216
Milyen alaplapot vegyek??
  • Evil
    #216
    itt egy teszt : http://www.xbitlabs.com/cpu/celeron1a-oc/

  • Imremagdi
    #215
    Megvan a proci, mit korábban már mondtam kettő közül kellett választanom : a számuk : SL5Y5,SL5XS volt, én az elsőt választotam, mivel a gép 10 Perce lett kész, a tunigólahatóságát majd holnap megírom......
  • Evil
    #214
    meg szep hogy lenyomja.Sot nem csak ot.
  • Borg
    #211
    1510Mhz 1.62V SL5ZF Phillipines TUSL2-C (151FSB) RETAIL INTEL FAN
  • Borg
    #210
    ABITból csak a VH6T illetve ST6jó, ASUSból pedig a TUSL2/TUV4X sorozat.
    Amugy én VIA chipseteset(TUV4X/VH6T) nem vennék a helyedben,
    ABIT ST6 (intel815) már 23ezer nettotol van kb, ASUS TUSL2C meg 27ér...
  • Bilux
    #208
    nah még 1x is mondom ez a verzsön száma hja és 1000-es és 140 fsb vel megy
  • Bilux
    #205
    eh az én tulim SL5ZF! DOBOZOS..
    NYA ERRŐL MIK A HÍREK?
  • Borg
    #204
    Szerintem ha a tárcád engedi meg az alaplapod is, akkor mindenképpen. Bár meggondolandó, hogyha videozol akkor nem-e P3 sorozatbol kellene venned, amiben jobb a cache..
  • Imremagdi
    #203
    nekem most egy 667 Mhz celeronom van és szerdán lcserélek egy 1200 Mhz celeron- majd megírom a tapasztalatomat.........
  • Borg
    #200
    Teljesen mind1, 1200asnak több a tuningolt vége, 1000res max ár miatt érheti meg.
  • Imremagdi
    #198
    Oké kösszi!!!!!!!!

    Remélem "SL5Y5" LEssz köztük!!!!

    De ha még valaki tud Még számokat akkor szívesen fogadom, mert ha idegenek a számok akkor mit csináljak?
  • Borg
    #197
    "SL5Y5" a rekorder, 1707 Mhz-en.
    "SL5XS" is elmegy, de a max itt 1604 volt csak..
  • Imremagdi
    #196
    Kedden veszek egy celeron 1200 Mhz procit!!
    Kettő közül kell választanom , és nics lehetőség arra hogy kipróbáljam hogy melyiket lehet jobban tuningolni!
    Tud valaki típusszámot, hogy melyik jobb!!
    Nézze meg valaki, hogy neki mi a száma, hogy tudjam hogy melyiket válasszam a kettő közül!
    Kösszi
  • Anee
    #195
    biztos valami Intelt gyalázó AMD-t éltető hozzászólás volt..
  • supervisor
    #194
    Igen.
    Én is elvárom a T. moderátortól nyilatkozzon,
    hogy ne Ítélkezehessünk felette ártatlanul(vagy nem ártatlanul)
  • bakerman
    #193
    Hiányolom a 185 számu hozzászolást...T.Moderátor mi okod volt a kiszedésére?...
  • Borg
    #192
    Najó mind1, ezen ne vitatkozzunk, celeron is jó, de a p3 még jobb:)
    Amugy ha belenézel az ST6 legújabb BIOSába (haveromnál láttam, nekem tusl2-c van) akkor ottvan h Tualatin P3 1.53Ghz ... ez sejtet valamit nem?:)
    Ahhoz képest h az intel az 1.13al akarta befejezni a sort, jött 1.26, most jött az 1.4 és ezekserint várható 1.53 is, ami azért már eléggé ütni fog:)
    Amugy ha meglesz a vörösrézből kivágótt sk bordám, akkor majd megtuningolom azért ezt is:) Hátha nekem is kifér a 177FSB... Elvileg megvannak a feltételek hozzá.
  • Borg
    #187
    Jó, akkor nézd csak annak az őskövületnek az eredményét.
    Csak mesélj arról is a nagyon olcsó (29e+áfa az 1200as Tualatinos...) celeronodnak ekkora FSBhez milyen hűtésre, alaplapra, és ramokra volt szükség..mert nem legolcsóbbra az tuti.. de mind1.
  • Borg
    #180
    Nehogy eladd:)
    A P3-S en (ami neked van retail az 256kb mert nem dobozos,a hovivatalos BOX verziokon 512kb van) 512kb full asszociativ 8utas cache van, késleltetés nélkül. Ennek 256bites busza van, ami valami advanced trasfer dologgal van megfűszerezve..
    Ugynanez a celeronon 256kb, 1es késleltetésű, és semmi 256bit, vagy advanced trasfer meg ilyenek nincsenek...
    Ha csak annak az őskövület cpumark99nek az eredményét nézed, nekem (1133B/133/512 BOX) 124et csinál, a celeronok meg ~1500-1600 környékén sem érik el ezt a teljesitményt.

    Én még nem próbáltam tuningolni az enyém (mert mindenhez elég a sebessége), de elég impressziv az a 177FSB hallod:)
    Ugyanilyen alalapom van, PC166 CAS2es Hyundai ramokkal, szal akkor talán megtom közeliteni majd alkalom adtán én is:)
    Eddig csak 160FSBről szólt a fáma, a legnagyobb overlcocker oldalakon, extra hütés és fesz emelés nélkül, de ez a 177 (1504Mhz) brutális már:)

    El ne add... max 512cache-esre cseréld ki, az még egy 10%al gyorsabb kb a 256osnál.

    Napci neked meg annyit, h ne használj béta BIOSt. Nekem nincs ilyen gondom, noha még az eredeti 1010es BIOS van fent.
    Amugy a intel.com tualatin dokumentációból kiderül, hogy 1.85Vnál nagyon nem szabad többet adni a tualatinoknak (nem is kell nekik,minek), az a max..
  • Borg
    #177
    Melyik BIOS van a te alaplapodon?
  • bakerman
    #173
    na jo sikerult nekem is...de fesz emelessel...kiprobaltam..de azt mondjatok meg fessz emeles nelkul mennyi volt a max?
  • Borg
    #172
    1266os P3-S, megy 160FSBvel (1520), gyári hütéssel, és fesz emelés nélkül TUSL2-Cben:)
    Kicsit brutális, és stabil..
    Vannak még itt bőven tartalékok a tualatinban...
  • Pheel
    #171
    Jó, neked nem megy annyin. Így jártál...
  • bakerman
    #170
    Egyeltlen Stabillt, akit ismertem az Deak Bill volt amikor meg megvolt mindket laba...elmondom hogy 1427 MHZ a megfelelo ertek semmi specko nelkul...
  • Borg
    #169
    TUSL2-Chez valaki feltette az új BIOSt?
    Változás?
  • Epox
    #163
    Hát elég furán válaszoltál egy normálisan feltett kérdésre. Na mindegy. Egy tanács: próbáld már ki, hogy a Mhz - ek emelése milyen hatással jár egy idő után. Semmilyennel, mert nem növekszik vele a 3D Markban a kapott pontok nagysága. Tehát egyszerűbben: ha emeled a processzor órajelét egy idő után a 3D Mark nem fog több pontot adni. Kipróbáltuk a haverommal. 900 -as Celeron 1200Mhz - en ugyanannyi pontot kapott, mint 1260 Mhz -en. Erre próbáltam utalni. Egyébként már meg sem merem kérdezni, hogy mit értesz azon, hogy at 1,2 -es tualatin Celeron nagyon alacsony FSB -n megy. Nekem 1500 fölött is megy az Asus alaplapban. Ja és 1278 -at simán elvitte a haver 900 -as Celeron procija feszültség emelés nélkül (default). Ez is egy tapasztalat, de ezt már nem tudom érthetőbben elmagyarázni.
  • Epox
    #160
    Gianni27: Mi a ratio az FSB/Ram/PCI hármasnál? 133/133/33, vagy 133/100/33? Mert a proci szerintem bírna 145Mhz - es FSB -t is (az, ha jól tévedek valahol 1308Mhz környékén lenne), de a Ram már nem mindig. Ha az utóbbi ratio - val dolgozol, akkor viszont csak 112Mhz -en fog menni a Ram. Amit megnyersz itt a proci tuninggal, azt elveszíted amott a Rammal.
    Egyébként nem tudom vetted -e észre, hogy hiába tuningolod a procit, egy idő után ugyanazt az értéket adja vissza a CPU értékelésekor a 3D Mark mindkét fajtája. És ha száz százalékkal húznád fel, akkor sem adna mást. Nem érdemes ilyen benchmarkokkal foglalkozni, amúgy is csak az NVidia chipes kártyákra optimalizálták őket.
  • Pheel
    #158
    Jól beszél :))))) Lőjjök le :))) Na jó, ne :)) Tényleg jól beszél :))))
  • Epox
    #157
    Látom, még mindig folytatódik az Intel - AMD párharc, de én már halálosan unom ezt a fórumokon. Nem igazán az a lényeg, hogy kinek milyen erős gépe van, ha mennek rajta a cuccok, amiket felpakolt. Másfelől, ha valaki nem a számítógépből él (nem programozó, DTP - ző, stb.), akkor tevékenysége kimerül a játékban és annak igazán fölösleges a számítógép. Egyszóval a lényeg az, hogy mit hozol létre egy gép segítségével. Aki csak játszik az semmit és pont azok beszélnek a legtöbbet az AMD - Intel párhuzamról. Egy 366 - os gépen is meg lehet írni egy szerveroldali adatbázist. És aki ezt megcsináljaazt igazán nem érdekli, hogy az AMD Duron 1,2 - es megveri a Celeron 1,2 - est. Ez tény, de mi a farnc van akkor?
  • Anee
    #156
    amúgy azért ilyen jó mert 133as fsb..tudom az athlonnak is annyi de az a 200MHz is valami
  • Anee
    #155
    :-))))
  • Epox
    #152
    Na itt a rövidke német cikk fordítása: "A japán hardware - mitugrásznak, Holichonak egy 2,2Ghz - es P4 - es processzort - köszönhetően a saját maga építette nitrogénes fagyasztónak - rövid ideig sikerült 3541,87 Mhz -re túlpörgetnie. A rendszerbusz 643,98 Mhz -el száguldott (161Mhz valódi frekvenciával). A tesztrendszer egy Abit TH7 alaplapból, 128MB Samsung Ramból és egy régi Matrox Milleniumból állt. Mindez azért, hogy a kísérletet semmiféle más komponens ne befolyásolhassa negatívan." Talán kölcsön kellett volna kérnie az Inteltől a kísérleti 3,5Ghz -es P4 -est. Sok értelme nem volt a dolognak.
  • K.András
    #150
    Vajon mérnem AMD-vel csinálták?
    Lehet szará éget volna még nitrogénal eggyüt is.....
  • Bilux
    #149
    igen Anee de kétlem,hogy eljutottak volna a windows-ig..
    bebúútották a gépet oszt kész az a lényeg,hogy elidult...
  • Pheel
    #148
    Megkérnék 1 a német nyelv ismeretével rendelkező embert, hogy alakítsa át a lenti szöveget közérthetőbbé (angol, magyar)
  • Anee
    #147
    ehez már nem ártana egy jobb videókártya is nem csak matrox
  • Bilux
    #146


    egy kis p4 tuning...3,5ghz-en...
    a "hüle" japcsik
    Titka a jó tuningnak végy egy procit és öntsd nyakon jó hideg folyékony nitrogénnal!

    specifikációk!:


    Der japanischer Hardware-Tüftler Holicho hat einen Pentium 4 2,2 GHz dank selbstgebauter Stickstoffkühlung kurzfristig auf 3.541,87 MHz übertaktet. Der Frontside Bus lief mit 643,98 MHz QDR (161 MHz real Takt). Das Testsystem bestand lediglich aus einem Abit-TH7-II-Board, 128 MByte-RIMM-Speicher von Samsung und einer alten Matrox Millenium, damit keine andere Komponenten das Experiment negativ beeinflussen.
  • RiddleR
    #145
    Mert a cusl2-re még a régiket rakták. Illetőleg, ha talán mostanában már raknának rájuk újat is, én majd 1 évvel ezelőtt vettem, akkor még híre-hamva sem volt a tualatinnak. De lehet, hogy lekapom a bordát a chipről és meglesem a szériaszámot.
  • PiGonE
    #144
    Szerintem ez nem helyes. Azért jöttek ki a TUSL2-es, ST6-os alaplapok, mert ezek már lekezelik a Tualatinos CPU-kat, b-stepping-gel el vannak látva...
  • Borg
    #143
    Honnan tudod?