567
gondok az XP körül
  • agyhalál
    #107
    Megint szívok, de most rendesen, már ott tartok hogy otthagyom a számítógépet a csába, nem igaz, hogy nincs egy használható windows :(((
    A következő a gond: látszólag minden ok nélkül, vagy újraindul a gépem, vagy csak simán benne fagy még a szar is. Ez leginkább játékok alatt, mediaplayer hallgatása alatt (ekkor még a CD lejátszó is akad és ismétel 1000rel), de főleg FLASHes oldalak nézése közben jön elő.
    Amire gyanaXok, főleg a FLASH miatt, az a videokártya drivere, ez az ASUS 14.62-es XP-s drivere, ami nem lett digitálisan aláírva (egy aláírott ASUS drivert sem találtam, de még csak Detonatort sem).
    A vas:
    ASUS CUSL-2C
    Intel Celeron 566@875
    256MB
    Quantum Lct 20 40GB
    ASUS V7700 GTS Pro (nem húzott)
    SB Live! (XP driverrel)
    ASUS 50X CD-Rom

    Ami még érdekes, hogy az ilyen net miatt beszívott fagyások után simán törli a temporary internet files anyagát is.
    Ha valaki tudna segíteni, nagyon szívesen fogadnám, mert kezd egy kicsit elgem lenni az XP szép új világával, legalábbis ezen részével.
    Amúgy minden nagyon faja vele, tényleg stabil lett, csak ez ne lenne vele.
    Hát előre is köszi minden segítséget.
  • Bakka
    #106
    Ja es meg annyit , hogy pl. a media player a hiba utan kovetkezo reszeket uyganugy olvassa mint az hiba elottieket. Persze ott ahol megakad egy kicsit ra kell segiteni manualis tekeressel !
  • Bakka
    #105
    Az iro most Sec. Slaven van ! Regebben Sec Mas.teren volt de most attettem, mert neha be szoktam tenni egy + winyot es annak szerintem nem nagyon tetszik.
    Egyebkent a nero 5.5.5.1 es az meg megy igy is.
    Lehet, hogy a nero kovetkezo verzioja mar fog menni ?
    Van egy masik problem is :
    A minap irtam a nero 5.5.5.1 - es verzioval kb 5-6
    divx filmet 80 perces cd re. Szepen meg is irta mindet, kiadta a cd-t, de aztan mikor fel akartam tenni oket a gepre , masolas kozben mindegyik , kivetel nelkul megakadt 94% - nal azzal a hibauzenettel, hogy NEM OLVASHATO ! Kiprobaltam a cd-ket masoknal is es ott is csak 94% ig ment fel a winyora.
    Miert pont 94% ? Elokaptam a szamologepet es osztottam szoroztam, aztan kijott az a meggyozo eredmeny , hogy a 80 perces (700 megas) cd nek a 94%-a az 658 mega, azaz kb annyi amennyi egy 74 perces cd-re ramegy (650-kb.658ig).
    Ez vajon miert van ?
    Nem kompatibilis valami ?
    Mas iro progival ki sem probaltam, mert msot egy ideig nem merek 80 perces cd-re irni !
  • FormatC
    #104
    Szia!

    Én is ezt a configot használom, de semmi gond vele. Egy tipp: ha tudod tedd át az írót másik IDE csatira.

    FC
  • Bakka
    #103
    HI !
    Hasznalja valaki a Nero 5.5.6.4 - et xp alatt ???
    Mikor kesz a CD es ki kellene adnia "lefagy".
    Azaz ott a legutolso szazaleknal megall es nem megy tovabb ! A cd - t csak ugy adja ki ha ujrainditom a gepet. Mit csinaljak vele ?
  • yas
    #99
    Senkinek semmi ötlete? A Mama már rágja a fülem!
    Miért nem látja a hálózati kártyát?
    Lécci segítsetek!
    Yas.
  • yas
    #95
    Hali. Már beírtam a hardware fórumba is, de senki nem tudott választ adni. a problémám a kö.:
    Feltettem a win xp-t. A netmegosztásnál csináltam egy flopy-t, amit a másik gépbe berak,majd indít. MInden ok, de amikor a gép újra indul azt írja, hogy nincs hálókártya a gépben! Akkor az a Genius lan akármi csak dísznek van ott?
    Amúgy win 98-al proxi-n keresztül tökéletesen működött.
    Szóval mi lehet a hiba?
    Segítsetek, Yas.
  • Norbyte
    #93
    Helló-Belló.
    XP alatt próbáltam "archiválni" a Rally Trophy-t CloneCD-vel, Nero 5.5.5.3-mal, EasyCD-vel. Az írás mindig sikerül, de telepítés után a játék azt mondja, hogy rossz lemez. Abit ST6+1GHz Cel+512SD, LG16*10*40. Mivel mással&hogyan lehetne átmásolni?
  • colos
    #91
    Ha a cd-t indítod akkor az indító menü már mindent fog látni, akár NTFS, akér FAT32.
  • Air
    #90
    www.bootdisk.com vagy a MS-tol is letoltheto a szukseges csomag amivel meg lehet csinalni az XP-hez a boot floppikat.
    http://download.microsoft.com/download/whistler/Install/310994/WIN98MeXP/EN-US/WinXP_EN_PRO_BF.EXE
  • Bakka
    #89
    De mi van ha NTFS re van convertalva ?
    Akkor is lehet DOS - os Floppyval inditani ?
  • YanoRGT
    #87
    Sziasztok!
    Nem tud valaki olyan problémára gyógyírt hogy az egér néha megakad XP-ben (A4 Tech 4D+ USB)???
  • lck
    #86
    Sziasztok!
    Az XP-m nem boot-olható CD-n van. 98,ME,W2000 boot-floppikkal nem telepíthet?. Én a C:-re akarom rakni de úgy hogy más Op.rendszer ne legyen a gépen. Szóval létezik -e XP-s bootfloppy ? Honnan lehet letölteni. Köszi.
  • Bakka
    #85
    Na szoval !!! Meglett a harom napos keresgetes eredmenye !!!
    Sikerult talalni a ForteMedia 801 Chipsetes hankartyahoz talalni win XP drivert !!!
    A fortemedia allitolag beszuntette a driverek gyartasat, az oldalukon www.fortemedia.com van is valami szoveg, de felet sem ertem !

    Kepzeljetek el, van egy olyan oldal is, hogy
    www.mediaforte.com.sg-----> na es itt van az a bizonyos driver !
    De senki ne keresse ugy, hogy Fortemedia 801, hanem
    itt
    a Theate Xtreme 5.1 - nevu hangkartyanak kell letolteni a Driveret !
    Ez szerintem valami tovabbfejlesztett valtozat, mert ebben is FM 801 Chip van valoszinuleg es tok jol elfogadja a windows XP !!!
    Az eredmeny !!! :
    Installalas utan egy tok ugyanugy kinezo fortemedia icon a talcan es a beallitasok is ugyanazok !!! Szoval tok ugyanaz !!!! Es mukodik tokeletesen !!!
    A pontos Link :

    http://www.mediaforte.com.sg/products/audio/sf512_pcs/drivers.htm
    Bocs hogy ennyit irtam, de most majd elszallok az oromtol, hogy vegre talaltam Drivert !!!
    XP Forever !!!
  • Bakka
    #84
    Nem geniusfele a hangkartyam. Szerintem eredeti ForteMedia. A dobozan az alabbi feliratok vannak :
    -SoundMAX (ez eleg nagy betuvel)
    -SP-804 Fortemedia (R) 801
    -4 Channels Sorround Sound Card
    -Fortemedia (R) 801 PCI 3D 4 Channels Sound

    Es mi lenne akkor ha genius fele lenne ? Akkor lenne hozza driver ? Nem lehet az, hogy egy kicsit mas tipusu hangkartyanak a driverevel mukodne ?
  • geenq
    #79
    Bakka: nem Genius-féle a hangkártyád véletlenül?
  • Bakka
    #77
    Hi !
    Van egy FORTE MEDIA (FM801) 4 chenneles hangkartyam es XP - s driver hianyaban a y2k (win2000) driverrel uzemeltetem. A bibi az, hogy csak 2 chennelt ismer fel es az is ellege baszkodik, recseg ! Mit csinaljak vele ? XP driver kellene ? Honnan szedjek, mert a weboldalukon nincs !!
    koszi !
  • ballor
    #76
    az energiagazdálkodást piszkáld meg, van ott a specialitásokra vonatkozó kapcsoló (pontosan nem tudom mi is az), /ATX-ed van gondolom/
  • Norbyte
    #74
    Sziasztok, most keveredtem erre.
    Nekem sem kapcsol ki a mocsok XP.
    Abit ST6+Cel1000+512SD,Radeon SDR,LG16*10*40+Pioneer16*+2 HDD,SB128
    A havernál ST6-E+Cel1000+MX400 semmi baj.
  • Bradock
    #71
    Devilsown féle:
    FCKGW-RHQQ2-YXRKT-8TG6W-2B7Q8
  • Borg
    #68
    Ilyen volt nekem is, de amikor a 4.0 vagy afeletti drivereket tettem fel utána megjavult..
  • John Rambo
    #64
    PICU: az aspi hibauzenetet az ASPI driver hianya okozza. A cdrwin iroprogramokban ez benne van, tehat a megoldas: le kell tolteni a legujabb cdrwin iroprogit, es mar megy is.
  • PICU
    #59
    nah, akkor mit is kell csinalni az aspi hibauzenetnel, hogy az lg 8*4*32-es iroval irni tudjak???
  • agyhalál
    #58
    mp3 hallgatás közben lefagy az XP.
    Mással is előfordult már? WinAmp 2.77
  • bob
    #57
    Szivesen
  • Borg
    #55
    példának okádék a chat.gyaloglo.hu-n most van link a legujabb M$ JAVA támogatás installjára... meg automatice le is tölti, a chat.gyaloglo.hu/old ha rámész..
  • bob
    #54
    Gyárilag nincs benne,de ha felmész egy olyan oldalra akkor automatikusan felajánla hogy letölti (kb 5Mb)
  • Ashen
    #53
    Sziasztok!

    Találkoztatok már olyan problémával, miszerint az XP alatt az Explorer nem kezeli le a Java-t? Hol lehet ezen állítani?

    Köszi!
  • bob
    #52
    Helló sannyi
    Próbáld meg a sawp méretét fixre állitani
    (a meglévö fizikai memória másfélszeresére)
    Vagy írd be a system.ini-be [386Enh]részhez
    ConservativeSwapfileUsage=1
  • Pace
    #50
    XP probléma? mere is van itt sannyi?
    Amúgy, 512-vel sem fog jobban menni a ME, ez egy nagy hibája. Ha ezt ki akarod küszöbölni, válts XP re
  • direwolf
    #48
    Hi mindenki!

    problem: átrendeztem a partíciók betűkiosztását (system maradt c), és most induláskor kb. egy percig nem tudok semmilyen alkalmazást elindítani, de brózolni lehet minden drivon. valami a logical disk managerrel lehet, mert a disk manager ehhez akar kapcsolódni. aztán az egy perc leteltével sikerül is neki, és minden frankó.
    5let?
  • colos
    #47
    Úgy ahogy Bob mondja! Sajna visszafelé nem müxik! Ha Multi boot-os rendszert akarsz, akkor mindig a régebbi rendszert kell először felrakni!

    colos
  • Evil
    #46
    na megegy xp adalek.Nem muik a nero incd!!! :(( pedig nt es 2000 alatt menni e kene de xp beanyaz.
  • bob
    #45
    Sehogy oLe forditva kell,elöször Win98 azután
    WinXP(szerintem)
  • [oLe] #44
    hejj emberek!

    hogy lehet 1 mar fent levo xp melle 98at vagy milleniumot rakni?
  • agyhalál
    #43
    ThX bob, meg is van, közben asus ftpről is téptem egyet, majd tesztelem őket, remélem ezzel a driverrel nem lesz gond a színkorrekciónál. ASUS V7700 + Detonator 21.83 XP driver párosításnál is ugyanaz volt a gondom.
  • bob
    #42
    Bocs agyhalál rég voltam itt
    hwsw.hu/letöltés/nvidia/drivers/WinXP 2188ew2kxp.zip
    itt van
  • agyhalál
    #41
    Köszi bob.
    Merre találom?
    asus.com.tw-n elég nehéz kiigazodni driver ügyben és mintha nem is mostanában frissítették volna, nvidia.com-on, pedig nincs asus driver.
  • bob
    #39
    agyhalál
    Próbáld meg felrakni az Asus hivatalos det.driverét XP -alá 21.88 as.Nekem az van fenn és müködik rendesen(minden van hozzá)
  • Belike
    #38
    Ja megprobaltam az otletedet, de kiderult, hogy az a VgaSave nevu kocsogseg valami szuperfontos rendszerdolog, aminek semmien tulajdonsagat nem lehet atallitani. Meg lestoppolni sem lehet, kikapcsolni meg vegkepp nem. Jolvan, gondoltam, ha a VgaSave-t nem lehet allitani, majd allitom a videokartyat. Erre azt mondta, hogy mivel a videokartya nem megy, mert utkozik, ezert nem hasznal eroforrasokat, ezert nem lehet az eroforrasokat valtoztatni!!!
    (AAAAAA!!!!!! *&%$#@$!) Ugyhogy hagytam az egeszet, mert ez egy 22-es csapdaja. Ha valakinek van meg otlete, ne tartsa vissza.