55
  • narumon
    #55
    "Windows XP alatt az összes AMD-s haveromnak az volt a baja, hogy 3D-ből kb fél óra után mindig kilépett."

    Itt tökéletesen megy Xpvel is...

    "Azt én is tudom , hogy 98 alatt van egy kis előnye az AMD-nek. De mikor volt már 1998 ?..."

    Xpben szinte framere ugyanannyit megy minden mint 98ban. És hogy mikor volt már 98? Én meg azt kérdezem hogy minek ennél nagyobb, böhömebb és bengább oprendszer?
  • narumon
    #53
    "Persze, ha mindketto gapben TNT2 van akkor lehetseges... "

    3Dmarkban lehet de mi pl haverommal leteszteltük a videotömizést. Ugyanazt a vobot kellett betömiznie mindkét gépnek az 1000-re húzott cerka 40mp-vel lasabb volt mint a 850-es Duron. Ha felhúztuk a duront 935-re akkor már 1:03 volt a különbség. 950-en meg még ennél is több. Mondanom sem kell azóta haver gépében is egy Duron döcög. Ja az összehasonlito fájl egy Godzilla bemutató volt 2perces....
  • PyRex
    #52
    "3D Mark 2001 -ben a cel 800-as 1066-on majden annyit hoz mint egy T 1200[266]"

    Persze, ha mindketto gapben TNT2 van akkor lehetseges... De rakj bele mondjuk egy GF3-at... Maris meglatod, hogy az 1200-as TB mondjuk 100%-ot raver a celeronodra. Mellesle ilyet mondani, mint amit ideztem eleg nagy hozza nem ertesrol ad tanubizonysagot, mar bocs. Meg ha tfh. annyit is nyom a 2 gep amennyit mondtal egymashoz kepest, akkor is el kene gondolkodni, hogy talan nem a prociknal kene a jelenseg okat keresni...

    PyRex
  • PyRex
    #50
    En csak azokat nem ertem, aik a VIA-t fikazzak. Kar, hogy a VIA csinalja mostanaban a legjobb chipseteket. A P4-es chipsete gyorsabb es jobb, mint az intele, az AMD procikhoz keszult chipsetjei pedig mar reg bizonyitottak. Persze a VIA-nal is van neha gond, de az intel chipseteknel is. Gondoljunk csak a 810-esre (ha jol emlexem...)

    PyRex
  • macro
    #46
    Nekem egy cel566 van de nemsokára veszek procit+alaplapot és az nagy valószínüséggel AMD lesz . Ja és bocsásson meg mindenki hogyceleront választottam . Öszintén megbántam bűneimet . Na csak ennyi .
  • TheZsenyka
    #45
    Nekem nem ér meg plusz 30-50 ezer forintot az, hogy 2GHz jelenjen meg a bootképernyőn, mittomén.
  • TheZsenyka
    #44
    Nem tudok objektív véleményt alkotni az Athlon XP-ről, de! Korábban Intel párti voltam, de a ThunderBird teljesítmény/ár aránya őszintén szólva meggyőzött. Bizalmam áthelyeződött az AMD-be. Éppen emiatt, bizonyosra veszem, hogy ha fejleszteni fogok, nagy eséllyel Athlon XP-t fogok venni. Persze azért megkuksizok néhány véleményt :)
  • zplayer
    #38
    Csavokaim :) 60-70 fps felett a dolg tenyleg nem szamit (ertem ez alatt : azt stabilan tartja a cucc) Szoval itt mar csak az dont, ki mennyit akar kifizetni erte. Mondanom se kell, hogy hulye leszek P4-et venni. A kulonbsegbol meg abbol amennyiert eladom a jelenlegi gefroce2-t siman veszek egy ATI8500/GEForce3-at. Nekem ez szamit. Foleg hogy az Athlon XP szepen beilleszkedik a jelenlegi alaplapba. - milliomosok es sznobok kimeljenek valaszaikkal... :)
  • MuldR
    #37
    VIA KT266A
    Gyorsabban kezeli a DDR-t mint az intel a RAMBUS-t. errol ennyit :P
  • QAZAQ
    #36
    Majdnem 100%-ban egyetértek a Nagy Varázslóval (WiZZaRD)!!!
    Lehet megkövezni ...stb, de ha valaki elsősorban munkára használja a gépét, akkor neki az a fontosabb, hogy a felhasználói programok száguldjanak, és ha emellett még játékgépnek is csúcs, akkor az a bónusz ráadás...

    Másik megjegyzés, elsősorban azoknak akik az előzőeket nem igen tudják megemészteni...
    Rohadtul rühellem ha óvodás gyerekek, kb 2 hónapos "számítástechnikai ismeretekkel" akarják megmondani mi a jó, és miért ...
    Akit érdekel egy kicsit is a téma, laza 10 perc alatt kiderítheti a tényeket, utána dönthet saját belátása, vagy a hozzáértőbb emberek véleménye szerint...

    Hogy mikor mi a jobb, azt elsősorban az elvégzendő feladat dönti el, játékra szinte semmi nem elég jó, munkához és egyéb szórakozáshoz általában egy jó közepes konfiguráció is megteszi...

    Hiába van 2 gigás P4 , Athlon XP 1800+ , 100 emberből 80 úgyis középkategóriás, 6-800 Mhz-es procit vesz (celeron,duron...), a maradék 20-nak meg apuci megveszi játszani, mer' elvan a gyerek...

    (Még jó, hogy nem vagyok elfogult...)


    Mellesleg
    Scorpio: nagyon jó a logód...


  • xtaki
    #22
    igen igazad van. nincs igazan kiforrott velemenyem, mert a jelenlegi felallas processzor ugyben elbizonytalanit. Szerencsere nem most kell vennem gepet. jovore meg majd csak tisztul valamit a helyzet. bar ezt mondjuk honapok ota. mellesleg van sok afa a cegben. ha valakinek alkatreszt kellene vasarolnia annak tudnek afat visszaadni szamla elleneben /sokat kell apeh fele fizetni/
  • skorpio7
    #20
    Tényleg ! :)
    Hol vagy iXBT haver ??? Hol marad most a bölcsességed ???
    Talán annyira megsértődtél a legutóbb , hogy már meg sem szólalsz ??? Hú de sajnállak ! :)))
  • skorpio7
    #19
    Hát tudod ez tényleg elég érdekes , de még a haverom is mindenképp intelre akar rábeszélni , amikor a jövőbeni fejlesztésekről van szó.Először én se értettem a dolgot , majd jött az egyszerű felismerés .Itt kőkemény üzleti szempontok diktálnak .A mi városunkban is ( alig 100000-es ) működik 1egalább 14 ( ennyit tudtam pillanatnyilag meglelni ) számítástechnikai szaküzlet és mindegyik szeretne megélni .Mivel azért már nálunk is vett gépet , aki tehette , ezért már csak a fejlesztgetés maradt , ami ugye kisebb kiadás .Na most mi is a haver érdeke ???
    Minnél többe kerül valami , neki annál nagyobb haszna van belőle .És hogy is állunk pillanatnyilag processzor fronton ???Hát igen ... a legdrágább processzorral az Intel rendelkezik , akár 3-szoros árú is egy hasonló teljesítményű AMD-hez képest .De a haveromat ez nem érdekelheti , mert neki a haszon a lényeg és bizony az csak egy jó kis drága Intel proci eladása után igazán magas .Ő nem foglalkozik tesztekkel , néha én mondom , hogy mi újság a neten , szóval őt a nyereség hajtja .Meg lehet érteni , hiszen a mindenki így tenné , aki kereskedik .
    Tehát ne csodálkozzatok , ha minden eladó Intel procival traktál benneteket , egész egyszerűen nem annyira éri meg nekik AMD-t eladni .Mint mondtam , itt csak a tiszta üzleti szempontok diktálnak .
  • xtaki
    #13
    a dolgok tisztazasa erdekeben. Nem vagyok intel rajongo mithogynem vagyok nvidia rajongo. azt veszem amit jobbnak tartok ar/teljesitmeny/szepseg/egyszeruseg/fejleszthetoseg/stb szempontbol. Mostansag en is arra hajlok hogy legkozelebbi gepvasarlaskor az amd lesz nalam is a nyero. csakhogy felek egy kicsit tole. tudom hogy nem kellene de hat ez van. ez ujon lehet mint felulni egy hullamvasutra : elsore felek de utana mar nagyon jo.
  • Flashy
    #9
    szerintem a legundoritobb akkoris az hogy "XP"-nek nevezik a procit. leszarom a teszteket, perszehogy itt az egyik, ott a masik a jobb; ugyis olcsot vesz a nep es elegge igaza van.
  • xtaki
    #2
    azt hiszem nekunk jatekosoknak meg mindig az szamit hogy q3 alatt/es persze a tobbi jatek / mit hoz a proci. elismerem az AMD teljesitmenyet es olcsosagat de ezzel egyutt intel procit veszek mindig...
  • TV
    #1
    Kár, hogy a felhasználók döntő többsége, legalábbis az USA-ban, de talán itt is, nem olvasgat teszteket.