149
Biosz :)
  • AotS
    #109
    Atlaszbogár
  • Dying Soul
    #108
    Sziasztok!

    Okosemberek, meg tudjátok mondani, ez milyen bogár? A skorpiót ismerem, de ezt a hatalmas szörnyet nem.
  • Aquir
    #107
    fehérje α-hélixei meg pár vízmolekula :)

    Ez pont a fehérjék 3.-lagos szerkezetét ábrázolja, ami a másodlagos szerkezeti elemek (Lánc konfomációk: (α-hélix és β-redők)) helyzeteinek egymáshoz viszonyított elrendeződése, beleértve az azokat egymástól elválasztó rendezetlen, ún. random szerkezeteket is, most tanuljuk
  • Aquir
    #106
    ez inkább biokémia, de az is biológia :)
  • JB arts
    #105
    Ha ez nem biológia akkor más sem lehet az!
  • Galy
    #104
    olvasd el az első két bekezdést itt
  • cybert
    #103
    De ez lenne tán amiről te is beszélsz? Én nem tudom. Éljen az emelt szintű érettségi
  • cybert
    #102
    Hát, bárcsak tudnám mire gonmdolok vagy gondolt a tanár. Már találtam egy egy oldalas anyagot, amiben lényegében a tavak pusztulásáról van szó, amit okozhat a medence feltöltődése sokféleképpen etc... Remélem ez az, én erre tippelnék tavi feltöltődés címszó alatt.
  • Galy
    #101
    az eutrofizációra gondolsz?
  • cybert
    #100
    Tudnak valaki nekem a "tavi feltöltődés"-ről vmi defi-t írni, vagy vmi hosszabb meghatározást, sehol se találom?
  • ppkoscl
    #99
    Szerintem az egyéni felkészültséggel jobban jársz, mint bármi féle szervezett dologgal.....pl: iskola, tanfolyam stb.
  • Melinda29
    #98
    :-)..ne is mondd...emeltszintu erettsegit irok a felveteli miatt es egyeni felkeszulessel..nem iskolan keresztul..szoval ezert kerdeztem pl.FehlingI..FehlingII..Lugol...ezustnitrat stb,...a Xantoprotein megvan..mostmar a Biuret is...esetleg megtudnad mondani hol tudnek utana nezni?Koszi :-)
  • ivjoe
    #97
    Pffúúú! Figy, fingom sincs, hogy mik a kísérletek az éretségin.
    Egy-két tippem azért van!
    Mondjuk a plazmolízis vizsgálata, vagy a reverzibilis, irreverzibilis változások, xantoprotein reakció, kénsav + glükóz, lipideknél, fehérjéknél, szénhidrátoknál, szteroidoknál nem jut eszembe kísérlet. Om honlapján nincs fönnt?
  • Melinda29
    #96
    Hi!Koszi a gyors valaszt!Megkerhetnelek hogy roviden leirnad a fontos kiserleteket amik kellenek..ugyanis emeltszintu ertettsegihez kellene..es nincs meg osszefoglaloan ..es szuksegem lenne ra!Nagyon szepen koszonom elore is a segitseged !!:-)
  • ivjoe
    #95
    A biuter reakció fehérjék kimutatására szolgál!

    Szükséges anyagok:
    - A vizsgálandó anyag (Tej, tojásfehérje, hüvelyes termés magja)
    - 40% NaOH oldat
    - 1% CuSO4 oldat

    Ha a vizsgálandó anyag orgonalila elszíneződést mutat, akkor Fehérjét tartalmaz!
  • Galy
    #94
    vizelet kell hozzá :)
  • Melinda29
    #93
    Hello valaki tudna segiteni leirni a biuret-probat?mi kell hozza..mi a reakcio..stb!Ezer koszonet!!
  • Galy
    #92
    tudom, én ott nem találtam semmit, lehet, kéne egy google update :)
  • ivjoe
    #91
    Tudod... Google!
  • Galy
    #90
    ezt hol találtad? nagyjából erre voltam kiváncsi :)
  • Aquir
    #89
    akkó nem figyelek, mer aszittem te kérdezted hogy magad jöttél rá :P :)
  • ivjoe
    #88
    A gátolt rotációt kérdeztek!
  • Aquir
    #87
    akkó azt monnd :)
  • ivjoe
    #86
    Igen igen igen! Eszembe jutott! Na nem a gátolt rotáció, hanem csak a sima rotáció!


    MEGTALÁLTAM!
    A sztereoizoméria előfordulásának egyik oka, hogy bizonyos kötések körül az elfordulás (rotáció) gátolt. Szokványos körülmények között a kettős kötések körül nem tudnak elfordulni a molekulák. Ezért pl. a CH3CHCHCH3 konstitúciójú molekulának két geometriai izomerje (cisz-but-2-én és transz-but-2-én) létezik
    (4.a ábra). Egyes kötések körül általában szabad a rotáció, ha ezt valamilyen ok akadályozza, (pl. nagy térkitöltésű csoportok jelenléte a 6,6’-dijód-bifenil-2,2’-dikarbonsav esetén) lép fel az ún. atropizoméria.

    Ez 100-as, hogy jó, mivel már emlékszek a rotációra!
  • ivjoe
    #85
    Ahh... Keresek valamit.
  • Aquir
    #84
    ötletem nincs, nem is ismerős... :\
  • Galy
    #83
    télleg kurva humoros...

    esetleg a témában valaki?
  • ivjoe
    #82
    Nekem is tetszett!
  • HUmanEmber41st
    #81
    Ez nagyon ott van Tetsuo..
    rotfl..
  • Aquir
    #80
    ügyes vagy :)
  • ivjoe
    #79
    Mi6?
  • Kellwin
    #78
    6
  • Kellwin
    #77
    csáé
  • Galy
    #76
    biokémia, de google semmi :/
  • ivjoe
    #75
    Az nem kémia? De nem vagyok benne biztos.
    De egy tipp:
  • Tetsuo
    #74
    Hátamikór a kapázómasináraa ráragad a főd, oszt nem birod hasznáni.
  • Galy
    #73
    tudja valaki , hogy mi az a gátolt rotáció?

  • ivjoe
    #72
    Bocs, elírtam! [*gyorsan gépelt*]
  • Aquir
    #71
    helyesbítette a #64-est
  • ivjoe
    #70
    Mi van velük?
    Egyébként már nem kell egyik sem!