392
Mindent a szerepjátékról - nem hirdetőoldal :)
  • Malakai
    #392
    Nem, nem az.
  • Cortez23
    #389
    Te minek szólsz bele ez egy szerver hírdetö oldal akkor ne pofázz bele !!!!
  • Sceleton
    #388
    Kedves Cortez23, köszönjük az értelmes témához kapcsolódó hozzászólást.
  • Sceleton
    #372
    Emlékszem, hogy amikor én elkezdtem, akkor volt egy darab 10-12 oldalas fénymásolat(amit valaki írógéppel legépelt), és azt tekintettük szabálykönyvnek tekintettünk... Persze ez AD&D -hez. :)Később már beszereztünk egy Rubin Kódexet, és mindenki azt használta. Amikor kezünkbe került az első Monster Compendium fénymásolat az volt a csoda... Kédőbb, amikor már rendes PHB -nk volt, meg mindenünk (ami lehetséges), akkor hallottunk a nagy Horrorisztikus játékról. Vámpírok bálja. Egyik ismerősöm szerzett egy Alkony Leányai fénymásolatot, és 1 db D6-tal játszottuk egész éjszaka... :D Ma már persze van normális WOD alap könyvünk is... De a szabályrendszer, vagy a "megfelelő" felszerelés hiánya nem probléma annak, aki játszani akar, mert csak fantázia kell hozzá, és olyanok, akik akarnak veled játszani. :)
  • Gabo
    #371
    Igazából csak elkezdeni nehéz. :o)
    Szerencsére ma már vannak nagyon jó, szabadon elérhető (tehát nem warez!) szerepjáték szabályrendszerek. Persze ezek nagy része angolul hozzáférhető csak. Esetenként akadnak házilag készül jobb-rosszabb magyar fordítások is.
    Vannak olyan megoldások, ahol az alap könyv tartalmazza a világ leírását is. Az általános rendszereknél viszont vagy beszerzed a világ leírást, vagy készítesz sajátot. (Ez utóbbihoz persze nem árt egy kis tapasztalat, de akár a nulláról is el lehet indulni és a játékosokkal közösen létrehozni az egészet.)
    Régen a szabálykönyvek jelentették az igazán komoly kiadást és némelyik rendszernél ez máig így is van.
    A könyveken kívül csak kockakészlet kell, ha kell. Kezdésnek érdemes hagyományos 6 oldalú dobókockára épülő rendszert keresni. De a D10 százalékdobálós megoldások sem igényelnek túl nagy beruházást.
    Innen már csak vállalkozó kedvű játékostársak kellenek. Valaki felvállalja a játékvezető feladatát és előkészíti az első kalandokat, a többiek pedig jöhetnek a karakter ötleteikkel. Ha pedig a társaság ráérez a dolog ízére, akkor onnan nincs megállás. ;o)
  • Jocisan
    #370
    Igazad van Csonti!
    Ki kellene próbálni valamikor, jó buli lehet.
  • Sceleton
    #369
    Hát igen.. Sajnos aki csak gép előtt próbálta ki a szerepjátékot (Diablo, és hasonlókon), az nem érti. Pedig egyszer neki is le kéne menni egy ilyen klubba, és ott eltölteni egy jó kis időt...
  • Jocisan
    #368
    Tudomásul vettem!
    Értem mi az a hagyományos papír-dobókocka-szabálykönyv szerepjáték.
    További jó játékot mindenkinek!
  • Daza500
    #367
    A felsoroltakat a Játékosok fórumában kell keresni.

    Ez itt a klasszikus fajta, ami élő, nem pedig virtuális.
    Én egykor sokat jártam ilyen klubokba, és bizony teljesen más feeling, mint a gép előtt meredni a monitorra.
  • Jocisan
    #366
    Akkor Bocsi!
    Nem akartam zavarni.
    A hivatalos álláspont szerint Deus Ex: Human Revolution - scifi-FPS-RPG-kaland hibrid.
    Diablo - Stílus: Akció, Szerepjáték (hack 'n' slash).

    Mivel a fórum címe RPG (Mindent a szerepjátékról),
    gondoltam a PC-s, konzolos szerepjátékok sem tabu téma ebben a topikban.
    Sorry




  • Gabo
    #365
    Bocs, de a Diablo sosem volt és sosem lesz valódi szerepjáték. Legfeljebb használ olyan elemeket, amik a szerepjátékokban előfordulnak. A Deus Ex-nek pedig még annyi köze sincs a dologhoz. (Finom voltam és visszafogott...)
    Másrészt a topik nem a számítógépes, hanem a hagyományos papír-dobókocka-szabálykönyv szerepjátékokról szól. Tudjátok arról a fajtáról, ahol az emberek még egymással ültek le játszani és nem csak a monitor előtt kockultak. ;o) Kéretik ezt figyelembe venni! Ha ilyen témában van értelmes, tartalmas hozzászólás, az jöhet. Valószínűleg aki erre téved szívesen elolvassa.
  • Kicsikiraly
    #364
    :D
  • Jocisan
    #363
    Melyik f@sz írta be ezt, ja én voltam az a nagyon tulok.
    Akkor bocs!
    Egy kis vazelin, hogy ne fájjon!

    * Diablo 3, Diablo III

    Így a korrekt!
    THX az abszolút finom kiigazítást!
    Király vagy!
  • Kicsikiraly
    #362
    DiablÓ 3? ez fájt.
  • QuippeR
    #358
    ConTest szerepjáték-fejlesztő verseny
  • Shiwo
    #357
    a Sacred az nem valami hasonló ? meg a dungeon siege..
  • Sceleton
    #356
    Haxk'n'slah = Hack'n'slash :D Korán van... :D
  • Sceleton
    #355
    Haxk'n'slah mint RPG... :( Kicsit messze áll tőle. Diablo 1. Hamarosan Diabló 3. :D Titán Quest.. Sacred. Most így ezek jutnak eszembe...
  • Calver
    #354
    Diablo 2 != RPG
    az bizony hack'n'slash, pár RPG-vel nagyon messzi rokonságban álló elemmel. annyira nagyon messzi, h általában aki RPG-nek nevezi, azt utána különböző filmekből kiragadott retardáltak nevein szólítom.
  • Kicsikiraly
    #353
    Diablo I :D

    amúgy próbáld ki Titan Questet, az hasonlít nagyon, csak ókori mitológiával és szebb graffal, vagy ha esetleg egy MMORPG-t szeretnél akkor MU online ami nagyon hasonlít rá.

    de ez a topik bizony a szóbeli papírceruzadobókocka szerepjátékok topikja.
  • EK1TEP
    #352
    Sziasztok!

    Tudtok nekem ajánlani a Diablo II-höz hasonló RPG játékot?
  • Sceleton
    #351
    Huh.. de rég néztem fel az RPG-re is... :( Majd valamikor a jövőhéten... remélem lesz rá időm. :D
  • Shiwo
    #350
    én meg ott inkább csak dnd 4 (és fordítása) topikot olvasok, a többibe hébe-hóba nézek be
  • Nuki
    #349
    Sajnos nem olvasok.
  • ThornThomas
    #348
    Persze jólenne túdni hogy a hozzászólók közül ki , vagy kik az RPG.HU
    Adú-Ász Forumitái ?!

    ( vajon az összesen 17 hozzá szolás egy nagy mestert takar ? az 1658 hozzászólás és 2005 óta tolja vajon neki lehet a Szavára Addni ? )
  • ThornThomas
    #347
    Ha az RPG.HU-n utána lvasol akkor látod hogy erős hármassal átment a vizsgán.

    re válasz a prívátra
  • Kicsikiraly
    #346
    elég régóta ezsgézek, és a mai napon vettem észre véletlenül az általános eszmecserére kattintva, hogy létezik itt olyan hogy szerepjáték topik :D jómagam régóta szerepjátékozom, többnyire szabályok nélküli egyszerű leülős és beszélgetős szerepjátékot, de próbálkoztunk MAGUS-sal (nem igazán jött össze egy darab játék sem) MERP-pel (kb fél óra háromnegyed óra erejéig játszottunk egyszer, nem nagyon jött be a társaságból senkinek) is.

    Van-e itt valaki aki játszik esetleg MERP-pel és van egy társaság is akikhez tudnék csatlakozni játszani? Vagy ismertek-e valami egyszerűbb szabályrendszert amihez szintén van vmi hasonló társaság?
  • Nuki
    #345
    Figyelj, ha az RPG.HU-s szitán/rostán átmegy, akkor jót alkottál biztos :]

    Válaszoltam a privát üzenetedre! ^^
  • ThornThomas
    #344
    Tudom , elsödlegesen oda szántam , egyébként felraktam a RPG.HU ra eddig pozítív vissza jelzések érkeztek hozzá , sajnos a M.A.G.U.S. forum ját le zárolták , de sebaj ezért is került eme alkotás ide mivel ide több kommentár jár le , míg a M.A.G.U.S. nál van vagy 20 hozzászóló.
  • Sceleton
    #343
    Hát igen. Ez egy általános szerepjáték fórum, és van külön M.A.G.U.S. fórum. Az ilyen anyagok inkább oda illenének, mert ez már eléggé specifikus. Azért köszi, hogy megosztottad velünk. :)
  • Nuki
    #342
    Te!
    Ez így mind szép és jó, de nem fórumba való így.
    Tudnál írni róla valami dokumentumot, és nyomtatható változatot?

    Sogronita volnál? üdv a klubban.
    Ordan könyve nekem is kedvelt 'olvasmányom' :)

    Illetve lehet egyesek nem nagyon örülnek hogy MAGUS-ról folyik itt a csevely, úgyhogy ha akarsz, nézz be ide: MAGUS topik
  • ThornThomas
    #341
    16. Lélek Láng

    MP: 50 ( 10n )
    E: 50 ( 5n )
    Sebzés: halál
    Idötartam: 1 szegmens
    Varázslás idelye: 3 kör
    hatóterület: 40 láb
    _ - Lélek Kristály > Kvarc , hegyi kristály 10 ezüst - 10 arany
    _ - Idötartam 6 körös elökészítés
    _ - Varázslás idelye: 6 körös elökészítés
    " Soul Fire " ( WoW Warlock Spell )


    Lélek Láng ... Eme hangzatos nevű magas ős elemi mágia Ó Godon Birodalom TűzMestereinek hagyatéka ,
    a varázslathozz elöször is kell keríteni megfelelő mennyíségű és minőségű kvarc , hegyi kristályt vagy valami más
    mágikus energiák tárolására alkamas követ ( 10 ezüst - 10 arany között mozognak ) ez lessz a lélek kristály ,
    amelybe a TűzMester belerakja a Lélek Lángot , fel kell áldoznia 1 Akaraterő és egy Asztrál képességpontját ,
    tartalmazza Élet priunncimának egy Asztrális porhüvelyét többet is bele áldozhat , azonban ekkor már erősebb ,
    mínőségibb Drágakövet kell gyűjtenie , azonban maximum 12 Akaraterő és 12 Asztrál pontott tudnak a legerősebb
    kövek is befogadni és a Mester szervezete , lelke is ennyít bír elviselni , csak 8 órás zavartalan alvással
    térnek vissza ezen értékek a normálisra.

    Kvar és hegyi kristály 1-1 pont tárolására alkalmas ; Áspis és a Zafir 2-2 pont ; Jáde és Smaragd 3-3 pont ;

    Opál és Tigrisszem 4-4 pont ; Ametiszt és Nefrit 5-5 pont ; Gránát és Rubin 6-6 pont ;

    Azurit és Borostyán 7-7 pont ; Jáspis és Korall 8-8 pont ; Holdkő és Hematit 9-9 pont ;

    Obszidián és Onix 10-10 pont ; Tropáz és Türkiz 11-11 pont ; míg az Oxin az egyetlen amí 12-12 pont tárolására alkalmas.

    A Lélel Láng tehát az áldozat lelkét emészti fel lobogó láng formájában.



    17. Hamvasztás

    MP: 36 ( 10n )
    E: 20 ( 6n )
    Sebzés: halál
    Idötartam: 1 szegmens
    Varázslás idelye: 6 kör
    hatóterület: 100 láb


    A Hamvasztás egy igen erős pusztító hatású varázslat ,
    a hatóterületen belül bárkit képess azonnal hamúvá perzselni ,
    az okozott tűz energiái azonnal a végső stádiumba lépnek
    olvadást okoznak , így a hamvasztás az egyik legnagyobb sebzésű
    TűzMesteri mágiává lép elő.


    18. Végzet Láng

    MP: 30 , 30 Pszy
    E: 20
    Sebzés: halál
    Idötartam:1 szegmens
    Varázslás idelye: 6 kör
    hatóterület: 40 áb


    A Végzet Láng a Tűz Szimpatikus Elemén keresztűl a Tűz Síkjáról kapcsol egy ottani
    Láng Paraelemének megfelelő Élet priunncim porhüvelyet ,
    amelyet a TűzMester a varázslatba zárbe , erre elkölthet 30 Pszy pontját ,
    a varázslás lejártával azonnal megelevenedik a TűzSíkjáról a Végzet Láng
    és bekebelezi , elemészti ellenfeleit a hatóterületen belül.


    19. Láva fonál

    MP: 45 ( 15n )
    E: 30 ( 5n )
    Sebzés: egyedi ( n )
    Idötartam: 15 kör ( 5n )
    Varázslás idelye: 3 kör
    hatóterület: 40 láb sugarú kör ill. 9 láb
    STP rombolás: 50 STP Sp ( 10 STP Spn )

    20. Magma fonál

    MP: 55 ( 20n )
    E: 40 ( 10n )
    Sebzés: egyedi ( n )
    Idötartam: 20 kör ( 10n )
    Varázslás idelye: 6 kör
    hatóterület: 60 láb sugarú kör ill 125 láb
    STP rombolás: 75 STP Sp ( 15n )

    21. Vulkán fonál

    MP: 75 ( 30n )
    E: 50 ( 10n )
    Sebzés: egyedi ( n )
    Idötartam: 30 kör ( 10n )
    Varázslás idelye: 8 kör
    hatóterület: 80 láb sugarú kör ill 300 láb
    STP rombolás: 100 STP Sp ( 25n )


    Láva fonál , Magma fonál , Vulkán fonál ( Morrowind_ből kidolgozott mágia forma )

    _ - Közös Képességeik: A TűzMester tízujjának hegyeiből izzó vörösszínű szálak kezdenek kifutni , ill. sugarasan elöre törhetnek
    egyenes vonalban mintha nyíl lenne folytogatásra , összeroppantásra , kötésre és persze rombolásra , pusztításra alkalmazzák ,
    hatóterülete egészen a tűzMester tenyeréig koncentrálódhat a mága , ekkor lehet a leglátványosabb pusztítást végezni.
    Mágiát átteheti koncentrumát mondjuk a válára , szintén látványos hogy innen meredeznek elő csápszerüen a fonalak.
    A varázslat megidézésével a TűzMester tízujjából azaz 10 láva fonál materiaziálódik melynek szélességét , vastagságát , hosszát
    szabadonalakíthatja .
    Páncélok SFÉ-je nem érvényesül. Ezzel tudja ávolról falakat , épületeket lerombólni ,
    és ezért látványos az amikor a tenyerébe koncentrálódik az energia és egy érintésével leomlaszt , hamúvá , porrá éget mindent.
    Föld alatt a közetekböl is elő bukanhatnak így okozva meglepetést.
    _ - Mind a Láva fonál , mind a Magma fonál képess testeken , tárgyakonátfolyni , ez azt jelenti hogy a hatóterületen belül a
    mágia áldozatainak száma bármennyí lehet, nagyjából úgy mint a Sárkány Csapás varázslatnál , tulajdonképpen a varázslat arra
    hasonlít a legjobban , a mágiát koncentrálni az ujjakba , tenyérb , vállakra , szájba , szemekbe és a homlokra valamint
    a mellkalehet koncentrálni ezeket a testfelületeket lehet kijelölni a mágia létrehozásának epicentrumául.
    Ezek között az elhelyezés egy kör alat váltotatható meg.
    _ - Továbbá az összes formulánál jellemző tulajdonság , hogy mivel szálaik a hatóterleten belül tulajdonképpen végtelenek ,
    ezért bármennyí ellenfelet bekebelezhetnek a fonalak , azonban egy körben egy fonál csak egyszer képess össze roppantásra ,
    amí így 10-et jelent mivel 10 ujjából formálodnak a fonalak.
    A fonalak írányítására nem kell kézmozdulatokat és folyamatos koncentrácíóval figyelnie , azok a tudat alati gondolatok
    útján müködnek.
    védekezni ellenük legjobban egy másik TűzMester , általában renegát , a láva fonál ellen még müködnek a hagyomásnyos módszerek
    Tűztagadás , Márdír Pajzsa , Tűzköppeny , Sárkánybör , stb.
    a Magma fonállal szemben azonban ezek kombinácíójára , összeségére van szükség ahoz hogy a mágia ellen védekezni lehessen .
    Csed varázslattal csak a varázslás idelye lat van lehetőség ám + 25 E erösséggel kell hatnia ellene ,
    Dezigrendácíó és Szétoszlatást szintén így lehet alkalmazni.
    A Vulkán fonál ellen az Éteri Láng Oltalom és az Olvasztó burok nyújthat ideiglenes oltalmat , szintén a fonalak energiáit
    E-kell megütnie , az Entropikus Magma Gömb és a Lélek Láng módósított változata tudja csak kiiktatni és beszüntetni
    hatásait a Gömböt fel kell áldozni , míg a Lélek Láng nál lángfestést kell alkalmazni Ős Tűzzé azaz Fehér Lángúvá kell
    alakítani.

    _ - Egyedi Képességeik: I., Láva fonál ; 40 láb sugarú körön belül mozgathatók , egyenesvonalban 90 lábig terjeszthetö ki.
    létrehozzhat 40 lábon belül egy arasz , egy hüvelyk vagy akár 3 láb átmérölyü fonalakat.
    Páncélokat Fémmizzitás szerüen olvasztja módósított értékekkel : 1 kör 8k8 Sp , 2 kör 9k8 , 3 kör 10k8 , 4 kör 11k8 ,
    5 kör 12k8 , 6 kör 13k8 ( k8n ), mágikus vértek ellen is hat és runapáncélokon is ekkor a sebzés 6k6 módósítoról indúl ( k6n )
    folytásnál , szorításnál és kötésnél a sebzés 12k12 röl indúl ( k12n ) , összeroppantásnál is ez a sebzés ha sikeres az Erő proba
    ( - 3 mal ! ) , ha nem akkor azonali halál.
    pusztító , romboló erejét onnan nyeri , hogy körönként lebont 50 STP a tárgyakból , így a fedezékek nem nyújtanak ellene védelmet ,
    mivel azon átfurja magát , ha 90 lábig terjeszti ki akkor nem tudja formázni csak irányítani , ekkor egy hosszú egyenes fektetettoszlop
    Láva fonál amelynek átméröje 6 láb , ezzel tudja ávolról falakat , épületeket lerombólni ,
    és ezért látványos az amikor a tenyerébe koncentrálódik az energia és egy érintésével leomlaszt , hamúvá , porrá éget mindent.
    Ha ellenfeleire tekeri a Láva fonalat akkor TűzHullám szerüen sebzi azokat 8k8 sebzésröl indulva ( k8n ).

    II., Magma fonál ; A láva fonál módósítótt változata , képességeiben és hatásaiban a Láva fonál tulajdonságainál leírtak vannak érvényben
    a módósítás a sebzést , hatóterületet valamint a rombolást tette hatékonyabbá , hatóterülete 60 láb sugarú körre terjedki , ill.
    hatótávolsága 125 láb. A legkisebb megalkotható fonál egy ujjnyí vastagságú míg a legnagyobb 8 láb átmérölyű , páncélok SFÉ-je
    továbbra sem érvényesül Fémizzitás módósítása jönn létre : 1 kör 12k12 , 2 kör 13k12 , 3 kör 14k12 , 4 kör 15k12 , 6 kör 16k12 ( k12n )
    mágikus és rúnapáncélok esetén a módósított értékek 8k8 ( k8n ) , míg a folytás , szorítás , kötés 20k20 ( k20n ) ról indúl ,
    összeroppantásnál az Erő próba ( - 4 ) sikeressége esetén azonnali halál , körönként a romboló ereje 75 STP képess lebontani.
    90 és 125 láb kiterjesztett fonál úgy írányítható mint egy fény sugár.
    Vértezetnélküli ellenfelek ellen Vérizzitás módósítótt sebzéssel 6k6 ( k6n ) ról indúl.

    III., Vulkán fonál ; A Láva fonál és a Magma fonál tovább tökéletesített változata , a mágia rendszere továbbikaban is
    a Láva fonál és a Magma fonál nál leírtak vonatkoznak. A külömbségek a hatóterületre , sebzésre és a struktura bontására
    vonatkoznak. Vulkán fonál Fémizzitása : 20k20 ( k20n ) , mágikus és rúnavérteknél 12k12 ( k12n ) ,
    összeroppantás ( - 5 ) Erőpróbával .
    Vértezetnélküli ellenfelek ellen Vérizzitás módósítótt sebzéssel 8k8 ( k8n ) valamint körönként egyszer
    képes egy ellenfelét Lángkitörést létre hozzni Akaraterő próba ( -5 ).


    22. Sárkány Marok , Sárkány Karom

    MP: 22 ( 8n )
    E: 12 ( 2n )
    Sebzés: 6k6 ( 3k6n )
    Idötartam: 12 kör ( 8 kör )
    Varázslás idelye: 1 szegmens
    hatóterület: 20 láb sugarú kör
    idézet: 2 ( 2n )


    a Sárkány Marok , vagy nevezzük Sárkány Karomnak a TűzMester eleven élő lángokból álló leginkább a Sárkány Karmaira hasonlító
    tűz nyelveket idéz alapból ketöt , 20 láb sugarú körön belül a TűzMester zónájában tudnak azonnal elérni bármit és bárkit ,
    akit meg csapnak az 6k6 tűzsebzést szenved el sikeres Támadódobás esetén a TűzMester fegyvernélküli TÉ-je + 30 módósítóval
    túlűtés dupla sebzést hozz magaután , az idötartam alat képesek heves fel izzásra , ekkor ellenfeleik a következő levonásokkal
    harcolnak TÉ - 30 , VÉ - 30 , KÉ -20 , CÉ -50 , valamint körönként egyszer egy karommal össze lehet roppantani egy ellenfelet ,
    ekkor a Karom Tűzkitöréssel megszünik létezni , Akaraterő próba szükséges amely ha sikeres akkor csak 2k6 tűzsebzés járúl
    hozzá az előzökhöz , ha elvéti hatása azonnali halál.
    A TűzMester egyszere több Sárkány Markot is irányítása lat tarthat , melyeket tudat alatiából gondolati úton írányít.


    23. Sárkány Szem , Sárkány Tekintet , Sárkány Pillantás

    MP: 36 ( 10n )
    E: 18 ( 2n )
    Sebzés: 6k6 ( 3k6n )
    Idötartam: 20 kör ( 10n )
    Varázslás idelye: 1 szegmens
    hatóterület: 100 láb sugarú kör
    idézet: 2 ( 2n )


    Sárkány Szem , Sárkány Tekintet , Sárkány Pillantás

    A Sárkány Szem , Sárkány Tekintet vagy Sárkány Pillantás a TűzMester a Tűzszem egy módósitótt változtatott alkalmazása ,
    megidéz két nagyjából 6 láb átmérölyű Tűz gömböt amely egy Sárkány pupilájára emlékeztett igen félelmetes látvány .
    így az ellene harcolók TÉ - 25 , VÉ -25 , KÉ -30 , CÉ -70 módósított harci értékekkel kötelesek harcolni ,
    akit kiszemel magának annak Akaraterő próbát kell tenie amely ha sikeres akkor csak háromszoros sebzést szenved el ,
    ha sikertelen hatása azonali halál.
    Teste a lángkitörésnél leírtak szerint szétfeszül és felrobban. A Tűzszem képepes a TűzCsillagnál leírtak szerint harcolni,
    képes Tűznyíl zápor I. II , Tűznyílak szórása és Tűznyílak záporára.


    24. Mana Éter Égetés

    MP: 30
    E: 50
    Sebzés: egyedi
    Idötartam: 1 kör
    Varázslás idelye: 1 kör
    hatóterület: 50 láb sugarú kör ( EtherLords )


    A körvégére azonnal a TűzMester és minden ellenfele amely rendelkezik Manával , és a hatóterületen belül tartózkodik ,
    annyít kénytelen sebzödni mint amennyi Manája a körvégén elmélyében raktározott ,
    ellenállás a mágiával szemben nincs , ha csak nincsenek Mana pontjai , akkor van ellenállás ha az E-nek
    megfelelöen lebontja a mágiát .
    Különlegesége hogy a Hatalom Itala és Hatalom Amuletjével rendelkezöket is érzékeli és a mágia kifejti rájuk hatását ,
    más egyébb mana forrásokat is érzékel és hatással van rájuk , egyedül a TűzMesterét nem érinti ilyen formában.


    25. Tűz Mana Píóca

    MP: 10 ( 10n )
    E: 30 ( 2n )
    Sebzés: -
    Idötartam: 10 kör / Tsz ( 10n )
    Varázslás idelye: 1 kör
    hatóterület: 30 láb sugarú kör ( Homm Heroes of Might and Magic )


    A TűzMester hatósugaránbelül az ellenfelei által elhasznált manapontokból képes a manahálóból és a közvetlen környezetéből
    manát kinyerni és ezt elmélyében e tárólni , méghozzá a következő képpen alap erősítésnél , nagyjából 5. Tsz amikor Fény Ösvényére
    lép minden hatodik Mp után kap 6 Mp-t 5.Tsz-en ennyít képess leszívni , ezen képessége minden 2.Tsz-en 5 értékkel nö meg
    azaz 7.Tsz minden 5 Mp után 11 Mp-t kap , 9. Tsz minden 4 Mp után 17 Mp-t kap , 11. Tsz minden 3 Mp után 23 Mp-t kap ,
    13. Tsz minden 2 Mp után 29 Mp-t kap , Míg 15. Tsz en minden Mp után 35 Mp-t kap.
    További tapasztalati szinteken ez a képesség nem növekszik tovább.


    26. Éter Rezorancia - Lángoló Láncolat

    MP: 30 ( 10n )
    E: 50 ( 5n )
    Sebzés: egyedi
    Idötartam: 1 kör
    Varázslás idelye: 1 kör
    hatóterület: 50 láb sugarú kör ( EtherLords )


    Lángoló Láncolat a kör végeztével fejti ki hatását azonnal , minden nemű sebzés amely a TűzMesterét érinti közvetve , vagy
    közvetlenűl az érintett területen belül minden ellenfele a TűzMesterre mért sebzés szerinti értéket szenvedi el ,
    Fp ill. Ép pontokat , ez a sebzés bármilyen nevű fizikális sérülés lehet amely a TűzMesterét rá káros hatásfokkal vonatkozik ,
    így a sebzés forássa bármi lehet tűz , elektromos , sebző hatású méreg , hideg , sav , terhelés , lökés , erő , stb.


    27. Tűz Mana Kitörés

    MP: 10 ( 10n )
    E: 30 ( 2n )
    Sebzés: -
    Idötartam: 10 kör ( 10n )
    Varázslás idelye: 1 kör
    hatóterület: 30 láb sugarú kör ( Homm Heroes of Might and Magic )


    Mana költségek csökkentésére szolgáló mágikus eljárás , a TűzMester hatóterületén belül a mana hálóból ill. közvetlen környeztetéből
    vonja el a manát így a TűzMester több mágikus energiája marad , a varázslat a következő képpen müködik a mana költségek a
    varázslatok Mp igényei meg csappanak minden 2. Tsz en 6 Mp vel , 5. Tsz környékétöl kezdve mikor Fény Ösvényét járja ,
    5. Tsz en 6 Mp vel csökkent , 7. Tsz en 12 vel , 9. Tsz en 18 cal , 11. Tsz en 24 el , 13. Tsz en 30 cal , míg 15. Tsz en
    36 Mp vel csökkent , ezen tapasztalati szint után már nem csökkent .
    Maximum 36 Mp vel csökkenthet.


    28. Godon Varázs Tükör

    MP: 30 ( 20n )
    E: 50 ( 5n )
    Sebzés: egyedi
    Idötartam: 6 perc / Tsz ( 6 perc )
    Varázslás idelye: 1 kör
    hatóterület: 50 láb sugarú kör ( Homm Heroes of Might and Magic )


    A TűzMester egy 50 láb sugarú zónán belül képes rábocsátani eme különleges védelmet , amely a Személyes Aura egyfajta különleges
    védelmét hivatott erösíteni , a módósított Aura képességeinek birtokában képess vissza tükrözni , bármekkora , bármilyen forrású ,
    bármennyí , bármilyen erős , alakú , elementális , ősi , természetes nemű ellenséges hatást vissza tükrözni ellenfelére ,
    azaz a védelmet élvezön ezen hatás nem jönléte hanem azokozón keletkezik a hatás , lehet az tűz , elektromos , sav , méreg ,
    átok , bénitás , rontás , gyengítés , kábultság , stb.


    29. Godon Láng Másolat

    MP: 50 ( 30n )
    E: 50 ( 10n )
    Sebzés: egydi
    Idötartam: 30 perc ( 10 perc )
    Varázslás idelye: 1 kör
    hatóterület: önmaga ill. 50 láb sugarú kör ( Homm Heroes of Might and Magic )


    Godon Lángja a TűzMesteréből képes a Tűz Ős Elemi Létsíkjáról Sogron nagyhatalmú segedelmével egy másolat leképzésére .
    Amely a TűzMesterének egy tökéletes másolata , mintha annak iker testvére lenne .
    A TűzMester egyszerüen a Tűzsíkjáról hivja el ott létező , élő Élet priunciumát amely az Elsödleges Anyagi Létsíkon ,
    Ynev en minden tekintettben úgy fog kinézni mint a TűzMestere , annak tükör képe lessz .
    Az iker felszerelésében , tudásában , képességeiben , tulajdonságaiban a TűzMesterének megfelelő azal tökéletesen azonos ,
    egyetlen egy kivételel hogy az iker a Bestiáriumban feltüntetett Fekete Lángnak felelmeg a Mester szintjével megegyezö szinten ,
    anyagiasult teste Ős Elemi Tűz.
    Manapontjai , Pszypontjai , Harcmódósítói mind a TűzMesterét tükrözik , ön álló cselekvésre képess , de mindíg csak Mestere
    Árnyéka marad , kiegésziti azt , harcól , varázsol , gyógyít , manát gyűjtbe .

    30. Hő Alak

    MP: 24 ( 8n )
    E: 12 ( 2n )
    Sebzés: egyedi ( n )
    Idötartam: 6 perc / Tv Tsz ( 6 perc )
    Varázslás idelye: 1 kör
    _ - rejtözködés : + 50 % módósított érték
  • ThornThomas
    #340
    Vörös Sárkány Vérű Második Felvonás

    A most következő új Tűzvarázslói magikák a leg erősebbek Godon eredetűek a kyr magitorok belső kör magas konzulátusainak
    tudása , a legelmélyültebb tudás birtokosai a leteéteményesei a mágiákat talán maga Magnus tette közhasznuvá.
    Sik Kaput nyíthattak a Godon menekültek síkjára és a Belső Kör Nagymesterei adhatták át a tudást.

    II. Vörös Sárkány Vérű Godon Okkult Tűzmágus Tudományág:

    1. Láng Felegvár

    MP: 40 ( 8n )
    E: 80 ( 15n )
    Sebzés: 6k6 ( 3k6n )
    Idötartam: 3 óra ( 1 óra )
    Varázslás idelye: 8 kör
    _ hatótáv: 200 láb

    2. Pokol Felegvár

    MP: 50 ( 10n )
    E: 160 ( 30n )
    Sebzés: 8k6 ( 4k6n )
    Idötartam: 5 óra ( 1 óra )
    Varázslás idelye: 10 kör
    _ hatótáv: 300 láb

    3. Obszidián Felegvár

    MP: 60 ( 10n )
    E: 240 ( 50n )
    Sebzés: 10k6 ( 5k6n )
    Idötartam: 8 óra ( 3 óra )
    Varázslás idelye: 15 kör
    _ hatótáv: 500 láb


    Láng Felegvár , Pokol Felegvár , Obszidián Felegvár


    A Felegvár Ordan Tűzvarázsló Rend legöszetettebb és legbonyolúltabb varázsló használói mágiája.
    Felépítésében a Tűz Toronynál leírtak tükrözödnek vissza.
    Ez egy Citadella amely90 láb magasan egy Tűzvihar felhöi között repül 100 láb / kör sebességel.
    A Tűzvarázsló mikor elszabadítja Felegvárat beengedhet bárkit a Citadellába , ő és vendégei semmiféle képpen nem sérülnek.
    A Citadella mágiáit a Tűzvarázsló irányítja és formálja , a hat iskola forma , a szabad elemi forma , és a magas iskola
    mellet a Citadellában egy állandó Tűzkapú müködik.
    A varázslatokat a Citadella E vel kell fizetni amedig az elnem fogy , ekkor a Felegvár megszünik étezni.
    Az összes varázslatott a Citadella 200 láb távolságú zónájában lehet létre hozzni ,övezhető Tűzvihar , Tűzhurrikán ,
    Pokol Tornácaival , ellenfelekre Tűzlabdával , Tűzesővel stb vel támad.
    A Citadella belsejében tartózkódók számára olyan szokványos mint a többi vár , csigalépcsök , lörések , várkapú ,
    központi helyen a Tűzvarázsló tornya található / a Bölcs Godon Mágus eme tornyot a Tűz Toronynak megfelelöen építifel
    azaz mágia a mágiában Tűz Felegvárba Tűz Torony /, melyben a legfelső szinten szobályában egy könyv és egy érkép található
    a könyv tartalmazza az összes létrehozható mágiát , elegendő rá böknie létrehozásához , a térképen szerepelnek
    fontosabb városok rá bökve a Felegvár arra felé veszí az írányt.
    Pokol Felegvár 300 láb távolságig érzékel , lánfestés , Magica Sogronica és Terra Sogronica varázslatok müködnek benne.
    Obszidián Felegvár 500 láb távolságig érzékel , az összes Tűzvarázslói mágia létrehozzható bene.


    4. Gyúlékonyság ( Age Of Wonders )

    MP: 18 ( 8n )
    E: 8 ( 2n )
    Sebzés: egyedi / a tűz E je + Tv Tsz /
    Idötartam: 1 perc ( 1 perc )
    Varázslás idelye: 1 kör
    hatóterület: 20 láb sugarú körön belül

    A Gyúlékonyság egy olyan Godon eredetű Tűzvarázslói mágia , amely a pusztítást segítielő a hatóterületen belül ,
    amely a Tűzmester körül jönn létre olajos , szurkos , kénes , éghető , gyúlékonyá válik így az idő tartam alatt az itt
    létrejövő tűzek , tehát a Tűzvarázslatok sebzéséhez hozzá kell adni az összes jelenlévő tűz E jét + Tűzmester Tsz.
    A Gyűlékonyság tárgyakat , anyagokat , élőlényeket is befedhet , egyetlen egy célpontra alkalmazva a varázslat
    8 mp be kerül és erősítése pedig 3 Mp be.A Gyúlékonyságot elöszeretettel kombinálják más Tűzvarázslói mágiákkal.


    5. Gyújtó Láng ( Age Of Wonders )

    MP: 22 ( 8n )
    E: 10 ( 2n )
    Sebzés: egyedi ( E / k6 )
    Idötartam: 1 perc ( 1 perc )
    Varázslás idelye: 1 kör
    hatóterület: 20 láb sugarú körön belül

    A Gyújtó Láng Godon Tűzmestereinek varázslata , melyel a pusztítás lángjait hozzák el a csataterekre , a Tűzmester
    körül a varázslat megidézése után azonnal 1 szegmens alatt a hatóterület végéig egy Tűzhullám söpör végig ,
    mindent lángra lobbantva.
    Az idötartam alatt akik tűzet fogtak a tűzvarázslatok után is minden E böl még + k6 sebzést szenvednek el.
    Egy célpont ellen a mágia 10 MP be kerül Erősítése 4 MP igényel a varázslat idelye 1 szegmens.


    6. Visszaható Láng I.-VI.

    MP: 24 ( 12n )
    E: 12 ( 3n )
    Sebzés: egyedi ( n )
    Idötartam: 8 perc ( 2 perc )
    Varázslás idelye: 1 kör
    hatóterület: önmagára
    _ - visszahatás ( WoW Warlock Talent )


    A Visszahatás egy egyedi védelmi formula Godon Mestereinek Kyr könyvéből ,
    a Tűzmester fizikai védelme van egyedi hatással méghozzá a következő képpen.
    A Tűzmestert ért fizikai sérülés ( ha sikeresen védekezett akor is ) van rá esélye ,
    hogy a következő tűzvarázslatai perzselöbbek és energikusabbak lesznek
    minden k6 , k8 , k10 stb sebzés után + 2 járul ;
    k6 : + 2 ; k8 : + 4 ; k10 : + 6 ; stb
    ezzel egyetemben minden szegmenses varázslata azonnali , minden körös varázslata 1 szegmenses és minden perces varázslata
    1 körös lesz , ezen képességeknek 25% esélyük van minden az idötartam alat a Tűzmester ért fizikai hatás után , hogy
    létre jöjenek.
    a képességek százalékos érték növekedése a tapasztalatt függvénye
    I. 5 Tsz 25% ,II. 7 Tsz 30% , III. 9 Tsz 35% , IV. 12 Tsz 40% ,V. 16 Tsz 45% , VI. 18 Tsz 50%.
    A százalékoss képesség értékek ilymódón nem növelhetöpk tovább , minden egyébb az E Erősségel növelhető.


    7. Láng Szívása I. , II. , III.

    MP: 30 ( 10n ) II. 40 Mp III. 50 Mp
    E: 12 ( 2n )
    Sebzés: egyedi
    Idötartam: 8 perc ( 1 perc )
    Varázslás idelye: 1 kör
    hatóterület: önmagára
    _ - lélek szívó ( WoW Warlock Talent )


    A lélek Szívóegy újabb relikvia Godon-ból , amely a csatatéren az azonnali gyógyítást szolgálja .
    A Tűzmester a létrehozott tűzmágiát szimpatikussá teszi saját Asztráltestéhez ,
    az eredmény így igen egyedi mágiát hozz létre , hatására az összes tűz mágiaval okozott sebzések ,
    melyet a tűzmester hozott létre vanrá esélye hogy sérüléseiből azonnal felgyógyítsa ,
    a sebek beforrnak sistergő parázsként szükülnek össze a vágások ,
    hatására az összes tűzmágiával okozott sebzéseknek van 30% esélye hogy az összes tűz sebzést 30% ban vissza gyógyítsa
    a tűzmesterének.
    A százalékos képesség II. formulában 40-40% ; III. formulában 60-60% , ennél látványosabb eredményeket azonban
    ebben a formátumban nem lehet produkálni.


    8. Éter Láng Oltalom I. , II , III.

    MP: 20 ( 6n ) II. 30 MP III. 40 MP
    E: 8 ( 1n )
    Sebzés: egyedi
    Idötartam: 6 perc
    Varázslás idelye: 5 szegmens
    hatóterület: önmaga
    _ - éter oltalom ( WoW Warlock Talent )


    Az Éter Láng Oltalom egy igen egyedi és neves védelmi formula az Ősi Godon Birodalmából ,
    a tűz formuláival szemben nyújt egy különleges védelmi funkcíót , méghozzá a következőképpen
    bármely és bármekkora tűzsebzés esetén amely a tűzmesterét érinti esélyevanrá hogy immunisá válik arra a hatásra ,
    igazi különlegessége az hogy ős tűz , elemi tűz , mágikus tűz ellen is immunitást nyújt míg a Szalamandra böre ,
    vagy mondjuk a Sárkány böre szabadon müködhetnek a Tűzvarázslói különlegess képességek mellet.
    Az I. szint 10% , II. 20% , III. 30% védelmet élvez a formula ilyen módón nem növelhető ovább.


    9. PokolTűz

    MP: 16 ( 6n )
    E: 6 ( 3n )
    Sebzés: 4k8 ( 2k8 )
    Idötartam: 8 kör ( 8 kör )
    Varázslás idelye: 1 kör
    hatóterület: 20 láb

    10. KínLáng

    MP: 22 ( 8n )
    E: 12 ( 1n )
    Sebzés: egyedi tűz
    Idötartam: 6 kör + Tv Tsz / 6 kör
    Varázslás idelye: 1 kör
    hatóterület: 20 láb


    PokolTűz és KínLáng ( WoW Warlock Spell )


    PokolTűz , más néven Önsanyargató Láng egy igen egyedi mágia formula ,
    amely a tűzmesterét is sebzi , azonban a hatóterületenbelül mindenki sebzödik tűz által ,
    amely egy tűzhullám formájában valósul meg tűzmagiszet körül keletkezik és azonnal eléri határavégeit ,
    álldozatai minden körben ( a tűz magiszter is ! ) 4k8 kínzó lángok perzselik fel.

    Egyedi varázslási formulája a KínLáng amely müködésében nemsokban külömbözik ,
    a mester elkölti majdnem összes Fájdalomtűés pontjait egy elégnagy ráhagyással ( min 17 FP ! )
    ezek után utjának indúl a TisztitóTűz amely a hatóterületenbelül az idötartam végéig az elköltött Fp nek
    megfelelő tűzsebzésst okoz.


    11. VulkánTűz

    MP: 16 ( 3n )
    E: 6 ( 1n )
    Sebzés: az eredeti varázslat + Tv Tsz/k8
    Idötartam: az eredeti varázslat
    Varázslás idelye:1 szegmens
    hatóterület: 20 láb


    VulkánTűz szoktak okozni Godon tűz Magiszerei akkor amikor egy már létező tűzmágjájukat akarják hatékony
    fegyverré kovácsolni , hatására a már égő lángok elemésztödnek és energikusan szétfeszítik a tűz nyers erejét ,
    ami annyít tesz minden tűz varázslatra mondott VulkánTűz tapasztalati szintenként k8 tűz sebzést okoz .


    12. Olvasztó Burok I. , II. , III.

    MP: 16 ( 6n ) II. 24 MP III. 36 MP
    E: 10 ( 1n )
    Sebzés: egyedi ( 1k8n )
    Idötartam: 8 perc ( 1 perc )
    Varázslás idelye: 1 kör
    hatóterület: önmaga - 3 láb - 20 láb ( Titan Quest )


    A Tűz meter magára alkalmazza az Olvasztó burkot , amely egy izzásnak induló magmában gazdag közetréteget
    képezz a mágja használója körül aurája képpében , egy jól megtermett vulkanikus közetre emlékeztett , a mester a burok
    belsejében helyezkedik el ( soha nem fullad meg ! ) a köburok egy mesterséges védelmet biztosít a benne tartózkódónak
    ezen védelem a következő képpen épűl fel a köburok 30 STP rendelkezik melyhezz hozzá adódik a Tv Tsz ,
    biztosít 8 SFÉ-t , valamint a benne tartózkódó mester eldöntheti hogy az idötatam alatt meg szakítja-e a varázslatott
    és kilépp a burokból , ben tartózkódása esetén minden körben gyógyúl 3k10 Fp , és k6 Ép-t manát is kinyerhet
    különlegess képességeivel , ha ezt nem tenné akkor is elméjébe feltölthet 3k6 Mp-t , eldöntheti hogy a burok
    sebzése hasson-e rá is , vagy sem.
    A II. megidézés a burok körül 3 lábon belül 3k8 tűzsebzés érvényesül , gyógyúlás 3k12 FP 3k6 Ép 3k8 MP , 40 STP.
    A III. megidézés 20 láb sugarú körön belül 8k8 tűzsebzés érvényesül , gyógyúlás 3k20 FP 6k6 Ép 4k10 MO , 50 STP.


    13. Godon Energia Gömb


    MP: 20 ( 20n )
    E: 20 ( 10n )
    Sebzés: egyedi
    Idötartam: 6 perc ( 6 perc )
    Varázslás idelye: 1 kör
    hatóterület: önmaga ill. 20 láb
    _ - mana pajzs ( Mana Shield - 100% - )
    _ _ a mana pajzs lehet entropikus magma gömb ill. azzal felruházható.


    Godon Magiszterének meg adatik hogy eme mágikus formulával fizikális sérüléseit egyészben elsödlegesen mana pontjait
    égessékel ( min 6 Mp marad a Mágikus Kifáradás miatt ! ).
    Sebzésnél Fp pontok vesztése helyett Mp pontokat veszít ( amíg kinem merülnek min. 6 Mp ! ).
    Amint kimerűl újból Fp pntjai veszteségeivel kénytelen elszenvedni a sebzés fájdalmait.
    Sokan félve nézhetnek eme mágiának mondván , na most aztán szárazra apad mana készletem , ám ök azok kik tévednek ,
    hiszen ha azt vesszük alapul mennyí fajta lehetősége van a Tűz Mesterének Manapontjai vissza szerzésére be látjuk
    hogy a Energia Gömb elnyelöképessége tehát a mana végtelen , ez álltal a Tűz Mesterének Élete gyakorlatilag
    végtelen , és a végtelen Életért a csapadó mana készletért ha bele gondolunk csekély ár.
    És az ki mondjuk lángok tengerében áll tulajdonképpen legyözhetetlen.


    14. Entropikus Magma Gömb sebesség: 80 (SZ) 90 (L)
    KÉ: Tv + 25 + / Tv Tsz /
    MP: 30 , 30 Pszy ( 30n ) TÉ: TV + 30 + / Tv Tsz*3 /
    E: 15 ( 5n ) VÉ: TV + 90 + / Tv Tsz*3 /
    Sebzés: 3k8 ( 3k8n ) Fp: - nem érez fájdalmat
    Idötartam: 8 perc / Tv Tsz ( 8 perc ) Ép: Tv + Tv Tsz + E
    Varázslás idelye: 6 kör Tűz: Imm. , Méreg: Imm. AME , MME : Imm.
    hatóterület: Tv körül kering , 20 láb sugarú körben MP: Tv , Pszy: Tv

    _ - az entropikus magma gömg lehet mana pajzs .ill azzal felruházható. ( Dungeon Siege II. )


    Az Entropikus Magma Gömb egy egyedi mágia forma Godon TűzMestereitől , egy 6 láb átmérölyű vulkanikius magma gömböt kell elképzelni ,
    mely a mesterét követi és annak 20 láb méretű zónájában röpülve halad , szabad akaratából cselekszik de szinpatikus kapcsolatban
    van a varázshasználóval és annak Asztráljával , teljsítí parancsait , tulajdonképpen valami fajta átmenetett képezz a morqur és a
    Plazma Alak között . Tartalmazza , tárólja mestere Élet priunncimát ezért kell megidézésénél 30 Pszy pontot befektetni.
    Leginkább támadásra használják úgy mint a Tűz Golyót , Tűz Gömböt , de igazi hatékonysága abban nyílvánulmeg hogy
    minden a TűzMester álltal alkalmazott tűzsebzésre reagál , ez úgy jelenik meg hogy a gömb mindenkori sebzése is hozzá adódik a
    tűzsebzéshez és még a Tűzvarázsló Tapasztalatiszintje , valamint dönthet úgy ( a TűzMestere is ! ) feláldozza egy Ép-jét ,
    ekkor minden egyes sebzéshez hozzájárúl kockadobásonként a Tűzvarázsló Tapasztalatiszintje.
    Ha elfogynak Épi a Haegemos Phologon szerint szétvetűl a Tűztest és a TűzMesteréből újabb 30 Pszy pont sajtolodik ki ,
    mivel a gömb tartalmazza Asztráltestének Élet priunncimának egy porhüvelyét.


    15. Terrano láng Pusztítás

    MP: 75 ( 30n )
    E: 100 ( 20n )
    Sebzés: halál
    Idötartam: 6 óra ( 3 óra )
    Varázslás idelye: 1 szegmens
    hatóterület: 100 mérföld
    " Armaggedon "
    _ - Idötartam: 24 órás előkészület
    _ - Varázslás idelye: 6 perc elökészület


    Armageddon ... kultikus ókyr godon nyelven , Terrano Láng Pusztítása egy 6 perces mágikus energiákkal töltött ó godon litánia
    elözi meg , a ágia hatására a Tűzvarázslónak 24 órája , egy napja van hogy megjelölje a mágia létre jöttének helyét , ha ez
    az idö alat nem történik meg akkor semmi nem történik , amikor ezt meg teszi akkor a meg jelölt hely töle maximum 40 lábra lehet ,
    ezután ildomos eltávolodnia etöl a helytől több mint 100 mérföldre ( Tűzkapú használata ! ) majd a varázslatott gondolati úton
    azonnal aktíválni tudja ( a jelet csak az E erösségnél nagyobb érzékelés fogja látni ! )
    A meg jelölt helyen azonnal egy nagyjából 25 láb átmérölyű feszülő nyers energia gömb keletkezik amely 50 láb sugarú körön belül
    szétfeszül , majd egy kör alatt az energia hullám teritödik szét egy nagyjából 100 mérföldes körzetenbelül mindent és mindenkit
    porrá égetve , az idötartam alatt minden körben a hatóterületenbelül halálos hatás marad érvényben.
    Az Armaggedon varázslatával várodsokat lehet elpusztítani és elnépteleníteni.
    Elöszeretett alkalmazási módszere a Hő Alak és az Energia Alak.
  • ThornThomas
    #339
    51. Sogron Harci Mén

    MP: 15 Ép: 40 Asztrál: imm.
    E: 3 FP: - Mentál: imm.
    Sebzés: 3k6 KÉ: 30 + Tv Tsz Méreg: imm.
    Idötartam: 20 kör + Tv Tsz TÉ: 60 + Tv Tsz * 3 Sav: imm.
    Varázslás idelye: 1 kör VÉ: 75 + Tv Tsz * 3 Tűz: imm. megjelenök száma: 2k6

    52. Sogron Harci Kutyák

    MP: 10 Ép: 20 Asztrál: imm.
    E: 3 FP: - Mentál: imm.
    Sebzés: 3k6 KÉ: 35 + Tv Tsz Méreg: imm.
    Idötartam: 15 kör + Tv Tsz TÉ: 50 + Tv Tsz * 3 Sav: imm.
    Varázslás idelye: 1 kör VÉ: 75 + Tv Tsz * 3 Tűz: imm. megjelenök száma: 2k6

    53. Sogron Harci Sas

    MP: 8 Ép: 10 Asztrál: imm.
    E: 3 FP: - Mentál: imm.
    Sebzés: 3k6 KÉ: 40 + Tv Tsz Méreg: imm.
    Idötartam: 10 kör + Tv Tsz TÉ: 40 + Tv Tsz * 2 Sav: imm.
    Varázslás idelye: 1 kör VÉ: 90 + Tv Tsz * 2 Tűz: imm. megjelenök száma: 2k6


    Sogron Harci Mén

    Tűzvarázsló megidéz Sogron Harci Méneket , melyek mellete harcolnak , minden tekintetben harci mének minösülnek
    csak a lovasukat nem égetikel mindenk mást igen ,mivel testük eleven tűz , amelyet megfelelő erősítésű Ős Vízzel
    hatástalanítható , Idötartamnak a Tűzvarázsló minden szintje után + 8 kör adódik.
    megjelenök száma: 2k6. Minden egyéb lásd Tűz Lények megidézése.


    Sogron Harci Kutyák

    Tűzvarázsló megidéz Sogron Harci Kutyákat , melyek mellete harcolnak , minden tekintetben harci kutyáknak minösülnek
    mindenre képesek amire egy harci kutya kiva képezve ,testük eleven tűz , amelyet megfelelő erősítésű Ős Vízzel
    hatástalanítható , Idötartamnak a Tűzvarázsló minden szintje után + 6 kör adódik.
    megjelenök száma: 2k6 Minden egyéb lásd Tűz Lények megidézése.


    Sogron Harci Sas

    Tűzvarázsló megidéz Sogron Harci Sast , melyek mellete harcolnak , minden tekintetben harci sasnak minösülnek
    minden olyan cselekedetre képesek mint egy vadász solyóm ,testük eleven tűz , amelyet megfelelő erősítésű Ős Vízzel
    hatástalanítható , Idötartamnak a Tűzvarázsló minden szintje után + 3 kör adódik.
    megjelenök száma: 2k6 Minden egyéb lásd Tűz Lények megidézése.


    54. Tűz Erő

    MP: 15 + az eredeti varázslat
    E: 5 + spec. + Tv Tsz
    Sebzés: az eredeti varázslat
    Idötartam: az eredeti varázslat
    Varázslás idelye: az eredeti varázslat + 5 szegmens


    Tűz Erő

    Ezzel a varázslattal a Tűzvarázsló Eredeti varázslatai erösségét növelheti meg ,
    melyel elérheti hogy a fedezékek , védelmet nyújtó tárgyak , vagy a terep adotságai
    ne legyenek akadájai varázslatainak
    a Tűz Erő lehetövé teszi , hogy eredeti varázslataihoz hozzá járuljon Tűzvarázslói Tapasztalati Szintje.


    55. Sárkány Csapás , Sárkány Fő , Sárkány Fej

    MP: 24 ( 8n )
    E: 20 ( 2n )
    Sebzés: spec.
    Idötartam: 6 kör ( 6 kör )
    Varázslás idelye: 1 szegmens


    Sárkány Csapás , Sárkány Fő , Sárkány Fej


    Rokonsága a Sogron Sárkány Csapással , csak némely részletében egyezik meg , de azon alapul.
    Az azonnali varázslat létrehozza a Tűzvarázsló zónájánbelül , egy Ős Elemi Tűzet
    amely leginkább egy kifejlet Ős Sárkány fejére emlékeztett , a tűz és a varázslat csak ezt a testrészt
    anyagiasitja de ez is elegendő , a 20 láb sugarú körön blül azzonal bárhová odaér ahova a Tűzvarázsló irányitja ,
    érintése 6k6 + Tv Tsz -enként 6 tűz sebzést okoz ( 2k6n ).
    Órditása amely az ellenfelekben félelmet kelt ( akaraterő , vagy asztrál próba ) sikertelenség esetén a következő
    HM módósítókal kénytelen a harcot folytatni az idötrtam lejártáig KÉ -5 , TÉ - 20 , VÉ - 20 , CÉ -30 ,
    ha sikeres a próba akkor csak a megrászkodtatás miat veszíyt a VÉ böl - 20 at .
    Elemésztés amely akkor történik ha a fej sikeresen túlüti áldozatát a fej HM je 40 + Tv TÉ HM értéke fegyvernélkül
    ekkor az ellenfelét a sárkány fej ketté tépi , hatás azonnali halál Össze roppantásnál tulajdonképpen a sárkány fej
    E jének megfelelő Tűz Kitöréssé anyagiasul , de mivel ez egy személy aurája körül keletkezik ezért a közvetlen energia
    szét szakítja a testet , a Tűzvarázsló több Sárkány Fejet is irányítása alat tarthat.


    56. Sárkány Alak

    MP: 36 ( 10n )
    E: 10 ( 3n )
    Sebzés: 3k6 + Tv Tsz ( 3k6n )
    Idötartam: 15 kör + Tv Tsz ( 15 kör )
    Varázslás idelye: 6 kör


    Sárkány Alak


    A Tűzvarázsló / Tűz pap Sogron hatalma által átalakul egy eredeti Sárkány példányá annak minden előnyeivel együtt .
    Ebben az alakjában minden tekintetben megfelel a Bestiáriumban leírtakkal , egyetlen kívétellel hogy KÉ je nem 0
    hanem a Tűzvarázsló fegyvernélküli KÉ je , mivel az a Sárkány tűz elemű így sokkal gyorsabb rokonaival ellentétben.
    Támadhat hatalmas erejével , karmaival vagy lángot fújhat ez abban külömbözik hogy hozzá addik a Tűzvarázsló Tapasztalati
    Szintje , Az idötartam amely hez szintén hozzá adódik a Tűzvarázsló Tapasztalati Szintje Sárkány leheleteket képes
    képezni ez idö alat minden körben egyszer , a Sárkánylehelet sebzése erössége megfelel a korábban leírt Tűzvarázslói
    mágiának , idötartam lejártával a Tűzvarázsló 6 körre ájultan esik össze.


    57. Vörös Sárkány Alak

    MP: 42 ( 20n )
    E: 15 ( 6n )
    Sebzés: 5k6 + Tv Tsz ( 5k6 )
    Idötartam: 30 kör + Tv Tsz ( 30 kör )
    Varázslás idelye: 8 kör


    Vörös Sárkány Alak


    A Tűzvarázsló / Tűz pap Sogron hatalma által átalakul egy Vörös Sárkányá , méghozzá egy teljesen kifejlett példány válik belöle .
    Minden tekintetben meg egyezik a Bestiárium ban leírtakkal , A külömbség hogy Ké nem 0 hanem Tűzvarászló fegyvernélküli
    KÉ je + 15 , pikkelyei vörösek , szeme tűzben lángol alap képességként rendelkezik a Tűzvarázslói Sárkánybörrel ,
    megídézheti a hat iskola forma , a szabad elemi formákat és a magas mágiákat.
    Ebben az alakjában az idötartam alat Sárkány leheletet fújhat körönként ,
    az idötartam lejártával a Tűzvarázsló 8 körre ájultan zuhan össze.
    Az összes Tűzvarázslói mágijára immunis , kivéve azt amit ö maga idéz magára.


    58. Tűz Sárkány Alak

    MP: 60 ( 30n )
    E: 20 ( 10n )
    Sebzés: 8k6 + TV Tsz ( 8k6n )
    Idötartam: 60 + Tv Tsz ( 60 kör )
    Varázslás idelye: 10 kör


    Tűz Sárkány Alak


    A Tűzvarázsló / Tűz pap Sogron hatalma által átalakul egy Tűz Sárkányá , ez a Sárkány már a Tűz Teremtménye és Sogron
    a Tűz Sikjáról származik , Bestiárium ban megtalálható Sárkányal azonos .
    KÉ je nem 0 , hanem a Tűzvarázsló fegyvernélküli KÉ je + 30 , óriási kifejlett példány mely minden tekintetében látványos
    hiszen teste eleven magma , forró láva szárnyai hevesebb tűzben égnek mint a nap.
    Ahol jár minden hmuvá éget , Tűzre Ős vízre immunis .
    Képes körönként egyszer a Sárkány király leheletével támadni , megidézheti az összes Tűz Elemű mágiát , az összes
    Tűzvarázslói mágiát azokra immunis kivéve ha ön magára idézi öket.
    Az idötartam után 10 körre kábultan zuhan a földre.


    59. Tűz Koponyák I.

    MP: 8 ( 6n )
    E: 8 ( 1n )
    Sebzés: 3k6 ( k6n )
    Idötartam: 10 kör ( 6 kör )
    Varázslás idelye: 1 szegmens
    megjelenök száma: k6 ( k6n )
    _ Tűz Harapás


    A Tűzvarázsló megidézés alapú mágiával létrehozz k6 ( k6n ) Tűz koponyát ,
    a koponyákat a Tűzvaázsló irányítja 20 láb sugarú körben , azok egy szegmens alat bárhova elérnek ,
    egyszerre több tűz koponya is irányítható azok gondolati vagy kézi irányítással mozognak , de ekközben
    bármely más egyéb tevékenységet is végezhet a Tűzvarázsló , a koponyák tűz harapással támadnak 3k6 sebeznek
    további + 8 MP ért cserébe újabb + k6 kopony idéződik. ( Mortal Combat )


    60. Tűz Koponyák II.

    MP: 12 ( 6n )
    E: 12 ( 1n )
    Sebzés: 6k6 ( 3k6n )
    Idötartam: 20 kör ( 8 kör )
    Varázslás idelye: 3 szegmens
    megjelenök száma: 2k6 ( k6n )
    _ Tűz Harapás
    _ Tűz lehelet


    A Tűzvarázsló megidézés alapú mágiával létrehozz 2k6 ( k6n ) Tűz koponyát ,
    a koponyákat a Tűzvarázsló szabadon mozgathatja egy 40 láb sugarú körön belül ,
    a Tűzvarázsló egyszerre több koponyát is írányitása alat tudhat , azok semmilyen megkötéssel nincsenek a Tűzvarázslóra
    a koponyák Tűz Harapással 3k6 sebzés és Tűz lehelettel 6k6 sebzéssel rendelkeznek. ( Mortal Combat )



    61. Tűz Koponyák III.

    MP: 16 ( 8n )
    E: 16 ( 1n )
    Sebzés: 9k6 ( 5k6 )
    Idötartam: 30 kör ( 10 kör )
    Varázslás idelye: 6 szegmens
    megjelenök száma: 3k6 ( k6n )
    _ Tűz Harapás
    _ Tűz lehelet
    _ Tűz Kitörés


    A Tűzvarázsló megidézés alapú mágiával létrehozz 3k6 ( k6n ) Tűz koponyát ,
    a koponyákat a Tűzvarázsló szabadon irányíthatja egy 60 láb sugarú körön belül , a Tűzvarázsló egyszere több koponyát
    írányithat , koponyák támadhatnak harapással 3k6 , lehelettel 6k6 vagy Tűz Kitörrésel 9k6 amelyel meg szünnek létezni.



    62. Tűz Koponyák IV.

    MP: 20 ( 10n )
    E: 20 ( 3n )
    Sebzés: 12k6 ( 8k6n )
    Idötartam: 40 kör ( 12 kör )
    Varázslás idelye: 9 szegmens
    megjelenök száma: 3k6 ( k6 + 3n )
    _ Tűz Harapás
    _ Tűz lehelet
    _ Tűz Kitörés
    _ Szunnyadó Lángok


    A Tűzvarázsló Megidézés alapú mágiája tovább fejlödik a mágia által létrehozott koponyák hatékony eszközöké válnak ,
    megidéz 3k6 ( k6 + 3n ) A koponyákba elöre beletáplált tűz mágiákat , paracs szóra meg adott érintésre vagy a Tűz
    Kitörésre aktiválodnak , a koponyák ható területe 60 láb sugarú kör , a koponyák rendelkeznek a korábbi képességeikel is.
    Lázsd Szunnyadó Láng.


    63. Tűz Koponyák V.

    MP: 24 ( 12n )
    E: 24 ( 6n )
    Sebzés: 15k6 ( 10k6n )
    Idötartam: 50 kör ( 16 kör )
    Varázslás idelye: 1 kör
    megjelenök száma: 3k6 ( k6 + 6n )
    _ Tűz Harapás
    _ Tűz lehelet
    _ Tűz Kitörés
    _ Szunnyadó Lángok
    _ Tűz Zóna


    A Tűzvarázsló Megidézés alapú mágiája magas szintú lesz , általa létre hozott Tűz Koponyák igen félelmetes fegyverré
    válnak , meg idéz 3k6 ( k6 + 6n ) , a koponyák ható területe 60 láb sugarú kör ,
    a területen belül képes a Tűzvarászló hatni , azaz a ható területen belül a koponyák kiterjesztik és ezen beklül képes
    Tűzvarázslatait kiterjeszteni lázsd Tűz Zóna .


    64. Égj El ! aka Te vagy a Tűz ! Tűz Átka

    MP: 18 ( 8n )
    E: 10 ( 1n )
    Sebzés: spec. ( n )
    Idötartam: 6 kör ( 6 kör )
    Varázslás idelye: 1 szegmens
    _ körönként k8n sebzés ( 1 E növelés + k8 sebzés )

    Égj El ! aka Te vagy a Tűz ! Tűz Átka


    A Tűzvarázsló ellenfelére fenhangon rá harsong , mágikus energiákal telítve kimondja a Tűz Átkát
    egy gyúny szó hadja el ajkát olyas mit mond '" Lángolj ! , Égj ! , "'meg hasonlókat.
    A varázslat az áldozat alanyán azonnal kifejti áldásos hatását , Akaraterő próbát kell tenie .
    Ha ez sikertelen akkor azonnal begyullad a teste és lángolni kezd , be pánikol és elkezd szaladgálni ,
    földön fetreng meg hasonlók . Annyíszór k8 tűzsebzést szenved el amennyivel elvétette a próbát + Tűvarázsló / körönként + k8n /
    Tapasztalati szint , ezzel egyídöben szervezetébe Kín Méreg keveredik 2k6 körre 2k6 sebzés amely az idötartam végeztével
    is kihathat , elég meg rázó élmény föleg hogy égési sérüléseket okoz , azok akik vizel locsolgatják azokra látványosan
    a viz felületén futva elérnek a lángok és így ök is a mágia hatása alá kerülnek , el szenesíti a testett .
    Sikeres Akaraterő próba esetén erösen könnyedzik füstött és lángokat okád fel , teste kiszárad és fel cserepesedik ,
    a füst töl teljedsen elveszti látását , ha csak nincs vakharc képessége , akkor harc vakon módósítóval kénytelen
    harcolni , az idötartam lejárta után 3 körrel panaszmentes az áldozatt , azok akik belehaltak csunya látványt nyújtanak.


    65. Olvasztó Aura

    MP: 18 ( 8n )
    E: 10 ( 2n )
    Sebzés: 6k6 ( 2k6n )
    Idötartam: 2 perc / Tv Tsz ( 2 perc )
    Varázslás idelye: 1 kör
    hatótáv: önmagára ill. 20 láb sugarú kör


    Olvasztó Aura

    Az Olvasztó Aura tulajdonképpen a Tűz Aura tovább feljesztett változata , működési elve hasonlatos ahoz
    úgyan úgy a Tűzvarázsló személyes auráját foglya képezni , azzal a módósítással , hogy a tűz amely az
    auráját képzi nagyjából 25 arasznyi lángnyelvek alkotják , hö aura veszi körbe 2000°C így a fém , acél
    megolvad éríntésére , az Olvasztó Aurával rendelkező Tűzvarázslóra löt nyíl , dobó fegyver , dárda , stb.
    hatástalan ellene , mivel az aurával éríntkezve rögtön képlékennyé válik és lefolyik róla .
    További különlegessége , hogy az idötartam alatt , amely a Tapasztalati szinten kívül MP áldozással is lehet növelni ,
    bármikor kiterjeszthető a Tűzvarázsló teljes zónájára ( 20láb ) ö és 3 láb ra álló személyek nem sebzödnek ,
    a távolságot 1 teljes kör alatt megteszi.
    Az Olvasztó Aura ekkor a Tűzvarázsló Zónáját képzi.
    A kiterjesztett aura ekkor Tűz Kör , Tűz Hullám tulajdonságaival müködik.
    Egyébb képeségeiben megegyezik a Tűz Aurával.


    66. Növekvő Tűz Golyó

    MP: 20 ( 10n )
    E: 10 ( 2n )
    Sebzés: 6k6 ( 2k6n )
    Idötartam: 6 kör ( 6 kör )
    Varázslás idelye: 1 kör
    hatótáv: 20 láb
    megidéz: k10 darab / kör


    A Tűz Golyó tovább módósított változata , a Tűzvarázsló körönként idéz k10 darab Tűz Golyót , amelyek a második körtöl
    , vagy ha a Tűzvarázsló akarja , akkor hamarabb növekedni kezdenek , alapból 1 láb átméröjüek a hatodik körre 6 láb
    átméröjüre növekednek az E és a sebzése is ugyan így alakul , minden körben növekszik .
    Első körben k6 sebzés míg minden ezt követő körben újabb k6 tal növekszik a sebzése.
    maga a növekvő tűz golyó erössége 10 E , a tűz golyóknak önnáló E jük van.
    Egyéb tulajdonságaiban meg egyezik a Tűz Golyó nál leírtakkal.


    67. Lángnyelv Penge

    MP: 18 ( 6n )
    E: 3 ( 1n )
    Sebzés: 3k6 ( k6n )
    Idötartam: 10 kör ( 5kör )
    Varázslás idelye: 1 kör
    hatótáv: önmaga ill. 20 láb sugarú kör


    A Tűz Kard egy módósított változata minden tekíntetben és tulajdonságaiban azzal ál rokonságban ,
    különlegessége , hogy a Tűzvarázsló Zónájánbelül ( 20 láb ) bármennyí fegyverre rá mondható az ige
    a fegyverekkel a használójuk körönként egyszer Tűz Csóvát köpethet , vagy Lángszórást hajthat végre az E-nek megfelelö
    sebzéssel , így távoli célpontokat lehet megsebezni , ezeknél a sebzéseknél csak a tűz sebzése érvényesül a fegyveré
    értelem szerüen nem , kivéve ha ha sikeres éríntő támadást azaz TÉ dobás ra kerül a sor.


    68. Izzó Méreg / Tűz Kobra Mérge

    MP: 12 ( 8n )
    E: 6 ( 1n )
    Sebzés: méreg
    Idötartam: 10 perc / szint ( 10 perc )
    Varázslás idelye: 1 kör
    hatótáv: önmaga ill. 30 láb sugarú kör


    A varázslat ható ideje alatt a Tűzvarázsló érzékeli , ha valamilyen méreg anyag kerül a szervezetébe , megtudja állapítaní
    annak szintjét. A varázslat veszélye , hogy amennyíben a mágia nem elég erős ahozz , hogy semlegesítse a mérget , az
    természetesen kifejti hatását. Alap erősítésnél a varázslat 4. szintü mérgeket detektál és semlegesít ahozz , hogy
    elbánjon egy 5. szintüvel iss 8 MP ért eggyel növelheti a varázslat Erejét.
    Az Erősítést elöre meg kell határozni , késöbb nem lehet azon változtatni.
    A Tűzvarázsló ki izzadja magából a mérget, legyen az bármilyen fajta kontakt , vagy idegrendszerre ható , halucinogén stb.
    Ő rá nézve a méregre immunis , veszélytelen.
    Az idötartam alat bármikor Tűz Csóvává formálhatja kiüretheti ily módón a mérget szervezetéből , azonnal átalakithatja
    a hat iskola forma , szabad elemiforma , magas iskola , Fekete Láng Tűzvarázslói Okkult Tudományág és
    a Vörös Sárkány Vérű mágiákat képezhet belöle , a méreg immár a tűz részét képzi , füstje göze gáza lehet annak ,
    a tűz részletei lesznek a méreg hordozók és az amelyel érintkezésbe lép méreggel itatódik át.
    Kedvelt alkalmazási formálya az amikor a Tűzvarázsló egy mérges kigyóval mutatkozik , amelyel meg haraptatja magát , majd
    a méreg hatását Tűz formályában szabadjára engedi , rá szabadítja ellenfeleire.
    Kedvelt hüllök Tűzkobra , Fekete Hóhér és a Mosolygó Kigyó mivel ezek a legelterjetebbek Ordan környékén.


    69. Lángok Dühe

    MP: egyedi.
    E: egyedi.
    Sebzés: egyedi.
    Idötartam: egyedi.
    Varázslás idelye: 1 kör
    hatótáv: önmaga ill. 30 láb sugarú kör.


    A Láng Düh a következő képpen jön létre a Tűzvarázsló dob Akaraterő próbát ( cél szám nincs )
    a dobott érték befolyásolja a mágia Erősségét , alapból nincs mana költsége .
    Létrejöttével a Düh azzonal Tűz Aura szerüen felcsap a Tűzvarázsló és azok akikre kiterjeszti
    30 lábon belül a közvetlen közelében , a követkető képpen harcolnak a Tűz Aura amely a Tűz Erősségének megfelelöen
    változik , KÉ értékük az E és a Tűz Erősség összegét kapják meg ,
    TÉ és VÉ mely a Fényerőssége , sebzésük pedig a Tűz sebzésével növekszikmeg ,
    Erő re megkapják az E értékét .
    Jobban , hatékonyabban harcolnak , belső tűz égeti öket , lángolnak belül , lelkükkel harcolnak hevesebben ,
    támadásaik gyorsabbak pörgösebbek , dühvel harcolnak de ezt tudatosan a legjobban használják ki ,
    ezért ennél a mágia formánál semmilyen negatív károsodást nem kell kiálniuk .
    Különlegessége hogy ha nem önmagára alkalmazza , hanem kiterjeszti 30 lábra , akkor viszont
    a másodi E erőssége után minden 2E növekedés után 2 Manát köteles feláldozni körönként .
    Ha elfogynának manapontjai akkor az Erősségek minden körben 1E vel csökkenek és velük együtt az értékek is ,
    egészen 0 E értékig ill. 2 Manapontig ( mivel 0 esetén mágikus kifáradás keletkezne ).
    Ezután ha a Tűzvarázsló ujra akarja indítani a folyamatot ismét Akaraterő probát kell tenie és minden
    kezdöthet elölröl.


    Erősség Fokozat Sebzés Fényerősség E

    0 Gyertya 1 SP 2 láb 0

    1 Fáklya k6 SP 5 láb 1

    2 Kandaló 2k6 SP 8 láb 2

    3 Tábortűz 3k6 SP 12 láb 3

    4 Jelzőfény 4k6 SP 16 láb 4

    5 Máglya 5k6 SP 20 láb 5

    6 Kisebb Háztűz 6k6 SP 40 láb 6

    7 Háztűz 7k6 SP 60 láb 7

    8 Tűzvész 8k6 SP 80 láb 8

    9 Tűzörvény 9k6 SP 100 láb 9

    10 Vulkán 10k6 SP 120 láb 10



    70. Mana Láng


    MP: egyedi.
    E: egyedi.
    Sebzés: egyedi.
    Idötartam: egyedi.
    Varázslás idelye: 1 kör
    hatótáv: önmaga ill. 30 láb sugarú kör.


    A Tűzvarázsló Mana kinyerési módszere , csata téri változatban.
    a Láng Düh rokonságában áll , a Tűz Gyűjtés , Tűz Kivonás , Tűz Elnyelés , Tűz Elvonás módósítása ,
    gyorsabb hatékonyabb célszerübb és egyszerübb , hatékonyabb alkalmazása.
    A Mana Tűz a Láng Düh-t alakitja át manapontoká amelyeket a Tűzvarázsló az elmélyébe gyűjthet
    eme képességét 30 láb sugarú körön belül képes önmagába gyüjteni a manapontokat.
    Hatékony mana gyülytési módszer ha azt nézzük alapul mekkora menyíségű MP-t lehet kivonni ,
    csak a Dűh ből , az Akaraterejéből , mert a mágia ebböl táplálkozik.
    Ekkor a Tűzvarázsló a Dűh erejét arra használja fel , hogy Mágikus Energiáit töltse fel és tudatát telítse.
    Ha nem terjeszti ki hatóterületét 30 lábra akkor nem kerül energia befektetésbe ,
    ha azonban kiterjeszti akkor a 0 és 1 E erősségért még nem kell , de minden újabb második E ért 2 Pszy
    pontot köteles feláldozni , amely minden második E értéke után duplázodik , így 4 , 8 , 16 Pszy
    értékkel kell fizetnieés így tovább amedíg tudata majdnem kimerül ( 8 Pszy maradjon külömben Mágikus Kifáradás ).



    Erősség Fokozat Sebzés Fényerősség E MP

    0 Gyertya 1 SP 2 láb 0 1

    1 Fáklya k6 SP 5 láb 1 k6

    2 Kandaló 2k6 SP 8 láb 2 2k6

    3 Tábortűz 3k6 SP 12 láb 3 3k6

    4 Jelzőfény 4k6 SP 16 láb 4 4k6

    5 Máglya 5k6 SP 20 láb 5 5k6

    6 Kisebb Háztűz 6k6 SP 40 láb 6 6k6

    7 Háztűz 7k6 SP 60 láb 7 7k6

    8 Tűzvész 8k6 SP 80 láb 8 8k6

    9 Tűzörvény 9k6 SP 100 láb 9 9k6

    10 Vulkán 10k6 SP 120 láb 10 10k6
  • ThornThomas
    #338
    27. Vulkán idézés

    MP: 20 ( 8n ) vulkán: 3 *3 sugarú kör
    E: 5 ( 1n )
    Sebzés: 5k6 ( 3k6n ) hatóterület: 10 láb
    Idötartam: 30 kör magaság: 10 láb
    Varázslás idelye: 1 kör
    _ kürtöben 3 * sebzés kürtö: 3 láb átmérölyű

    28. Kaldera idézés

    MP: 30 ( 10n ) vulkán: 6 * 6 sugarú kör
    E: 8 ( 1n )
    Sebzés: 8k6 ( 5k6 ) hatóterület: 15 láb
    Idötartam: 40 kör magaság: 15 láb
    Varázslás idelye: 3 kör
    _ kürtöben 3 * sebzés kürtö: 6 láb átmérölyű


    Vulkán idézés / Kaldera idézés

    A vulkánt a Tűzvarázslók a legkölömböző képpen alkalmazhatják , védekezés , támadás , mana töltés , mágia erősítés .
    Ezen forma az elsö számú az igen népes vulkán arzenálban , egy nagyjából 3 * 3 láb sugarú , 10 láb magas "domb" ról van
    szó a kürtö 3 láb átméröjű aki ezen tartozkodik , kivéve a Tűzvarázslót aki akár a kürtő közepén is állhat , nem esik
    bántódása mindenki más 3 * sebzést kénytelen elviselni .TŰz eső hullik alá ez sebez a hatóterületen belül.
    A kaldera a vulkán arzenál második képviselöje , vulkán: 6 * 6 sugarú kör , 15 láb magas , 6 láb átmérölyű kürtö ,
    ható területe: 15 láb.


    29. Égő Szárny

    MP: 8 ( 6n )
    E: 3 ( 1n )
    Sebzés: 3k6 ( k6n )
    Idötartam: 30 kör ( 6 kör )
    Varázslás idelye: 1 kör


    30. Perzselő Szárny

    MP: 20 ( 8n )
    E: 5 ( 1n )
    Sebzés: 5k6 ( 2k6n )
    Idötartam: 60 kör ( 8 kör )
    Varázslás idelye: 3 kör


    31. Hamvasztó Szárny

    MP: 30 ( 10 )
    E: 8 ( 1n )
    Sebzés: 8k6 ( 3k6n )
    Idötartam: 90 kör ( 10 kör )
    Varázslás idelye: 6 kör


    Égő Szárny , Perzselő Szárny , Hamvasztó Szárny

    A Tűzvarázsló ezzel a mágiával a röpülés képességét veheti fel Sogron akartából Alapfokon , vagy adhaja valakire
    Hátára Láng SZárnyak nönek melyeket szabad akaratából mozgathat , így azzal támadhat is mint egy új végtaggal.
    A Szárny különlegesége hogy idöelöt biztonságos földetérést biztosít alkalmazójának ,
    a szárny nem zavarja semmiben alkalmazóját , harcolhat , varázsólhat , röpülhet .


    32. Tűz Torony magassága: 50 láb
    hatóterülete: 150 láb távolság
    MP: 24 ( 8n )
    E: 50 ( 10n )
    Sebzés: 5k6 ( 3k6n )
    Idötartam: 1 óra ( 30 kör )
    Varázslás idelye: 6 kör
    _ felhasználható mana 50 E böl vonandó le
    újabb mana pontok be fektetésével E ként növelhető


    33. Pokol Torony magassága: 70 láb
    hatóterülete: 250 láb távolság
    MP: 36 ( 10n )
    E: 80 ( 15n )
    Sebzés: 8k6 ( 5k6n )
    Idötartam: 3 óra ( 60 kör )
    Varázslás idelye: 8 kör
    _ felhasználható mana 80 E böl vonandó le
    újabb mana pontok be fektetésével E ként növelhető


    34. Obszidián Torony magassága: 90 láb
    hatóterülete: 360 láb távolság
    MP: 50 ( 10n )
    E: 120 ( 30n )
    Sebzés: 12k6 ( 5k6n )
    Idötartam: 6 óra ( 1 óra )
    Varázslás idelye: 10 kör
    _ felhasználható mana 120 E böl vonandó le
    újabb mana pontok be fektetésével E ként növelhető



    Tűz Torony , Pokol Torony , Obszidián Torony


    A Torony Ordan Tűzvarázslo REnd legösszetetebb és legbonyolúltabb varázsló használói mágiája.
    Egy 50 láb magas torony emelkdik ki a föld böl elem a tűz , a Tűzvarázsló bárkit be engedhet a toronyba ,
    ő és vendégei semmiféle képpen nem sérülnek , a torony mágiáit a Tűzvarázsló irányítja és formálja ,
    a hat iskola forma és a szabad elemi formák melett , a toronyban egy állandó Tűz Kapú müködik .
    A varázslatokat a torony E - vel kell fizetni ameddig az elnem fogy , ekkor a torony meg szünik létezni,
    az összes varázslatot a torony 150 láb távolságú zonájában lehet létre hozzni ,
    a tornyott övezheti Tűz gyűrű , Tűz fal veheti körbe , Tűz aura övezheti és ellenfeleit Tűz csóvával támadhatja , stb.
    A torny belseje a benne tartozkodók számra olyan szok ványos mint a többi csigalépcsö vezett fel az emeleti között
    szobák foglalnak benne helyett , lörések nyilpuskákkal felszerelve várják a parancsott amit a torony vendégei is
    kezelhetnek ezek lövik ki a tűz csóvákat , a Tűzvarázsló a legfelsö szinten foglal helyet külön teremben melyben egy könyv tartón
    helyezkedik el a torony könyve ez tartalmazza az összes lehetséges mágiát amit a torony végre tud hajtani ,
    a Tűzvarázslónak elegendö rá bökni egyre , vagy feljebmehet a kilátó szintre és onnan gondolati úton irányítja a torony müködését.
    A Pokol Torony 70 láb magas , 250 láb távolságig érzékel . Láng festés is müködik benne valamínt a Magica Sogronica
    és a Terra Sogronica varázs formulái.
    Az Obszidián Torony , anyaga obszidián közet , de tűzzel ruházhatófel , magassága 90 láb és 360 láb távolságig érzékkel
    az összes Tűzvarázslói mágia létrehozható benne.


    35. Sogron Harci Láz ( Frenzy )

    MP: 8
    E: 8
    Sebzés: egyedi
    Idötartam: 15 kör + Tv Tsz
    Varázslás idelye: 1 kör


    Sogron Harci Láz ( Frenzy )

    A Tűzvarázsló / Tűz pap Istenéhez Sogron hoz intéz egy harci imát , mely alkalmazóját és töle 15 láb + Tv Tsz
    álló szövetségesei re kihat , a harci láz 15 láb + Tv Tsz körn belül hat .
    Hatására az Erő , Gyorsaság , Ügyesség , Állóképesség , Akaraterő + 2 értékkel megnö ( max. 24 érték ), HM módósítók
    + 20 nönek / TÉ + 15 , VÉ + 5 /mindenki kap + 3k6 tűz sebzést fegyverére .
    Az idötartam lejártával a hatások 3k6 körig - 1 érték módósítóra csökkenek , valamint a VÉ érték - 10 csökken.
    Ezek után az eredeti értékekkel harcolnak tovább.
    HM módósitók a Tűzvarázsló minden szintje után + 5 HM mel nönek .


    36. Sogron Szent Düh ( Arcane Wrath )

    MP: 16
    E: 16
    Sebzés: egyedi
    Idötartam: 30 kör + Tv Tsz
    Varázslás idelye: 1 kör


    Sogron Szent Düh ( Arcane Wrath )

    A Tűzvarázsló / Tűz pap Istenéhez Sogron hoz intéz egy harci áldásért , mely alkalmazóját és töle 30 láb + Tv Tsz
    álló szövetségeseit érinti , a Szent Düh 30 láb + Tv Tsz körön belül hat .
    Hatására Erő , Gyorsaság , Ügyesség , Állóképesség , Akaraterő + 4 értékkel nönek ( max. 30 érték ) , HM módósítók
    + 40 / TÉ + 25 , Vé +15 / mindenki kap 5k6 tűz sebzést fegyverére .
    Az idötartam lejártával a hatások 5k6 körre - 2 módósitóval érvényesek , valamint a Vé érték - 20 csökken .
    HM módósítók a Tűzvarázsló minden szintje után + 15 HM mel nönek .


    37. Terjedő Máglya

    MP: 12
    E: 5
    Sebzés: 5k6
    Idötartam: 12 kör
    Varázslás idelye: 7 szegmens


    38. Terjedő Tábortűz

    MP: 8
    E: 3
    Sebzés: 3k6
    Idötartam: 6 kör
    Varázslás idelye: 5 szegmens


    Terjedő Máglya , Terjedő Tábortűz

    A TŰzvarázsló a varázslat végrehajtása után , Tapasztalati Szint * 3 ponton zónáján belül képes máglyát idézni ,
    melyek az idötartam lejártáig állnak rendelkezésére .
    Terjedő Tábortűz esetén Tapasztalati Szint * 5 ponton képes Tábortűzek idézésére.


    39. Pokol Ivadékok Pokol Ivadékok ( Armies of Exigo )

    MP: 18 Ép: 10
    E: 5 FP: - nem érznek fájdalmat
    Sebzés: 4k6 spec Sebzés: 4k6 + Kín Méreg
    Idötartam: 30 kör Sebesség: 70 láb / kör
    Varázslás idelye: 3 kör Méreg: Imm. , Sav: Imm. , Tűz: Imm. , Asztrál MME IMM. , Mentál MME IMM.


    Pokol Ivadékok

    Hasadék nyilik a Külsö Sikokra , ahonnan aznnal a Tűzvarázsló segítségére igyekszik 4k6 Pokol Ivadék.
    Leginkáb Warg farkas kinézetü és termetü démoni kutya félékre emlékeztettnek , falkában vadásznak , harcolnak és portyáznak.


    40. Sogron Sárkány Csapás

    MP: 16 v. 22 Pszy
    E: 10
    Sebzés: spec.
    Idötartam: 25 kör
    Varázslás idelye: 1 kör

    41. Vörös Sárkány Csapás

    MP: 26 v. 44 Pszy
    E: 20
    Sebzés: 12k6 + Tv Tsz
    Idötartam: 50 kör
    Varázslás idelye: 2 kör

    42. Tűz Sárkány Csapás

    MP: 36 v. 66 Pszy
    E: 30
    Sebzés: 18k6 + Tv Tsz
    Idötartam: 100 kör
    Varázslás idelye: 3 kör


    Sogron Sárkány Csapás , Vörös Sárkány Csapás , Tűz Sárkány Csapás

    A Tűzvarázsló / Tűz pap Sogron Isteni erejéhez fordul és a Sárkány erejét szabadítja el.
    Jobb kezéböl egy Sárkány anyagiasul , amelyet a Tűzvarázsló irányít kezével , az tulajdonképpen keze égy tudata akaratának
    meg hosszabítása , hatótávolsága a Tűzvarázsló 20 láb sugarú átmérölyü zonája , ezen belül azon ban a Sárkány mérete végtelen ,
    mindenkit elér vele és mindenen áthatól , páncélok SFÉ je nem érvényesül , elö hívható mana , vagy pszy pontból.
    Alap erösitésü Sárkány Csapás sebzése 6k6 + Tv Tsz .


    43. Pokol Tornácai

    MP: 30 ( 8n )
    E: 8 ( 8n )
    Sebzés: 8k6 ( 8k6n )
    Idötartam: 30 kör ( 8 kör )
    Varázslás idelye: 6 kör
    _ 8 MP => + 1 Láng Oszlop
    _ 8 Láng Oszlop + TV Tsz


    Pokol Tornácai

    A varázslat hatására a Tűzvarázsló zónáján belül ( 20 láb ) 50 láb magasan , 50 láb széles Láng Fellegek keletkeznek.
    A Felhöt 70 láb / kös sebességel tudja mozgatni.
    A varázslat alapból 8 Láng Oszlopot bocsát a Tűzvarázsló szolgálataira . / 8 Lángoszlop + Tv Tsz /
    A Felegekböl Láng Oszlopok csapnak alá , a Tűzvarázsló Tapasztalati Szintjének megfelelő számú Tűz Oszlopot
    képes megidézni .
    Az idötartam alat bármikor beszüntetheti a Tűz Oszlopokat , a felegekböl bármikor véletlen szerüen elő hívhatja
    öket.
    Minden újabb mana pont elkötése után + 1 Tűz Oszlop jár / 8 MP = + 1 Tűz Oszlop /
    A Tűz Oszlopok müködése hasonlatos a Tűzgejzir és a Lángoszlopok nál leírtakkal.
    Egy Láng oszlop 50 láb magas és 6 láb átmérölyű melyben írtoztató hőség honol ezért sebzése 8k6.
    A Tűzvarzsló egyszerre több Láng Oszlopot is írányíthat melyek 50 láb / kör sebbeséggel mozoghatnak.


    44. Magma Vulkán idézés

    MP: 26 ( 8n ) vulkán: 12 * 12 láb sugarú
    E: 7 + Tv Tsz ( 1n ) hatóterület: 60 láb
    Sebzés: 7k6 + Tv Tsz ( 3k6n ) magaság: 30 láb
    Idötartam: 36 kör + Tv Tsz ( 6 kör ) kürtö: 8 láb átmérölyű
    Varázslás idelye: 6 kör


    Magma Vulkán idézés

    A vulkán arzenál egyik leg kifinomultab példánya , amely a Tűzvarázslók pusztító fegyvereit szolgálja.
    Ennek a vulkának már igen méretes alakja van , 12 * 12 láb sugarú , 30 láb magas , 8 láb átmérölyű kürövel ,
    akik ebben tartoznak - kivéve Tűzvarázslót - 4 * sebzést szenvednek el. A vulkán hatóterülete a hova Tűz Eső
    hull 60 láb , a Tűz varázslót nem sebzi .


    45. Sogron Szent Tűz Seraphyne Ark Angyal hívása

    MP: 30 ÉP: 180 Ős víz: imm. Asztrál: imm.
    E: 15 FP: - SFÉ: 8 + Tv Tsz Mentál: imm.
    Sebzés: spec. KÉ: 60 + TV Tsz * 2 Méreg: imm. Sebzés: 2k12 + 6 + Tv Tsz
    Idötartam: 1 óra + Tv Tsz TÉ: 100 + Tv Tsz * 4 Tűz: imm. - két kezes Godon Lángoló Pallós
    Varázslás idelye: 6 kör VÉ: 175 + TV Tst * 4 Sav: imm.


    Sogron Szent Tűz Seraphyne Ark Angyal hívása

    A Tűzvarázsló / Tűz pap egyenesen Sogron hoz fohászkodik imályával és manájával , aki a hívő meg segítésére
    egy Tűz Angyalt küld . A Tűz Angyal elsödlegesen Sogron felé van hívatott kötelleséggel és tisztelettel ,
    és másod sorban a Tűzvarázsló / Tűz pap teljesítendő parancsai felé .
    Meg idézet angyal a hívásnak mindíg eleget tesz , mindenképpen meg is jelenik a Tűzvarázsló mellet.
    / 1 nap - 24 óra 1 * /


    46. Láva Vulkán idézés

    MP: 36 ( 10n ) vulkán: 18 * 18 láb sugarú
    E: 10 ( 1n ) hatóterület: 80 láb
    Sebzés: 10k6 ( 6k6n ) magaság: 50 láb
    Idötartam: 42 kör ( 10 kör ) kürtö: 12 láb átmérölyű
    Varázslás idelye: 8 kör

    Láva Vulkán idézés

    A vulkán arzenál egyik legerősebb változata a pusztítás méretei magukért beszélnek.
    Ez a vulkán már egy gigászi méreteket öltött Láng Pokol 18 * 18 láb sugarú ,
    50 láb magas , 12 láb átmérölyű kürtövel benne tartozkodók - kivéve Tűzvarázsló -
    4 * sebzést égeti porrrá öket , a vulkán ható területe 80 láb.


    47. Tűz Hurrikán

    MP: 30 ( 10n )
    E: 6 + Tv Tsz ( 6n )
    Sebzés: 6k6 + Tv Tsz ( 6k6n )
    Idötartam: 30 kör + Tv Tsz ( 10 kör )
    Varázslás idelye: 3 kör


    Tűz Hurrikán

    A Tűzvarázsló Tűz Hurrikán varázslata a Tűz hullám rokonságába tartozik ,
    tulajdonképpen annak egy módósított változata , a varázslat befejeztekor
    azzonal a Tűzvarázsló zonáját Tűz hullámok kerítik be és egyész zónáját lefedik
    azon belül örvénylenek szélsebessen .


    48. Fáklya Hordozó

    MP: 6 ( 6n )
    E: 1 ( 1n )
    Sebzés: k6 ( k6n )
    Idötartam: 1 óra + Tv Tsz ( 1 óra )
    Varázslás idelye: 5 szegmens

    49. Önjáró Tábortűz

    MP: 8 ( 8n )
    E: 3 ( 1n )
    Sebzés: 3k6 ( k6n )
    Idötartam: 1 óra + Tv Tsz ( 1 óra )
    Varázslás idelye: 7 szegmens

    50. Önjáró Máglya

    MP: 10 ( 10n )
    E: 5 ( 1n )
    Sebzés: 5k6 ( k6n )
    Idötartam: 1 óra + Tv Tsz ( 1 óra )
    Varázslás idelye: 1 kör


    Fáklya Hordozó , Önjáró Tábortűz , Önjáró Máglya

    A Tűzvarázsló a Tűz Elemi Szolgáját , egy ember nagyságú elementált élő fáklyát hív elő .
    Az elementál nem túl erős , egy elemi tűzvarázslat amely a fáklya képességeivel bír
    fényforrást biztosít , támadni csak azokat tudja akiket meg érínt vagy hozzá érnek.
    A Tűzvarázsló Tapasztalati Szintenként 1 órával nő a varázslat idötartama ,
    A Fáklya Hordozó bármilyen Ős Elemi Vizzel vagy E- nek megfelelö vödör vizzel be szüntethető.
    Önjáró Tábortűz és a Önjáró Máglya méreteiben külömözik az elözötől.
  • ThornThomas
    #337
    Vizerej Keldorian Zerus Mathas Sethum

    M.A.G.U.S. Vörös Sárkány Vérű A következökben új Tűzvarázslói mágiákat osztanák meg veletek , mely közel 100 új elemet tartalmaz.
    A mágiák nagy többségét volt KalandMesteremmel Noir Sagraham ( neve maradjon inkognitóba ) dolgoztuk ki , az alap ötletett Magica Sogronica
    és Terra Sogronica vettem , valamint mint talán minden új mágiánál természetesen itt is vannak régiek tovább erösített változatai.
    Nagy hatással volt termékenységemre Ordan Tűzkönyve /by Bakonyi "Cyrus" Györk/ és sok varázslatott loptam innen-onnan ( föleg számítógépes játékokból
    Diablo2+addon ; Diablo2 Lord of Destruction ; WoW+addon ; World of Warcraft ; és a Homm széria Heroes of Migth & Magic , ) de ezt azért
    tettem mert egyrészt jó tól lopni nem bűn , másrészt ahogy az új mágiákat megírtam az volt az alap koncepcíó hogy sok szituácíó adódik
    amit a Tűzvarázsló nem tudott megoldani , illetve amire a Tűzvarázsló épül , hogy minél több ellenfelet elimináljon arra valjuk be öszíntén
    eddig nem volt képes , azaz igazi csatában nem álná meg a helyét / eddig 3 életút játékban játszottam Tűzvarázslóval 2-3 évket /.
    Bár sokaknak annaktűnik , nem a táplás volt a célom az új varázslatokkal , inkább az hogy minél több , sokfajta legyen külömbözö helyzetekre
    illetve hogy helyt tudjon állni csatákban.


    I.Fekete Láng Tűzvarázslói Okkult Tudományág :


    1. Magma gömb

    MP: 8 ( 8n )
    E: 3 ( 1n )
    Sebzés: 3k6 ( k6n )
    Időtartam: 12 kör
    Varázslás idelye: 5 szegmens

    2. Láva gömb

    MP:16 ( 8n )
    E: 6 ( 1n )
    Sebzés: 6k6 ( 2k6n )
    Időtartam: 24 kör
    Varázslás idelye: 1 kör

    Magma gömb / Láva gömb

    A Tűzvarázsló a varázslat végrehajtása után egy 5 láb átmérölyű indít útjára , írányítani nem tudja , de a Tűz Hengerrel ellentétben
    azaz elönye , hogy terepviszonyok nem befolyásolják mozgását 70 láb / kör az ellenfelei sikertelen Gyorsaság próba esetén 3*sebzést
    szenvednek el , erösebb változata a Láva gömb amely képességeiben ugyanaz mint a Magma gömb. ( Diablo2 )

    3. Kénköves Eső

    MP: 20 ( 6n )
    E: 6 ( 1n )
    Sebzés: 6k6 ( 2k6n )
    Időtartam: 15 kör
    Varázslás idelye: 1 kör

    4. Magmaköves Eső

    MP: 40 ( 8n )
    E: 12 ( 1n )
    Sebzés: 12k6 ( 3k6n )
    Idötartam: 30 kör
    Varázslás idelye: 3 kör

    Kénköves Eső / Magmaköves Eső

    A Tűzvarázsló a varázslat végrehajtása után egy 15 láb sugarú körben 15 láb magasan Tűz Felhöket képez melyekböl eső formályában
    kénkövek hullanak , különlegesség hogy páncélok SFÉ-je nem érvényesül vele szemben .
    A Tűz Felhöt a varázsló 50 láb / kör sebességel mozgathatja. Rá semmilyen hatással nincsen.
    Erőseb változata a Magmaköves Eső mely abban különbözik hogy sikertelen Egészség próba esetén Kínméreg jut a szervezetbe
    3k6 körig 3k6 sebzés gyógyítás , méregtelenítés ellene nem segít .


    5. Láng Rajzás

    MP: 10
    E: 3
    Sebzés: max. 864 / körönként max. 36 /
    Idötartam: 24 kör
    Varázslás idelye: 6 szegmens

    6. Pokol Rajzás

    MP: 20
    E: 6
    Sebzés: max. 5184 / körönként max. 108 /
    Idötartam: 48 kör
    Varázslás idelye: 1 kör

    Láng Rajzás / Pokol Rajzás

    Ez a varázslat tulajdonképpen a Tűz Bogarakerösebb változata ezért képességei ugyan azok , a külömbség az hogy a Tűzvarázsló 1 kör alatt
    2k6 mennyíségű tűz bogarat idéz egy bogár sebzése 3 .
    Erösebb változata a Pokol Rajzás 1 kör alat 3k6 tűz bogarat idéz egy bogár 6 sebez .


    7. Meteor Tűz Szönyeg

    MP: 10
    E: 6 E: 6
    Sebzés: 6k6 Sebzés: 6k6
    Idötartam: 1 kör Idötartam: 6 kör
    Varázslás idelye: 1 kör

    8. Meteor Zápor Tűz Szönyeg

    MP: 30
    E: 10 E: 8
    Sebzés: 6k6 Sebzés: 8k6
    Idötartam: 10 kör Idötartam: 18 kör
    Varázslás idelye: 1 kör

    Meteor / Meteor Zápor

    A Tűzvarázsló a Tűz Elemi Síkjáról idéz egy Meteort , így azt neve elenében föld alat , barlangban is megidézheti.
    Nagyon pontos és gyors 1 kör alat azonnal lezuhan tehát kör végén becsapódik , mindenképpen célbatalál , mivel felülröl jönn
    nagyjából 10 láb magasról egy 6 láb átmérölyü Tűz Labda , be csapódáskor azonal tehát a kör végére még 6 körig egy 6 E-jü
    Tűz Szönyeg marad a helyében.
    Meteor Zápor ugyan ez csak Zápor formában , zápornál a Tűz Szönyeg 18 körig tart és 8 E-jü.
    A Meteor Zápor sebessége 50 láb / kör és hatótávja 20 láb sugarú kör . ( Diablo2 )


    9. Perzselő köpönyeg Tűz Fal

    MP: 6 ( 6 n )
    E: 1 ( 1n ) E: 1
    Sebzés: 3k6 ( k6n ) Sebzés: k6
    Idötartam: 6 kör ( 6 kör )
    Varázslás idelye: 3 szegmens VÉ.: + 20

    10. Izzó köpönyeg Tűz Fal

    MP: 18 ( 10 n )
    E: 3 ( 1 n ) E: 6
    Sebzés: 5k6 ( k6n ) Sebzés: 6k6
    Idötartam: 24 kör ( 10 kör )
    Varázslás idelye: 5 szegmens VÉ.: + 40

    11. Hamvasztó köpönyeg Tűz Fal

    MP: 36 ( 18 n )
    E: 6 ( 1n ) E: 10
    Sebzés: 8k6 ( k6n ) Sebzés: 10k6
    Idötartam: 40 kör ( 10 kör )
    Varázslás idelye: 1 kör VÉ: + 60


    Perzselő köpönyeg , Izzó köpönyeg , Hamvasztó köpönyeg

    A Tűzvarázsló egy Lángoló Palástott idéz hátára , mivel ez személyes aurájához tartozik , ezért semmiképpen nem sebzi a használóját.
    Leginkább a Tűz Aurához hasonlít védekezésre kiválóan alkalmas / + 20 VÉ a lángok miatt / , ha teljesfelületével beburkolja magát vele,
    akkor az összes tűz fajtával szemben immunis lessz , mozgás közben az idötartam lejártáig a Tűz Köpönyeg
    Tűz Falat teremt folyamatosan a használoja mögé oda ahol a palást ériti a talajt , amely alapból 1 E .
    A Tűzvarázsló bárkin alkalmazhatja zónáján belül / 20 láb sugarú kör /

    12. Tűz Nyilak Szórása hatótáv: 20 láb

    MP: 20 ( 6n )
    E: 3 ( 1n )
    Sebzés: 3k6 ( k6n ) / 30 - 180 /
    Idötartam: 1 kör
    Varázslás idelye: 1 szegmens


    13. Tűz Nyilak Zápora hatótáv: 20 láb

    MP: 40 ( 10n )
    E: 3 ( 1n )
    Sebzés: 3k6 * 10 ( k6n ) / 300 - 1800 /
    Idötartam: 1 kör
    Varázslás idelye: 1 szegmens


    Tűz Nyilak Szórása

    A Tűz Nyíl módósított változata , amelynél a Tűzvarázsló mind a tíz ujjából tűz nyíl materiazálódik ez 10 tűz nyilat
    eredményez amelyekre a Tűzvarázsló HM módósítója mellé kap + 30 CÉ-t , egy vagy több ellenfelére is alkalmazhatja.

    Tűz Nyilak Zápora

    A Tűz Nyíl módósítása , a Tűzvarázsló mind a tíz ujjából szegmensenként 10 tűz nyíl anyagiasul ,
    ez egy kör alatt 100 tűz nyílat eredményez , amelyel már nem képes célozni , de egy elképzelt egyenes mentén ,
    amely 20 láb sugarú zónájáig tart képes az egyenes mentén kilöni a tűz nyíl sorozatott .

    14. Márdír Hívása

    MP: 50
    E: 20
    Sebzés: Bestiárium
    Idötartam: 6perc / Tsz
    Varázslás idelye: 6 kör / 1 perc /

    Márdír Hívása hatótáv: önmagára

    A Tűz Szolga / Harcos Hívásához hasonlít , a Márdír értékeit harciképességeit , tulajdonságait lásd Bestiáriumban.
    Tapasztalati szintenként 6 perc áll a Tűzvarázsló rendelkezésére , leteltével a márdír visszatér saját lét síkjára .


    15. Makacs Lángok

    MP: 10 + az eredeti varázslat
    E: 7
    Sebzés: az eredeti varázslat
    Idötartam: * 2 ( 10n + 1 * szorzo )
    Varázslás idelye: 1 kör + az eredeti varázslat

    Makacs Lángok

    Tűzvarázsló a Makacs Lángok alkalmazásával varázslatai idötartartamát több szörözheti meg ,
    kívételt képeznek az egyszeri , azonnali varázslatok , pl.: Tűz Nyíl , Tűz Kítörés , stb.
    további manapontok ráfordításával / + 10 mp / egy újab szorzó val bövítheti az idötrtamot.

    16. Lángoló Dominium

    MP: 10 + az eredeti varázslat
    E: 7
    Sebzés: az eredeti varázslat
    Idötartam: az eredeti varázslat
    Varázslás idelye: 1 kör + az eredeti varázslat

    Lángoló Dominium

    A Tűzvarázsló a Lángoló Dominium alkalmazásával saját hatás körét bövíti ki 20 lábnál ,
    alap erösítésnél a 20 láb bövül ki 40 láb sugarú körré , amit újabb / 10 mp / manapontok elköltésével / + 20 láb /
    terjeszthet ki egyetlen megkötése hogy 100 láb nál tovább nem tudja terjeszteni , más megoldást kell választania ha tovább
    akar hatni .
    A Lángoló Dominium emelett valamennyí tűzvarázslata méreteit befolyásol hatja alap erösítés melett 6 láb mdosítása
    és mnden további 6 mp ért újabb 6 láb így befolyásolható a alapból 3 láb magas Tűz Fal 9 lábra ,
    a Tűz Henger 3 láb átmérölye 9 láb lesz és 12 láb széles , stb. Olyat nem tud módósítani aminek nincs kiterjedése.

    17. Tűz Vértezett

    MP: 10 ( 6n )
    E: 3 ( 1n )
    Sebzés: 3k6 ( k6n )
    Idötartam: 10 kör ( 6 kör )
    Varázslás idelye: 3 szegmens
    _ + 20 VÉ + Tv alap + tűz sebzés
    _ Tűz Védelem: 18 SFÉ tűzellen


    18. Magma Vértezett

    MP: 15 ( 8n )
    E: 5 ( 1n )
    Sebzés: 5k6 ( 2k6n )
    Idötartam: 15 kör ( 8 kör )
    Varázslás idelye: 6 szegmens
    _ + 30 VÉ + Tv alap + tűz sebzés
    _ Tűz Védelem: 30 SFÉ tűzellen


    19. Láva Vértezett

    MP: 20 ( 10n )
    E: 8 ( 1n )
    Sebzés: 8k6 ( 3k6n )
    Idötartam: 20 kör ( 10 kör )
    Varázslás idelye: 1 kör
    _ + 40 VÉ + Tv alap + tűz sebzés
    _ Tűz Védelem: 42 SFÉ tűzellen



    Tűz Vértezett , Magma Vértezett , Láva Vértezett

    A Tűzvarázsló ezzel a mágiá
    a formával Tűz Vértezetett idéz sajátja fölé , vagy a helyébe .
    A vértezetnek MGT -je 0 nincs , SFÉ-je 0 nincs csak tűzzel és anak formáival szemben , illetve véd az ős víz
    és anak formáival szemben , apaból 18 SFÉ-t biztosít a vért mivel tűz borítja alaperösítésben + 20 VÉ-t add
    és aki közvetlenül a Tűzvarázsló ellen harcol az a vért megégeti , a vértet a Tűzvarázsló zónájánbelül ( 20 láb sugarú kör )
    bárkire rá idézheti. Szalamandra bör melet is alkalmazák illetve minden olyan estben ahol valamelyik különleges képességükkel
    a tűz böl nyerne ki manát.


    20. Márdír Pajzsa "anno Ifreet Pajzsa"

    MP: 15 ( 8n )
    E: 5 ( 1n )
    Sebzés: 5k6 + spec. ( 3k6n )
    Idötartam: 20 kör ( 5 kör )
    Varázslás idelye: 5 szegmens
    _ + 30 VÉ + Tv alap , + 5 VÉ minden újabb E után
    _ vissza sebzés + tűz sebzés


    21. Márdír Szultán Pajzsa "anno Ifreet Szultán Pajzsa"

    MP: 30 ( 10n )
    E: 7 ( 1n )
    Sebzés: 7k6 + spec. ( 5k6n )
    Idötartam: 40 kör
    Varázslás idelye: 1 kör
    _ + 60 Vé +Tv alap , + 10 VÉ minden újabb E után
    _ vissza sebzés + tűz sebzés


    A Tűzvarázsló ezzel a mágia formával a Márdír Pajzsát idézimeg mint használható közepes pajzsot Alapfokon alkalmazhatja ,
    személyes auráját módósítja anak részese lesz.
    A pajzs alapból + 30 VÉ értékel rendelkezik a lángnyelvek miatt , + 5 VÉ minden újabb E-után ehez járul a Tűzvarázsló
    alap VÉ-je.
    A Márdír és a Márdír Szultán Pajzsának különleges képessége hogy minden faja támadás nál ami az alkalmazót érinti vissza
    sebez ugyan annyít , akkor is vissza sebez ha a védekezés sikeres volt , és egy izzó láng nyelv csap fel a talajból az
    ellenfél alat aki így tűz sebzést szenved el.
    ( Homm Heroes sorozat Ifreet pajzs , Ifreet Szultán pajzs )

    22. Máglya teremtése

    MP: 8
    E: 5
    Sebzés: 5k6
    Idötartam: 6 kör
    Varázslás idelye: 5 szegmens

    23. Tábortűz teremtése

    MP: 6
    E: 3
    Sebzés: 3k6
    Idötartam: 6 kör
    Varázslás idelye: 3 szegmens

    24. Tűzvész teremtése

    MP: 10
    E: 8
    Sebzés: 8k6
    Idötartam: 6 kör
    Varázslás idelye: 1 kör


    Máglya , Tábortűz , Tűzvész teremtése

    Mindenben meg egyezik akorrábi Tűz teremtésével , a külömbség a méretekben , sebzésben , fény erösségben mutatkozik
    máglyát , tábortűzet és tűzvészt teremt a Tűzvarázsló.


    25. Tűz Hányó

    MP: 20 ( 10n ) 12 * 12 láb átméröjű körön belül , 4 * 4 láb hasadékok
    E: 5 ( 1n )
    Sebzés: 5k6 ( 3k6n )
    Idötartam: 12 kör + Tv Tsz
    Varázslás idelye: 1 kör



    26. Tűz Köpő

    MP: 30 ( 10n ) 18 * 18 láb átméröjű körön belül , 6 * 6 láb hasadékok
    E: 7 ( 1n )
    Sebzés: 7k6 ( 3k6n )
    Idötartam: 18 kör + Tv Tsz
    Varázslás idelye: 3 kör


    Tűz Hányó , Tűz Köpő

    A varázslat végrehajtása után egy 12 * 12 láb átméröjű körön belül , 4 * 4 láb hasadékok keletkeznek ,
    amelyeket a Tűzvarázsló irányíthat , a hasadékokból láng nyelvek csapnak elö , melyek időszakosságát
    a Tűzvarázsló befolyásolja . A varázslatot a Tűzvarázsló saját 20 láb átmérölyű zónájában hajthatja vége
    öt az semmi képen nem sebzi. ( Diablo2 addon Druida )
  • Calver
    #336

    igen, fájni fog amikor leesik.
  • Calver
    #335
    sőt, ha nem jön be a M.A.G.U.S., az alapkönyv simán használható nagyobb bogarak és kisebb palotapincsik ellen is

    (Worluk Káosz ftw, legjobb világ)
  • Sceleton
    #334
    Üdv a sorainkban. :) Vigyázz ha elkap a világ, akkor itt ragadsz. :) De egyben rá fogsz jönni, hogy a számítógépes játékok csupán egyszerű, bugyuta illúzió... :D
    Az igazi asztali szerepjáték az elmék igazi csatája... :)
  • Gabo
    #333
    Légy üdvözölve a valódi szerepjátékok világában! Ha esetleg a M.A.G.U.S. mégse jönne be, ne add fel! Akad még rengeteg jó rendszer.
    Ha ráéreztek az ízére valószínűleg az mmorpg-ket és a crpg-ket már fakónak fogjátok találni. ;o)

    Ha bármilyen kérdésed van, akkor itt vagy a M.A.G.U.S. topikjában nyugodtan tedd fel!