100
Minden ami a Directorral kapcsolatos lehet...
  • rufhus
    #100
    Sziasztok abban szeretném a segítségeteket kérni hogy egy animációnál milyen kódal tudom megállítani a lejátszást
    tehát pl szeretném hogy a 30. frame-n megálljon a lejátszás akkor azt hogy tudnám megoldani
    nagyon fontos lenne! segítségeteket előre is köszönöm!
  • lord nihilus
    #99
    hali
    nos egy olyan kérésem lenne h az új 11es verzióban egy olyat szeretnék elkészíteni, h saját külön almenüjében pár mp3at tudjak lejátszatni, illetve megállítani ami a program háttérzenéjét szolgáltatná. illetve a másik h egy egyszerű képnézegető részt csinálnék ahol pár képet navigációs gombokkal tudok léptetni mint egy galériaszerűen, elég fontos lenne ha vki tud lécci segítsen, nem találtam sehol se jó tutorialt vagy jegyzetet, előre is köszi
  • Theodoric
    #98
    No... csak halott a topic.
  • Theodoric
    #97
    Énmeg már majdnem nem néztem... :)
    A 3D részben mennyire vagy járatos? Nem tudok maxból tükröződést exportálni.
    Vhogy be kéne lőni jól az environment mapot és akkor kihozná, de nemtudom hogy melyik az a módszer. Jómagam napi szinten használom a maxot munka ügyileg, de az általam ismert módszerek azt eredményezik, hogy a diffuse csatorna blokkolva lesz és a reflection map bekerül egy 100% self illumos specularnak.
    Ötlet? :)
  • KisQbi
    #96
    Igen...mostatól ujra nézem:)
  • Theodoric
    #95
    Hello mindenki!

    Ahogy nézem egy ideje senki se irt ide... :)
    Van valaki aki még nézi ezt a topicot?
  • KisQbi
    #94
    Szija
    ezzel egy programot tudsz inditani :

    csak meg kell adni a folderrel a "linket" :

    open ("c:\hello\program.exe")

    vagy hogyha a kreált programod mellet van azaz ahonnan fut (gondolj bele mindíg más nevű cd meghajtóknál pl....nos ezzel meg tudod ezt is határozni)


    open (the applicationPath & "program.exe")


    azt hogy például egy *.pdf filet megakarsz nyitni az Acrobattal a következő szükséges

    _player.open("c:\hello\valami.pdf","C:\Program files\Adobe\Acrobat 6.0\Reader\AcroRD32.exe")

    nos ehez amint látod meg kell adni az "olvasó" program linkjét is ami "esetleg" más helyen is lehet...ez macerás---sajna


    A második kérdésre a válasz:

    File/ Publish settings/ Projector és itt találsz olyat hogy fullscreen


    a harmadik kérdés :

    igen kilóg a képrnyőről ha nagyobb a stage.

    nos ha kisseb pl 800x600 akkor ha fulscreent állítaszbe akkor a maradék terület a stagen kívül a stage alapszínét veszi fel.....

    Le lehet kérdezni a használt felbontást valahogy (még nem próbáltam) és ez 2 lehetőséget is megnyit

    megoldás hogyha megcsinálod pl 800x600 is és 1024x768 ba és minden lehetségesbe..ha akarod...és azt futtatod amelyik stimmel méretben... persze ilyen kor a castmembereket az összes "movie"-nál érdemes külső fileként kezelni így nem fog 2-3 300 megás exe keletkezni hanem csak 2-3 10 megás.

    a másik lehetőség hogy az egész moviet vector alapu elemekkel csinálod.
    szerintem a stage felbontását lingoval tudod változtatni a megfelelő méretre.
    de ilyenkor szerinte a vectordhapeket lingoval kell irányítani hogy mekkorák legyenek milyen arányba...stb..nem beszélve a textek nagyságáról...

    bocsánat a késői válszért (vizsgaidőszak).


  • Roachy
    #93
    Most volna egy-két dolog amit nemtudok megoldani egyenlőre.
    Most éppen arra nem tudok rájönni, hogy milyen parancsot kell írni
    egy gombhoz, ha azt akarom, hogy rákattintva megnyisson egy külső (más
    program által használt) fájlt (mondjuk word doc.), vagy hogy
    elindítson egy setup.exe-t (pl:acrobat telepítése)?
    Illetve azt meg lehet e csinálni, hogyha elkészűlt a futtatható exe a
    moziból, akkor ne ablakban fusson?
    Az teljesen kizárt, hogy a stage beállított felbontásán (800*600) túl is teljes
    képernyőben fusson (1024*768)? Illetve mi történik fordított esetben,
    ha a stage 1280*1024, de a felhasználó monitora 1024*768 csak? Akkor kilóg
    a képernyőről?
  • Roachy
    #92
    Igen, abból élek amit itthon dolgozom, de nem csak vágás, mert az édeskevés lenne a megélhetéshez. Dtp-zek is, meg fotózok, meg operatőrként is dolgozom. És most már multimédiás alkalmazást is fejlesztek. Még a webdesign hiányzik a palettáról, de a Director után a Flash lesz a következő áldozat, amit magamévá teszek.
  • KisQbi
    #91
    Szijasztok! má megint lemaradtam...elnézést...

    Roachy ha kell valami kód a Directorba...bátran szólj...
  • Pp
    #90
    Valóban nincs különbség, csak az mx2004 sokkal többet tud, viszont hamar rájössz magadtól is az ujdonságokra.A timeline szerkezetét hamar elsajátítod, ha eddig ilyenekkel vágtál mint az AVID. Egyébként ebben hasonlítunk, én is otthon dolgozom. Te mit csinálsz otthon, abbol élsz amit otthon vágsz?Az AVID-dal még power MAC-es korában találkoztam 1996-97 ben, majd mi teszteltük a Final Cut Pro beta verzióját, amivel jó sokat szívtunk is.Ja egyébként az ország észak-keleti részén lakom.
  • Roachy
    #89
    Köszönöm a választ! Igen én is találtam hozzá könyvet, bár az a Director 8 verzióhoz van, én az MX 2004-et használnám, de azért megveszem, nyílván az alapokat illetően nincs nagy különbség a két verzió közt. Ha már dolgozom vele, akkor igyekszem megtanúlni a használatát kitudja, bármikor jól jöhet. A Final Cut-ot és az Avid-et is a Duna Tv-nél használtam, sőt párszor még Stratosphere-el is dolgoztam. De amióta itthon dolgozom, azóta csak Premiere-t használok, mert a digi kártyám (Matrox RT X100) is csak azzal megy.
  • Pp
    #88
    A Director valóban erre való,könyvet is lehet hozzá kapni, és biztosan lesznek akik megköveznek, de amit most csinálni akarsz ahhoz nem kell a Directort megtanúlni, de ha mégis akkor tényleg ajánlom a könyvet és adnak hozzá, ill. jár hozzá oktató CD.Olvastam, hogy vágsz Final Cut Pro-n meg AVID-on. Csak azt szeretném megkérdezni, hogy hol vágsz ezekkel? Én is dolgoztam velük.
  • Roachy
    #87
    Üdv mindenkinek!
    Én eddig soha nem használtam a Directort, viszont most kéne egy multimédiás cd-t csinálnom. És a directort ajánlották, de gyakorlatilag még fogalmam sincs hogyan kezdjek hozzá. Létezik e valami tutorial, vagy könyv hozzá, ami segít? A directorral kell e programozni, egy ilyen cd elkészítéséhez, mert mivel én grafikával, kiadványszerkesztéssel, videovágással (photoshop, corel, illustrator, indesign, premiere, quark, final cut, avid) foglalkozom, így ahhoz egyáltalán nem értek? Esetleg létezik e más egyszerűbb program amivel össze lehet rakni egy ilyen cd-t? Igazságszerint egyszerű dologról lenne szó, csupán 2 szöveges kiadványt és fotókat kéne belepakolni.
  • KisQbi
    #86
    igen...a MOV-val sok mindent tudst csinálni ha nem akarsz quictime "bar"-t használni az alapvető parancsok a vezérlésre meg még rengeteg más is van amit lingo parancsal (is) tudsz kezelni. Igy felépítheted saját "keverő-tekerő" pultodat :))
  • béricsi
    #85
    közben rájöttem: movieRate, és MovieTime-mnak kellett értékeket megadni
  • béricsi
    #84
    hello.
    elég egyszerű dolgot kérdeznék, bár nekem ez sem megy :)
    Hogy tudok mov filet vezérelni a Directorban?
    Beimportáltam, elhelyeztem, de mikor arra a framere ugrik, rögtön elkezdi lejátszani a mozit (mert miért ne).
    Szóval én azt szeretném, hogy ott álljon, vagy ne látszódjon semmi, aztán a kis gombjaimmal tudjam lejátszani (play), megállítani (stop), visszatekerni előre.

    ha esetleg tudtok ajánlani valami linket, ahol mozivezérléssel kapcsolatos dir filek vannak, azt is megköszönöm.
  • KisQbi
    #83
    Na mi ujság?

    Elfogytak a problémák? semmi kérdés vagy mutatni való?

    ajánlom: www.shocksites.com

    üdv mindenkinek
  • KisQbi
    #82
    Siasztok,

    bocsánat a késésért...

    de szerintem...ezzel próbáld meg :

    sprite(7).volume = 256


    elvileg "minden" digital video formátumra jó
  • Pp
    #81
    Nem tudom, miért kéne AVI amikor a Quick Time formátum sokkal egységesebb.Nincs annyiféle codeck probléma vele.+ rajzolhatsz hozzá saját lejátszó gombokat.
  • lilo
    #80
    Szia! Köszönöm nagyon a segítséget! Kár hogy avi-hoz nincs ilyen egyszerű megoldás...
    Buék mindenkinek!
  • Pp
    #79
    Szia! Nekem a 8 -as verzió van és ott avit csak importálni tudsz, a video lejátszás pedig Quick Time-mal történik.Itt pedig a Quick Time, property inspector Quick Time ikonjánál beállítod a Show Controller-t és máris van egy komplett Video lejátszó ablakod.A másik, pedig -Window-Library Palette- Media- Quick Time.
    Remélem így jó lesz.
  • lilo
    #78
    Hali! Remélem vagytok még itt olykor. Mert ha igen, akkor arról szeretnék érdeklődni, hogy hogyan lehet videóhoz (avi) hangerő szabályzót készíteni Directorban. És egy olyan kérdésem is lenne, hogy valahol van egy videó vezérlő panel a Directorban, amit egyszerűen be lehet építeni a videókhoz, csak nem tudom, hol található. Köszi, és üdv mindenkinek!
    ui: Ugye nem hagyjátok veszni ezt a fórumot?!
  • KisQbi
    #77
    SZija/sztok!

    Kérdés: -mask : csak bitmap lehet?
    ha igen lehet e valamiképp animálni...( nem épszekvenciára gondolok)

    ha láttál valami maskos tutoriál akkor csörögj már ide

    thx

    üdv
  • KisQbi
    #76
    nos mégis találtam valamit :

    http://www.macromedia.com/devnet/mx/director/articles/streaming_video.html
    -ezt érdemes tanulmányozni de kell hozzá : Macromedia Flash Communication Server
  • KisQbi
    #75
    sajnos Director-hoz sem találtam video streaming Xtra-t.
    pedig tuti van valami..csak el van dugva...és biztos ingyenes is..
  • Pp
    #74
    Ja meg keresgéltem sokat harpadnak a streaming videohoz, de sajnos alig találtam valamit.
  • Pp
    #73
    Végül is van, a saját filmstudionknak akarok készíteni egy CD-ét, mindeközben forgatunk vágunk, így kevés idő jut a Directorra, de ha kész lesznek az előkészületi munkák, akkor Directorban fogom csinálni a CD-ét.
  • KisQbi
    #72
    jujj bocs a Pb ért..Pp
  • KisQbi
    #71
    Van valami project amin dolgozol Pb?
    Valami érdekesség vagy probléma?
    kicsi ez a fórum ...még:D
  • Pp
    #70
    Nincs sajnos semmilyen tapasztalatom, de azthiszem, hogy ha olyan forumban érdeklödsz ahol profi webszerkesztők vannak ott hamarabb kapsz választ a kérdésedre, mert én úgy tudom, hogy pl. a Golive is tud streaming videot.
  • harpad
    #69
    Na itt is vagyok. Képzeljétek tűrhető minőségben egy 800x600-as video ami 15 perces, sikerült 13 Mega alá vinnem a méretét. Gyakorlatilag tök simán jön online egy gagyi DSL-el. Tehát megvan a mód arra hogy hogyan legyen kicsi és sikerült máshogy ráraknom a hangot :)). Most fog jönni a védelem, ami nehezebb lesz.
    Pp mondtad, hogy te filmvágó vagy. Ezért merem megkérdezni, hogy van-e tapasztalatod az áramló videókkal kapcsoaltban. A legtutibb egy quicktime streaming video server lenne csak az elég sok mani.
  • harpad
    #68
    Asszem inkább elvégzem a Sütőiparit, aztán megyek kenyeret lapátolni. Kösz mindent, most lehet, hogy eltűnök egy kicsit, de ha sikerült valami akkor megmutatom. Kösz mindent KisQbi és neked is PP.
  • KisQbi
    #67
    Nos igen lehet..ez gey probléma...de szerintem az is frankó lenne : megnézi a filmet. aztán amint lejátszotta egyből induljon a parancs hogy törölje a cash-ből azt a castmebert (video). persze hogyha ez stilisztikailag megoldható lesz a siteodon vagy ahova kell :D.
  • Pp
    #66
    Sajnos a valósághoz tartozik, hogy amit le lehet játszani, azt le is lehet másolni.100%-os védelem nem létezik.Interneten annyit tudok, hogy a *.wmv formátum konvertálásakor, be lehet állitani, hogy tiltsa le a save as funkciót, ill. még flash-be lehet variálni a videóval.Ha CD-én szeretnél másolás védelmet, itt ismét érvényes az első mondatom, van olyan amit egy amatőrnek egy-két nekifutásra sem sikerül a másolás, de ha egy kicsit is ért a gépekhez, akkor már le is másolta.Ez a szürke valóság, nem akartalak elkeseríteni, de úgy tünik, hogy megoldhatatlan a dolog.Pontosan nem tudom, hogy miről van szó, de a filmre tegyél feliratot, hogy akárhol ha vetítik akkor mindenki jól lássa, hogy lopott a cucc.
  • harpad
    #65
    Húúú de tök kafa tök tutin lejön. Ma du. ötlött az eszembe az hogy mekkar egy marha vagyok. Ezzel a megoldással ezt akartam elkerülni, hogy a videót ne tudják lenyúlni, de mivel külső fáljként tölti be és a cashből egyből előjön így adtam a szarnak egy pofont, és ezt pofont ti adtátok a szarnak. Bocsánatot kérek midenkinek jövök egy fagyival ez a minimum

    Aztán arra a döntésre jutottam hogy quicktime lesz van egy videom ami nagyobb mint 800x600 és premierbe megnéztem a tulajdonságait és legnagyobb meglepetésemre 40kbs alatt van a tömörítése. Na ez nagy királyság, de még nem tudtam pontosan utánanézni a dolgoknak. Van valami QuicktimeStreamingServer. Tudom valami képernyőfelvevő programmal le lehet nyúlni, de hát amit meg tud tenni az ember védelmi szempontokból azt megteszi. De PP ha tudsz valami extra védelmet egy videóra, akkor annak nagyon örülnék. Ne haragudjatok de most még nem mondok semmit, ha kész leszek annyi anyaggal, hogy nehéz legyen utolérni akkor elmondom, remélem néhány hét napi 14-16 órás munkával elmondhatom ezt.
  • Qbiac1
    #64
    egyebkent valami szintaktikai hibaval talalkoztam:
    --
    if netDone(myNetID) = FALSE and netDone(myNetID2) = FALSE then

    go to the frame

    end if
    --
    valamiert nem megy nekem. barmelyik feltetel teljesulesere lefutodik az esemeny.

    de ebben a problemaban felhasznalhatjuk igy is ami ebben az esetben ugyan azt eredmenyezi :
    ---

    if netDone(myNetID) = FALSE then

    go to the frame

    end if

    if netDone(myNetID2) = FALSE then

    go to the frame

    end if
    ---
    remelem most nem irtam el semmit
  • Pp
    #63
    Szerintem is ez a megoldás, bár nem tudom, hogy egy 800*600 video, amit nem lehet összefűzni a minőség miatt, az ugyan mennyi idő alatt jöhet majd le.Ha valami konkrétabbat írnál, segítenék a tömörítésben, vagy az összefűzésben is, hiszen nekem video studiom van és több mint tíz éve vagyok filmvágó. Ha ilyesmiben kell segítség csak szóljál.
  • KisQbi
    #62
    harpad !

    Szerintem ennek kéne müködnie nálam műkodik..

    http://pinhec.uw.hu/video/01.htm

    Letöltődő fileok : video1.avi 2,1 mega
    audio1.mp3 0,8 mega

    nem kell nyomni semmit csak várni kell nálam (ADSL) kb 30 mp

    remélem erre gondoltál...



  • harpad
    #61
    Pp, nem a filmek hosszúságán van a hangsúly, hanem a mérete, a minősége és a mennyisége.