122
Norton Ghost
  • balcsi70
    Sziasztok.Valaki tudja hogy a Norton Ghost 12-be hol lehet állítani azt hogy egy kicsit tömörebb legyen a mentés? A NG.2003-ba azt tudtam,ebbe nem találom. Na meg hogy hol kell lelőni a progit hogy ne csináljon utána további mentést.(ezt úgy értem hogy csináltam egy mentést kb 6gb-t lett és egyszer csak nézem a mappáját és 30Gb- lett.,tehát ő csinál heti mentést vagy mi a rák. na ezt hol lehet kilőni? THX.
  • Biriboy
    Norton Ghost 14-el csináltam egy Backup-ot a c: meghajtómról. Ezt át szeretném tenni egy másik ugyanolyan nagyságú particióra, de másik merevlemezre. Egyszerűbben: c meghajtót át akarom tenni másik vinyóra. Hogy oldjam meg?
  • joshfeed
    Sziasztok !
    Nem értem, miért nem tudok csinálni bootolható CD-t Norton Ghost 14-el.
    Tud vki segíteni?
  • theplayer
    Sziasztok!

Notebook-omon újra raktam az XP-t. Gondoltam le Ghostolom. A "C" meghajtót akartam backupolni és menteni a "D"-re. Elindítottam és pár perc után minden üzenet nélkül leállt a gép. Egy másik verzióval is ugyanezt tette.
    Vajon miért?
  • Randelz
    Elmondaná valaki hogy hogyan in működik a program? Anno én kimentettem a HDD-m egy dvd-re és most nemtudom hogyan kell visszaállítani. Emlékszem hogy mikor a gép boot-olt akkor indította a dvd-ről és ott lehetett visszaállítani a C-t. De most nemindítsa a dvdt. Megnéztem a cd/dvd meghajtó van 1st boot on
  • Randelz
    Melyik Ghost verzióhoz nemkell indító floppy?
  • theplayer
    Sziasztok!

Melyik az a Ghost verzió, amelyikről lehet boot CD-t készíteni és együtt működik az NTFS fájlrendszerrel, ill. a SATA vinyókkal is?

Üdv. playerkukacfreemailponthu
  • balcsi70
    Sziasztrok.Csinálni akartam egy mentést a Ghost 12-vel DVD-re.Csinálta és kb 85%-nál kidobta a dvd-t és kérte a másikat.(Nincs ezzel eddig semmi gond).Beadtam a 2-ik dvdt és csinálta 95%-ig,és kidobta(800 mb-ot irt rá),és ezt az üzenetet irta ki: File OTTHON-CAOC4CAB_C_Drive 001.v2i' needs to be opened.Insert the first media of the backup set into drive E: mi a xart kelett volna csinálni?Visszaraktam az 1-öt vissza a 2-ikat mind ezt irta ki.Utána má bezártam de nem fejezte be.Elszurtam 2 dvd-t.Ujrairhatóra meg már kapásbol nem akarta irni.Valaki tudna segiteni? Meg esetleg hol lehetne beállitani hogy picit tömöritsen? A 2003-asal dolgoztam eddig az a 8Gb-ot ráirta 1-dvd-re.Meg pontos használati utmutatot ha találnék valahol "magyarul" megköszönném.Kössz a hozzászolásokat.
  • do2
    Norton ghost 12-t használja vki ? hol lehet kikapcsolni azt hogy automatikusan csináljon mentéseket ? Nemtalálom azt a részt:(
  • vik0121
    sziasztok ! valaki el tudná nekem magyarázni a norton goszt müködését .Olyasmit szeretnék vele csinálni hogy beavatkozás nélkül dvd-röl induljon magétol telepicsen op rencert és progikat is .
    ha valaki szána rám néhány percet azt meg köszöném ha lehet akkor élő szoban kicsit nehéz a felfogásom:)msn-en vagy telón is jó lenne
    [email protected]
    előre is köszi!!
  • pyropyropyro007
    Hali
    Van egy mentésem a az xp-ről, és azt szeretném visszaállítani de maga a rendszer nem indul el.
    Valahogy vissza lehet állítani? pl. ghost-ról bootolni? vagy valami hasonló módon?
    Előre is kössz
  • bladex
    Sikerült megoldani a problémát. Mindenkinek ajánlom a EasyBCD 1.7 nevü programot amivel kettő perc alatt rendbetettem a boot menü problémát pedig még angolúl sem tudok.:)
  • kollektor
    végső esetben,gondolom elég "csak" a vistát telepíteni újra :(
  • kollektor
    nézd meg a vista parancssorában a "BCDEDIT" parancsra milyen betöltődési
    sorokat mutat ,mert ott van hiba
  • bladex
    Megpróbáltam és a következő a történés:
    A fixboot parancsra helyreált az XP megint ment. Persze a vistát nem lehetett kiválasztani ami nem lepett meg.
    Aztán beraktam a vista telepitő lemezt és megcsináltam a rendszer indításjavítását és újrainditás után ismét visszajöt a menü amiből két windowsból lehet választani. De a XP megint nem megy csak a vista.
    Ugyanott vagyok ahol voltam.:)
  • bladex
    Köszönöm a segitséget megpróbálom amint tudom.
  • kollektor
    mondjuk azt nem tudom ,hogy a ghostolás mennyire keveri meg a kakit-de "símán" csináltam és működik
  • lck
    De kollektor javaslata is jónak tűnik.
  • lck
    Ha akkor jó volt amikor mindegyiket lementetted akkor szerintem igen.
  • kollektor
    szerintem először az xp cd-ről kellene a javító konzolról helyrehozni a "fixboot",majd "fixmbr" parancsokkal az xp-t,
    majd ezt követően a vista telepítő cd-t indítva,kijelölni a rendszer indításjavítását - és restart -elvileg jónak kell lennie!
  • bladex
    Tehát ha a xp után a vistát is visszaállitom az akkori állapotra akkor lehet hogy jó lesz?
  • lck
    Az NTLDR fájl bemásolása szinte 100 % hogy nem oldaná meg a problémát. Inkább vista alatt kellene valami helyreállító mókát elkövetni, de pontosabban nem tudom mert nem vistázom, de rémlik hogy valahol olvastam már azt hogy van a vistában ilyen lehetőség.
    A Ghostolással kapcsolatban pedig annyi, hogy valószínűleg érdemes mindkét rendszert egyszerre menteni és visszaállítani, mert sajnos a win. olyan hogy egymás partíciójába rakják az indítási információkat.
  • bladex
    Persze olyan valakitől kéne a boot.ini és a ntldr akinek két külön vinyón van a két rendszer.
  • bladex
    Sziasztok!

Van némi gondom talán tud valaki segiteni. Három vinyó van a gépemben.
    Az elsőre xp került fel.
    A másodikra Vista.
    Megcsinálta a menüt amiből ki lehet választani hogy melyiket futassam.
    Minden jól müködött. Lementettem a harmadik vinyóra mind a két rendszert külön image fájlokba. Eltelt némi idő és vissza raktam a xp mentést a image fájból. A menü bejön amiből választani lehet de a xp nem indúl el. A vista az megy. Alúl kiír egy olyat hogy /ntldr
    Van valakinek valami ötlete hogy mit lehetne csinálni? Ha valakinek van fenn esetleg xp és vista egyszerre fenn és elküldené nekem a boot.ini fájt és a ntldr fájt az király volna.Hátha megjavúlna a dolog.
  • sidocious
    Sziasztok,
    Ki tudna valaki segíteni egy N. Ghost 2002 példánnyal vagy annak elérhetőségével? Kifejezetten ez a verzió kellene...
    Köszönet előre
  • ssolitude
    Futtatás:regedit.HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/Current version/Run alatt töröld a Gost-hoz tartozó service bejegyzést,vagy msconfig-ban tiltsd le az inditást.De nem érdemes,mert kb. semmilyen Ghost szolgáltatás nem lesz elérhető.Gyakorlatilag a háttérben fut,minimális erőforrással.
  • robertone
    Nekem egy olyan problémám van, hogy SATA wincsin van a rendszerem és dos alól nem találom csak a normál wincsiket... Legalábbis próbáltam mindenféle betűjellel de nem találtam egy SATA wincsit sem. Nagyon béna vagyok DOSban, szóval azt sem tudom, hogy hogyan lehet kilistáztatni az összes wincsit. Pedig olyan alaplapom van (chaintech), amihez nem kell floppyról installálni a sata raid drivert, a windows telepítő azonnal látja mi van rádugva. Akkor én nem tudom Ghostolni a rendszeremet, vagy tudtok valamilyen másik megoldást?
  • urbijoe
    az ora melletti ikont hogy lehet eltüntetni?
  • lck
    Visszaállításnál nem automatikusan C-re rakja ! Ki enged választani tetszőleges más partíciót is (az E-n kívül - ahol az image fáljl van ) . Úgyhogy nagyon figyelj oda, ne hogy két win-ed legyen aztán ( mondjuk a D-n is egy :-D )
    Általában C = 1. partíció, D = 2. partíció E = 3. partíció stb.
    De a partícióméretből is következtethetsz hogy hova állítasz vissza ( már ha nem egyformák )
  • urbijoe
    a C-t backup -olom az E-re
    visszaállitásnál meg kell adni hova rakja vagy automatikusan a C-re fogja rakni?
  • urbijoe
    visszaállitásnál megkeresem az image-et és melyik menüvel tudom visszaállitani export images?
  • Frank99
    ha netvorköd, akkor oda
    de inkább local, mongyuk dvd....
  • urbijoe
    a rendszert akarom le ghost-olni azt local vagy network-ra kell?
  • lck
    Pontosan. Eszerint cselexem én is, immár hosszú évek óta.
  • urbijoe
    és ezt kiirom cd-re be boot-olok vele és megkeresem a lemásolt image-et?
    mert a C-t akarom leghost-olni mondjuk az E-re
  • urbijoe
    kösz
  • ironmaiden
    Van boot cd-s verziója, azzal lehet indítani és visszarakni.

Torrentspy oldalról letölthető.

Link
  • urbijoe
    és ha másik vinyora másolom a rendszert hogy tudom visszarakni ha behalt az xp ?
  • Beers
    Igen!
  • Aquli
    Hello!
    Úgy is le tudom menteni a winchestert, hogy a lementést nem egy cd-re rakom, hanem egy másik meghajtóra, és arról állítom vissza?