95
mivel lehet?
  • bulán
    #95
    Jay és néma Bob
  • steweee
    #94
    én is csináltam már ilyet, aztán rájöttem hogy miért nem jó. be kell előtte kapcsolni hogy lehessen látni a rejtett fájlokat, úgy kell felmásolni, de azért az a biztos ha cs-képből írja
  • ollie
    #93
    mi az, hogy simán másoltad? fogtad a file-okat és átmásolatad a vinyóra? mert akkor nem biztos, hogy valaha is tudod majd telepíteni.
  • steweee
    #92
    nekem az 1 évvel ezelőtti alcohol volt fennt, nem tudom már hanyas verzió, de magyar, még a haegemónia cd-ről. nem tudta írni, hibaüzenettel leállt. letöltöttem a legújabb verzióját, angol de könnyen érthető, egyből megcsinálta.próbáld azzal.neroval meg ne felejtsd el a túlírás engedélyezését max 90 perces beállítással ha azt használod
  • KranaZoli #91
    (Tudom nem egészen ebbe a topic-ba tartozik - több CD írás topicba is beírtam - de hátha tudtok segíteni Ti is)

    Hi!

    Lenne egy kérdésem:

    Nero6-ot installáltam a gépemre (crack-et meg találtam a net-en, pontosabban S.N.-ert). Csak a Nero6-ot, az InCD-t és a magyarítást nyomtam fel hozzá.

    A Nero működik is, de van egy régebbi idők óta fennálló problémám.
    Több film is van a vinyómon, amiket ki szoktam írni CD-re.
    Viszont vannak olyanok, amiket a "nagy" méret miatt nem tudok kiírni, nem engedi a Nero. (most a Nero6-ról beszélek)
    Pl.: Ha egy film mérete 72x, 73x MB, akkor azt mondja, hogy túl nagy. Pedig CD-ről nyomtam fel a gépemre egyik haveromnál. (mondjuk ő CD-ről CD-re másolta)

    * Hogy a francba lehet ilyen állományokat CD-re írni?
    (esetleg nem a NERO6, vagy nem is a NERO kellene, hanem v.mi más CD író program?)
    Én a Nero6-ban kivettem minden olyan pipát, ami arra hatalmazná fel a NERO-t, hogy figyelje a túlírást, sőt még engedélyezem is, lezáratom, lemez egy menetben, mégsem akar sikeredni.

    BOSSZANTÓ!

    De van még 1 érdekes feladat:

    Pár napja kaptam kölcsön a MAX PAYNE 2 játék CD-ket.
    Mivel nem volt kedvem kiírni, felmásoltam a gépemre, de nem image fájlként, hanem "simán", mert ki akartam prószálni.
    Hát gondoltam tegnap este kiírom CD-re.
    De ezt sem engedi.

    BESZARÁS!

    700MB-os nyers CD-ket használok.

    TUD V.KI V.MILYEN MEGOLDÁST (MEGOLDÁSOKAT) EZEKRE A PROBLÉMÁKRA?
  • Lammer
    #90
    ha nem akkor tedd fel a hekkelt 108as firmwaret, nekem is az van.
    Pá.
  • TomBond
    #89
    No vettem 1 Eurodata 90 perces CD-t (800MB) amire egy LG (8083) 4x4x32-es íróval szertnék írni Nero-val, egy *.bin fájlt.
    Szerintetek menni fog-e a dolog?

    Ja a *.bin *.cue fájl mérete kb. 775 MB.
  • Dikkma
    #87
    Én is a Rufuszban szoktam vásárolni, és normálisak. Csak lejjebb van 100 méterrel a Mistral, valamivel olcsóbb.
    Szerintetek egy 8x/4x/32x -es asszem LG 8080b típusú író meg tud írni 99 perces cd-t? A Star Wars 729 mega, és nem fér fel máshogy sajnos :-/
  • vladgabor
    #85
    Ma vettem a Rufuszban 99 perceset, úgyhogy ott biztosan van (Eurodata). Ugyan most vásároltam ott először, de meg kell mondanom kifejezetten normális volt a kiszolgálás. Ja és még valami, ami megfontolandó (habár nem tudom, hogy az árukészletük mekkora részét tartják polcokon): a termékek nagy része dobozos volt és nem zacskós, OEM. Habár nekem még nem volt bajom OEM termékkel, de sok más mindenkinek igen. A legtöbb PC-bolt polcain főleg esetleg kétes eredetű és minőségű zacsis alkatrészek virítanak, amik akár a szervíz utáni javításból is visszakerülhettek. Szóval nekem mindenképpen szimpi volt.
  • Breki33
    #84
    CompuGroup, 1077 Budapest, Rózsa u. 35., Tel.:351-7447, Fax:351-7448
    Eurodata 90 p / 800 Mb / 4x 213 brutto
    Eurodata 99 p / 870 Mb / 4x 238 brutto

    de ezt mar vladgabi egyszer beirta csak vissza kellett volna nezni...
  • vladgabor
    #83
    Itt csak Eurodata van /tudtommal
  • vladgabor
    #82
    Compu-group - Rózsa utca (Metro3 Arany János utcai megálló)
    Rufusz - Bercsényi utca 19/a
  • Breki33
    #80
    en 200-ert kaptam de kettot mar elszurtam.....
  • Breki33
    #78
    Az Eurodata CD csapnivaló. Németországban kaphatók Parrot CD-R 99-esek is. Azok egy LG 8160B-vel akár 16x sebességgel is irhatók. Ami a Parrot-okat illeti az újabb termékeiket nagyon dicsérik. Ha tud valaki arról, idehaza lehet-e valahol kapni légyszi irja meg!
  • vladgabor
    #77
    Szerintem nincsen. A Nero jó lenne hozzá, de én úgy tudom, hogy a Teac írók nagyon megbízhatóak, de nem alkalmasak túlírásra és nem-szabványos CD-k írására. Ettől persze még lehet, hogy nincs igazam. Egyébként, ha jól tudom hamarosan szabványosítják a 90 perces CD-ket.
  • FreeHome
    #76
    Van esetleg valami program, vagy különleges driver, amivel Teac CDW54E íróval készítsek 90 perces lemezt?80 percest minden további nélkül megír,de fölötte bizonytalanul, vagy egyáltalán nem lehet visszaolvasni a lemezt.
  • vladgabor
    #75
    UDF (Universal Disc Format): UDF is a new file system for use on optical media (such as CD-ROM and DVD), and other media. UDF has several advantages over the ISO 9660 file system used by standard CD-ROMs. UDF is designed to take advantage of packet writing, and has been accepted and approved as the industry standard by all the major players in compact disc storage, including Philips, Sony, and OSTA (the Optical Storage Technology Association).

    Mivel az UDF csomagíráshoz használt formátum, így lehet hogy önmagában is elég sok helyet elhasznál-->nem fér rá 900MB a lemezre.
  • mainruler
    #74
    Kiegészítve a listát:
    Mitsumi 4805TE (max 8x, 99.05 perc)
    Mitsumi 4808TE (max 8x, 99.05 perc)
    Mitsumi 4809TE (max 16x, 99.05 perc)
    Mitsumi 480ATE (max. 32x!, 99.05 perc)

    Itt egy kép is, noha ez pont nem 99.05, de mást most épp nem találtam:
  • Breki33
    #73
    870 mega
    de ezt a hibauzenetet pont az ISO-s irasnal kaptam

  • vladgabor
    #72
    Itt mondjuk nincsen felsorolva a 8160-as modell, de úgy látszik, hogy az LG-k támogatják az írást 99.05 percig, de legalábbis 88.59-ig.
  • vladgabor
    #71
    Company Model / Firmware Max. Capacity Successful Failed
    Mitsumi 4801 - - All
    4802 - - All
    4804 / FW > 2.2C 99:05 min 1x, 2x 4x
    Plextor W124T / FW > 1.02 89:59 8x, 4x, 2x -
    W8432T / FW >1.05 89:59 8x, 4x, 2x 1x
    PX-R412 - - All
    820T / FW > 1.05 89:59 8x, 4x, 2x 1x
    121032A / FW > 1.01 89:59 12x, 8x, 4x, 2x 1x
    8220T / FW > 1.02 89:59 8x, 4x, 2x 1x
    Teac CD-R 50S - - All
    CD-R 55S / FW > 1.0Q 92:59 4x, 2x, 1x -
    CD-R 56S/58S *1) - - All
    CD-W512E 89:59 8x, 4x, 2x, 1x 12x
    CD-W54E 89:59 4x, 2x, 1x -
    LG Electronics CED - 8080B
    FW > 1.00 99:05 min 2x, 4x 8x
    CED - 8083B
    FW > 1.00 99:05 min 2x, 4x 8x
    CD-RW - 8084
    FW > 1.00 89:59 1x, 2x 4x
    Ricoh MP 6200 - - All
    MP7040 / FW > 1.02 89:59 4x, 2x, 1x -
    MP7060 89:59 4x, 2x, 1x -
    7063A-DP 89:59 4x, 2x, 1x -
    7080A-DP 89:59 4x, 2x, 1x -
    7120A 89:59 4x, 2x, 1x -
    MP 8040 / FW > 1.03 89:59 4x, 2x, 1x -
    MP 9060 / FW > 1.05 89:59 6x *2) 4x, 2x, 1x
    Samsung SW-208B 89:59 4x, 2x, 1x -
    SM-304 89:59 4x, 2x, 1x -
    Traxdata CDR 4120 PRO 92:59 1, 2x, 4x -
    Memorex CD-RW 8432 89:59 4x, 2x, 1x -
    CD-RW 4420s 89:59 4x, 2x, 1x -

    *1) The Teac CD-R 56S/58S will record up to 89:59 minutes when running in Teac 55S compatibility mode.

    *2) Better use 2x and maximum 4x speed as this drive tends to fail at certain tracks when writing at 6x speed!
  • vladgabor
    #70
    For now CDRWin, Feurio!, DiskJuggler & CDRecord support writing up to 99 minutes but most likely all CD-R recording packages will be supporting the new media in the next few weeks!
    Keep in mind that all CD-R99 media will be recognized as CD-R80 media which can be written up to 79:59 minutes, this is because 79:59 minutes was the maximum possible recording time. Going beyond this value will result in a negative track value (this is usually the cause that some software will fail to work!).
  • vladgabor
    #69
    Supervisornak sikerult ilyen iroval 16*-osan Eurodatara irni (100 perc).
  • vladgabor
    #68
    Mivel a Burn-Proof-nak pont az lenne a lényege, hogy biztositsa az adatforgalmat, ezért szerintem a hibauzenet hulyeseg. Szerintem ISO-ban ird meg, de szanj ra egy CD-t, most mar 1 gondolom nem szamit. Es pl. 50 MB-onkent probalj meg ra adatot irni. Egyebkent nem vagyok rola teljesen meggyozodve, hogy a 16*10*40*-es is tamogatja a 100 perces CD-ket. Egyebkent mennyi adatot akarsz rairni a CD-re?
  • Breki33
    #67
    igen a Burn-Proof-ra gondolok
    de az UDF-ben vegig megirta ott csak olvasni nemtom
    es tegnap este ISO-ban akadt ki 27%-nal mondvan hogy adatelfogyas hiba
    winchesterrol irtam amugy
    es nem ertem mikor ez elleni vedelem van hogy lehet ilyen hiba
    rendes CD-nel meg sohasem volt ilyen meg amikor teszteltem es GP+-tam kozben

    amugy felraktam az uj firmware-t ra
  • vladgabor
    #66
    Wincseszterről írtál, vagy 'on-the-fly' ?
  • vladgabor
    #65
    Idézet a http://delfin.klte.hu/~nagysz/cdrgyik/cdrgyik02.html oldalról:

    Íme a szabványok rövid áttekintése:


    Vörös könyv
    zenei CD-k fizikai formátuma (CD-DA, Compact Disc-Digital Audio)
    Sárga könyv
    adat CD-k fizikai formátuma
    Zöld könyv
    CD-i fizikai formátuma
    Narancs könyv
    írható CD-k fizikai formátuma
    I. rész
    CD-MO (magneto-optikai)
    II. rész
    CD-WO (egyszer írható; beleértve a „hibrid” specifikációt PhotoCD-hez)
    III. rész
    CD-RW (újraírható CD)
    Fehér könyv
    VideoCD formátum (gyakran „VCD”-nek írják)
    Kék könyv
    CD Extra (néha a LaserDisc formátumra utalnak vele)
    CD Extra
    két szekciós CD, az első CD-DA, a második adat (CD Plus-ként is ismert)
    CD-ROM/XA
    kiterjesztett architektúra, híd a Sárga Könyv és a CD-i között
    MODE-1
    szabványos Sárga könyv szektorok
    MODE-2
    1. vagy 2. formátumú lehet
    FORM-1
    2048 byte adat, (2. szintű) hibajavítással, adattárolásra
    FORM-2
    2324 byte adat, nincs (2. szintű) hibajavítás, hang/kép tárolására
    ISO-9660
    file-elhelyezési szabvány (a High Sierra formátumból fejlődött ki)
    Rock Ridge
    hosszú file-nevek és UNIX-stílusú symlinkek használatát lehetővé tevő bővítés
    CD-RFS
    Sony növekményes csomagírási file-rendszer
    CD-UDF
    ipari szabványos növekményes csomagírási file-rendszer
    CD-Text
    Philips szabvány lemez és sávadatok tárolására zenei CD-n
    Ha a fentiek furcsának tűnnének, a Sárga Könyv tulajdonképpen mind az 1., mind a 2. módot definiálja, ahol a 2. mód 2336 byte felhasználói adatot tartalmaz. A Zöld Könyv a 2. mód 1. formátumot és 2. formátumot definiálja. Ez azt jelenti, hogy a 2. módú szektorok „formátum nélküliek” is lehetnek, ezt néha Sárga Könyv 2. módnak hívják.
    Ha meg szeretnéd vásárolni a szabványok másolatát, nézz el a http://www.licensing.philips.com/ címre. Nem olcsók! Néhány letölthető a http://www.ecma.ch/ címről. Az ECMA-119 írja le az ISO-9660-at, és az ECMA-130 tartalma körülbelül a „sárga könyvnek” felel meg.

    SVCD – lásd http://www.iki.fi/znark/video/svcd/overview/. A lemezek módosított Fehér Könyv formátumúak, 2x lejátszót használnak változó bitsebességű MPEG-2 kódolással a VCD 1x sebességű MPEG-1-ével szemben.

    HDCD – lásd http://www.hdcd.com/. A lemezek formátuma a Vörös Könyvnek megfelelő, de a zenei adatok legkisebb értékű bitje további információkat kódol. Normál CD lejátszón is jól hangzanak, de egy HDCD lejátszón még jobban szólnak.

    Az SACD igazából nem CD formátum. Lehet rajta egy, a Vörös Könyvnek megfelelő réteg, amit a szabványos CD-lejátszók le tudnak játszani, de a nagy hanghűség eléréséhez speciális lejátszóra van szükség.

    Vagyis szerintem fölösleges az UDF mód használata, de könnyen lehet, hogy ez okozza a problémát.
  • vladgabor
    #64
    A Burn-Proof-ra gondolsz? Gondolom 16*10*40*-es íród van (ha nem tudsz 4*-nél lassabban írni)
  • Breki33
    #63
    ne megprobaltam megint most siman el is indul, csak rakerdezett tul akarok-e irni

    de aztan 28%-nal adatelfogyas hibaval leallt
    eszem megall nem ez ellen van a vedelem az LG-k ben? :(
  • Breki33
    #62
    sajna 4--nel lasabban nem tudok irni

    ez az UDF mod mit jelent pontosabban
    nem az a gond hogy azzal irtam?
  • vladgabor
    #61
    Azt hiszem a Neronak a 99.59 a legtöbb, amit be lehet adni. Én audioCD-t írtam, és nekem is csak valami ~700 MB-osnak ismerte fel. Én előtte tesztet is futtattam. Nekem nem írta ki, hogy kicsi a lemez kapacitása, csak rákérdezett, hogy akarom-e a túlírást. Akkor kaptam ilyen hibaüzenetet, amikor nem volt beaáálítva a túlírás engedélyezése és 725 Mb-ot akartam 80 percesre írni (Philips). Egyébként szerintem nem árt kicsit lassítani az írási sebességet, ha túl akarsz írni vagy nem szabványos CD-t akarsz létrehozni. Különösen a 99 percesnél.
  • Breki33
    #60
    a kivetelevel hogy 99.59 ugyanigy van beallitva (99van)


    CD ROM(ISO)-ban azt irja ki hogy tegyek be nagyobb meretu mediumot (megneztem 703 megasnak latja)
    CD ROM (UDF)-ben rakerdezett hogy tul akarom-e irni az igenlo valasz utan meg is irta, de az ellenorzesnel hibas lett es eleg fura hangokat adott.

    Most akkor csak annyi a bibi hogy nem 99 hanem 99.59?
  • vladgabor
    #59
    Az író sem mindegy, hogy milyen. Nekem LG van. Hál' istennek CopyCD funkcióban még az Easy CDCreator-ral is tudtam 80 percest túlírni.
  • vladgabor
    #58
    supervisor 2001. dec. 04. 21:26 | Válasz erre | #32

    Utoljára elmondom:
    -NERO pl 5.5.5.1
    -fájl>beállítások>túlírás eng.>maximális méret 99:59
    -fájl>uj>CDROM(iso)>egymenetes>irásmód:egymenetes=DAO
    -Írás>figyelem túlírhatom:IGEN!!!
    És KÉSZ.
    A szutyok 4*es LG is tudja..
    A plextor nem!!
    Üdv..

    Nekem etz írták. Nero 5.5.1.8-cal próbáltam, audioCD-t írni.
  • Breki33
    #57
    koszi videki vagyok de kozben szereztem
    csak nem tudom a NERO-val megirni
    80-at siman irtam de erre azt irja hogy rakjak be megfelelo mediumot mert ezen nincs eleg hely

    tuliras be van kapcsolva
    mit kell meg beallitani?
  • vladgabor
    #56
    CompuGroup, 1077 Budapest, Rózsa u. 35., Tel.:351-7447, Fax:351-7448
    Eurodata 90 p / 800 Mb / 4x 213 brutto
    Eurodata 99 p / 870 Mb / 4x 238 brutto
  • Breki33
    #55
    sziasztok
    hol lehet venni 99 perces CD-t?
    es mennyiert?
  • Breki33
    #54
    nekem nincs velemenyem rola :-)
  • mainruler
    #52
    8x-tól egészen 32x-ig vannak Mitsumi drive-ok (4804TE,4805TE,4808TE,4809TE,480ATE), a HRP nagyker a hivatalos magyarországi viszonteladójuk, onnan kéne megrendelni egy kisker-en keresztül, ami kapcsolatban áll ezzel a nagyker-rel.
  • mainruler
    #50
    Upsz...bocs!