23
SBLive ciripelő hangot ad ha dolgozik a processzor
  • Ams
    #23
    "(gigabyte 7vrxp lapra integrálva)"
    ez a baj...
  • zacsko
    #22
    Nos, nekem nem szünt meg ez a probléma, így kukába vágtam az sblive-ot és vettem egy philips seismic edge-t helyette.
    A zörgés megszünt, de halk és picit torz volt az uj kártya win xp alatt,win98-nal viszont tökéletes.
    Nem részletezem mennyit kisérleteztem, de a megoldás az lett, hogy szigetelőszalagot helyeztem a kártya rögzitőcsavarja és a ház féme közé.
    Azóta nincs gond.

  • Ams
    #21
    vki help!
  • Ams
    #20
    helló!

    config:
    sennheiser mab 30(fejhalgató)
    Creative Labs SB PCI128 (Ensoniq ES5880) hang kártya (gigabyte 7vrxp lapra integrálva)
    win XP
    a gond a következő:
    halk s torz!
    új driver fent!
    máshol tökéletes!

    Help me!
  • Evil
    #19
    ja akinek via chipes alaplapja van az nezze meg azt a faq ot ,valamint probalja ki a via latency patchot.
  • Borg
    #18
    Ha abitos via chipsetes alaplapban van, akkor nézzétek meg a hwhunpage-re leforditott ABIT FAQot, egész friss.
  • Balko
    #16
    Hello all!

    Nekem egy sv live 5.1-es kártyám van és az lenne a gondom hogy miután felraktam a gyártó honlapjáról tölött drivert azóta akadozik a hang zenénl,filmnél meg néha játékoknál is! Valaki tud valami tippet?
  • Borg
    #12
    Tökmind1. A tapasztalat azt mutatja, hogy müködik mindegyikkel.
    Amugy meg már azokhoz is kijött amik nincsenek benne az emlitett kompatibilitási listában. És azt mondják ez ugyanaz a driver mint ami a másik volt..
    Szal rakd csak fel.
    Nekem legalábbis OEM Value van, és simán megy XP alatt, van 4 hangfal meg rendes mixer stb..
  • asysoft
    #11
    Szerintem nézd meg a kártyád, amikor beszereltem a gépbe, akkor láttam rajta ilyen számot.
  • asysoft
    #8
    Nálam is ez van: vagy a CD-t, vagy a mikrofont lehet bekapcsolni. Amúgy nálam is zajong, de olyan mértékben van minden a házba zsúfolva, hogy ki sem merem nyitni:-)) Visszatérve a zajra: ha használom a görgőt, vagy mozgatom az ablakot, akkor jelentkezik (Az SB128-nál hangosabb volt, ráadásúl akkor is jelentkezett, amikor sok fraktal-anim volt az Unreal-ban.)
  • zacsko
    #7
    mainruler

    Az új driver felrakása előtt kezdte el csinálni, az eredeti Xp-s driverrel. Részben emiatt raktam fel az uj drivereket, hátha segít de nem változott a helyzet.
    Egyébként ma megint csinálja, ugylátszik tegnap csak átmeneti pihenőt tartott a kártya.
    Ha a mixerben mindent kikapcsolok akkor is adja ezt a hangot egyébként, ezért nem hinném hogy a mixer a felelős.
    Azért nevetséges, hogy az ember kiad több mint tízezret egy hangkártyáért, és szar a driver hozzá. Soha többé nem veszek SB hangkártyát az tuti.
  • mainruler
    #6
    Nálam ez nálam nálam meg nálam...
    Szóval bocs.
  • mainruler
    #5
    A válasz szerintem egyszerű: Surround mixer!
    Ez a mókás kis progi néha fogja magát és minden látható ok nélkül elállítódik, bekapcsol/kikapcsol ezt-azt, amit éppen jónak lát...hogy a bubópestis eméssze el!!
    Nekem már mindenfélét megbabrált, amit csak lehetett, kezdve a CD Audio csatorna kikapcsolásán kezdve (amit ha visszakapcsoltam, ugyanolyan ciripelő hangot adott + egy jó adag alapzajt, mint nálad) addig, hogy vagy csak a CD Audio-t, vagy csak a Mikrofon-t endegte bekapcsolni, (ha az egyikkel próbálkoztam, a másikat lekapcsolta és vica versa) a mindennapos hangerő-csúszkák elállítgatásáról már nem is beszélve...
    Valószínű nálad az új driver felrakása miatt érte "szegénykét" a trauma és ezért elállított valamit, amit aztán a köv néhány újraindítás alkalmával visszarakott. Nálam ez nálam elég általános, szerintem még fogsz vele találkozni bőven.
  • zacsko
    #4
    Érdekes, semmit se csináltam a gépen, és amikor ma bekapcsoltam megint jó lett. Csontig tekerve a hangerőt, nagyon picit még hallani de messze nem olyan mint tegnap.
    A ki-be kapcsolást tegnap is néztem, akkor nem segített, ki érti akkor mitől javult meg mára.
    Az AUX-al nincs semmi bajom, nem lesz zajosabb ha bekapcsolom.
  • zacsko
    #1
    Hali
    Az a gondom, hogy ha a processzor dolgozik, akkor ciripelő hangot ad a hangkártya. Pl. egérmozgatásra mély berregő hangot ad, ablaknyitásakor, vagy program indulásakor meg hangos éles ciripelő hang jön a hangfalakból.
    Ez csak tegnap óta van így, legalábbis tegnap vettem észre először, ugyanis csak nagy hangerőn hallatszik.
    Leginkább a tunerkártyára gyanakszom (Pixelview Play TVPro), mert azóta van ez, mióta felraktam az XP-s drivert hozzá. SBLive-hoz is a legujabb driver van egyébként.
    Ötlet?