19
Xp- drivert keresek a conexant chipű modemhez
  • Imremagdi
    #1
    Az Acorp56pim -es modememhez keresek xp-s driver
    Conexant hcf-es tehát hárdveres modem
    Azért kell mert amit az xp-felrak folyton azt modja nekem vissza a modem hogy rossz számot tárcsáztam
    HELP!!!!
  • Pheel
    #2
    Nekem ugyanezen chipes, de softmodemem van és hibátlanul viszi az XP.
  • Imremagdi
    #3
    De nekem miért beszél vissza a modem hogy rossz számot tárcsáztam,pedig minden beállítás O.K
  • Pheel
    #4
    Mit tudjam én? Szerintem te csesztél el valamit a beállításoknál. Ment már a modem máshol, máskor?
  • Imremagdi
    #8
    Felraktam a win2000-es drivert ezzel úgynéz ki jó működik,nekem simán elsőre felment,még újraindítás sem kellett és már helyesen tárcsázott
    Nekem is a Dest Data Data drivert teszi fel az xp
  • Pheel
    #9
    Ugyanilyenem van. 2k alá kellett driver, de XP meg sem engedte, hogy feltegyem azt. Viszont XP alap driverével kifogástalan és semmit nem állítgattam. Egyből ment. Generic softk56-ként van fent.
    Másik modemem: RW 33.6 :) Azzal is ment :)
    Nem lehet, hogy IRQ ütközésed van? Esetleg tedd át másik PCI slotba az 56k-st...
  • mainruler
    #12
    1. Aki SoftK56 modemmel rendelkezik, próbáljon meg sürgősen túladni rajta, lévén a lehető legrosszabb modemtípus és ráadásul félig már kihalt, új (és működő!) drivert szerezni hozzá pedig kész művészet. Egyszer próbálkoztam csak vele még Win98 alatt, és már akkor is egy rakás szar volt az egész. Vagy a B@aldrick által említett hiba jelentkezett (vagyis folyamatosan nyomta a "handshake"-et) ha a generic driverrel használtam vagy a saját drivereit használva meg merevre fagyasztotta a gépet. 2-3 alkalomnál hosszabb ideig pedig a generic driver se bírta és az is kifagyasztotta az egész rendszert.Gyorsan túl is adtam rajta...
    Különben nem is szabad többet várni egy tisztán szoftveres modemtől, úgyhogy én túladnék rajta minél elöbb.

    2. Attól, hogy a modem HCF és nem HSF még nem hardveres! Igaz, fejlettebb típus, mint a tisztán szoftver útján dolgozó HSF modem (ami tulajdonképpen nem más, mint egy egyszerű tárcsázókészülék, semminemű adatfeldolgozást nem végez, azt a CPU-ra bízza), de az eszközkezelőben ugyanúgy ott fityeg az Enumerator-a, ami azt jelenti, hogy még mindig nem hardveres a modem, vagy csak részben. Én is ilyet használok, persze sokkal jobb a HSF-nél, de senki se áltassa magát mert a HCF se hardveres és közel sem az igazi!
  • Imremagdi
    #14
    Hát szerintem meg igenis vannak új driverek a conexant típusú modemekhez,nekem HCF-es van és Max sebbességen működik lefagyás,vonalbontás nélkűl.
    Tesztelésre szereztem egy Softk56-os modemet-este 6-tól reggel 7-ig szintén max-sebbességel működött,fagyás,újrainditás nélkűl

    http://808hi.com/56K/hcf7.htm ezen a címen biztos találtok új drivert...........
  • mainruler
    #15
    Szerencsés vagy...:))
    Egyébként nem azt mondtam, hogy a HCF modemekhez nehéz driver találni -hozzátettem azt is: működő!-, hanem a HSF Soft56K-s modemekhez.

    Egébként tényleg mázlid lehet, mert ha végigolvasod a topic-ot, láthatod, hogy elég sokaknak van vele baja s főleg ugyanaz a baj, tehát a tiéd kivételt képezhet a sok, egyforma szarságot podukáló HSF között.
  • Imremagdi
    #17
    egy sima papirdobozban volt.A driver verziószámát nem tudom,mert vissza kellett adnom,de utánanézek

    Egyébként tegnap este 6 óra óta fentvagyok(acorp 56pim(conexant HCF chip) a neten,és most már reggel 6 is elmult,és ezalatt egyszer sem szakadt meg,ráadásul bulizni voltam,egész este ithon sem voltam,most érkezdtem haza
  • KRi2
    #19
    innen lehet conexantos56 hsf/hcf beta winXP-s drivert leszedni.
    ftp.wellmodem.com.tw
    bár én nem ezt használom(fujitsu: müködik rendesen)