1661
Wizardry 8
  • Anonymusxx
    #1661
    Első rész remaster


    https://store.steampowered.com/app/2518960/Wizardry_Proving_Grounds_of_the_Mad_Overlord/


    Rohadt jó hír, az de jó lenne, ha megcsinálnák 6-ig, és a Might and magic 5-ig a remastert...

    Soha nem játszottam velük, mert nekem már túl régies ez a midis zene, meg a graf is...
  • LaposElem
    #1660
    Nem lenne rossz, de írtó szenvedés szerintem az eleje.
  • Anonymusxx
    #1659
    Na belekezdtem, egész fasza... Kb a 10. óránál kezd beszívni. Átttetem advencedre a nehézséget, eddig a novicen volt, ez a default, így egyből jobb lett.
    Utoljára szerkesztette: Anonymusxx, 2022.06.14. 21:52:48
  • Anonymusxx
    #1658
    találtam egy hasonló érdekes játékot:

    Grimoire : Heralds of the Winged Exemplar (V2)
    https://store.steampowered.com/app/650670/Grimoire__Heralds_of_the_Winged_Exemplar_V2/

    Nekem tetszik a grafikája

  • steweee
    #1657
    igen, egészen nyugodtan felejtsd el
  • Anonymusxx
    #1656
    A wizards and warriors t ismeri valaki? Nagyon hasonlít a Wizardry 8-a

    https://youtu.be/QpjUAyKRq7A

    A gogon most akciós, csak az a baj hogy van 924 játékom, aminek kb 90 %-a érdekel. szóval em annyira férne bele...
  • PiszkosFred
    #1655
    Mert itt beszeltunk anno az azota csunya veget ert online verziorol is par eve, stb. Van koze hozza, de nyilvan nem szellemi orokose, csak egy (nagyon) tavoli rokon :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.01.17. 16:40:20
  • Anonymusxx
    #1654
    Amúgy nem is értem hogy miért lett ebben a topicban felhozva a neve, vagy a nevén kívül van valami köze a Wizardry sorozathoz?
  • Cassell
    #1653
    Betonszar röviden. Ilyen japán stílusú vackeráj, a képek alapján is annak tűnt de az ember reménykedik, hogy hátha - na itt nem jött be úgy, mint a férfi kéziseknél - az első dungeont sem volt kedvem végig hentelni ment is az uninstall... de hogy tavaly eredeti időpontban nem tudták kiadni valami licens probléma miatt ez kb. 8 éve lett volna versenyképes.
  • Anonymusxx
    #1652
    Egy egyszerűbb rpg makeres játéknak tűnik, az értékelések sem túl jók...
  • PiszkosFred
    #1651
    Tegnap megjelent a Wizardry: Labyrinth of Lost Souls PC-s (remastered) verziója STEAM-en és GOG-on, ha valaki bepróbálta, ne fogja vissza magát, meséljen! :)
  • Anonymusxx
    #1650
    Én egy harc- gyorsító modot használtam, illetve egy másik laptopon mást csináltam harc közben.
  • Zóanagyvarázsló
    #1649
    Szerintem új korában sem volt szép, de ettől még most sem zavar a grafikája. A túl sok és elnyújtott harc az egyetlen, ami bármikor is visszatartó tényező volt számomra.
  • Anonymusxx
    #1648
    Ezeknek nekem már túl régi a grafikája..
  • PiszkosFred
    #1647
    A Wiz7 a legjobb :) (nekem legalábbis)
  • biomage
    #1646
    nem az utolsó a legjobb? :)
  • Sheltem
    #1645
    Kezdd a 4-5 el ....egyben. Jótanács.

    Legjobb :D


    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2019.10.09. 12:30:37
  • Anonymusxx
    #1644
    Nekem bejön a grafikája, bár én amúgy szeretem a régebbi játékokat, tervezem hamarosan a Might and magic 6. részektől kezdve...
  • steweee
    #1643
    Tok erdekes h meg mindig jatszotok ezzel. Par eve nekifutottam, de mar nem volt eleg jo a grafika szamomea. Anno meg nem volt vegigjatszas, elakadtam.

    Kar h nincs grimrock motor alatt atirata
  • Anonymusxx
    #1642
    Sikerült reggel megcsinálnom, visszavonultam a bejárathoz, ott meg is tudtam idézni egy elementált, és ott egy olyan helyen álltam meg ahol egyszerre csak egy ellenfél fért hozzám...
  • Zóanagyvarázsló
    #1641
    Hát, az elején jó a harcos nagyon, és nem mondom, hogy a végén gyenge, de én változatosabb csapatokat pártolok, illetve ennyi közelharcos nem minden szituációban jut eléggé szóhoz (persze én is adtam mindenkinek íjat és muskétát is). Mindenesetre az én harcosom elég jól szerepelt rapaxok ellen is, ezért furcsállom, de tény, hogy nálam sokan tudtak gyógyítani.

    Vi Domina nem pap, hanem valkűr. Elég jó is, de nálam egy bug miatt eltűnt az egész játékból, viszont úgyis volt egy saját dracon valkűröm.
  • Anonymusxx
    #1640
    Igen 4 fighter, és elírtam, 1 bárdom van, a félszemű nő-t akartam írni, aki talán pap ? legalábbis vannak papi varázslatai
    Utoljára szerkesztette: Anonymusxx, 2019.10.05. 22:55:40
  • Zóanagyvarázsló
    #1639
    A 4 harcos az 4 fighter? Érdekes leosztás lenne ez így, ráadásul a nindzsához érteni kell (illetve jól felhúzni), a bárd hangszerei mellett meg elhúznak a mágiahasználók és a gadgeteer, bár nem használhatatlan, és tolvajnak jó.

    A felvehetők közül mondjuk a szerzetest vétek kihagyni, a második bárd pedig eléggé luxusnak hangzik.

    Az nem derült ki, hogy kb. hányas szintű a csapat, de nekem Nessie sokkal nehezebb volt, bár többször nem kellett neki futnom. A varázshasználóim többnyire botokkal ütögettek a hátsó sorból, annyira nem okoztak vészt a rapaxok, ezért furcsállom, hogy neked problémát okoznak.
  • Anonymusxx
    #1638
    Normal fokozat, a partym kb 4 harcos, 1 bárd, 1 mágus, 1 ninja, és a felvehetők karakterek közül 1 tolvaj, 1 bárd... A Nessie -t kb 5.-re sikerült legyőznöm, szóval annyira nem lehet rossz a csapatom. Persze ha újrakezdeném nem raknék bele bárdot, és ninját sem, nem sokat érnek..

    Amúgy most jöttem rá hogy nem kötelező ez a Rapaxos rész, csak nem a jó befejezést fogom kapni, akkor ha ez valóban így van, holnap megyek is innen...
    Utoljára szerkesztette: Anonymusxx, 2019.10.05. 22:01:38
  • Zóanagyvarázsló
    #1637
    Milyen nehézségi szint? Milyen party?
  • Anonymusxx
    #1636
    Hát ez így se fog menni, akkor tényleg marad a csalás, ha összejön, ugyanis sem trainer, sem cheat nincs hozzá..

    Az meg szép hogy 100 óra után kezdhetem elölről, vagy uninstall...


    Piszkosfred: Hát igazából a Berserker -el van bajom, azokból is jön egyszerre 10 , és elég nagyot sebeznek, az életerejük szintén elég magas...
  • Anonymusxx
    #1635
    Kitaláltam valami, odacsalogatom az ellenséget a kijárathoz, és ott ha sikerült megölnöm egy keveset, akkor kimegyek táborozni.

    A kérdés csak az hogy mennyire termelődik vissza az ellenség...
  • Zóanagyvarázsló
    #1634
    Na igen, normálon kb. addig kihívás a játék, amíg nincsenek meg a buffok (addig a pacik és tündérek is életveszélyesek), utána én három tiszta varázshasználóval (mágus, püspök, alkimista) folyamatosan tápolni tudom a csapatot. A rapax kastélyban már elég magas szintű volt a csapatom, ott már nekik is elég volt közelharcolniuk. Sok ellenség volt itt, de inkább a gyors respawn volt az idegesítő.

    Tehát igen, a mágus marha jó, de a többi varázshasználó* és a közelharcosok is. Sokféle kombináció működik. Portált nyitni pedig akkor már rég tudott a valkűröm és a nindzsám is.

    *Az alkimistát nem érinti a silence, és tud táborozásnál porokat, bombákat, italokat gyártani, a püspöknek pedig kellő türelemmel minden varázslat megtanítható, és az alkimistáénál is szereplőknél a silence sem akadály. Tény, hogy közvetlen támadó varázslatokban a mágusnak a legjobb a választéka, de a többiek varázslatai is jók.

    Az említett buffok és különböző gyógyító-feltámasztó varázslatok miatt lenyomhatatlanná tehető a csapat. Illetve én szerettem elementálókat is idézni, a mágusé mellett az alkimista könyvében is szerepel a spell. Mondjuk három elementál mellett már nehéz hozzá férni az ellenséghez, ha közelharcra is épít az ember.
  • PiszkosFred
    #1633
    Csak tipp, de gondolom nem a frontvonallal (melee) van a gond, hanem a hatulrol puffogtato rapax casterekkel. Resistance buffokat hasznalsz?
  • Anonymusxx
    #1632
    Nincs nagyon hozzá, se cheat, se trainer, csak az 1.0-hoz. megpróbálok edtelni egy mentést..

    Hogyha lenne 6 mágusom, akkor talán meg tudnám csinálni, a jéglabdával, hisz a víz -alapú támadásra érzékenyek, 2 kör alatt meglenne kb az egész... De így esélytelen, az ilyet nem tudom megérteni, hogy tehettek bele egy ilyen szívatást a játék készítői, , az előző helyszínen kb egyszerre 4-5 volt max, de ott lehetett idézni...
    Itt meg van egyszerre 20-30 ellenfél, ez mi?
  • Anonymusxx
    #1631
    De ahhoz is át kell jutnom rajtuk sajnos. Harc közben meg nem tudok menni sem, mert ellálják az utamat.


    Amúgy a teleport sem működik, harc közben nem lehet használni.

    Próbálkozok majd egy kicsit, és ha nem megy akkor használok kódot, vagy ilyesmit.
  • PiszkosFred
    #1630
    Hat, ha mas nem, csapj fel templarnak es baratkozz veluk! :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.10.03. 14:06:56
  • Anonymusxx
    #1629
    Kár hogy túltolták a Rapax kastélyt, elég esélytelen legyőznöm egyszerre 15 Rapaxot.. (szerk: Kiszámoltam, pontosan 26)

    Közben viszont kitaláltam, hogy leraktam egy teleportot a közelben, és a harc közben használom, ha megöltem 1-2 ellenséget..
    Utoljára szerkesztette: Anonymusxx, 2019.10.03. 13:28:19
  • PiszkosFred
    #1628
    ugyehogyugye? :)
  • Anonymusxx
    #1627
    Kár hogy a vége fele ismertem meg a fullasztás varázslatot, a legerősebb varázslat...
  • Anonymusxx
    #1626
    Legközelebbi végigjátszásnál lesz 3 mágusom, 1 papom a védelmi varázslatokra, a több meg harcos.

    A 3 mágus a tűzlabdára, és elementál idézésre lesz elsősorban használva, egy tűzlabda általában az ellenfél életereje harmadát leviszi.
    Na meg nagyban megkönnyíti a mászkálást, a teleportok miatt.
  • Anonymusxx
    #1625
    Felesleges lenne hozzá, egyedül ergy harcot gyorsító modot érdemes hozzá használni.
  • PiszkosFred
    #1624
    Nem tudok rola, de teljesen jo a regi verzio, nalam a gogos es a steames is tokeletes fut. W7-nel a gold verzio detto.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.09.21. 11:17:12
  • steweee
    #1623
    ennek nincs vmi átirata nwn, grimrock vagy dragon age motorra ?

    úgy szivesen nekivágnék újra
  • PiszkosFred
    #1622
    Hat ennyire konkretan mar nem emlekszem, hogy zonahoz vagy partyhoz szintezte a jatek, csak azt tudom, hogy a w7-ben hasznalt Aspyx..akarmi (fulladas) az itt is megkonnyitette az eletemet elo/lelegzo ellenfelek ellen, a magusommal :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.09.17. 19:06:12