567
gondok az XP körül
  • janos666 #527
    Az autoprotectet nekem is csinálta, egy reinstall segített (bár sok más baja is volt már). A 64 bites processzorokhoz való, nem hiszem hogy kéne az neked.
  • zsoleer
    #526
    hello egy kérdésem lenne mért van az hogy ha xp rakok a gépre bármely virus irtot teszem is fel az auto protectet nem lehet be kapcsolni pl:panda nála sem tudtam többi oprendszernél simán megy 98,2000 ezeknél megy minden gond nélkül nem tudtjátok mi lehet a hiba elöre is kösz??? pedig sp1 is fenne van meg minden frisités netrol amugy nem tudjátok hogy a xp 64bites verzioja mire valo
  • janos666 #525
    Miért nem bírom lenyomni a Bootvis toolt? (1.3.37-es verzió) Amikor rámegyek hogy trace/next boot+driver delay újraindul és bootolásnál mikor a futkosó kis csík következne csak egy kis kék háttér villan be hogy rensdszerhiba és így tovább, tovább újraindul a gép amíg oda nem veszem hogy "a legutólsó működőképes beállítások"-kal induljon. Ekkor szépen betölt, elindul a gép, de a bootvis csak annyit mond hogy nem találja a trace1.1... filet. Mit csináljak neki?
  • Panzer
    #524
    Im so sorry, de nem megy SP1-el (újabb) sem. Úgyan ez a hiba. Valami más megoldást nem tudtok mondani??????
    Mert én már begolyózok!!!
  • Tetsuo
    #523
    Viccet félretéve írd le pontosabban a problémát. Ez vmi egyszerű beállítási hiba lehet (a sok közül).
  • PetruZ
    #522
    Az MS KnowledgeBase tele van ilyen hibákkal és mindegyikre ugyanaz a válasz: fel kell rakni az SP1-et.
  • Panzer
    #521
    Sziasztok!!
    Csak egy kérdésem lenne, hogy mit kell akkor csinálni ha telepítéskor kiírja az alábbi hibaüzenetet. "Error 1311. Source file not foun G.\xxx.CAB. Verify that the file exists and that you can access it." És ezt nem csak a Far Cry-nál csinálja hanem több játéknál és felhasználói proginál. Pl: Office XP, Manhunt stb..
    Én XP-re gyanakszom.
  • HuAn82
    #520
  • Tetsuo
    #519
    Ülj odébb. :)
  • Dj Révész
    #518
    Sziasztok! Az a nagy gondom, hogy bármilyen filmet( avi, mpeg, vcd)akarok lejátszani, csak a két harmadát látom a képnek. Előre is kössz!
  • csizol
    #517
    Meetal !
    Próbáld meg ezt.
    eszközök-mappa beállításai-nézet fül-egyszerű fájlmegoszás használata (pipa ki)
    az adott mappánál jobb gomb-tulajdonságok-biztonság-speciális-tulajdonos fül-jelöld ki az új tulajdonost majd a tulajdonos cseréje az altárolókon és objektumokon is ( pipa be)
  • VGQ
    #516
    Hi

    Nekem is ugyanaz a bajom mint Sonajk-nak.Nekem az elözö bajomra az adott telepitöprogi csinálja meg az msconfig,hogy 10 mp mulva magátol bezárodik:((
  • Meetal
    #515
    Hello!
    Problémám a következő!
    Ujra telepítettem az Xp-met. Előzőleg volt egy vendég fiók, ami elől elrejtettemm a dokumentumok mappámat.
    Ez egy másik partícióra van helyezev. de most a mappát nem tudom megnyitni
    nem engedi az xp!!
    Az ujratelepítés óta nem férek hozzá a filejaimhoz.
    mit tegyek hogy meg tudjam őket nyíitni???
    Lécci segítsetek, mert fontosak lennének azok a fileok!
    Köszi előre is!


  • davos80
    #514
    Hát kössz...Legalább tanultam az esetből.
  • PetruZ
    #513
    A két fájlrendszer abszolút eltér egymástól, teljesen más a felépítésük és a működési elvük, és persze az ntfs a sokkal bonyolultabb. Emiatt információk vesznek el az átalakítás során, mivel a fat32 sehol sem használja ezeket. Nem is tárolja, nincs is hol tárolnia. Az XP részben eltérően használja a két fájlrendszert, a "buta" fat32 miatt az egyéb szükséges információkat más formában tárolja el. Kb. ugyanaz a kategória, mint mondjuk az ext2 (unix/linux) - fat32 konverzió. Egyszerűen még nincs olyan szoftver, ami 100%-os biztonsággal tudna konvertálni (ill. lehet, hogy van, de én nem tudok róla). Ez van.
  • Sonajk @:o)
    #512
    Sziasztok!

    Van egy kis gondom, de talán tudtok segíteni nekem. A problémám az, hogy a Ctrl+Alt+Del billentyű lenyomására előugró rendszerablak a megnyitást követően pár pillanat múlva önmagától becsukódik. A regisztrációs adatázist tartalmazó ablak (regedit) szintén ugyanezt csinálja. Mi lehet a megoldás?

    előre is köszönöm

    bye all
  • davos80
    #511
    És ezért van?
    Úgy kezdtem neki, hogy úgyis fel akarok nyomni egy SP1-es XP-t, és tudtam, hogy az nem fog menni a rendszer.De attól még nem értem, hogy miért baszta el az egész vinyót.Végülis átkonvertálta FAT 32-be.Így elveszett 50 giga cucc...
  • PetruZ
    #510
    #493...
  • davos80
    #509
    Az történt, hogy egy 80-as samsung vinyót NTFS-ből konvertálltam FAT 32-re(pmagic 8.0), és mikor befejezte, az 50 Gigás partícióból 5 gigásat ismert fel.A ha beléptem a sajátgépből a vinyóra, kijelöltem az összeset, akkor kiírta, hogy 50G, de nem tudtam egyik fájlt sem megnyitni.Win XP Prof.Sp1 nélküli
  • PCanalfabeta
    #508
    a hibajavito ir ilyeneklet hogy illesztoprogram a videokartyahoz vagy a hangkasrtyahoz hogy attol nincs restart esetleg.......hmmmmmmm.........?...........

    azert koszi petruz!
  • PCanalfabeta
    #507
    ez a NAV ablak akkor jott ahogy probaltam a hibaelharitast a "restatr"ugyben ,en teljesen meg voltam gyozodve hogy odas maszott be valami fereg,de akkor ezek szerint nem.
    akkor nem itt kell keresnem a restar problemanak a megoldasat?
  • PetruZ
    #506
    Egy pillanat, még mielőtt nekiállnál törölni/installálni, szóval kétségbeesni. A NAV nem vírust talált benne, hanem a Help Control megpróbált megnyitni egy védett könyvtárat. Mit is? A háttérben látszik, hogy rákattintottál a "Hangok és audióeszközök" linkre, ami a Vezérlőpulton belül van, vagyis a windows/system32 könyvtárban (egészen pontosan ez esetben az "mmsys.cpl" alkalmazásról van szó). A HelpCtr viszont a windows/pchealth könyvtárból fut. A Súgó gyakorlatilag dhtml formátumú, ami akár közönséges böngészőben is futna. Vagyis arról van szó, hogy a NAV azt érzékelte, valami egy scriptet akar futtatni, ami hozzá akar nyúlni egy védett könyvtárhoz - és rögtön kiszólt.
    A véleményem szerint semmi baj.
  • gerg82
    #505
    Sziasztok.Az a bajom,hogy az egyik haveromnál feltettem az xp-t és amikor kész akkor újraindul.Ekkor 3-4 kék csík végigmegy és megfagy!!Mi lehet a baj???
  • PCanalfabeta
    #504
    ez a "HelpCtr.exe" ez windows alkalmazas amit a NAV talalt!.........hmmmmm...........((((((
  • PCanalfabeta
    #503
    [IMG][/IMG]
  • PCanalfabeta
    #502
    sziasztok
    pici segitseg kene ismet:))))))))
    a tortenet a kovetkezo:
    restart(ujrainditas)gomb nem muxik,a reset gombra sincs semmi reakcio,ezrt az xp" hibaleharitas/inditas es leallitas" sugojat vegig jatszva megprobaltam megtalalni hogy mi lehet a gond.vegigjatszottam a "szelektiv inditast" mindent.eggyik sem segitett,mig nem ezeken sorbamenven eljutottam a "nem serult az a hangfajl,amelyet a windows leallitaskor jatszik le a rendszer?"c-ű lapra.sorba menven maris az elso pont a "hangok es audioeszkozok tulajdonsagai"c-ű sorra klikkelve a mellekelt kepet kaptam.[/IMG]
    tehat itt nyilvan talalt valamit a NAV.de hogy kerulhet ide script???(hisz ez windows alkalmazas ha jol tudom)tovabbi kerdesem hogyan tudom ezt a scripet torolni?es utanna helyrehozni a win xp-t?vajon ettol van az ujrainditasi problema?
    probaltam mar az xp ujratelepiteset de egy ido mulva ujra jelentkezett a restatr gond.lehet hogy az egesz merevlemezt ujra kell telepitenem mert van egy regi exe. falj akarmi ami ezt okozza?
    ha tud valaki valamilyen tanacsot,segitseget adni nagyon megkoszonnem .iszonyat hogy nem muxik a restart:((((
    elore is koszi
    sziasztok
  • Meetal
    #501
    Így sem megy sajnos!
    A mappát nem tudom megnyitni!
    Tulajdonságok alatt: -Álltalános ; megosztás ; Testreszabás
    de egyikkle sem tudok mit kezdeni.
    Van más ötlet????
    Köszi azért egy próbát megért.
  • PetruZ
    #500
    Lépj be adminisztrátor jogokkal, jobbklikk a mappán, "properties" - "security" - "advanced" gomb. Ha a listában nincs benne az adminisztrátor csoport, add hozzá full controll-lal, az alkönyvtárakra is. Mielőtt az "Ok"-ra böknél, alul pipáld be a "Replace permission entries..." jelölőt. Ha így sem megy, akkor ugyanezen az ablakon az "owner" fül alatt add hozzá az adminisztrátort, meg a kívánt user-eket, alul megint pipáld be a "replace permission entries..."-t és úgy okézd le.
  • Meetal
    #499
    Hello!
    Problémám a következő!
    Ujra telepítettem az Xp-met. Előzőleg volt egy vendég fiók, ami elől elrejtettemm a dokumentumok mappámat.
    Ez egy másik partícióra van helyezev. de most a mappát nem tudom megnyitni
    nem engedi az xp!!
    Az ujratelepítés óta nem férek hozzá a filejaimhoz.
    mit tegyek hogy meg tudjam őket nyíitni???
    Lécci segítsetek, mert fontosak lennének azok a fileok!
    Köszi előre is!


  • Blasta
    #498
    Megoldódott.
  • Blasta
    #497
    Szasztok, újabb kérdés!
    Corporate XP-ben van-e mód arra, hogy a reg kulcsot módosítsam??????

    SP1-et szeretnénk rá telepíteni, de nem engedi...
    Előre is kösz a választ! :-D
  • Crem
    #496
    http://misterxp.uw.hu/

    Van itt progi... De a regeditben egy átállítással láthatóvá teszi a windows összetevők listájában. Akkor ott is törölheted.
  • Blasta
    #495
    Szasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy az XP-ből a RÉGI MESSENGER-t hogy tudom leszedni?
    Felraktam a 6-ost és nem akar eltünni a régi.

    Előre is kösz a segítséget! :-)
  • Banyapapa
    #494
    Jaj nem is irtam, megnéztem a hömérsékletet,de alaplap 32-33 C , CPU meg 22-24 C fok között volt.
    Szédszedtem a gépet, htha nem megy egy venti, de ment mindegyik, irták ircen lehet hogy a FX-en szar a hütés de az is ment.
    Ere az áramdologra gondoltam, de van egy másik gép ,igaz az kisebb (500Mhz, tnt16MB vga) és néha söt igen sürün megugrik a kihasználtsága (a kicsin 98se van ) mármint a "rendszer eröforrásaira" gondoltam pl:50% alá esik de vigan megy, semmi baja max néha elfogy a memoria:)
    De ez a nagy egy kalap szar:/ (volt:)
  • PetruZ
    #493
    Egyáltalán nem garantált, hogy működni fog, szerintem ne csináld... FAT-ról NTFS-re minden gond nélkül megy a dolog, az még a Windowsokban is benne van.
  • davos80
    #492
    Probléma:
    Van installálva XP Prof. fájlrendszer: NTFS.(Így installálta)
    Ha P.magic-el átkonvertállom FAT 32-be, nem fog károsodni az XP?Lehet ilyet egyáltalán csinálni?Hülyét kérdeztem?
    Köszi a választ...
  • [HUN]PAStheLoD
    #491
    hát ha volt 2 jó kis vírusod akkor egy reinstall már legalább .. meg ha nem indul újra akkor nagy gondok lehetnek..

    de hangkártya dirvert meg szedd le (eszközkezelőben eltávolítás) és restart bebootol meg mittomén .. és akkor eszközkezelő és hardverváltozások keresése .. megleli a hankareszt s driver fel. (legújabbat mondjuk) aztán ha még mindig nem megy akkor vezérlőpult hangok és ... nézd meg nincs e lehúzva valamelyik hangerő
  • [HUN]PAStheLoD
    #490
    pff.. milyen szerelő volt ez? elég b@lfasz ..

    de lehet hogy nem kap elég áramot a gépd otthon..
    túlmelegszik ezt ellenőrizd valami progival (amit kaptál az alaplaphoz az megteszi)
  • Banyapapa
    #489
    Van egy, iletve volt egy gondom de nemtom mi lehetett a baj.
    Volt anno egy vadiuj gép, és ha játszani akartam néhány perc mulva ujraindult (viruskeresö volt, ad-aware volt, ujrainduláskikapcsolva) tömöriteni és egyböl darabolni akartam egy filmet ujraindult, ha a viruskereseö ment ujraindult, telepiteni akartam egy nagyobb valamit pl egy gamet ujraindult, szóval szépen teltek a napok vele.
    Szerelöhöz visza aki mondta " ennek semmi baja nincsen és feltette azt a 3D mark2001 izét, az lement és szerinte tuti a gép.Gép vissza haza, de semmi változás nem történt ugyanakkora szar maradt mint volt.
    Persze " kékhalál" bejött de nagyon ritkán.
    Kompatibilitás gondjai nem hiszem hogy voltak, de még mindig nemtom mijafasz lehetett a baj, persze ez XP alatt.
    Az hogy lassu volt mint a tetü 98 után az nem is idegesitett nagyon:)
  • mgeza
    #488
    Régebben Millenium volt a gépemen, akkor gond nélkül tudtam feltölteni. Most kicserélték xp-re és képtelen vagyok ftp-ézni. Már az ftp programot is kicseréltem, de hiába (az exprolerrel is próbáltam azzal sem megy) Egyszerűen nem tudok kapcsolatot sem teremteni az ftp szerverrel. Nem tudna valaki segíteni?