ntfs vs. fat32

← ElőzőOldal 2 / 2

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Evil
#8
naszoval.Van egy 40gb 7200 maxtor ket particioba.Ezt megformazom ntfs re szinten ket particioval.A masik vinyom az egybe van es fat32 be lesz es ezt fogom haveroknak hurcolaszni.Nos a kerdes az az hogy ha hazahozom haverol a vinyot en azt tudom e kezelni es tudok e masolgatni a ket vinyo kozott?

Ha mindent el lehetne gondolatokban intézni, tele lennének az utcák terhes nőkkel és halott emberekkel!

#6
Jah, és több memóriát eszik. Mig FAT32 8MBot evett particionként! addig ez valamivel többet. De persze a mai memória méretek mellett nehogymár ez gondot okozzon valakinek😊
128mega ram alatt meg nincs az a féleszű aki NTs rencert rakna a gépére😊

És még 1 dolog. Win9x vonalhoz létezik NTFS read/write támogatás. Nézz körül valami warez oldalon, asszem Apollon van, ha jól hallottam.
De ezt a win9x dolgot amugy is el kellene már felejteni nem?
#5
Nem gyorsabb. Éppen ellenkezőleg.
Előnyök tehát:
- Jogok minden könyvtárhoz, filehoz külön állithatóak
- Dinamikus particionálási lehetőség
- Kissebb slack méret FAT32höz képest ugyanakkora partició méretek mellett
- Kissebb mértékű (elenyésző😉 töredezés
- Újabb jobb indexelési és seek eljárás
Hátrányok:
- az új eljárás és több feature miatt lassabb az olvasási sebesség, azonban ez csak minimális (-4-5% FAT32höz képest)
Evil
#4
ja memoria nem gond meg van direkt kulon vinyo a mobilrackbe.Ugyhogy akkor az marad fat32 amin meg lesz az xp azon meg ntfs lesz.Remelem nem lesz gubanc.Fogom latni windows alol mindket vinyot?

Ha mindent el lehetne gondolatokban intézni, tele lennének az utcák terhes nőkkel és halott emberekkel!

#2
NTFS hátránya: Win9x vonal nem látja...
Előnye: gyorsabb, hatékonyabb, biztonságosabb...

Evil
#1
Sziasztok

Az erdekelne hogy erdemes e atterni ntfs re mert az xp felajanlja hogy fat32 vagy ntfs re telepuljon.Van elonye esetleg hatranya az ntfs bek?

Ha mindent el lehetne gondolatokban intézni, tele lennének az utcák terhes nőkkel és halott emberekkel!

← ElőzőOldal 2 / 2