3888
Na, Aaaron ládáját kb. 5 perc alatt sikerült kinyitni. Semmiféle skillem nincs hozzá.
#3887

lwb írta (#3885):
Azt hiszem a NOTR adott valami gold mining skill féleség, ami csak a kiegben működött. A 3-ban volt a duplázás a prospector skillnél.

Meg később a risen 3-ban is volt ilyen.



Elbizonytalanítasz, mert túl sokat játszottam az alapjátékkal. Az megvan, hogy Crimsonnak lehetett eladni aranyrögöket a kiegben, de hogy ehhez modok nélkül tanított volna skillt is... Az modok nélkül nem rémlik, egyetlen rajongói oldalon sem találom nyomát, fórumokon írnak ilyet egyesek.

Mindenesetre a karakterlapomon a végjáték előtt pedig biztosan nem szerepel a bányászás:

#3886

lwb írta (#3885):
Azt hiszem a NOTR adott valami gold mining skill féleség, ami csak a kiegben működött. A 3-ban volt a duplázás a prospector skillnél.

Meg később a risen 3-ban is volt ilyen.



Én is ezt találtam.
lwb
#3885

militavia írta (#3884):
Pedig emlékezni vélek, hogy valamelyik Gothicban vártam a bányászattal, amíg nem tanultam meg, mert kétszer többet bányászhattam ki.



Azt hiszem a NOTR adott valami gold mining skill féleség, ami csak a kiegben működött. A 3-ban volt a duplázás a prospector skillnél.

Meg később a risen 3-ban is volt ilyen.

#3884

Zóanagyvarázsló írta (#3883):
A karakterlapomon biztos nem volt, de az akrobatika is rejtett, csak ahhoz ugye el kell érni a szükséges dexterityt. Nem lehet, hogy modból emlékszel rá? A New Balance mod esetében konkrétan új skillként jelent meg a bányászás.



Pedig emlékezni vélek, hogy valamelyik Gothicban vártam a bányászattal, amíg nem tanultam meg, mert kétszer többet bányászhattam ki.
#3883

militavia írta (#3880):
NoTR-ben volt.



A karakterlapomon biztos nem volt, de az akrobatika is rejtett, csak ahhoz ugye el kell érni a szükséges dexterityt. Nem lehet, hogy modból emlékszel rá? A New Balance mod esetében konkrétan új skillként jelent meg a bányászás.
#3882

lwb írta (#3879):
A 3-ban mintha lett volna Prospector skill az emlékeim szerint ...



Lehet, hogy csak azt nem tanultam meg. Máig nem játszottam végig, mert alig volt játszható sokáig, a community patchek után pedig kezdhettem volna újra.
#3881

Zóanagyvarázsló írta (#3878):
A 2-ben biztos nem volt a bányászáshoz skill, de szerintem a 3-ban sem.



NoTR-ben volt.
#3880

Zóanagyvarázsló írta (#3878):
A 2-ben biztos nem volt a bányászáshoz skill, de szerintem a 3-ban sem.



NoTR-ben volt.
lwb
#3879

Zóanagyvarázsló írta (#3878):
A 2-ben biztos nem volt a bányászáshoz skill, de szerintem a 3-ban sem.



A 3-ban mintha lett volna Prospector skill az emlékeim szerint ...

#3878

militavia írta (#3868):
Tudom, hogy sok helyen van, csak ezt az első fejezetben mind összeszedtem és eladtam. És most az egész térképet bejárom, hogy legyen. 😊

Itt amúgy van bányászat skill? A G2-ben volt. A G1-ben nem emlékszem. Eddig senkinél nem láttam, hogy tanítaná.



A 2-ben biztos nem volt a bányászáshoz skill, de szerintem a 3-ban sem.
#3877

lwb írta (#3876):
Na de a motor alatta kész van. A grafika adott, a technikával már nem kall molyolni, "csak" a kontentet belerakni. Az szerintem 2-3 év munkájával simán menne, főleg hogy a kreatív munkát már elvégezték az eredeti G2 alkotói, csak ki kell csinosítani. A G2-nél tényleg nem kell semmit se hozzáadni, mert az olyan nagy játék, hogy simán megáll ma is a lábán, nem kell extra kontent bele.



Azért a NoTR előtt picit az volt az érzésem, hogy itt-ott üres a térkép. A NoTR meg túlzásba vitte. Mindenhol bivalyerős bandták meg feltápolt szörnyek. Én persze nagyon adnám azt is. Kicsit jobban be lehene lakni pár új sidequest és érdekes location hozzáadásával.

Meg női karakterből itt ugyen már nem csak kettő lesz, mert civil fehérnép azért itt már lesz. 😉
lwb
#3876

militavia írta (#3875):
Az árcsökkenésnek van mértéke, mert lehet, hogy a kuploa zárt, de azon belül ugye három ökoszisztéma van. Ami az egyikben keresett, az lehet hiány a másikban. És persze nem modellezi rendesen a játék, mert nem szimulátor, de a közöttük való mozgás nem veszélytelen és nem is kereskedik elvből egyes ember másikkal. Tehát emiatt van eltérő és mozgó ár.

A G2 remake "nemsokára" érdekes vágy, mert ez is cirka 7 évig készült. 2019 dec 24 táján jött ki a koncepciós demó. Tudom, mert azelőtt próbáltam ki, hogy hazamentem szüleimhez szentestére.

A G1 helyszíne tény, hogy kész és sok asset, de ugye a G2-ben megváltozik a G1 helyszíne is. Durván. És kapsz egy totálisan új térképet. Na meg a kérdés az, hogy a G2 remake az NoTR vagy anélkül? Azzal még +1 helyszín és rengeteg új assett, mert ugye totál más a környezet.



Na de a motor alatta kész van. A grafika adott, a technikával már nem kall molyolni, "csak" a kontentet belerakni. Az szerintem 2-3 év munkájával simán menne, főleg hogy a kreatív munkát már elvégezték az eredeti G2 alkotói, csak ki kell csinosítani. A G2-nél tényleg nem kell semmit se hozzáadni, mert az olyan nagy játék, hogy simán megáll ma is a lábán, nem kell extra kontent bele.

#3875

lwb írta (#3874):
Összességében szerintem is jó. Ami nem jön be, azok rendszerint eltérések, amire szerintem semmi szükség nem volt. Az egyik ilyen ez az árcsökkenő gazdasági rendszer. Sok értelme nincs is egy ilyen zárt környezetben, ahol az egész világ szó szerint el van zárva a külvilágtól. Azt gondolom, hogy egy kard pont annyit érne, mint 10 kard. Itt akkora mennyiségről beszélni, ami már árcsökkentő tényező lenne nem lehet. De a fejlesztők ezt nem így gondolták. Ugyanígy nem tartom jó ötletnek az új lockpickinget, de erről már beszéltem.
A többi az rendben van, remélem jön nemsokára a G2 remake is.



Az árcsökkenésnek van mértéke, mert lehet, hogy a kuploa zárt, de azon belül ugye három ökoszisztéma van. Ami az egyikben keresett, az lehet hiány a másikban. És persze nem modellezi rendesen a játék, mert nem szimulátor, de a közöttük való mozgás nem veszélytelen és nem is kereskedik elvből egyes ember másikkal. Tehát emiatt van eltérő és mozgó ár.

A G2 remake "nemsokára" érdekes vágy, mert ez is cirka 7 évig készült. 2019 dec 24 táján jött ki a koncepciós demó. Tudom, mert azelőtt próbáltam ki, hogy hazamentem szüleimhez szentestére.

A G1 helyszíne tény, hogy kész és sok asset, de ugye a G2-ben megváltozik a G1 helyszíne is. Durván. És kapsz egy totálisan új térképet. Na meg a kérdés az, hogy a G2 remake az NoTR vagy anélkül? Azzal még +1 helyszín és rengeteg új assett, mert ugye totál más a környezet.
lwb
#3874

militavia írta (#3870):
Nekem eddig amúgy alapvetően bejön a remake. A képi világa szerintem fantasztikus. A játékmeneten nem sokat fejlesztettek, de azért mégsem az eredeti.

Az különösen tetsző apróság, hogy pl. a crossbow előre felhúzható és eltehető, megjegyzi a játék. Nagyon nem mindegy, hogy belelőve egy durva ellenbe utána mennyi HP-t kell leverni róla.

A fáklya használata esszenciális, a sötét tényleg sötét és veszélyes mozogni sötétben.

Csak úgy lefeküdni aludni és gyógyulni nem lehet, ha nem vagy elég ideig ébren, akkor nem kapsz se HP, se manát. Tehát van értelme tervezni, hogy mikor és hova mész.

Az is jónak tűnik, hogy az árak nem fixek, de mintha azért picit olcsón venne meg bármit az összes kereskedő.



Összességében szerintem is jó. Ami nem jön be, azok rendszerint eltérések, amire szerintem semmi szükség nem volt. Az egyik ilyen ez az árcsökkenő gazdasági rendszer. Sok értelme nincs is egy ilyen zárt környezetben, ahol az egész világ szó szerint el van zárva a külvilágtól. Azt gondolom, hogy egy kard pont annyit érne, mint 10 kard. Itt akkora mennyiségről beszélni, ami már árcsökkentő tényező lenne nem lehet. De a fejlesztők ezt nem így gondolták. Ugyanígy nem tartom jó ötletnek az új lockpickinget, de erről már beszéltem.
A többi az rendben van, remélem jön nemsokára a G2 remake is.

#3873

Probatbicol írta (#3871):
Apropó fáklya, ti el tudjátok rakni vissza az inventoty-ba? Én csak a földre tudom dobni, ahonnan fel lehet venni de újra csak kézbe. Simán el tudom képzelni, hogy ez is a valósághűség miatt van így, de lehet hogy csak én vagyok béna.



Begyalogolsz vízbe, akkor elalszik. Amúgy az eldobott fáklya elalszik és újra fel lehet venni. Nekem soha nem fogyott még el...
#3872

Probatbicol írta (#3871):
Apropó fáklya, ti el tudjátok rakni vissza az inventoty-ba? Én csak a földre tudom dobni, ahonnan fel lehet venni de újra csak kézbe. Simán el tudom képzelni, hogy ez is a valósághűség miatt van így, de lehet hogy csak én vagyok béna.



Ez ilyen fos. De erre is már van mod
#3871
Apropó fáklya, ti el tudjátok rakni vissza az inventoty-ba? Én csak a földre tudom dobni, ahonnan fel lehet venni de újra csak kézbe. Simán el tudom képzelni, hogy ez is a valósághűség miatt van így, de lehet hogy csak én vagyok béna.
#3870
Nekem eddig amúgy alapvetően bejön a remake. A képi világa szerintem fantasztikus. A játékmeneten nem sokat fejlesztettek, de azért mégsem az eredeti.

Az különösen tetsző apróság, hogy pl. a crossbow előre felhúzható és eltehető, megjegyzi a játék. Nagyon nem mindegy, hogy belelőve egy durva ellenbe utána mennyi HP-t kell leverni róla.

A fáklya használata esszenciális, a sötét tényleg sötét és veszélyes mozogni sötétben.

Csak úgy lefeküdni aludni és gyógyulni nem lehet, ha nem vagy elég ideig ébren, akkor nem kapsz se HP, se manát. Tehát van értelme tervezni, hogy mikor és hova mész.

Az is jónak tűnik, hogy az árak nem fixek, de mintha azért picit olcsón venne meg bármit az összes kereskedő.
lwb
#3869
Úgy tudom, hogy itt nincs külön bányászat skill.

#3868

lwb írta (#3867):
New Mine-ban is voltál már? Elvileg ott is van csákány. Egyébként van egy rakás helyen elszórva még, én úgy emlékszem, hogy tök véletlen helyeken, út szélén csontváznál (mármint nem animált csontváznál, csak hagyományosnál) is láttam ilyet, de nem jegyeztem meg, hogy merre.



Tudom, hogy sok helyen van, csak ezt az első fejezetben mind összeszedtem és eladtam. És most az egész térképet bejárom, hogy legyen. 😊

Itt amúgy van bányászat skill? A G2-ben volt. A G1-ben nem emlékszem. Eddig senkinél nem láttam, hogy tanítaná.
lwb
#3867
New Mine-ban is voltál már? Elvileg ott is van csákány. Egyébként van egy rakás helyen elszórva még, én úgy emlékszem, hogy tök véletlen helyeken, út szélén csontváznál (mármint nem animált csontváznál, csak hagyományosnál) is láttam ilyet, de nem jegyeztem meg, hogy merre.

#3866

militavia írta (#3865):
2. fejezet, éppen úszkálok a bányában és akkor tűnt fel, hogy hol a csákányom. LOL
Azóta jártam a pecás tónál, jártam az összes árusnál a mocsárban és old camp-ben, senkinél nem volt csákány. Gondolom 1 vagy több alvás után az árukészletek resetelődnek és elfelejtődik mit adtam el. Ott tettem le tegnap, hogy akkor visszamegyek a new camp-be és az old mine-ban. Ha más nem, akkor le kell vernem egy diggert és elveszem az övét...



Mondjuk előzőleg jártam már ott és persze felszedtem mindet és el is adtam. Kíváncsi vagyok, hogy visszakerül-e. Ha nem, akkor marad a lepofozás.
#3865

lwb írta (#3864):
Egy rakás van a játékban. Ha még nem vagy ott, hogy beomlott a régi bánya, akkor az is tele van vele. Ha már másik fejezetben vagy, akkor a new mine a new campben.



2. fejezet, éppen úszkálok a bányában és akkor tűnt fel, hogy hol a csákányom. LOL
Azóta jártam a pecás tónál, jártam az összes árusnál a mocsárban és old camp-ben, senkinél nem volt csákány. Gondolom 1 vagy több alvás után az árukészletek resetelődnek és elfelejtődik mit adtam el. Ott tettem le tegnap, hogy akkor visszamegyek a new camp-be és az old mine-ban. Ha más nem, akkor le kell vernem egy diggert és elveszem az övét...
lwb
#3864

militavia írta (#3863):
Valahol véletlen eladtam a csákányomat és sehol nem találok másikat, se venni nem tudok. Amikor végre lenne mit bányászni...



Egy rakás van a játékban. Ha még nem vagy ott, hogy beomlott a régi bánya, akkor az is tele van vele. Ha már másik fejezetben vagy, akkor a new mine a new campben.

#3863
Valahol véletlen eladtam a csákányomat és sehol nem találok másikat, se venni nem tudok. Amikor végre lenne mit bányászni...
lwb
#3862
Itt egy rakás dolog van könyvből, pl a fire lizard nyúzást is onnan szedtem tök véletlenül ...

#3861

lwb írta (#3860):
Várjál, azt egy könyvől tanulod itt meg! De Cavalorn is tanítja a New Camp felé vezető úton, bár szerintem csak Act 2-től.



Rémlik még, hogy a G2-ben sok mindent lehetett olvasással tanulni, ez itt még nem sikerült, vagy talán csak egyszer.
Cavalorn-nál nem jártam az Act 1 óta, akkor irány horány oda.
lwb
#3860

militavia írta (#3859):
A szárnyak lejönnek, de azon túl semmi. Drax a bányavölgybe vezető első út alján dekkol. Mindent is megtanultam tőle, de ezt nem tanította. Pedig jó lett volna, mert lassan nem marad bloodfly... XD

Constantino tanítana? Beleégett a memóriámba, hogy a GII-ben neki kellenek növények. Bár act 2-ben vagyok szóval akkor csak vissza kell majd mennem a várba.



Várjál, azt egy könyvől tanulod itt meg! De Cavalorn is tanítja a New Camp felé vezető úton, bár szerintem csak Act 2-től.

#3859

lwb írta (#3858):
Én úgy emlékszem, hogy Drax tanítja a bloodfly stingert is, a minecrawler álkapcsot meg a swamp campben adják a küldetéshez ingyen. A szárnyakat skill nélkül is le tudod szedni a bloodflyról.
Alkímiát a varázslók tanítanak. Ha még nem mehetsz be a templomukba az old campben, akkor napközben kint, a templom melletti kis terecskén szokott a fickó ácsorogni, amelyik tanítja.



A szárnyak lejönnek, de azon túl semmi. Drax a bányavölgybe vezető első út alján dekkol. Mindent is megtanultam tőle, de ezt nem tanította. Pedig jó lett volna, mert lassan nem marad bloodfly... XD

Constantino tanítana? Beleégett a memóriámba, hogy a GII-ben neki kellenek növények. Bár act 2-ben vagyok szóval akkor csak vissza kell majd mennem a várba.
lwb
#3858

militavia írta (#3857):
Az a titkos bejárat elvileg megközelíthető talán, ha átváltozol más állattá. Meatbug be tud talán menni valahol vagy Bloodfly be tud repülni?

A crossbow -val egy lövés = 1 farkas. Eléggé XP farm ez így.
Snappert tudtam fejbelőni vele, egyből lement a HP fele. Gyorsan meg kell tanulni a kétéltűek nyúzását is és akkor talán lesz bevétel. De mondjuk erre eltolt pénzből a maxos vértet megvehettem volna már, mert valami 575 ore.
Ehhez képest csak 2x250 a bőr nyúzás és még volt 125 ore a karmoké.

A bloodfly stinger eltávolítás kinél tanulható? Vagy itt nincs?
Alkímia tanárba se botlottam még bele. Hegyekben áll a füvem, semmit sem adtam el...



Én úgy emlékszem, hogy Drax tanítja a bloodfly stingert is, a minecrawler álkapcsot meg a swamp campben adják a küldetéshez ingyen. A szárnyakat skill nélkül is le tudod szedni a bloodflyról.
Alkímiát a varázslók tanítanak. Ha még nem mehetsz be a templomukba az old campben, akkor napközben kint, a templom melletti kis terecskén szokott a fickó ácsorogni, amelyik tanítja.

#3857

lwb írta (#3856):
Az a titkos bejárat az ha jól tudom csak egyirányú - kifelé. Befelé nem lehet menni, mert a kiégett ház ajtaja nem nyílik csak bentről tudsz kimászni. Nem rémlik, hogy lett volna ilyen a régi G1-ben is.

Igen, a vadászat az hosszútávon jó befektetés. Azt tudom, hogy a régiben nagyon hamar sok pénzt fialt, de itt a hülye értéktelenedési rendszer miatt nem ez a helyzet.



Az a titkos bejárat elvileg megközelíthető talán, ha átváltozol más állattá. Meatbug be tud talán menni valahol vagy Bloodfly be tud repülni?

A crossbow -val egy lövés = 1 farkas. Eléggé XP farm ez így.
Snappert tudtam fejbelőni vele, egyből lement a HP fele. Gyorsan meg kell tanulni a kétéltűek nyúzását is és akkor talán lesz bevétel. De mondjuk erre eltolt pénzből a maxos vértet megvehettem volna már, mert valami 575 ore.
Ehhez képest csak 2x250 a bőr nyúzás és még volt 125 ore a karmoké.

A bloodfly stinger eltávolítás kinél tanulható? Vagy itt nincs?
Alkímia tanárba se botlottam még bele. Hegyekben áll a füvem, semmit sem adtam el...
lwb
#3856

militavia írta (#3854):
A durvább állatok bőre talán többet ér, de az elején dögevő karmok kb. semmit nem érnek. Eddig minden helyen 4-5 darabot tudtam eladni és már kezdett beesni az ára, szóval inkább még nem adtam el.

A bloodfly wing-et is 3 alatti áron már nem adom el.

Szóval azt nézve, hogy kb. 150+250 ore ment el tanulásra és talán 80-at, ha kaptam eddig trófeákból...

Amire nem emlékszem, hogy az eredeti G1-ben is volt titkos bejárat a várba? Itt, ha van, bár csak akkor tudod meg, ha már kifelé jössz.



Az a titkos bejárat az ha jól tudom csak egyirányú - kifelé. Befelé nem lehet menni, mert a kiégett ház ajtaja nem nyílik csak bentről tudsz kimászni. Nem rémlik, hogy lett volna ilyen a régi G1-ben is.

Igen, a vadászat az hosszútávon jó befektetés. Azt tudom, hogy a régiben nagyon hamar sok pénzt fialt, de itt a hülye értéktelenedési rendszer miatt nem ez a helyzet.

#3855
30-as ügyesség és a 60-as sebzésű crossbow elég durva...
#3854

lwb írta (#3853):
Ezzel nem értek egyet. Minden "állat" eldob valamit. A farkas ezt, de lesz később más ellenség is. Biterek, snapperek, razorok, bloodhoundok stb. Ezek mind dobnak el dolgokat, amiket el lehet adni. És 100-200-nál jóval többet megölsz ezekből majd, visszajön az ára bőven.

Gothicban a skillek sosem csak az egyetlen fejlődési pont voltak. Legalább annyira fontos volt mindig is a vért és a fegyver is, meg az adott varázslat is. Emlékszem, hogy egy korán szerzett jó fegyverrel mennyire meg lehetett borítani az egész játékot, vagy G2-ben a transform to dragon snapper scrollal az egész város körüli erdőt le lehetett gyilkolni gond nélkül.



A durvább állatok bőre talán többet ér, de az elején dögevő karmok kb. semmit nem érnek. Eddig minden helyen 4-5 darabot tudtam eladni és már kezdett beesni az ára, szóval inkább még nem adtam el.

A bloodfly wing-et is 3 alatti áron már nem adom el.

Szóval azt nézve, hogy kb. 150+250 ore ment el tanulásra és talán 80-at, ha kaptam eddig trófeákból...

Amire nem emlékszem, hogy az eredeti G1-ben is volt titkos bejárat a várba? Itt, ha van, bár csak akkor tudod meg, ha már kifelé jössz.
lwb
#3853

militavia írta (#3852):
Na ja, csak így az a része kap gellert a játéknak, hogy számítana-e bármit a skilled. Ha azon múlik, hogy te ütsz nagyobbat és a vérted az erősebb, akkor ez így "érdekes".

Az állat nyúzást is úgy tűnik, hogy sok értelme nem volt megtanulni. 250 ore a bunda leszedés, a farkas bundáért meg 2-3 ore-t adnak. A karmok sem érnek túl sokat. A 2x250 ore-t inkább vértre kellett volna költeni...



Ezzel nem értek egyet. Minden "állat" eldob valamit. A farkas ezt, de lesz később más ellenség is. Biterek, snapperek, razorok, bloodhoundok stb. Ezek mind dobnak el dolgokat, amiket el lehet adni. És 100-200-nál jóval többet megölsz ezekből majd, visszajön az ára bőven.

Gothicban a skillek sosem csak az egyetlen fejlődési pont voltak. Legalább annyira fontos volt mindig is a vért és a fegyver is, meg az adott varázslat is. Emlékszem, hogy egy korán szerzett jó fegyverrel mennyire meg lehetett borítani az egész játékot, vagy G2-ben a transform to dragon snapper scrollal az egész város körüli erdőt le lehetett gyilkolni gond nélkül.

#3852
Na ja, csak így az a része kap gellert a játéknak, hogy számítana-e bármit az ügyességed. Ha azon múlik, hogy te ütsz nagyobbat és a vérted az erősebb, akkor ez így "érdekes". Vagy, ha nem lehet megcsinálni egy 1. fejezetes questet csak kb. kettővel később...

Az állat nyúzást is úgy tűnik, hogy sok értelme nem volt megtanulni. 250 ore a bunda leszedés, a farkas bundáért meg 2-3 ore-t adnak. A karmok sem érnek túl sokat. A 2x250 ore-t inkább vértre kellett volna költeni...
Utoljára szerkesztette: militavia, 2026. 06. 22. 10:12
lwb
#3851

militavia írta (#3850):
Kicsit valahol vicces és aránytalan, hogy 180XP-s lényt, lurkereket sorozatban erőlködés nélkül verem agyon, ahogy sok mást is, de Bullitot szemtől szemben tisztességes harcban megverni mission impossible. Trükközve meg kiderül, hogy 120XP-s ellen. Közben meg két gyors ütéssel lever és semmit sem lehet ellene tenni.



Szerintem korán akarsz nekimenni. Legyen jobb vérted, fejleszd fel a shadow vértet, ha old campes vagy előbb és ha tudsz, szerezz armort növelő gyűrűt vagy amulettet. Bullit sokat sebez, ahogy az emberek többsége a fegyvereik miatt, de viszonylag hamar leüthető.

#3850
Kicsit valahol vicces és aránytalan, hogy 180XP-s lényt, lurkereket sorozatban erőlködés nélkül verem agyon, ahogy sok mást is, de Bullitot szemtől szemben tisztességes harcban megverni mission impossible. Trükközve meg kiderül, hogy 120XP-s ellen. Közben meg két gyors ütéssel lever és semmit sem lehet ellene tenni.
#3849
A szörnyeket már simán agyoncsapom, mert van jó vágó és zúzófegyverem is. De ezek a humán ellenfelek. Egyszerűen nem értem. Olyan tetű lassan parry-zel, hogy még ők ütnek vissza sokszor előbb. Képtelen vagyok egy erősebb humánt is leverni.
#3848

lwb írta (#3847):
Lehet, hogy peccselték ezt, de nekem a tapasztalatom az volt (release verziónál, ahol még nem volt szintezve a nehézség), hogy még a legszrabb, kezdőládák is az Old Campben vagy 5 zárnyelvből álltak, ahol skill nélkül talán ha 1 nem mozgatott valamilyen másikat. Ez azért elég sok variáció.

Meg a legfőbb baj: nem szórakoztató a minijáték. Ha nem az, akkor nem akarok perceket molyolni vele. Nem véletlenül olyan népszerű a lockpick mod a nexusmods-on.



A zárnyelvek száma most is 5 akár a 1. és 2. szintű zárnál, csak van olyan, hogy abból kettő teljesen független. Ergo nem nehéz.

A harc már jobb 30-as erő és fejszével. Két ütés egy bloodfly és 1 ütés egy molerat, a goblinok is kb 2. Csak, ha majd ezek elfogynak... De végre van ore-m is állat nyúzást tanulni, meg valamit, hogy legyen zsé.
lwb
#3847

militavia írta (#3845):
Az 1 és 2-es ládák annyira könnyűek, hogy amikor kb. középre pofozod az összest és megjegyzed melyik nem mozog sosem, akkor kétszer kb. próbálgatások közben kinyitottam zárat. A valódi kihívás a 3. szintű zárnál kezdődik jelen állapotban.



Lehet, hogy peccselték ezt, de nekem a tapasztalatom az volt (release verziónál, ahol még nem volt szintezve a nehézség), hogy még a legszrabb, kezdőládák is az Old Campben vagy 5 zárnyelvből álltak, ahol skill nélkül talán ha 1 nem mozgatott valamilyen másikat. Ez azért elég sok variáció.

Meg a legfőbb baj: nem szórakoztató a minijáték. Ha nem az, akkor nem akarok perceket molyolni vele. Nem véletlenül olyan népszerű a lockpick mod a nexusmods-on.

#3846

militavia írta (#3845):
Az 1 és 2-es ládák annyira könnyűek, hogy amikor kb. középre pofozod az összest és megjegyzed melyik nem mozog sosem, akkor kétszer kb. próbálgatások közben kinyitottam zárat. A valódi kihívás a 3. szintű zárnál kezdődik jelen állapotban.



Ezt érts úgy, hogy kb. már be volt állítva minden, na akkor lássuk, hogy hány mozdulat kell és próbálgatás közben úgymond véletlenül kinyitottam egy 2. szintű zárat.

Azért senki ne mondja erre már, hogy nehéz.
#3845

lwb írta (#3844):
Ez volt a ritmus: bal-jobb kombináció. Igen, meg lehetett tanulni, b-b-b-j-b pl. Minél bonyolultabb volt, annál hosszabb volt a sor. Gomez kincsesládája pl vagy 10-20 elemből álló sorozat volt. Load-save és ment nyilván. Skillel meg lehetett hibázni, nem tört a lockpick annyira. De ott annyi cuccot kaptál, amit ha eladtál, rendben voltál anyagilag a játék végére. Ez most az új kereskedelmi értékvesztés szabály miatt már nem járható út amúgy sem. De meg se próbáltam az ilyen szuperbonyolult zárakat.

A mostaninál az a baj, hogy percekig mazsolázol egy alap ládánál, aztán kapsz 3 ore-t, egy fáklyát és egy bögrét. És maga a minigame nem akkora nagy móka, hogy tegyek bele perceket mókuskázással, ha a végén nem kapok érte semmit sem vagy szinte semmit.



Az 1 és 2-es ládák annyira könnyűek, hogy amikor kb. középre pofozod az összest és megjegyzed melyik nem mozog sosem, akkor kétszer kb. próbálgatások közben kinyitottam zárat. A valódi kihívás a 3. szintű zárnál kezdődik jelen állapotban.
lwb
#3844

militavia írta (#3843):
Semmiféle ritmusjáték nem volt a régi. Minden egyes lépésnél egy b/j irány volt és nehézségtől függő volt, hogy hány ilyen kellett. De semmi ész nem volt benne. Felírtad egy papírra legfeljebb, hogy meddig jutottál el és megoldottad.

Most használni kell az embernek az agyát. Horrible dictu. 😊
Szükség esetén papír és ceruza most is kell. 3. szintű zárat is nyitottam már ki. Save scumming sem kellett...



Ez volt a ritmus: bal-jobb kombináció. Igen, meg lehetett tanulni, b-b-b-j-b pl. Minél bonyolultabb volt, annál hosszabb volt a sor. Gomez kincsesládája pl vagy 10-20 elemből álló sorozat volt. Load-save és ment nyilván. Skillel meg lehetett hibázni, nem tört a lockpick annyira. De ott annyi cuccot kaptál, amit ha eladtál, rendben voltál anyagilag a játék végére. Ez most az új kereskedelmi értékvesztés szabály miatt már nem járható út amúgy sem. De meg se próbáltam az ilyen szuperbonyolult zárakat.

A mostaninál az a baj, hogy percekig mazsolázol egy alap ládánál, aztán kapsz 3 ore-t, egy fáklyát és egy bögrét. És maga a minigame nem akkora nagy móka, hogy tegyek bele perceket mókuskázással, ha a végén nem kapok érte semmit sem vagy szinte semmit.

#3843

lwb írta (#3842):
Azóta volt két peccs, de az alapverzióban volt olyan zár, amit skill nélkül nem tudtál kinyitni, mert annyi rész mozgott együtt és úgy, hogy nem volt kombináció, ami nyitotta volna. Most már van, ezért türelem és save-load kérdése az egész.
Azért elég irritáló szerintem még most is. A régi rendszer, hogy egy bal-jobb ritmusjátékot kellett megtanulni, szerintem jobb volt.



Semmiféle ritmusjáték nem volt a régi. Minden egyes lépésnél egy b/j irány volt és nehézségtől függő volt, hogy hány ilyen kellett. De semmi ész nem volt benne. Felírtad egy papírra legfeljebb, hogy meddig jutottál el és megoldottad.

Most használni kell az embernek az agyát. Horrible dictu. 😊
Szükség esetén papír és ceruza most is kell. 3. szintű zárat is nyitottam már ki. Save scumming sem kellett...
lwb
#3842

militavia írta (#3841):
Nem értem ezt a lockpicking "problémát". Eddig valami 5 zárat nyitottam már ki 0 fejlődéssel. Úgy, hogy még papírra sem jegyezeteltem. Csak fejből, hogy mi mit csinál.



Azóta volt két peccs, de az alapverzióban volt olyan zár, amit skill nélkül nem tudtál kinyitni, mert annyi rész mozgott együtt és úgy, hogy nem volt kombináció, ami nyitotta volna. Most már van, ezért türelem és save-load kérdése az egész.
Azért elég irritáló szerintem még most is. A régi rendszer, hogy egy bal-jobb ritmusjátékot kellett megtanulni, szerintem jobb volt.

#3841

lwb írta (#3836):
De itt nem te kapod az xp-t majd. Véges számú ellenfél van, hiányozni fog ez az xp. Szerintem ha párszáz ércet összeszedsz kisebb küldetésekkel, fű árusítással meg bányászattal, akkor abból meg tudod venni Draxtől a vadászképességeket és 5 LP-ből ki is tudod maxolni ezekt. Onnantól mehetsz vadászni és abból már lesz bevételed, amíg nem fejlődsz tovább.

A pénz a remake-ben két okból nagy gond:
- az elcseszett új lockpicking, ami még full skillel is néha közel lehetetlen
- az új gazdasági rendszer, ahol minél többet adsz el valamiből, annál kevesebbet ér



Nem értem ezt a lockpicking "problémát". Eddig valami 5 zárat nyitottam már ki 0 fejlődéssel. Úgy, hogy még papírra sem jegyezeteltem. Csak fejből, hogy mi mit csinál.
lwb
#3840

kjozsef056 írta (#3839):
Sokra nem megyek vele ha küldiket nem lehet teljesíteni akkor szintet se tudok lépni anélkül meg kb mindenfelé zárt a világ mert a fűszál is lever 😊
Még a mocsárban szenvedek hogy a listát meg tudjam szerezni a paraszttól. Hogy végre feljebb juthassak a várba..



De miért szenvedsz? Azt 1. szinten meg lehet csinálni:

1. elkísérteted magad a baal akárkivel a swamp campbe
2. megvárod, ha cor angar háttal áll neked, akkor simán lopakodva odamész és kiveszed a ládából, azt hiszem zárva sincs

Egyébként az én tippem az elejére:

- dex hagyd alapon
- str menjen fel 40-ig legalább akkor is, ha varázsló akarsz később lenni
- manát ne emelj amíg varázsló nem leszel, ne igyál permanens növelőket sem !!!
- én mindjárt masterre ugrottam, 20 LP, az egykezes harcnál, scatty az arénánál megcsinálja. Ez kettő szintnyi LP.
- elsőnek fegyver: withered axe, aztán tudsz jobbat szerezni, lopni vagy venni

#3839

lwb írta (#3838):
Akkor azzal meg leszel egy életre, ha lesz bejutásod a várba az old colonyban. Ott annyit lehet lopni, csak ne kapjanak el, hogy abból megélsz majd.



Sokra nem megyek vele ha küldiket nem lehet teljesíteni akkor szintet se tudok lépni anélkül meg kb mindenfelé zárt a világ mert a fűszál is lever 😊
Még a mocsárban szenvedek hogy a listát meg tudjam szerezni a paraszttól. Hogy végre feljebb juthassak a várba..
Oldal 1 / 78Következő →