18
  • KIP
    #18
    Azért kellett rektoriznom...
  • Archenemy
    #15
    Szvsz nagyjából igazad van, de pl. csomó olyan dolgot is tanultam, amire akkor megesküdtem volna, hogy semmi szükségem nem lesz, de nem láthattam a jövőbe :) Na meg mi az, amit meg kell tanulni, mi az, amit már nem? Pl. sinus-cosinusra az emberek jó részének nincs szüksége, sem pedig a Goriot Apó részleteire, de azért sz@r lenne, ha semmit nem tudnának róla... Az amerikai oktatás szépségeiről pedig: az teljesen igaz, hogy nem elsőben tanulnak olvasni (bár 4.-re azért tudnak maguktól is, imho), de hogy a pitagorasz-tételt gimi negyedikben tanítják, a szögfüggvények meg egyetemi anyag, na ne már... Amellett, hogy szinte csak amerikai történelemmel&irodalommal foglalkoznak :( Nah szóval az ilyenen nevelkedett emberek ugyanmár ne állítsák, hogy "nem kell figyelem a tanuláshoz", mert ez így nem igaz ( a cikkből ki is derül). Nem "nem kell figyelem", hanem "tudat alatt is lehet tanulni" - nem ugyanaz!
    bye
    Archenemy
  • marque
    #11
    Azért kicsit visszább a gőggel: a mai átlag magyar intelligenciahányadosa, vagy éppen műveltsége is elkeserítő képet ad. Kezdetnek meg lehetne nézni akár itt az sg fórumain fellelhető bődületes anyanyelv nem-ismeretből adódó "helyes"írásokat.. Az átlagot tekintve sokkal kevésbé van okunk az önelégültségre.
  • I.C.ram
    #9
    A magyarok a vilag egyik legokosabb nepe! ezt is tudtatok? :) Gondoljatok csak bele Neumann Janos, Asboth Oszkar (a helikopter feltalaloja) szoval ennyit errol :)) ja es meg kb az 1/100-ukat sem soroltam fel
  • Mad Guy
    #8
    Tehát ezért jut mindenkinek csak a doga után a helyes válasz az eszébe? :)
  • Keszeg
    #7
    "Ez az, amit a reklámkészítők mindvégig tudtak: ha egy bizonyos szinten tartják a hipotermia mértékét, befolyásolhatják az embereket."
  • silanor
    #4
    Ilyen mar regota van. Csak Mo-n ezt agykontrolnak hivjak...
  • pilóta
    #2
    Hát ha valaki egy hónapon át figyel táncoló pontokat "tudat alatt", akkor az szerintem álmából felébresztve is elmondja mind a húsznak a mozgását öt évre visszamenőleg :))
    Jó nagy baromság nem kell a figyelem a tanuláshoz!
    Szerintem ez a faszi pont így szerezhette a diplomáját:)))
  • Laalee
    #1
    valoszinu azert olyan okosak az atlag amerikaiak is, mert ök is ezt a nemfigyelekoda tanulast alkalmazzak...