216
Milyen alaplapot vegyek??
  • Laalee
    #68
    elfüstöles ellen ugyse ved a garancia...
  • Laalee
    #64
    nyakjavito ceruzaval huzd meg a vonalakat, vagy barmilyen mas folyekony femet huzo tollal probalkozz, pl van az auto ablakfütés száljának javito festeke, az is jo hozza.
  • Laalee
    #62
    inkabb a szorszon csavarj egy fokot, akkor az fsb t sem kell emelned, a proci meg elmegy mondjuk 950 en az a -50mhz nem a vilag :)
  • Fred
    #60
    Elarulom hogy a cache merete es sebessege ilyen mereteknel (kb.128 felett) korantsem hoz annyit a konyhara mint azt Te szeretned. Itt a cegnel vannak 2Mega(!!) belso cachel szerelt Xeon procis szerverek (2 es 8 procis) de nem igazan dob ez mar semmit a sebessegen. Viszont 2 milla egy ilyen proci...
  • Fred
    #59
    Nem erdemes vitatkozni hogy AMD jobb vagy Celeron. Akinek az AMD teccik es hajlando sokat aldozni, egy jo es halk hutesre es nem erdekli a nagy fogyasztasa a prociknak az vegyen AMD-t.(az AMD procikhoz valo chipsetek aprobb kellemetlensegeirol ne is beszeljunk) Akinek meg nem szamit az a kis plusz amivel az AMD jobban hajt, es egy biztosan es korrekten mukodo chipsetre epulo rendszert akar az vegyen cerkat vagy P4-et.
    Mielott valaki megszolna nekem AMD-m van otthon es tudom hogy mi a kulonbseg egy AMD es egy Intel alapu rendszer kozott.
    Egyebkent szvsz az AMD procik + teljesitmenye kesobb jon majd jol nekunk, amikor mar elerheto arfekvesben (20-30 rugo) lesznek a most 100-200 rugoba kerulo 3D-s videokartyak. (Azt itt senki ne mondja hogy aze' vett gigaherzes gepet mer' nem megy a MS Word...)
    Addig nem is hajtom tul az 1.4-es Tbirdot mer nincs ertelme - gyakorlatilag semmi sem gyorsul hiaba nyomom fel 1.6-ra...teszteredmenyeket egymas fejehez vagni meg gyerekes dolog...
  • Pheel
    #58
    Miért is? Teljesen más technológia, teljesen más utasításkészlet, teljesen más fejlődési lehetőség. Nem véletlenül nem olcsó a Tualatin cumó.
  • Anee
    #56
    honnan szerezhető be ez a progi?
  • Anee
    #55
    na ezt a cpu mark 99et én is megnézem
    az azért elég trutty hogy az 1.6os P4et veri az 1.2es celeron
  • Borg
    #51
    ja nyomattam egy ilyen cpu mark 99et amiben neked a cel1200 14xx-on 112t csinált, nekem itt ugy hogy fut 20féle cucc egyszerre csinált 124et, de majd még tesztelem ugy hogy nem fut semmi más...(jah 1133 P3-S 512)
  • Borg
    #48
    A Cel1200 igenis megéri! csak azt nem meséli be nekem senki hogy ilyen arányban van a teljesitménye a többihez képest.
    Ebböl a tesztböl csak 1 dolgot vontam le, hogy többet nem tesztelek sandraval..ugy látom nem a levegübe beszélnek mikor mindenhol azt irják hogy synthetic benchmark, meg hasonlok, legnagyobb hw oldalakon sem használják tesztprogiként, vagy csak nagyon ritkán...
  • Anee
    #42
    fatális lehetetlenség...
  • atee
    #41
    Na mostmar csak vennem kell egy ilyen celeront:)
    Tudtam en hogy nagyon jo:)
  • Borg
    #40
    Akkor kérjük a képeket. Ugyanis szerintem egy celeorn 1200on 100as FSBvel nem elözheti meg a Tb1.2essel egy szinten teljesitö P3mat, amiben 512 cache van, és rádásul teljes sebességü, nem pedig 1es kásleltetésű mint a celeronban... Hiába 256os az, ami a celeronon van cache akkor sem olyan jó mint a P3é..
  • Anee
    #36
    borg tesztje bizonyítja hogy egy 1133as 512K-s roszabb az 1.2es TBnél

    amúgy meg nem úgy megy ha 512 tualatin PIII ha 256 celeron mert van 256os PIII is.....
    talán az L1 ben gyengítettek
  • hackett1977
    #34
    Hi!

    Lehet hogy hülyeséget írok, de én úgy t'om hogy a Tualatin 1200Mhz-es Celeron 'okban ban 256K cache van. Ha 512 lenne Pentium III-nak hívnák és kb 70 ropi lenne (bruttó).

    Ezért is veszek 1200-es Tualatin 't.

  • Anee
    #32
    ....főoldal...:-)
    van átalakító már
  • Mathias
    #30
    Kétféle van. Van amelyikben 512K van. ezek nem celeronra vonatkoznak.
  • Inquisitor
    #29
    Igen én is tudom! De én PIII procikról beszéltem!!!
    (Azért is írtam oda a végére, hogy NEM Celeron!)
    Ez van rajta:
    1200/256/133/1.45 vagyis 1200MHz 256K cache, 133MHz FSB, 1.45V core fesy.
    Ja és persze az, hogy Pentium III .....
  • Inquisitor
    #27
    Lenne egy kérdésem ....
    Mindenhol azt hallottam, hogy a Tualatin prociban 512K cache lesz.
    Na most ehez képest 10-ből 10 prociban 256K van csak.
    Most akkor két félét gyártanak, vagy a T. újságírók írnak hülyeséget???
    (NEM kevertem össze a Celeron 1200-vel!!!)
  • Tomhud
    #26
    nekem jó lenne minden proci csak jobb ennél a 166-os procinál
  • Pheel
    #25
    Mondjuk az enyém 900-as, csak nem húzom feljebb...
  • Anee
    #24
    én se érzem szügségesnek nagyobbat..jó az 1000res duron
  • Borg
    #23
    Itt nem a foglalat, vagy a volt a lényeg, mert azt minden valamirevaló i815EP alaplap tudná biztositani, csak éppen a tualatinhoz csak 1 fajta northbridge jó, a 2 féle 815ösből, ÉS az már nincs minden eddigi alaplapon! Ezért adják ki az új T-s alaplapokat.
  • Jacek
    #22
    atalakitorol semmi hir??? mert akkor megerne
  • Pheel
    #21
    Én sem vennék olyat annyiért, de könnyen beszélek, mert nem érzem lassúnak az 1000 MHz-es Celeront. Tudom, az lassú is meg elavult vagy mi, de nekem jó és kész. :)
  • Anee
    #20
    Na mégse kevertem ...
    ha Cel1200ről megy a szó csak nyugodtan..
    De beláthatod hogy nem éri megvenni...
  • Pheel
    #19
    Mondom én :)
  • Borg
    #18
    Na csak hogy tisztázzuk.
    A P3 1.13 és a 1.2 az P3 Tualatin.
    Ugyanebböl fogják az 1.3ast már Tualatin Celeronnak hivni.
    A tesztek szerint az 1.13as, (a 0.13tech miatt) simán megy melegedés nélkül 1488at, igy sebességében leelözi az 1333as Thunderbirdöt, és az 1500as P4et.
    Nemhiába drága ez, az Intel nem akar konkurrenciát a saját P4ének..
    És akkor még az 1.2esröl szó sem esett..
    Én is ilyent készülök venni, mindössze el kellene adnom a régi configot.. másrészt meg az ASUS alaplapjába nem igazán bizok, talán lesz még más tualatinos is..
  • atee
    #17
    most tettem ossze 1 tb. ot! hat mit mondjak nem voltam elajulva!
    Persze semmi baj sem volt vele:) de semmi extra sem!
  • Pheel
    #16
    Nem tudom miért bántjátok szegényt? Ha celeront akar és ezt már eldöntötte, akkor inkább segítsetek neki.
    Anee: bunkó voltál egy csöppet.
  • atee
    #15
    en a biztonsag kedveert azert veszek majd celeron 1200 at:) nem lesz az olyan rossz:)
  • shr3D
    #14
    a p4hez meg nezd hozza a hazat meg a tapot is ... igy mar plane nem eri meg sdramos alaplappal...
  • shr3D
    #13
    ha sdrammal nezem az meg ahogy irtad meg mindig draga es a teljesitmenyet is lehuzza a p4nek.. akkor meg minek vegyek 50ert procit...???!???
    ottvan a tualatin 30ert + 30 lap es kesz...
  • Mathias
    #12
    shr3D: Ha mindenképpen intel párti vagy akkor se hasonlítsd ösze az P4-es(RD RAMos) rendszer árát egy 1.2es SD RAMos Celereonnal. JÓ? Más ha P4et SD RAMmal nézzük akkor 1.5 P4-40e Ft az SD-s alaplap 34Ft ahogy ANEE is irta ez még így is drágább, mint a Cel csak hát létezik olyan mint jővő(Northwood)
  • Atus01
    #11
    Ahogy mondod! :)
  • shr3D
    #10
    1.5os p4.. kb 50 alaplap (persze rdramos nem sd)sznten 50)... ez igy szaz.. + uj haz + tap...
    tualatin 30 alaplap 30 ez 60.. ha megnezed ott van 40k(haz tap nelkul) kulonbseg amit en nem igazan szeretnek es tudok kifizetni...ezek afa nelkuli arak persze...


  • Atus01
    #9
    Nem keverted, az 1200as Celeron is Tualatin magos.
  • Anee
    #8
    Boccs boccs kevertem az 1200es celeronnal
    Na mind1 71ezret azért a tualatin sem ér meg:-)
    Az egy 1.9es PIV vagy 2 DB 1400as XP:-)
    amúgy jó csak nincs jövője
    amúgy ha ekkora teljesítmény kell vegyél AThlon MP-t
  • Dikkma
    #7
    1000-es Duronnal sok minden vagy egy lábon csak nem az 1200-es Tualatin.
  • Anee
    #6
    Ennyire nem kell celeron párti lenni
    Mert az 1200es Celeron ugye 30200 az alaplap pedig 25ruppó.
    Nacsak hogy lásd egy 1200es TB-t s ahoz való KT7A-t vagy Gigabyte alaplapot is megkapsz 26ezerért.
    Amúgy a FCPGA2 tokozás úgy 1.5GHz ig fog menni utánna felejtheted el a f@szodba az intel buziságoddal
    Jha 1.5ös PIV S478 meg 44...ahoz alaplap 34:-)
    Jha ajánlom figyelmedbe a Celeron teszteket...az 1000res Duronnal van egy lábon.....és az 18:-)
    Nézz szét emberien mielőtt veszel s ne a tapasztalataidra halgass.....
    DE A S370ET FELEJSD EL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SZAR LE VAN MÁR IRVA