62
ntfs fajlrendszer elonyei hatranyai fat32 hoz kepest.
  • bazs017
    #62
    sziasztok
    lenne egy kérdésem
    az ntfs vagy a fat32 es fájlrendszer a jobb
    vagy mi a jellemzői a az ntfsnek ésa fat32 nek ha valaki tud válszolni az kérem tegye megérdekelne köszönöm szépen
  • oroy_
    #61
    ntfs vs fat32
  • [szSZsz] Cyrus
    #60
    ntfs vs fat32. egyértelmü válaszom hogy nem fér meg egymás mellett. 100%. müködik............de csak egy ideig! aztán majd ha gáz van akkor nagy gáz van.tapasztaltam
  • the Godfather
    #59
    Felejtettem mondani...az all-in-one drivert ki lehet csomagolni, és csak azt telepited amit éppen akarsz ( egyszerüen letörlöd a hangdriver könyvtárt és az nem lessz telepitve).
  • the Godfather
    #58
    Én személy szerint nem kedvelem a Norton Ghost-ot, tehát nem javaslom. De ellenben, szerintem az nVidia driverböl a 2.05-ös a legjobb, illetve a hangkártyára az eredeti Realtek ALC650 a frankó. Az nvidiás driver a hangra elég gyengén muzsikált, ugyhogy kiprobáltam a realtek-et. Szerintem nemhiába javasolja az Asus is a realtek drivert. Probáld ki és majd írd meg mi törpént.
  • Borg
    #57
    Passz, alaplapi hangot nem használom.
  • Kolbasz
    #56
    Nekem is olyan ASUS lapom van. Mi a helyzet azzal a driverrel? Mert én fogtam, betoltam a cd-t és fölraktam a komplett csomagot. Ezt nem kellettt volna, hanem külön külön telepíteni az eszközöket?
  • syluccy
    #55
    ja...még1 utolsó kérdés. néha búggol a hangkártyám. szerinted az összekutyulná a dolgokat, ha felrakknám az "All in one-t" és utánna a legutóbbi hangkártya drivert?
  • syluccy
    #54
    ok-ok...akkor azt majd nem rakom fel. Biosban érdemes átállítani valamit, vagy azt inkább hagyjam?
  • Borg
    #53
    Ne, pont erre akartam kilyukadni, hogy ne tedd fel :)
    Az a jobbik eset, ha az alap MS driver marad, mert az NV ide driver elég bugos.
    FŐLEG, ha a BIOSodban az APIC mode enabled, akkor NE tedd fel az nv ide drivert semmi esetre sem.
  • syluccy
    #52
    hijj :) lehet, hogy nem...már rég pakoltam fel a rendszert. Azóta pedig csak ghostolom, ha nem tetszik valami. Gondolod, hogy az lehet a bibi? Akkor újrarakom, aztán felrakom azt is. Köszi a helpet.
  • Borg
    #51
    Na akkor ott lesz a gond... nforce2 driver csinál ilyen galibákat.
    Hányas verzió van fent? Az telepítéskor rákérdez, hogy az nv sw ide drivert tegye-e fel. Feltetted?
  • syluccy
    #50
    Asus A7N8X-X
  • Borg
    #49
    Általában igen. Milyen alaplapod van?
  • syluccy
    #48
    Az IDE drivert tartalmazza az alaplapi driver? Vagy telepítenem kellene? Ezt sajna nem értem. Még nem telepítettem külön soha IDE drivert
  • Borg
    #47
    50mb/sec-et ha elérted, összeteheted az összes kezedet :D
    Még két SATA winyo között sem jön létre általában ekkora átviteli sebesség.
    A normális az kb 15-25MB/s közötti. A csökkenés lehet az IDE drivertől is.
  • syluccy
    #46
    Hi mindenki, van 1 apró problémám. Átkonvertáltam a winchesterem FAT32-ről NTFS-re először azért, mert volt 1 4,7 gigás iso-m, amit nem szeretett a FAT, de megtetszett az NTFS, mert meglepő gyorsulásokat tapasztaltam.
    Pozitívumok: Az Xp progress bar-ja eddig min. 3 kört tett meg bootoláskor, most 1 körnél többet nem tesz. A Norton Ghostal történő rendszer-újratelepítésénél a korábbi 460 mb/min-os megszokott sebesség most 1350-re ugrott. Óriási.
    Negatívumok: Bootolásnál, mikor bejön a kék képernyő, és "Üdvözöl" az Xp, akkor tragikusan lelassúl. Kb. 15 másodpercig tölt, a korábbi 3-4 helyett. A másolás valami borzasztó. Eleinte még volt olyan, hogy 50 mb/sec-el kezdett, de már akkoris rögtön csökkent, és végűl elérte nagyobb file-oknál a 3 mb/sec-es határt is, bár néha-néha vissza próbál kapaszkodni, mintha valami memória kiürűlne, és újra töltődne. Ilyet FAT alatt még sosem tapasztaltam. Ott stabilan 40 mega környékén volt a sebesség (+/- 5) Mi lehet a probléma? Az gáz, ha 2 vinyó van 1 IDE-kábelen? Mert eddig nem volt vele baja. Segítsen valaki, ha tud!
    Thx
    Ahoj
  • cleric
    #45
    NTFS esetében a registry-ben állítsátok be a következőt:

    Start > Run > regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE > System > CurrentControlSet > Control > Filesystem. Add a new DWORD value - "NtfsDisableLastAccessUpdate" and set value to 1.

    Gyorsabb lesz, mert nem használ utolsó módosítás bejegyzést a fileokhoz. (Ez nem az a dátum, amit a Total Commander kiír, az ugyanúgy meglesz.)
  • Gerry
    #44
    Nekem gyakorlatilag 4 éven keresztül vegyesen volt FAT32 és NTFS partíció a winyóimon, és SOHA semmi gond nem volt, pedig másolgattam keresztbe-kasba. Amúgy több helyen is tudom, hogy vegyesen van FAT32+NTFS, és még sehol nam tapasztaltam ilyen gondot. Akkor lehet esetleg baj, ha valami külső programmal próbálja meg az ember átkonvertálni a FAT32-t NTFS-re, de én ezt windows XP-n belül oldottam meg a belső convert paranccsal, és semmi nem keveredett össze, pedig teljesen tele voltak a partícióim adatokkal.
  • a_n_d_r_e_w
    #43
    Lenne egy kérdésem. Úgy halottam több helyről is, hogy ha valaki NTFS-ről másolt át FAT-ra, akkor az az egész fatot hazavágta. Tud-e erről valaki valamit?
  • Gerry
    #42
    Így igaz, Windows 2000 és XP tud konvertálni alapból, és ráadásul az NTFS kevésbé töredezik, mint a FAT32, tehát szerintem mindenképpen érdemes áttérni NTFS-re!
  • Shep
    #41
    át lehet convert.exe segítségével, parancssorban beírod hogy help convert.exe és kiírja a használatot, de ha nem használsz több gigás fileokat akkor ne konvertáldd át maradj a fat32 -nél.
  • Roll
    #40
    Én úgy tudom, hogy a Partition magic-kel át lehet konvertálni a fájlrendszert.
  • Aquli
    #39
    egy particiot amin mar van adat at lehet konvertalni ntfs-re? bocs a lama kerdesert.
  • Torry
    #38
    Hi all!

    Az igaz, hogy Partition Magic-el a windows-os particiot is át lehet konvertálni FAT32-ről NTFS-re adatvesztés nélkül??
  • Gerry
    #37
    Szívesen!
  • scynetyc
    #36
    na,csak ma álltám neki.csak ugy sikerült,hogy megszüntettem azt a particiot és csináltam ujat és ráadásul megmaradt a d meghajtomon minden anyag :o)) köszi a segitséget
  • Gerry
    #35
    Hajrá, bár remélem már kész van...
  • scynetyc
    #34
    köszike, most fogok hozzá.szurkolj nekem :o)
  • Gerry
    #33
    Szívesen, én ezzel csináltam, és nekem megvolt hamar igaz én scak 3GB-ot konvertáltam. Ja, ha nem megy valami, akkor a helpjét is le tudod kérni, mégpedig így: convert /?
  • scynetyc
    #32
    még nem ,de megprobálom, köszi!
  • Gerry
    #31
    Azt próbáltad már, hogy beírod a start menü run mezőjébe, hogy cmd, majd enter, és utána kiadod ezt a parancsot: convert c: /fs:ntfs
  • scynetyc
    #30
    Gondolom az nem megoldható,hogy fogom és kivágok mindent a c meghajtoról,majd restartolok és ugy teszem fel az op-rendszert. Nekem csak az a bajom az ntfs-el,hogy nem tudok formatálni.
  • scynetyc
    #29
    köszike,de nem megoldható nekem ez a rész sajnos.
  • [Jakuza]
    #28
    Beleteszed egy olyan gepbe a vinyot, ahol van OP rendszer masik vinyoin, majd feltelepited oda a Partition Magic nevu programot es azzzal atkonvertalod az NTFSt, Fat32re.
  • scynetyc
    #27
    Szia Gerry!
    Most jutottam odáig,hogy kiprobáljam amit irtál,de nem jött össze.Betettem a cd-t és Új telepitést kérve feltettem ismét az oprendszert,de sehol nem kérdezte,hogy ntfs vagy fat-ot akarok feltenni.Végül is nem csináltam új particiot ,mert a d meghajtómról nem tudom hova tenni a cuccokat és nem akarom,hogy elvesszenek.
  • Gerry
    #26
    Töröld le azt a partíciót, amin a régi rendszer van (telepítőből is le tudod törölni), és utánna amikor a telepítő létrehozza az új partíciót megkérdezi, hogy NTFS-re vagy FAT32-re akarod formázni!
  • scynetyc
    #25
    Hali!

    Egy játék /MGS/ miatt átkonvertáltam a a Fat32-őt NTFS-be mindkét meghajtomon. A c meghajtomon van az operácios rendszer/XP/ és az egyik nap ujra kellett tennem az op.rendszert, de gondom volt vele, mert mikor formatálni akartam ,nem engedte ,mondván hogy semmilyen fat-rendszert nem talál. Kénytelen voltam rátelepiteni lemezről a régi op.rendszerre az ujat. Lécci valaki magyarázza el ,hogy tudom visszakonvertálni az ntfs-t fat32-re, vagy hogy lehet ntfs-en formatálni, illetve ha nem kell rajta formatálni, akkor mi a teendő ha uj oprendszert akarok feltenni.
    Előre is köszike a segitséget.
  • scynetyc
    #24
    Sziasztok! Nagy kérésem van, szakvizsgához kellene a páromnak anyag arról :
    1. FAT fájlrendszer.
    2.Operációs rendszerek elhelyezkedése a lemezen.
    3.Betöltésük.
    4.RAID eszközök.

    Lécci ha valaki tud segiteni akár ideirással akár magyarnyelvű leirást tartalmazó honlappal, kérem jelezze. Köszike ,előre is.
  • gyerekek
    #23
    T. Supervisor!
    Én is megköszönném az ntfs for win9k elérhetőségét...
    Előre is...