178
ADSL / TVNET vs ENTERNET vs DATANET
  • bigsteve77
    #178
    Erről csak annyit, hogy bejelentési kötelezettsége az ügyfélnek van mindenhol. A kötelezettség nem ismerése, nem mentesit a betartása alól. Szívtam már meg ebből fakadóan.
  • BaSRuTTeN
    #177
    ezt a friss véleményt találtam a Datanet-röl http://hup.hu/node/79605
  • BaSRuTTeN
    #176
    egyszerü felhasználó nem is veszi észre ezt a hibát ,mivel hogy letöltésnél vagy böngészésnél ez észrevétlen ,legfeljebb kicsivel később jön be 1-1 oldal de az sok mindentöl függhet.....
    de aki járatos az online játékokban az tudja hogy 1 másodperc az 1000 millisecundum (1000 ping)és minnél kisebb ez a válaszidő annál jobb mert hamarabb észleled a játék változásait időben tudsz rá reagálni......ha magas a ping értéked akkor késve látod a dolgokat és ez előnytelen mert késve tudsz reagálni a változásokra
    igen sajnos az adsl kezd alúlmaradni a többi szolgáltatáshoz képest mert ezen a hálózaton nemlehet már sokkal nagyobb adatforgalmakat lebonyolitani és hiába lesznek nagyobb vásárolható sávszélességek ha maga a hálózat az ami nem bir el többet(amit meg a t-home nak kellene fejleszteni)
    de gondolom attól is függ majd hogy országrészenként,városonként mennyi adsl előfizető van 1-1 területen és milyenek a technikai feltételek ,és ez is befolyásolja majd az elérhető sebességeket és válaszidőket (ping),
    ahol van pl:digikabel ott biztos jobbminőségü az adsl is mert megoszlanak a felhasználók de ahol csak adsl van ott hamarabb jelentkeznek majd a problémák
  • bigsteve77
    #175
    A baj az, hogy míg 100 kenyér jól megfér egymás mellett, addig a DSL kapcsolatok a telefonvezetékeken nem. A szerverek terheltségétől is függ a ping időd. Persze mára már mindenkinek, boldog boldogtalannak csak a magasabb sávszélet van lehetősége választani. Innentől sajna az egész rendszer halálra van itélve. Egy valamit érdemes tudnod ez leginkább a technológia lassú halála. A datanet esetében ez nem hinném, hogy szándékos. nem a verseny sokkal inkább a kényszer mert "nagykerben" már csak nagy sávszélet tud venni.A nagy ltöltés nálam valid lenne, de nem tudom megállja-e a helyét másnál is. Részemről semmi negatívumot nem tapasztaltam pedig én is hd-s lettem :).
  • BaSRuTTeN
    #174
    fos speedet is próbáltam de nem lett jobb:S (éjszaka jó a ping értékem 30 ms ,akkor szerintem nem nálam van a hiba) ...csak az az érdekes éveken keresztül nem volt ilyen problémám.....aztán egyik napról a másikra jelentkezett ez és sajnos nem lehet tudni hogy valójában mi okozza (szolgáltató vagy a hálózat)
    De a szólgáltatókat csak az érdekli(miután elkötelezted magad náluk)hogy ha van valami hiba egyből a garantált sávszélességel jönnek meg hogy van internet vagy nincs és kb.ennyi
    Szóval kicsit fura ,veszel egy szolgáltatást és jönnek itt az apróbetüs résszel pl.5Mb-s netnél(5000/500) a minimum letöltés/feltöltést: 1000/192-t ha nem éred el akkor reklamálhatsz....de ha a boltban kérsz 1 kiló kenyeret akkor nem csak 20dkg kenyeret szeretnél haza vinni nem?......ez elég hülyén van kitalálva nem?
    ....persze minden szolgáltató a magasabb sávszélek fele veszi az irányt ha nem akar lemaradni a versenyben....
    olyat is hallotam azok kaptak datanethd felhasználónevet(datanet helyett) akiknek magas volt az adatforgalmuk......(ezt nem tudom hogy igaz-e)
  • bigsteve77
    #173
    Használj Cfos speedet és csodákat láthatsz.
  • bigsteve77
    #172
    Részben oké. De mi is a ping egyszerűen? És mitől is függ? ha ezekre a kérdésekre helyes válaszols közel vagy a megoldáshoz. Mellesleg nem csak a Datanet ad magasabb csomagokat.Magyarországon szinte kivétel nélkül MINDENKI a Trétől veszi az hálózatot (csomagokat). Olvass utána.
  • BaSRuTTeN
    #171
    van 1 ismerősöm aki szintén adsl internetet használ kb. 20 kilométerre egy másik városban lakik(hajdúbihar megye) ,más a szolgáltatója Fraktal és neki is akkor rossz a pingje mikor nekem is .szóval ugyan azt a hálózatot használjuk gondolom és akkor lehet nem az internetszolgáltatók-nál van a hiba hanem magában a hálózatban:S de azért a szolgáltatók is rátesznek 1 lapáttal szerintem mert egyre nagyobb sávszéleket ajálanak pl.datanetnél már csak 5-10-15 Mb-os netet kaphatnak az új belépők(adsl)és ezek jobban leterhelik a hálózatot mint 1-2 éve mikor még inkább az 1-2 Mb-os sávszélek voltak túlnyomó többségben(adsl).de online játékoknál továbbra is szar a ping csúcsidőben 140-180 :S külföldieknek is sokkal jobb a pingjük többezer kilométerröl is 100 körül van ,nekem meg 200 km-erről 180-as ping ....looool
  • bigsteve77
    #170
    Mellesleg ha jól tudom nem fizetsz többet ugye?! Akkor miről is beszélsz?
  • bigsteve77
    #169
    Szia! Ez egy faszság. Beszéltem velük és csak egy adminisztratív változás náluk is. Gondolom az felsem merült senkiben, hogy a T mindenkinél kurva nagy sávszélt igér?! De látott valaki hláózat fejlesztést ezt megelőzőe?! Na akkor hopl is kellene reklamálni?

    Ha ne m tiszta kérdezz!
  • vernyuszi
    #168
    :D Ez naon jó...én is kezdtem olvasgatni visszafelé hsz-t, valami fura érzésem volt, azt ránéztem dátumra is .....
  • BaSRuTTeN
    #167
    évek óta gts datanet adsl-t használok sose volt vele problémám, eddig........pár hete kaptam egy levelet hogy változnik a felhasználónevem ,bejelentkezéskor datanet helyett datanethd lesz az új.......semmi gond,át állitottam(biztos fejlesztettek valamit gondoltam én).......utánna kezdödtek a problémák:magas ping érték online játékoknál (lehet ez sokmindenkinek nem mond semmit ,de aki onlinejátékokkal játszik szerintem tudja miről van szó)elsőnek azt gondoltam nálam van a probléma próbálkoztam virusirtással ,kémprogram eltávolitókkal tüzfal beállitásokkal ,modem resettel ,modem cserével de semmi nem oldotta meg a problémát.......
    aztán rájöttem hogy nem mindig magas a pingem, éjszaka vagy hétköznap délelőtt kifogástalan :30ms körül mozog, csúcsidöben(délutáni és az esti órákban meg hétvégén) sajnos felmegy 130-180 ra is :S(persze én is akkor tudnák leginkább játszani online)ilyen ping értékekkel nem lehet normálisan játszani mert minden adat késve éri el a szervereket és élvezhetetlené teszi az egészet........
    aztán hivtam az ügyfélszolgálatot de mikor meghalloták hogy ping probléma van rögtön közölték hogy arra nincs garancia sajnálják de nemtudnak segiteni......hiába mondtam hogy éveken keresztül jó volt sose volt ilyen problémám, csak azt hajtogatták hogy:sajnálják de nemtudnak segiteni.....akkor adjanak valami tanácsot ,de csak azt tudták mondani: sajnáljuk nemtudunk segiteni.....

    a GTS Datanetnél is sajnos az évek óta tartó minőséget kezdi felváltani
    a minél nagyobb bevétel utáni vágy...
    és akinek változott a felhasználóneve datanetröl datanethd-re azok szerintem mind igy jártak mint én,persze internetezni lehet igy is mondaná a szolgáltató de van akinek ez nemelég annak javaslom hogy ne datanetet válassza adsl szolgáltatónak
    ui:és akkor még nem is emlitettem hogy rendszeresek a net szakadások is
    3-4 év alatt nemvolt ennyi mint az elmúlt 2-3 hétben...(((
  • Kraptor
    #166
    Ezt jól előástad, hallod:)
  • Attila8805
    #165
    Mi a tehendő akkor hogy ha Gts datanetnél mostanában gyakran nincs internet?
    Nemhogy a minimumon menne hanem egyáltalán nincs is!
  • Borg
    #162
    Én úgy tudom, hogy az axelero már áthelyezi kérésre az ADSLt, ha az új helyen is biztositható. Persze nem ingyen.
  • shabba
    #161
    Olvasd át az ÁSZF-et, Általános Szerződése Feltételek, abban minden ilyen adat megtalálható. A szerződéseben általában semmi lényeges adat nincs csak az ÁSZF-re hivatkozik.

    http://home.datanet.hu/aszf-static.html

    Szerintem sem lehet, de az ÁSZF lesz a biztos. Ha meg felmondod akkor a fennmaradó részt kifizetheted. Talán megoldás lehet amennyiben az új lakóknak szükségük lenne a netre hogy megállapodtok abban hogy a fennmaradó rész áráért vagy annak a részéért használják tovább.
  • PeTTi
    #159
    Hali.
    Tudom, hogy ez nem ide tartozik de ez a topic volt ami hasonló témával fogl.

    Lehet e wapot böngészni számítógéppel úgy hogy egy mobil hozzá van kapcsolva a géphez mondjuk a com1-en? Wapon keresztül elérhető e-az internet? Van valamilyen program amivel ez megoldható?
    Ha lenne akkor az nagyon király lenne!!
  • Xboxman
    #157
    Mostmár az Axelero Kábelnetnél mindenhol optikát használnak(lehet ,hogy Kaposváron nem)
  • Laalee
    #153
    jovan kozbe rajottem :D hogy adslt is szolgaltat
  • shabba
    #152
    Laalee ADSL, nem pedig kábelnet. Figyeld a topic címét. :)
  • Laalee
    #151
    Kábeltévés internet-elérés szolgáltatási területe

    Budapest - V. kerület

    Kábelszolgáltató: UPC Magyarország Kft.
    Internetszolgáltató: TVNET Kft.
    Érdeklődés telefonon: 288-6300
    E-mailben: [email protected]
    Interneten: Érdeklődő adatbázis
    Budapest - IX. kerület

    Kábelszolgáltató: Bakáts Parabola és Kábel Tv Bt.
    Internetszolgáltató: TVNET Kft.
    Érdeklődés telefonon: 288-6300
    E-mailben: [email protected]
    Interneten: Érdeklődő adatbázis
    Budapest - XXII. kerület

    Kábelszolgáltató: Radiant Rt.
    Internetszolgáltató: TVNET Kft.
    Érdeklődés telefonon: 288-6300
    E-mailben: [email protected]
    Interneten: Érdeklődő adatbázis
    Kistarcsa

    Kábelszolgáltató: Teleplus Kft.
    Internetszolgáltató: TVNET Kft.
    Érdeklődés telefonon: 288-6300
    E-mailben: [email protected]
    Interneten: Érdeklődő adatbázis
    Sződliget

    Kábelszolgáltató: Satimex Plusz Kft.
    Internetszolgáltató: TVNET Kft.
    Érdeklődés telefonon: 288-6300
    E-mailben: [email protected]
    Interneten: Érdeklődő adatbázis


    itt most melyik a 18ker? :D
  • seri
    #149
    Kedves cse978 neked Chellod van nem TVnet-ed.
    A Tvnet Letöltés: max 300kb
    Feltöltés 65kb
  • Xboxman
    #148
    A kulcsot nem rajzolod körbe?:)
  • Borg
    #147
    .. a beragadt caps lockon kivül:)
  • cse978
    #146
    NA MONDOM AZ ÉSZREVÉTELEMET ÉN IS:

    BUDAPEST XVIII. KER. HOSSZÚHÁZ UTCA
    SZOLGÁLTATÓ: TVNET
    LETÖLTÉS: 45-50KB
    FELTÖLTÉS: 12-14KB

    PING ÁTLAGBA JÓ BÁR ÉN INKÁBB LETÖLTÖK MINT JÁTSZOK!

    LASSAN 2 ÉVE NÁLUK VAGYOK EDDIG SEMMI GONDOM NEM VOLT!
  • Borg
    #145
    1. nekem nem ingadozik, de ez a szervertől is függ ahonnan töltesz
    2. 24óránként IP váltáshoz szétkapcsol, ez normális, el kellene olvasni a szerződést, ugye:)
    3. jelszót nem ismeri fel, az azért van mert rosszul irtad be:)
  • gseldon
    #143
    Sziasztok!
    Én Budapesten lakom és a mi területünkön semmiféle normális lehetőség nincs broadband szolgáltatásra. Egészen mostanáig esélytelen volt a dolog. Most is legalább egy év lesz szerintem, de ha bejön akkor nagyon király. Szóval, a helyzet az, hogy ahol optikai üvegszál van kihúzva Bp-n (ezek a sárga területek az Axelero ADSL térképén) ott ugye nem lehet ADSL. DE!!! Ethernet Internet lehetne. 10 Mbps sebesség fel-le! Cisco eszközökkel, referencia eddig Svédországban és Olaszországban van. Az Axelero hajlandó ezeken a területeken beindítani ezt a szolgáltatást amennyiben 50 előfizetői szándéknyilatkozatot kapnak. Tehát hogy abban az esetben ha lenne ilyen szolgáltatások, ilyen és ilyen paraméterekkel, ilyen és ilyen áron, akkor valóban lenne minimum 50 előfizető aki elő is fizet. A beugró magas lenne, mert az üvegszál végére a végpontdoboz 600-1000 dollár között van+havi előfizetés. Ezt azonban el lehetne osztani. A sávszél nem csökkenne, mert a központtal Gigabit Ethernet kapcsolat lenne, és még ha 100-an lógnának egy végponton, akkor is megvolna a max. 10 mbps. Korlátozás nem volna. Havi max. 15 ezret kellene fizetni, 2 éves hűségnyilatkozat és a beugró költségét fizetni (egyszeri kb. 200 ezer forint, amit persze többen is fizethettek). Akit érdekel írjon nekem. Megmondom előre én nem valami cégtől vagyok, de jelenleg az egyetlen lehetőségem a broadband internetre, ha összeszedek 50 előfizetőt magam mellé.
    sziasztok
  • Laalee
    #142
    nem csak tvnet szolgaltat netet tv kabelen pl upc is :D
  • Hypo #141
    tvnet nincs sajna:{{{ a radios netet gondoltam de arrol meg semmi hir, a covysoftrol csak rosszat hallottam, mar kivagyok éljen az EU
  • Laalee
    #140
    kabelszolgaltatonal kerdezz utana
  • Hypo #139
    Látom a VIII. ker is kiesik, nincs valami megoldás arrafelé az isdn elég gaygi meg hat mostmár drága is, nekem sajna az van most de kéne valami gyorsabb
  • Lammer
    #138
    Köszi!
    Megmondom neki!
    kösz még1xer!
  • Laalee
    #137
    marad az upc vagy valami radiohullamos, ha az van arrafele
  • Laalee
    #136
    e szerint 13 kimaradt

  • Laalee
    #135
    ugyutudom 13 ban nincs dsl mert a telefon optikai halozaton van, a matav meg rezdrotos dslt hasznal, aztan lehet ez mar modosult :D
  • Lammer
    #134
    Hello!
    Ismerősnek Kéne jobb NET!
    XIII-ban lakik ott elvileg van minden DSL-cable(upc-tvnet) ...
    szal, a UPC most sokk, DSL náluk mijjen lehetőség van?
    kösz.
  • beko
    #132
    Valakinek van tapasztalata Csepeli ADSL-el? Vagy Chello-val?

    Es a Dravanet ADSL-t ismeri valaki.
    Most eleg jo 0 bekotes+8500Havonta.
  • Xboxman
    #131
    Datanet ADSL,ha játszani szeretnél onlány,egyébként meg AXE CABLE!
  • Crazyn
    #130
    Pestre az Angyal utcába mit ajánlotok? ADSL, Chello, Axelero TV-Net?
  • experience
    #128
    Hello!
    Akkor mi van,ha gyenge az ADSL jele?
    Mert a várusunkban /tatabánya/van,a térképen a mi városrészünk is rajtavan,de állítólag gyenge a jel.