392
Mindent a szerepjátékról - nem hirdetőoldal :)
  • cenobite
    #132
    Én régebben próbáltam erőltetni a társasággal a Shadowrun-t (innen volt akkor ismerős a mosómedvés szöveg... :) ), de nem ment... :( Nekem amúgy tetszik a rendszer.
  • Eye-scream
    #131
    Te meg nemszoktál ideírni se! ;)
  • Pyx #130
    NEM! ;P
  • [HUN]PAStheLoD
    #129
    nekem 1 bajom volt/van RPG -vel.. mindig elhülyüljük :))
  • Eye-scream
    #128
    Nekem meg Werewolf szabálykönyv-fordítás kéne.
    Bár így is király :)

    Shadowrunozni nem szokott senki?
  • [HUN]PAStheLoD
    #127
    nekem most a M.A.G.U.S. könyvek kellenek!

    nem a szabálykönyvek hanem a regények :)
  • Rincewind
    #124
    Middenheimből Marienburg lett, mert igen bölcsen ezt javasolták a nagy öregek, az elf karakterre hivatkozva, aki igen nagy feltűnést keltene Middenheimben :)
    Ellenben Marienburg-ban van valami See elf trading post és ott annyira nem lesz feltűnő!
    Te mit tudsz Marienburgról és a See elfekről???
  • Rincewind
    #120
    Tegnap játszottunk egy kis WFRP-t. Voltaképpen csak a karaktergenerálás és az alapkoncepció kidolgozásáig jutottunk idő hiányában. És lenne egy-két kérdésem, mert én mesélek nekik:
    Szóval a Party 4 tagú (1 Smuggler, 2 Mercenary, 1 akármi ő hiányzott most). Mivel ezeket a karaktereket dobták ki, úgy döntöttek, hogy egy csempészbandát fognak alakítani, amit én maximálisan támogattam, hisz érdekes lehet ilyennek mesélni.
    Két hét múlva lesz az első modul, amit addig meg kéne írnom. Én arra gondoltam, hogy lejátszunk egy konkrét csempészést, tehát az aru beszerzése, a városba bejuttatás, áru elpasszolása. Mindezt megpróbálva életszagúan csinálni, hogy szórakoztató legyen. Teljesen szabad kezet kapnának az akció végrehajtására, én csak a legalapvetőbb lehetőségeket dolgozom ki: mit lenne érdemes csempészni, kik a lefizethető emberek, informátorok, több féle alternatív ki/bejutási lehetőség a városba, helyi orgazdák, az ellenfelek: rendfentartók, rivális banda, stb! És ezek közt kéne a játékosoknak sikeresen becsempészni valamilyen árut és aztán eladni. Hogy még jobb legyen, a játékosok saját pénzükön veszik majd meg szajrét, így ha sikerrel járnak, tapasztalati pont mellet még némi arany is üti a markukat. Ezen alternatívákra várnék minél több ötletet, hogy normális modult tudjak belőle írni...
  • Rincewind
    #119
    Ezesetben igen, de ez a topic a sima úgynevezett ''papiron játszott'' RPG-kel foglalkozik :)
  • Rincewind
    #117
    Az valami crpg, nem?
  • Break
    #116
    ismeri valaki a Stone Keep-et?
  • efti
    #115
    De mindmaig az Earthdawn a legstabilabban szereplo jatek nalam. A szabajkonyv rajzaitol eltekintve csodasan megcsinalt vilag es rendszer
  • Rincewind
    #114
    :)
  • Rincewind
    #112
    Be kell, hogy valljam, nekem nem volt olyan rpg, amire ráillene az A vagy a B! Én (mi) mindig 3-4 rendszerrel játszunk általában és azt váltogatjuk (AD&D, Call of Ctulhu, Vampire és mosz ujabban a Warhammer)! Más nem is nagyon van nálunk és nem is kell, mert ez a 4 minden igényünket kielégíti... :)
  • efti
    #110
    a) nekem a cyberpunk az nagy csalodas volt, amennyire remek a hangulata annyira jatszhatatlanna tette a szabalyrendszer. Masik ilyen a RIFTS annak annnnnnnnyira jo a vilaga hogy csak azert is dijat erdemelne, de a szabalyrendszere miatt kezelhetetlen es jatszhatatlan, bar ezt igy 1 probalkozas utan mondom, lehet hogy meg probalkoznom kellene.

    b)Call of Cthulhu, ugyan nem hallottam rola semmi rosszat, kiveve hogy egy embernek eselye sincs semmifele leny elleneben, de sztm nem is errol kellene hogy szoljon. Viszsont a kiprobalas es az utanna kovetkezo nehany jatek (sajnos tobbhoz nem volt szerencsem) az valami frenetikusan jo volt.
  • Efreet
    #109
    érdekes kérdések :)
    a... hmm... MERP... túlbonyolították szegény Rolemaster rendszert... pedig a világ az... :)

    b: most így hirtelen nem nagyon jut olyan eszembe... amiröl csak rosszat hallottunk, azt nem nagyon próbáltuk ki... bár 1 volt, a cyberpunk2020at sokat szidták, de nekem akkoris nagy kedvenc világom és rendszerem.

    adnd1 nagyon rulez, meg a dnd is :)
  • Rincewind
    #107
    Lehet, de abban a házibuliban, ahová én megyek ez valószínű, hogy összejönne :))

    Egyébként valaki dobjon már föl egy témát, kezd akadozni a topic... :(
  • efti
    #105
    Az volt, de a parti meg tul tapasztalatlan volt ahhoz, hogy egy fecske ne csinaljon nyarat es mindenki bebolondult, a vegere mar tisztara TF2V lett az egeszbol aztan abbahagytuk...pedig Slaanesh-ra mondom o buli wolt a WH fantasy :/
  • Rincewind
    #104
    Érdekes egy party lehetett...
  • efti
    #103
    Jo kis Warhammer Fantasy... :)) Nekem is volt szerencsem hozza, bar tul keves alkalommal jatszottunk ahhoz hogy a szabajok igazan rogzuljenek az emberben, azt azert elmondhatom, hogy szerepjatekos pajafutasom legjobbjainak egyiket WH fantasy-ban alkottam egy hipnotizorrel akinek nem volt erzeke a komolysaghoz amellett, hogy eleve defektes volt szegeny...Az se tett jot neki amikor kesobb latokent folytatta a palyafutasat az egesz csapatot ki tudtam neha akasztani. Indulaskor mi is egy meglehtosen remenytelen parti voltunk: egy hipnotizor, egy varazslotanonc akinek minden magiaja kimerult abban hogy ha esett az eso akkor o nem azott meg (egy ideig).. es kesobb csatlakozott hozzank egy lato "akitol" a karakterem eltanulta a jovendo latasanak muveszetet...
  • Rincewind
    #102
    Stimt! És ezzel valszeg meg is győztél
  • Rincewind
    #100
    Ezekszerint te is olastad a cikket :))
    De egyébként én úgy terveztem, hogy ezt bizony a Kornya féle dolog szerint csináljuk, mert ez a kocka dobta karrier elég szar dolog! Képzeld csak el mik jöhetnek ki egy partíban! Én legalábbis nem szívesen mesélnék egy Patkányfogóból, Birodalmi Nemesből, Jóságos Papból és egy Rablóból álló partynak! Elég kicsi az esélye, hogy ilyesmi létrejöjjön a ''valóságban''. Mondhatni semmi, de ha a kockára bízom a választást, akkor előfordulhat! Arrólmár nem is beszéve, hogy a játékos szívesebben játszik a karakterével, ha legalább azt befolyásolhatja, hogy mi legyen a foglalkozása!
    Legalábbis szerintem... :))
  • Rincewind
    #98
    Értem köszi! Akkor most egyelőre minden smakkol, hogy tudjunk vele játszani! Persze egyelőre nem indíthatnak papot vagy mágiahasználót, de ezt egyelőre nem is nagyon akartam favorizálni. Kösz mégegyszer!
  • Rincewind
    #95
    >>>Petruz

    Igazad volt! Tényleg nagyon könnyen érthető a WH nyelvezete. Már tisztában vagyok szinte mindennel és csak mágia van hátra! Viszont lenne 1-2 kérdésem, mert azért nem minden dolog teljesen tiszta. Remélem te meg tudod nekem magyarázni :)
    - Ezek a Fate pontok oké, hogy kimentik a karaktert a szorult helyzetből, de pontosan, hogy is működik? Nem tudtam kibogarászni. Meg, hogy hogy lehet Fate pontot visszanyerni?
    - Okés a próbadobás mechanizmusa, at értem, csak azt nem értem, hogy hogyan befolyásolja ezt, ha van képzettséged! Pluszokat ad a dobáshoz, vagy éppen akkor nem kap mínuszokat rá? Hogy van ez?

    Rince

    u.i.: Egyébként le sem tagadhatná, hogy stratégiai játékból született! egyes részei, néha 100%-ban megegyeznek vele! Nekem nagyon bejött ez az egyszerű, ám mégis nagyon játszható rendszer! Majd vasárnap kiderül, hogy a haveroknak is tetszik-e! :))
  • Nuki
    #94
    Attól függ melyik és hogy... :D
  • Efreet
    #93
    szerintem R-típusu Politikai Gazdaságtan.
  • Laalee
    #92
    te se vagy kvék fanatikus mi?:)
  • efti
    #91
    RPG? Az tuttommal a Rocket Propelled Grenade-t takarja ;)
  • Efreet
    #90
    na azért a Live Fantasy megint egy másik tál tészta (nagy buli az is :))))... ez inkább a "játsszunk kalandregényt 1 asztal körül" c. szórakozás :)
  • Imremagdi
    #89
  • Imremagdi
    #88
  • Rincewind
    #87
    Ez nagyon egyszerű ám annál találóbb hasonlat
  • G@b0r
    #86
    mintha má hallottam volna rola valahol...
    ez olyasmi mint a kaland játék kockázat konyvek csak live-ban?
  • Rincewind
    #85
    Azaz szerepjáték! :)
  • I.C.ram
    #84
    RPG=Role Playing Game
  • G@b0r
    #83
    én se tom mivel fogalmam sincs mi az az RPG :)))
  • Efreet
    #81
    pedig az a CRPG... :)
  • Rincewind
    #79
    Ott van a nevében!! Fantasy szerpjáték! Nem is tudom mi lehetne még az RPG topicban... :)
  • G@b0r
    #78
    mi a za warhammer fantasy roleplay? eszik vagy isszák? :)
  • Rincewind
    #77
    3k volt!!! Partym meg van persze! Kicsit ódszkodva fogadták a hírt, hogy vasárnap más RPG-re váltunk, de biztos vagyok, hogy nem fognak csalódni! Egyszerűen fenomenális hangulata van a Warhammernek!