ntfs vs. fat32

Oldal 1 / 2Következő →

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#62
sziasztok
lenne egy kérdésem
az ntfs vagy a fat32 es fájlrendszer a jobb
vagy mi a jellemzõi a az ntfsnek ésa fat32 nek ha valaki tud válszolni az kérem tegye megérdekelne köszönöm szépen

oroy_
#61

\"Once you go Mac. You\'ll never go back\"

#60
ntfs vs fat32. egyértelmü válaszom hogy nem fér meg egymás mellett. 100%. müködik............de csak egy ideig! aztán majd ha gáz van akkor nagy gáz van.tapasztaltam

Asus cusl-t alaplap,Intel Celeron Tualatin 1200mhz@1410mhz,128+128+64 mb sdram 133mhz fsb, Inno3d geforce fx 5600 ultra 128mb vga,audigy 2 hangcard,80gb winyo,cd/dvd iró ,cd rom,rack

#59
Felejtettem mondani...az all-in-one drivert ki lehet csomagolni, és csak azt telepited amit éppen akarsz ( egyszerüen letörlöd a hangdriver könyvtárt és az nem lessz telepitve).

Tuborgs are better than one... two beers or not two beers?..thats the question :)

#58
Én személy szerint nem kedvelem a Norton Ghost-ot, tehát nem javaslom. De ellenben, szerintem az nVidia driverböl a 2.05-ös a legjobb, illetve a hangkártyára az eredeti Realtek ALC650 a frankó. Az nvidiás driver a hangra elég gyengén muzsikált, ugyhogy kiprobáltam a realtek-et. Szerintem nemhiába javasolja az Asus is a realtek drivert. Probáld ki és majd írd meg mi törpént.

Tuborgs are better than one... two beers or not two beers?..thats the question :)

#57
Passz, alaplapi hangot nem használom.
#56
Nekem is olyan ASUS lapom van. Mi a helyzet azzal a driverrel? Mert én fogtam, betoltam a cd-t és fölraktam a komplett csomagot. Ezt nem kellettt volna, hanem külön külön telepíteni az eszközöket?

#55
ja...még1 utolsó kérdés. néha búggol a hangkártyám. szerinted az összekutyulná a dolgokat, ha felrakknám az "All in one-t" és utánna a legutóbbi hangkártya drivert?
#54
ok-ok...akkor azt majd nem rakom fel. Biosban érdemes átállítani valamit, vagy azt inkább hagyjam?
#53
Ne, pont erre akartam kilyukadni, hogy ne tedd fel 😊
Az a jobbik eset, ha az alap MS driver marad, mert az NV ide driver elég bugos.
FÕLEG, ha a BIOSodban az APIC mode enabled, akkor NE tedd fel az nv ide drivert semmi esetre sem.
#52
hijj 😊 lehet, hogy nem...már rég pakoltam fel a rendszert. Azóta pedig csak ghostolom, ha nem tetszik valami. Gondolod, hogy az lehet a bibi? Akkor újrarakom, aztán felrakom azt is. Köszi a helpet.
#51
Na akkor ott lesz a gond... nforce2 driver csinál ilyen galibákat.
Hányas verzió van fent? Az telepítéskor rákérdez, hogy az nv sw ide drivert tegye-e fel. Feltetted?
#50
Asus A7N8X-X
#49
Általában igen. Milyen alaplapod van?
#48
Az IDE drivert tartalmazza az alaplapi driver? Vagy telepítenem kellene? Ezt sajna nem értem. Még nem telepítettem külön soha IDE drivert
#47
50mb/sec-et ha elérted, összeteheted az összes kezedet 😄
Még két SATA winyo között sem jön létre általában ekkora átviteli sebesség.
A normális az kb 15-25MB/s közötti. A csökkenés lehet az IDE drivertõl is.
#46
Hi mindenki, van 1 apró problémám. Átkonvertáltam a winchesterem FAT32-rõl NTFS-re elõször azért, mert volt 1 4,7 gigás iso-m, amit nem szeretett a FAT, de megtetszett az NTFS, mert meglepõ gyorsulásokat tapasztaltam.
Pozitívumok: Az Xp progress bar-ja eddig min. 3 kört tett meg bootoláskor, most 1 körnél többet nem tesz. A Norton Ghostal történõ rendszer-újratelepítésénél a korábbi 460 mb/min-os megszokott sebesség most 1350-re ugrott. Óriási.
Negatívumok: Bootolásnál, mikor bejön a kék képernyõ, és "Üdvözöl" az Xp, akkor tragikusan lelassúl. Kb. 15 másodpercig tölt, a korábbi 3-4 helyett. A másolás valami borzasztó. Eleinte még volt olyan, hogy 50 mb/sec-el kezdett, de már akkoris rögtön csökkent, és végûl elérte nagyobb file-oknál a 3 mb/sec-es határt is, bár néha-néha vissza próbál kapaszkodni, mintha valami memória kiürûlne, és újra töltõdne. Ilyet FAT alatt még sosem tapasztaltam. Ott stabilan 40 mega környékén volt a sebesség (+/- 5) Mi lehet a probléma? Az gáz, ha 2 vinyó van 1 IDE-kábelen? Mert eddig nem volt vele baja. Segítsen valaki, ha tud!
Thx
Ahoj
#45
NTFS esetében a registry-ben állítsátok be a következõt:

Start > Run > regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE > System > CurrentControlSet > Control > Filesystem. Add a new DWORD value - "NtfsDisableLastAccessUpdate" and set value to 1.

Gyorsabb lesz, mert nem használ utolsó módosítás bejegyzést a fileokhoz. (Ez nem az a dátum, amit a Total Commander kiír, az ugyanúgy meglesz.)
Gerry
#44
Nekem gyakorlatilag 4 éven keresztül vegyesen volt FAT32 és NTFS partíció a winyóimon, és SOHA semmi gond nem volt, pedig másolgattam keresztbe-kasba. Amúgy több helyen is tudom, hogy vegyesen van FAT32+NTFS, és még sehol nam tapasztaltam ilyen gondot. Akkor lehet esetleg baj, ha valami külsõ programmal próbálja meg az ember átkonvertálni a FAT32-t NTFS-re, de én ezt windows XP-n belül oldottam meg a belsõ convert paranccsal, és semmi nem keveredett össze, pedig teljesen tele voltak a partícióim adatokkal.

a_n_d_r_e_w
#43
Lenne egy kérdésem. Úgy halottam több helyrõl is, hogy ha valaki NTFS-rõl másolt át FAT-ra, akkor az az egész fatot hazavágta. Tud-e errõl valaki valamit?

One Vision. One Purpose.

Gerry
#42
Így igaz, Windows 2000 és XP tud konvertálni alapból, és ráadásul az NTFS kevésbé töredezik, mint a FAT32, tehát szerintem mindenképpen érdemes áttérni NTFS-re!

Shep
#41
át lehet convert.exe segítségével, parancssorban beírod hogy help convert.exe és kiírja a használatot, de ha nem használsz több gigás fileokat akkor ne konvertáldd át maradj a fat32 -nél.

"...a labda mindenhol gömböly?, a focisták mindenhol kenhet?ek, a bírók meg mindenütt befújják a kamu büntet?t" Játszd körbe coin+concede kombóval!

#40
Én úgy tudom, hogy a Partition magic-kel át lehet konvertálni a fájlrendszert.

Aquli
#39
egy particiot amin mar van adat at lehet konvertalni ntfs-re? bocs a lama kerdesert.

\"It was Wednesday morning. We were in the Volley playing pool. That much is true. But Begbie is playing absolutely fucking gash.\"

#38
Hi all!

Az igaz, hogy Partition Magic-el a windows-os particiot is át lehet konvertálni FAT32-rõl NTFS-re adatvesztés nélkül??

Gerry
#37
Szívesen!

scynetyc
#36
na,csak ma álltám neki.csak ugy sikerült,hogy megszüntettem azt a particiot és csináltam ujat és ráadásul megmaradt a d meghajtomon minden anyag :o)) köszi a segitséget
Gerry
#35
Hajrá, bár remélem már kész van...

scynetyc
#34
köszike, most fogok hozzá.szurkolj nekem :o)
Gerry
#33
Szívesen, én ezzel csináltam, és nekem megvolt hamar igaz én scak 3GB-ot konvertáltam. Ja, ha nem megy valami, akkor a helpjét is le tudod kérni, mégpedig így: convert /?

scynetyc
#32
még nem ,de megprobálom, köszi!
Gerry
#31
Azt próbáltad már, hogy beírod a start menü run mezõjébe, hogy cmd, majd enter, és utána kiadod ezt a parancsot: convert c: /fs:ntfs

scynetyc
#30
Gondolom az nem megoldható,hogy fogom és kivágok mindent a c meghajtoról,majd restartolok és ugy teszem fel az op-rendszert. Nekem csak az a bajom az ntfs-el,hogy nem tudok formatálni.
scynetyc
#29
köszike,de nem megoldható nekem ez a rész sajnos.
[Jakuza]
#28
Beleteszed egy olyan gepbe a vinyot, ahol van OP rendszer masik vinyoin, majd feltelepited oda a Partition Magic nevu programot es azzzal atkonvertalod az NTFSt, Fat32re.

Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.

scynetyc
#27
Szia Gerry!
Most jutottam odáig,hogy kiprobáljam amit irtál,de nem jött össze.Betettem a cd-t és Új telepitést kérve feltettem ismét az oprendszert,de sehol nem kérdezte,hogy ntfs vagy fat-ot akarok feltenni.Végül is nem csináltam új particiot ,mert a d meghajtómról nem tudom hova tenni a cuccokat és nem akarom,hogy elvesszenek.
Gerry
#26
Töröld le azt a partíciót, amin a régi rendszer van (telepítõbõl is le tudod törölni), és utánna amikor a telepítõ létrehozza az új partíciót megkérdezi, hogy NTFS-re vagy FAT32-re akarod formázni!

scynetyc
#25
Hali!

Egy játék /MGS/ miatt átkonvertáltam a a Fat32-õt NTFS-be mindkét meghajtomon. A c meghajtomon van az operácios rendszer/XP/ és az egyik nap ujra kellett tennem az op.rendszert, de gondom volt vele, mert mikor formatálni akartam ,nem engedte ,mondván hogy semmilyen fat-rendszert nem talál. Kénytelen voltam rátelepiteni lemezrõl a régi op.rendszerre az ujat. Lécci valaki magyarázza el ,hogy tudom visszakonvertálni az ntfs-t fat32-re, vagy hogy lehet ntfs-en formatálni, illetve ha nem kell rajta formatálni, akkor mi a teendõ ha uj oprendszert akarok feltenni.
Elõre is köszike a segitséget.
scynetyc
#24
Sziasztok! Nagy kérésem van, szakvizsgához kellene a páromnak anyag arról :
1. FAT fájlrendszer.
2.Operációs rendszerek elhelyezkedése a lemezen.
3.Betöltésük.
4.RAID eszközök.

Lécci ha valaki tud segiteni akár ideirással akár magyarnyelvû leirást tartalmazó honlappal, kérem jelezze. Köszike ,elõre is.
#23
T. Supervisor!
Én is megköszönném az ntfs for win9k elérhetõségét...
Elõre is...
#22
NTCopy.exe
ntfs_for_win9x_107
pl
Megy win98 alatt,sőt gyorsabban másol ha win98 ról bootolok mert nem kezeli a file szintű jogokat..
#18
Nézd, teljesen attól függ mire használod... nem kell mindenhez nagy procc és döbbenet memória...

#16
Seek time != olvasási sebesség!
Evil
#15
nameg azon gondolkozom hogy az xp proffessionalt vagy a home editiont rakjam fol.Csak a halozati reszben kulonboznel vagy van egyeb hianyossaga is a home e. nak a prof. hoz kepest?De a lenyeg meggyoztetek az ntfs javara legalabb annyi elonye lesz hogy pill alatt lemegy a scandisk vagy a norton. 😊

Ha mindent el lehetne gondolatokban intézni, tele lennének az utcák terhes nőkkel és halott emberekkel!

Kenny
#14
persze hogy latom. eleg hulye kerdes volt szinte biztos voltam benne hogy igen de azert meg kellett kerdezni😛
Laalee
#13
persze

te latod win alol a linux szerverek adatait?😊

Photo Collage Maker http://www.collagemaker.me

Kenny
#12
lenne egy kerdesem ezzel kapcsolatban
vazolom mivan:
mar jo reg van ntfs-en egy nt5 om.
a masik particiot FTP servernek hasznalom azon progik filmek stb van. eddig fat32 es semmi gond nemvolt. de ha pl atnyomnak ntfs re akkor a win9x as felhasznalok is latnak?
ember
#11
"- Kissebb mértékű (elenyésző😉 töredezés
- Újabb jobb indexelési és seek eljárás"

pont ettől gyorsabb az ntfs
Pheel
#10
Menni fog a dolog, nekem is így épül fel a rendszerem. Slack pedig gyakorlatilag nincs ntfs-en. A lassulás minimális, nem észrevehető, viszont egy checkdisk pillanatok alatt lefut, míg fat-nél hosszú percek kérdése. Mindenképpen tedd át!
#9
Az NTFS gyorsabb...

Oldal 1 / 2Következő →