3755
  • Dj Siegfried
    #3435
    Az Elink jó. 128mb kapaitás. USB kapcsolat a PC és a kazi között. Csak egy progi kell hozzá és mehet a game :D
  • pafi
    #3434
    Én is pont erre lennék kiváncsi.
    Átböngésztem ezt a topikot de a fire linkerről és az ELinkről nem találtam infót.
    PHM írt egy listát a 3254-ben de sajna csak az EFA Linkert találtam belőle ami még kapható. (Az is RTC nélküli változat.)
    Érdekekelne ha valakinek van tapasztalata a fire linkerrel kapcsolatban, nincs szükségem nagyobbra.
  • Dj Siegfried
    #3433
    hi, azt szeretném megkérdezni, hogy ki milyen card ot használ romokhoz, mp3 hoz és hogy szerintetek melyik a best a dealextreme ről? thnx
  • PHM
    #3432
    Priviben küldtem csatolva az install fájlt.
  • Simaji
    #3431
    Hello mindenki!

    Nem régen vettem egy Elink nevű 1GB-os flash kártyát a Gameboy-omhoz de sajnos még használni nem tudtam mert a szükséges progit egyszerűen nem tudom letölteni. Nem tudja valaki, hogy merre találhatom még meg az eredeti oldalon kívűl a progit?

    Vagy nem tudná nekem valaki feltölteni?

    Bye!
  • ShadowNinja
    #3430
    már mindegy megoldottam .
    erről alinkről szedtemle és mükszik
    http://doperoms.com/files/roms/gameboy_advance_gba/GETFILE_Dragonball%20Z%20-%20the%20Legacy%20of%20Goku%20-%20GBA.zip
  • ShadowNinja
    #3429
    És hol lehetne ezt az IPS patchet megszerezni?
  • f00fighter
    #3428
    Nem a letöltési hellyel van probléma, IPS patch kell hozzá.
  • PHM
    #3427
    Van egy ilyenem, kalóz verzió, de kiválóan működik. Ha érdekel, írj privátot.
  • Bogyi007
    #3426
    Miért nem veszed meg? Ma már a játékok ára nem az az egetrengetően nagy ár.
  • ShadowNinja
    #3425
    vki nem tudja honnan tudnám letölteni a Dragonball Z:Legacy of Goku 1-et "normal" verzióban mert én ha bárhonnnan töltöm le akkor a title screen után azt írja ki hogy:

    "This program will not run on the hardware found"

    Arra is gondoltam hogy a géppel lehet valami baj (VBA-val próbáltam először futtatni),de kölcsönadtam haveromnak és neki se ment.
    Aztán ráraktam a GBA-mra de ott is ugyanaz a hiba volt.
  • Nuki
    #3424
    Pedig de.

    Eleve arcból kitalálni minden egyes fordulóval +100-150 lényt nem kevés meló, képességekkel, egyensúllyal, ne legyen erős, meg legyen a helye a létrán, új helyszínt leprogramozni.

    Például a GBA elég nagy változást hozott.
    Páros harcreok, a szabványos csatákon kívül más játékmódok, közös battle tower, más féle megmérettetések meg minden.
    MINDEN lénynek a harci képességein felül még egy képességet kitalálni ami állandó, az adott lényre jellemző.
    Csak hogy a legfontosabbakat említsem.

    DS is egy rakat dolgott hozott, ugyanúgy mint a GBC is a sima GB-hez képest. Wikipédiák (és Bulbapédiák) zengenek róla. :D

    De így hogy nem ismered a játékot értelmetlen beszélnünk róla. Én fröcsögök, téged meg nem hiszem, hogy meggyőzlek :P

    Szerintem fejezzük be.
  • NecroJoe
    #3423
    Ezt tudom, de egy GBA/DS játék fejlesztésénél aligha hoztak be olyan dolgokat a játékba ami nem volt jelen a korábbi platformokon/filmekben, így értettem hogy kb. minden adott volt.
  • koryne
    #3422
    Bocs, hogy itt beleszólok, de ez a licensz dolog jelen esetben fordítva volt. Ugyanis legjobb tudomásom szerint előbb volt a játék és utána készítettek belőle egy animét. (Ami szvsz elég rossz húzás volt, u.is a pokémon gamenek nem igazán volt története...)
  • NecroJoe
    #3421
    Egy nintendo kategóriájú cégnél, egy ilyen licensz játék fejlesztésénél (ugye adott téma, szereplők, harcrendszer, stb.) aligha hiszem hogy akár a pénz akár az idő problémát jelentene a fejlesztésnél (vagy akár csak tényező lenne). Nyilván van különbség a GB-GBC-GBA-DS verziók között (mégiscsak eltelt 20 év), de ahogy te is írtad 'még a HC játékosok se tudnak sokról', asszem ez minősíti az eltérések komolyságát. :) A többivel egyetértek. (Amúgy FF 4-5-6 valamelyike megvolt?)
  • Nuki
    #3420
    Tisztában vagyok vele, hogy kis erőfeszítéssel egy egyszerű rpgmaker-el is jobbat össze lehet hozni akár PC-re.

    Ettől függetlenül mérvadó játéknak tekintem. Van igazság benne, de nincs teljesen igazad abban, hogy ugyanaz a játék kék-zöld stb verziókban.

    Mivel egy gameboy játékot nem lehet patch-elni, a határidő szorítja a programozókat, de az anyagiakat is szem előtt kell tartani, kiadnak kettő verziót egy generáción belül. (red-blue, gold-silver, ruby-saphire, diamond-pearl)
    Ezután megfigyelik az apró hibákat, játékegyensúlyi bakikat, új ötleteket, visszajelzéseket, stb. és előjönnek egy új verzióval (green,crystal,emerald,platinum)

    Azért nincs igazad (nem személyeskedés, inkább pontatlanság:) ) mert a GB-GBC-GBA-DS verziók között igenis sok eltérés van, számtalan olyan amiről még a magukat "hardcore" játékosoknak nevezők sem tudnak, pedig valójában tényleg azok.
    Lehet hogy nem ezt akartad mondani, de a biztonság kedvéért tisztáztam.

    Egyértelmű, hogy keményen pénzorientált felállás az, hogy 3 verzió is kijön egy generáión belül, de ennek számtalan előnyei is vannak a játékosokra nézve.

    A játéknak megvan a saját hangulata, és a lények szinte végtelen kombinálhatósága, összetett, és számtalan lehetőség van többjátékos módra, illetve ha 'végigvitted' a játékot, még akkor is vannak továbbjátszhatósági lehetőségek. Ezt ha elmagyarázom nem tudlak meggyőzni vele. Ki kell próbálni hogy az érvek ne csak üres szavak legyenek az éterben.
  • NecroJoe
    #3419
    Nem mondtam már semmi rosszat, személy szerint 8/10 tartanám ha önálló, egyedi játék lenne nem pedig ugyanaz n alkalommal kiadva kék zöld sárga piros stb színekkel, mert így kicsit lehúzás szaga van. Annyit mondtam nem nem kell tőle se hanyatt esni, se sztárolni, van nála rengeteg sokkal jobb játék. Amúgy játszottam vele, egy végletekig lebutított teljesen grindra épülő gyerekesített 'JRPG light'-nak tűnt. Ha valakinek egy pokemon jelenti a belépőt komolyabb JRPG-k fele akkor ok a dolog mert annak kiváló, de ha valaki megreked ezen a szinten az gáz...
  • Nuki
    #3418
    Úgy konkrétan az a baj, hogy egy játékról rossz véleményt alkotnak, mert rajzfilmje futott a tévében, és a jól felépített franchise-t az örök pesszimisták lenézik. Azért mert pokemon tazo kapható volt csipszekhez, és a gyerekek az iskolai szünetben azzal játszottak, miért hiszed azt hogy a gameboy játék szar?

    Ez egy igen összetett játék, ha azt hiszed hogy végigjátszottad, és megismerted már a játékot, még akkor is tud újat mutatni, hidd el.

    Feltételezem játszottál vele, és azért mondod mindezt.
  • Nuki
    #3417
    Ezt vegyétek általánosításnak:
    Az a gond az egész ranglistázós dologgal, hogy még egy nemzetközi piac által legjobban értékelt, játékosok által pozitívan értékelt játék egy adott egyénnek nem tetszik, akkor sem lehet hibáztatni senki, különböző ízlések miatt nem lehet valakire ráerőltetni valamit.

  • ShadowNinja
    #3416
    sztem az yggdra union volt az utolsó újjonan kijővő GBA game
  • exoterm
    #3415
    igazad van, plussz a játék neve is számit / ha folyatatásról van szó /
  • NecroJoe
    #3414
    Hagyjuk a történelmet, asszem egy 8/10 pontos GBA játékról beszélünk, aminek a védelmében egy FAQ gyűjtemény toplistáját (nincs odaírva hogy milyen szempontból), és egy bemondásos 'devezetteazeladásokat' érvet tudtatok fehozni. A minőséggel egyik sem áll arányban, én pedig csak annyit mondtam hogy ez egy leegyszerűsített, túlsztárolt szar (nem olyan szar ez a GBA játékok 90%-ához képest, csak be kéne látni hogy sokminden sokkal jobb (ezért van az átlagpontszám 8/10 körül, nincs ezzel semmi baj)), nem pedig azt hogy keveset adtak el belőle.
  • butyokanime
    #3413
    És amikor még anime se volt belőle???Akkor ez a játék mentette meg a Nintendo céget a csődtől, akkor nem volt McDonalds és pistikének sem azért kellett mert ezt nézi minden szombat vasárnap a tv-ben.
  • NecroJoe
    #3412
    Ismered a szólást a legyekről meg a szarról? Semmi köze nincs a játék minőségének az eladásokhoz. Hány 9/10-es játék csődölt be bármilyen platformra, csak mert nem találkozik a közízléssel? Az eladási listákra meg mennek az ilyen licnesz szarok, mert ez folyik a TVből, meg ehhez van menü a McDonaldsban. A 10 éves pistikének is bonyolult a Final Fantasy, sok benne a szöveg, meg nincs is benne pikácsu. Ki játszana ezzel a játékkal ha azonos tartalommal, de Monster Collector xy néven jön ki?
  • butyokanime
    #3411
    De ha olyan szar lenne a játék nem vették volna meg ennyien az emberek, mit nem értesz ezen?Valaki megveszi és mondja hawerjának hogy ez rohadt jó megmutatja neki és megtetszik a srácnak az meg megveszi.És így továb...
  • NecroJoe
    #3410
    Minőségről beszélünk, nem mennyiségről hahó
  • PHM
    #3409
    Esetleg keress egy eladási listát kritikuskám.
  • NecroJoe
    #3408
    Érvekkel és megbízható forrásokkal kéne győzködni, nem szerintemekkel meg fanbojszájtokkal. Én mondtam egy öszesített világranglistát, mely számbaveszi az összes online értékelés, döntsétek meg valami nagyobbal.
  • butyokanime
    #3407
    Én megmondtam
  • NecroJoe
    #3406
    Ennyi erővel egy extrás vagy atw-s oldalt is linkelhetnétek, vagy egyből valami fanboy site-ot :DD
  • NecroJoe
    #3405
    Világsajtó ősszesített rangsor vs. mire kattintottak sokat a hülyegyerekek akik még ebben a rommáegyszerűsített szarban is elakadtak. Meggyőztél!
  • butyokanime
    #3404
    Hiába a fáradozás, nem látja be a dolgot.
  • PHM
    #3403
    Ha már a listáknál tartunk, esetleg tekintsd meg ezt.
    Ajánlom különös figyelmedbe a "Top 10 Games" felirat alatti részt.
  • joshua
    #3402
    Az hát. Az hogy nem döglött és nem jönnek ki rá új játékok még egyáltalán nem jelenti azt h szar is.
  • butyokanime
    #3401
    Dehogyis nagyon jó kis konzol.
  • kisgabo
    #3400
    gba is döglött platform, sajna a játékok is.
  • butyokanime
    #3399
    Én már rád hagyom inkább...
  • NecroJoe
    #3398
    A sok 'dealegjobbjátékozónak' ajánlom figyelmébe pl a metacritic listát amin az összesített GBA listán az első pokemon játék az 58. helyen van 82 pontos átlaggal. Hát tényleg a legjobb :DD Igénytelenek vagytok e?
  • NecroJoe
    #3397
    Castlevania? Final Fantasy? Advance Wars? Na valaki? Vagy csak az agymosó gyűjtsdösszemind megy? Plüssfigurát meg Happy Meal menüt vesztek hozzá? :D
  • PHM
    #3396
    Pedig bizony jó játék. Lehet, hogy ki kéne próbálni?