100
Minden ami a Directorral kapcsolatos lehet...
  • harpad
    #60
    Pp. azért kellene ekkora hely mert abban az esetben ha videoszerkesztővel vágom össze a videót, aztán a hangot is hozzávágom, akkor tömöritetelenül, vagy csak veszteségmentes tömöritéssel tárolhatom a videót (mivel a dupla tömörités sokat ronthat a részleteken). Na most egy olyan minimum 800x600-as felbontású videorül van szó, igy a hely az kelleni fog az tuti. Jó lehet egy kicsit túloztam, de egy vinyó tuti kéne.

    KisQubi, a cashből teljesen jól jön le csúszás nélkül, ezért reménykedem még a lehetőségben hogy működik az általam megálmododtt megoldás.
  • KisQbi
    #59
    Szija harpad!

    Azt mondmeg amikor betöltöd az oldalt és letöltődnek a fileok a video meg az audió a cash-be. Aztán nyomsz egy refresht. Akkor ugyebár automatice a cashből "tölti" be.

    Akkor is csúszik? mert ha igen akkor erre a megoldásra tényleg csak az a megoldás ,hogy összefűzöd a hangot és a videót egy videó fileba. ezt a vinyós dolgot énsem igazán értem

    kell hozzá hely de nem ennyi az tuti.
    azért sok sikert.
  • Pp
    #58
    Szia harpad!
    Még mindig nem válaszoltál arra, hogy miért is kellene 3db 250g -ás vinyó? Ha érteném talán tudnék segíteni.
  • harpad
    #57
    Sajnos semmi :)) Kukázok valamit a macromedia oldalán, meg más fórumokba hátha okosabbak leszünk, aztán ha van valami akkor megírom. Addig is
  • harpad
    #56
    Húúú mindjárt kipróbálom. :)
  • KisQbi
    #55
    harpad !

    prószáldmeg akkor így :

    a videó sprite-ra tedd rá :

    --script videjóra

    global myNetID,myNetID2
    On beginsprite

    myNetID = preloadNetthing("URL")
    myNetID2 = preloadNetthing("URL2")


    end



    No és akkor erre a framere tegyél egy ilyet:

    --frame script

    global myNetID,myNetID2

    On exitrame

    if netDone(myNetID) = FALSE and netDone(myNetID) = false then
    go to the frame
    end if

    end


    és az egész lejátszás tulajdonképpen a videó sprite és a hang sprite kezdetétől számított 2. frame.

    az URL megadása :

    URL = "http://www.szokásos.hu/valamifile.XXX"

    ennyire lehet összehozni max szerintem a két dolgot jobban nem fog menni.

    a kódot nem teszteltem. de remélem tudtam seggíteni...

    üdv



  • harpad
    #54
    nem csinálja meg, már összeraktam újra az egészet, asszem inkább péknek kellet volna mennem.
  • KisQbi
    #53
    harpad!
    Esetleges megoldás : persze közel sem lesz tökéletes: Elösször mindkét filet töltsed le a cash be és miután letöltődött mindkettő akkor induljanak el egyszerre.

    Ezt be állíthatod a Castmember Property-ben :

    Preload : before frame one


  • KisQbi
    #52
    Sziasztok!

    A problémám volt : Egy videó filet importáltam a Directorba.
    Amikor Projectort (exe) csináltam akkor lejátszotta a videó filet de amikor "HTMl és DCR"- re publikáltam akkor nem játszotta le amikor a gépemről futtattam a html-t és a dcr-t is.
    De aztán rájöttem hogy a DCR-t és a HTML-t is webről futtatva már ment a lejátszás.

  • Pp
    #51
    Szia harpad!
    iért is kellene 3 db 250 gigás vinyót venned?Milyen hosszú filmet akarsz a netre tenni?
  • harpad
    #50
    Még egy eszembe jutott, hogy a progress bar az elején csak a dcr fájl méretét, nézi és annak letöltődését mutatja, de mi van a videókkal? Tuti lehet valamit abba a nyomorult Lingoba buherálni, hogy várjon az elindulással addig amíg a külső fájl le, nem töltődött, de a progrees barra még mindig nem tudom a megoldást. Ilyen egy nyavajás proramot, ööö vagy lehet, hogy nem erre találták ki?
  • harpad
    #49
    KisQbi hirtelen gondolatait nehéz dekódolni. Nem értem amit mond...

    PP a problémámra igen, ez a megoldás, de akkor kellene vennem minimum 3 db 250 gigás vinyót, és azt most nem akarok...

    Az utolsó KisQbi írásból arra merek következetetni, hogy valami sikerült neki, de mi is? Mert ha az sikerült, hogy egy 120x80-as videot, ami 12 mp, azt le tudja játszani egyből az okés, az ment nekem is, de mi van ha 4 Mega egy video, akkor tuti nem fog menni.

    Jaj csak azt ne modjátok, hogy nincs megoldás.
  • KisQbi
    #48
    Na megvan...nem tudtam csak internetről lesz jó a dcr-t használok. sajátgépről nem.
  • KisQbi
    #47
    Nem tudom lejáccatni a videofileokat... nem indulnak el....
    Projectorban megy...de .... *.dcr -be fordítva nem megy..
  • Pp
    #46
    Mi nem megy dcr-en keresztül?
  • KisQbi
    #45
    Nem értem nekem nem játsza le csak Projector-ba dcr-n keresztül nem megy....nem értem
  • Pp
    #44
    A problémádra csak egy megoldás létezik.Legalábbis én ugy tudom.A wav file-t meg az avi-t, valamilyen editorban egybe kell konvertálni, és ugy egy file -ként beszerkeszteni a directorba.Nem hogy a weben ,még cd-én is csúszni fog a hang a képhez képest, ha nincs benne eleve a videoban a hang is.
  • harpad
    #43
    Sziasztok 24 órát át kellett vészelnem, hogy tudjak ide írni :)))
    Kezdő directoros vagyok régebben foglalkoztam a 8-al, meg is vettem a könyvet, jól is ment, de amikor a Lingohoz értem, akkor már nem érdekelt, mert inkább vizuális típús vagyok mint apró pici betűkben turkászó progrmozó. Egyszóval grafikus vagyok, de most szeretnék egy bemutatót készíteni és valamiért nem megy. Amit eddig csináltam:
    1. A castba beraktam egy avit és wavot.
    2. A scoreba behelyeztem mindkettőt.
    3. A 28 képkocánál a viselkedéscsatornán ezt beírtam go to the frame
    4. Exportáltam shockwave moziba, meg a hozzá tartozó htmlbe.
    5. Felmásoltam egy szervere a weben, majd lejátszáskor kijön a progress bar, letölti a mozit és elindul a hang a KÉP SEHOL, majd 10-20-30 másodperc elteltével megjelenik a kép.
    Ez így nem jó.
    Tanácstalan vagyok már végignyálaztam a könyvet, de nem találtam erről semmit. Ha tudtok kérlek segítsetek.
    Köszönöm Arp.
  • KisQbi
    #42
    Köszi hogy utánnanéztél...nem igazán erre gondoltam..
    amikor a nincsen sprite elhelyezve az 1-es channen..akkor akarok oda teni egyet..de megtaláltam a megoldást csak textre nem megy még nem tudom miért. Ha érdekel akkor a helpben van egy rész keress rá "score generation"...
  • Pp
    #41
    Logikusan elsősor

    repeat while the mouseDown
  • Pp
    #40
    Bocs mégis találtam valamit, remélem erre gondoltál.
    repeat while tge mouseDown
    if rollOwer(2) = TRUE then
    sprite(2) .memberNum = 29
    else
    sprite(2) .memberNum = 28
    end if
    updateStage

    end repeat
    sprite(2) .memberNum = 28
    updateStage
    end
  • Pp
    #39
    Sajnos nem tidok segíteni, lingo-ban még nem vagyok otthon.
  • KisQbi
    #38
    Szia(sztok)

    Kérdés: Hogyan tudnék lingo-val létrehozni egy sprite-ot ami megjelenik a stage-n ? persze a kérdésnek a fordítottjára is vevő lennék...hogyan lehet törölni sprite-ot lingoval?
  • KisQbi
    #37
    elnézést..amit irtam nem ugy történt csak figyelmetlen voltam...a sprite mérete megmaradt.. csak a rectangle meg a text máshol van a regpontja és arra nem figyeltem.

    bocs
  • KisQbi
    #36
    Szia

    Köszi a választ...sikerült scriptben megírni...

    De van másjellegű problémám : Van egy sprite aminek a szereplője egy bitmap (800x600) és asprite amiben megjelenik az beállítottam (csak példának modom az adatokat) 400x300. Persze a Castmember ki lett fittelve a spriteba. eddig ez ok

    De amikor lecserélem az aktuális sprite castmemberjét akkor a sprite mérete automatikusan áttíródik a cserélt castmember (szintén bittmap 800x600) nagyságára.

    A Probléma lehet -e, fixen tartani a spritenak a méretét abban az esetben ha lecserélem a castmemberjét másik castmemberre (cserélgetni a castmembereket egy spriteon anélkül hogy a sprite mérete áttíródna).

    Üdv
  • Pp
    #35
    Igen én már készítettem Preloadert.A publisnál kell beállítani, de csak egy félét tud alapból. Valószínű, hogy lingoban lehet csicsásabbat írni, de azt még nem próbáltam.
  • KisQbi
    #34
    Kérdés : Hogyan lehet olyan "Preloader"-t készíteni..ami azt figyeli hogy egy castmember mennyire töltődöttbe ?
    valaki foglalkozott ezzzel?
  • KisQbi
    #33
    http://www.macromedia.com/support/director/multiuser/multiuser/
  • Pp
    #32
    Szerintem nem.
  • KisQbi
    #31
    figy azt be tudom állítani itt a forumba hogy jellezzen a gépemne ha jöjn ide uj üzenet?
  • Pp
    #30
    Még nem de érdekel a dolog.
  • KisQbi
    #29
    Igen köszönöm.
    A Multiuser Xtra val foglalkoztál már? , most éppen az érdekel...az ingyenes is. :)
  • Pp
    #28
    Ha jól emlékszem akkor a movie-hoz fel kell szedni az Xtra-kat. Modify-Movie-Xtras-(itt kijelölöd pl.)DirectSoundx32
    és letölti a szükséges részeket.Már régen csináltam, de azt hiszem mindegyik movival meg kell csinálni ahol hibát jelez.
    Természetesen meg kell nézni, hogy a hiba melyik Xtras nál van és az ahhoz tartozó összes Xtrassal végig kell csinálni. Én ennyit tudok a dologról. Remélem sikerült segítenem.
  • KisQbi
    #27
    Van egy problemam, nem tudom hogyan kell Xtra -val Publishelni..mindig script error üzenetet ad a végére.. Tudsz ..erre megoldást? vagy valaki?:)
  • KisQbi
    #26
    akarok egy Weboldalt csinálni directorral....filefeltöltés képfeltöltés, meg chat és egy forumos rész. Jövöre szeretném hogy a suli leckék meg megoldások meg jegyzeteket töltsünk fel, meg le...
  • Pp
    #25
    Sajnos alapból nem értek a MySQL-hez, így ebben segíteni sem tudok.Valami adatbázis félét akarsz kezeltetni a Directorral?
  • KisQbi
    #24
    igen megvan...még régebben megvettem,,,most épp nem látom nem tudom ki a szerző,...de gondolom 1 könyvről van szó....mert én vadászok a directoros könyvekre.
    Tényleg jól meg van írva és majdnem minden témára kitér.

    Keresek olyan Xtra-t ami MySQL-lel communikál...egy olyan nagyon jó lenne..
  • Pp
    #23
    Ha komolyabban akarsz a Directorral foglalkozni, érdemes a könyvet megvenni.Én már nézegettem, igaz a köny a Director 8-at tárgyalja, de van hozzá CD melléklet.Ha bejön egy nagyobb munka én biztos hogy megveszem.
  • KisQbi
    #22
    köszönöm..elsőt ismertem..eddig tudtam hogy vanna ezek az Xtrak..csak nem tudtam hogyn kell őket használni.
  • Pp
    #21
    Most hirtelen ez a két oldal ugrik be.Ismered ezeket?
    http://xtras.tabuleiro.com/products/mpeg_advance/
    http://www.3dlinks.com/links.cfm?categoryid=4&subcategoryid=87