567
gondok az XP körül
  • Anybody
    #567
    Max Payne ha XP/re raktad fel a temat es olyan geped van amit a szoveg alatt irsz (...VISTA...) akkor a ketto nem stimmel XD (csak eszrevettem :))
  • lck
    #566
    Ilyesmivel
  • kissadamvikt
    #565
    Sziasztok!

    feltettem egy témát az xp-re és amikor át akarom állítani akkor az ikonokat átváltoztatja de az ablakokat és a tálcát klasszikus windows stílusba teszi és nem az új téma stílusára. miért és hogyan tudok ezen változtatni?
  • Anybody
    #564
    ja ay is megvan Thx! De megin egy gond XD: Nincs netem, asszem azt irja hogy nincs IP-m amikor ramegyek arra hogy Javitas (a halozati beallitasokba)! Megoldas?
  • Puhos
    #563
    Töltsd le az Everest-et vagy a SIW-et, ott keresd meg, hogy milyen típusú a vga-d. Majd amit a #561-ben írtam csináld meg. Remélem tudtam segíteni.
  • Anybody
    #562
    ja de ott van az a product series es nemtom hogy abbol meik van nekem
  • Puhos
    #561
    Rámész erre az oldalra, utána Download Drivers majd megint download drivers, itt vagy a meglévő listából választod ki a kártyádnak megfelelő drivert, vagy az Option 2 -re kattintasz és reményeim szerint automatikusan megnézi, hogy kell-e drivert frissíteni.
  • Anybody
    #560
    Igen megvan a cd-n de azok frissulnek meg minden es ahol multkor leszedtem ott felismeri hogy milyen videokartyam van csak most nem az en gepemmel szedem le mer az enyemen most nincs net vagy vmi ilyesmi XD
  • Puhos
    #559
    Ha a vga kártyád alaplapi, akkor szerintem az alaplap cd-jén kellene lenni a programnak. Szerintem.
    Vagy keresd meg az alaplapodnak a honlapját és onnan töltsd le a megfelelő drivert.
  • Anybody
    #558
    Jo de ahol talaltam ott csak a szeriakat irja ki es nemtom meik szeria van nekem
  • Puhos
    #557
    Google!
  • Anybody
    #556
    Am megoldottam a problemamat csak most ma csak azt mondja meg vki hogy honnan lehet geforce 8300-hoz drivert leszedni (integralt a vga-m)
  • Anybody
    #555
    Mikor kattintasz az ok-ra utana rendesen megy a windows? mer ha igen akk eleg ha csinalsz egy uj parancsikont es atnevezed arra amit ott ir
  • #554
    Nem tudjátok miért kapom induláskor ezt az üzenetet?

  • Anybody
    #553
    Varj egy 10 percet es ha akkor se megy akk nemtom de csak ezt a forumot tudom.asszem :P
  • hitman090
    #552
    Csá ja várni-.- de nem mert nem jó!! egyszerüen nem lép tovább de már nagyon kéne egy megoldás mert idegesitö ötlet vagy nem tudsz olyan forumot ami XP vel foglalkozik??
  • Anybody
    #551
    Hi hitman sztem csak várni kell egy kicsit :P
  • hitman090
    #550
    Hello mindenkinek!! lenne egy telepitési problémám az xp vel beteszem az xp telepitőlemezét a gépbe és amikor elkezdené telepíteni egyszerüen fekete lesz a kép és villog egy fehér vonal a bal felsö sarokban mitöl lehet ez??
  • Anybody
    #549
    Hey all ha él még az oldal akk jo lenne ha vki tudna segiteni! GOND>most lett egy uj gépem fel raktuk rá a windowst meg minden O.K. volt de egyszer elkezdett csipogni a hangfal meg mindenféle hibauzenetet irt és gondoltam ugysincs rajt még olyan sok cuccos ujra akartam telepiteni és mikor má csak 2 perc volt hátra elsotétult a monitor de a kurzort láttam és ujraindult a gép, de mikor az udvozlo képernzonek kellett volna bejonnie 1 másodpercre valami egészképernyos szoveg jott be és ujraindult a gép ujra és ujra! Szal ha él ay oldal PLS help *_*

    u.i. Vagy azt mondjátok meg hogy hogy lehet a BIOS-bol formázni a winchet! Na mind1 THX elore is...
    (még jo hogy van express gate-m)
  • kollektor
    #548
    Egyik lehetséges ok a CD-meghajtó konfigja.
    Elenőrzése: jobbklikk a sajátgépre / tulajdonságok / hardver /eszközkezelő / IDE ATA/ATAPI vezérlők / elsődleges IDE csatorna / speciális lapon megnézni az átviteli mődot "ha rendelkezésre áll,akkor DMA" bejegyzésnek kell állnia és ui a másodlagosnál is.
    Ha ez van beállítva és mégis PIO az átviteli mód,akkor hardverprobléma akadályozza a CD-meghajtó optimális működését,ezért próbáld egy másik IDE csatornára kötni a CD-meghajtó kábelét.
  • mambobambo
    #547
    Hali!! Nekem is ez a bajom, amikor telepítek vmit, pl vmi nagyobb game, program stb. akkor elkezd akadni az egér mint az állat. Lécci segítsetek.

    Konfig:Abit Ab9Pro alaplap
    Intel Pentium D 3Ghz cpu
    Inno3D 7900GS videókártya (512DDR3Vram)
    2x1Gb Kingmax DDR2 800Mhz Ram
    Maxtor 320Gb winyó
    Windows Xp Prof...
  • kecskusz
    #546
    HY all!!!
    Gondom van az Xp-mel,mert sokszor lelassul és az egér is akadozik,de csak akkor ha épp betölt v.mit!Ezt nem értem,mert most cseréltem ramot 512Mb-ról 1Gigásra,ja és grafot is HD 2600 XT-re!A játékokkal nincs gondom,gyorsan futnak és az egér sem rosszalkodik,csak az Xp-nél!Próbáltam már reinstallal,de egy idő után ismét lelassult!

    Pls valaki nem tudna segíteni?Mit tegyek?
  • Apocalipto
    #545
    höhöj, a hangkártyának van ilyen programja amiben ezeket lehet állítani ott szokott lenni az ikonja az óra mellett jobb alsó sarokban egy hangszóró jel féleség ott lehet visszaállítani
  • kocs17
    #544
    sziasztok,
    segítséget szeretnék kérni a következő problémához:
    valamit elállíthattam a hangokat illetően a windowsban (ha zene megy, ha film, ha csak egy windows hang, minden olyan mintha barlangban szólna, visszhangzik)

    Hol lehetne visszaállítani? (én mindenhol próbáltam)

    köszönöm
  • Jócifon
    #543
    ?
  • sgblake06
    #542
    A következő dolog az, h. szerintem regiszteryből nem lehet. De van egy másik mód is dos-ból. Tudod be a MS-Dos lemez a gépbe aztán dosból C:/WINNDOWS/system32/config/SAM file átnevezése SAM.bak ra (nem feltétlen kell SAM.bak ra nevezni csak tudjad mi volt a file eredeti neve.) Ha megvan ez a kis módosítás indítsd el a Winfosod. A bejelentkezéshez kellő usr és pass a következő : user
    magyarnál: Rendszergazda, Angolnál Administrator. A jelszó mezöt meg üresen kell hagyni aztán ENTER!
    Miután megvan amit akartál ugyanúgy dosból írd vissza a SAM.bak fájlodat SAM re és kész ! Ez a megoldás abban az esetben ideális ha nem a saját gépedbe akarsz belépni hanem máséba, pl. iskolai háló és törölték a passodat. :)
  • boreus
    #541
    Köszi, már megoldva.
  • Tomicsek
    #540
    Éppen be lehet menni. Itt 1770 től felfelé van szó róla.
  • boreus
    #539
    Rendszerképet szeretnék lemezre menteni a legegyszerűbb módon, hogy később arra a pontra vissza tudjam állítani.
  • Tomicsek
    #538
    System volume information.
  • boreus
    #537
    Sziasztok! Nem tudna nekem vki segíteni? A kérdésem: melyik mappába tárolja az XP a rendszervisszaállítási adatokat?
  • MadBence
    #536
    Ilyen nekem is volt, vagy rövidre zártad, vagy nem tudom, nekem csak le kellett formatálni
  • exwiller
    #535
    Sziasztok. Tört professional xp, msn messenger kérte, hogy telepítsük a 7.0 verziót, erre helpctrl.exe probléma (bár lehet, hogy nincs összefüggés), folyamatosan megnyitja minden program helpjét amire rákattintok, aztán egy idő után abbahagyja, de ha ki akarom kapcsolni a helpeket, újra nyitja. Egyszer már volt egy ilyen problémám, de nem emlékszem hogyan oldottam meg. Próbáltam visszaállítani a rendszert előző pontokra, de nem jött be. Rákerestem a helpctrl.exe fájlokra, ezeket lomtárba raktam, de ekkor meg kiírta, hogy ezeket nem találja és még rosszabb lett mint volt, mert így nem tudtam bezárni sem a hibaüzenetet. Ha újraindítom egész addig nincs probléma, míg valamelyik programot el nem indítom. Megoldás?
  • toto2700
    #534
    Hogy lehet WinXP-ben a regisztrációs adatbázis módosításával rebdszergazdai jogosítványokhoz jutni? Egyáltalán lehetséges?
    Toto
  • Amse
    #533
    thx.
  • ibrik
    #532
    Ctrl+Alt+Del -el hozd elő a Fealadatkezelőt és a Folyamatok oldalon kattints az EXE-re és "Folyamat leállítása".

    Aztán a Start menü - Futtatáshoz írd be az "msconfig" és ENTER. Ez a Rendszerkonfig. segédprg.
    Az Automatikus indítás oldalon is szedd ki a listából azt az EXE-t, ha ide is beírta magát.
    Reboot.
    Ennyi.

    Ha mégis visszajönne, akkor a legközelebbi windows újratelepítésnél még mielőtt netre csatlakoznál, telepíts egy normális tűzfalat.
  • Amse
    #531
    Hy!
    Van vmi Gimmho32.exe-m a System32-ben ami aug 4.-és keletkezett gondolom vmi külföldi oldalról jött és nem tudom kiítrani.Hogy lehetne?Háttérben fut ezért nem tudom letörölni.
    amse
  • saviola
    #530
    BCCode : 1000008e BCP1 : C0000005 BCP2 : BFB29C12 BCP3 : B9C3BAF0
    BCP4 : 00000000 OSVer : 5_1_2600 SP : 0_0 Product : 256_1

    Tudja valaki hogy ez a hibaüzenet mit jelent? Ezt az xp írta ki miután újra indult. Játék közben szokott újra indulni
  • marsu
    #529
    Sziasztok.
    Segítség kellene, mert a jelenség kék halál. A hiba üzenet: unmountable_boot volume.
    Technikai információ: stop 0x000000ED
    SEGÍTSÉG!!!!!
  • DerYn
    #528
    Hello!

    Segítséget szeretnék kérni tőletek, sűrgős!
    Felakartam tenni a SP1a-t Magyar winXP-hez, és hülye hibaüzenet miatt nemtudom mitévő legyek!
    Nézzétek meg és ha van jó ötletetek írjátok ide vagy a [email protected] címemre!
    Előre is köszönöm !!

    u.i:először azthittem a deamon tools szórakozik, de lelőttem a futó prg közül...

    LINK: http://deryn.uw.hu/!help/index.php