166745
  • Plata
    #164017
    A dark iron törp tetszik.
    Bár az kétségtelen hogy egy az egyben sima törp át színezve új racial képességekkel.
    És volna még valami de lehet csak be képzelem és hülyeség.
    De dark iron törp paladin ha racial mount-on megy bárkit le előz.
    Human és draenei paladinnál is gyorsabban lovagol azon a kutyán.
  • MarkBlade
    #164016
    Majd jó sok pénzért kiadják.. jó sok pénzért megveszik és rövid időn belül rájönnek az emberek hogy nem is kell ez nekik. A blizz meg örül a free lootnak..

    Az allied fajok copy paste vonala meg gáz. Nem hiszem hogy nem tudtak volna kitalálni valamit.
  • Plata
    #164015
    GOG-al én is így vagyok,kivétel egy játék.
    Patrician 3,még ma is eszementül le tud kötni.
    Múltkor azt vettem észre hogy hajnali fél három van mert úgy elmerültem a játékban.
    Megvan Steam-en is,de a Steam-es változat bugos.
    A Clasic-ot én is kipróbálom,persze megint Dwarf hunter leszek.
    De szerintem maradok a sima WoW-nál.
    Mostanában nagyon sokat játszom az új törpémmel.
    A Dark iron dwarf nagyon bejön.
    Már 64-es.
    Vicces pont 10k hp-ja van.
  • Balcsix #164014
    Igen, egyet értek veletek, szerintem se "tiszta" vanilla lesz (hisz ma már ez se a Blizznek nem lenne kedvező sem a playereknek). Így elveszti varázsát az egész, csalódni fognak a régi játékosok, az újaknak meg szerintem az a játékmechanika már amúgy se jönne be többségében.
    Tehát ebből a Blizz nem jöhet ki pozitívan, ami miatt kapják majd a sok oltást...
    Nekem az a véleményem, hogy nem kellet volna erőltetni ezt a classic dolgot, hagy maradjon meg emléknek (nem hiába húzta a száját ezzel kapcsolatban a Blizz amikor felvetették az ötletet az emberek a kalóz vanilla szerver bezárása után, a Blizz se hülye, végig gondolták ezt a dolgot...).
    Lényeg, hogy ebből a Blizzard nem tudott volna kijönni pozitívan. Ha nem indít a nép által követelt vanilla játékot az lett volna a baj, így meg ezzel lesz minden bajuk az embereknek...
    Szerintem ez hosszútávon nem fog működni, de hát én se tudtam volna jobban dönteni a Blizz helyében, ez van amikor két rossz/bizonytalan dolog közül kell választanod, hogy melyikkel buksz kevesebb követőt/pénzt...
  • Bandras DaSilva #164013
    Furi dolog ez. Van ahol működik, van ahol meg nem feltétlen. Én anno rengeteget játszottam a Star Wars Galaxies-el. Főleg a pre-cu éra volt a kedvencem, de még a cu is elment. NGE már nem annyira jött be, de vitt még a lendület. Aztán az bezárt és elindultak mindenféle emulátor projectek. Az egyik eléggé előrehaladott volt és pont a CU előtti utolsó peccs állapotban volt a játék. Felmentem, hogy ez állat, akkor majd tolom ezerrel...hát volt nagy meglepődés:

    - azért sok megoldás eléggé fapados volt az eredetiben. Kipróbálás után már emlékeztem rá, de alapból elfelejtettem
    - sok dolog túlbonyolítottnak tűnt
    - lassú volt
    - előjöttek ugyanazok a hibák amiért azt is le kellett cserélni (balansz kérdések, op kombók, stb)
    - buff sorok, sok pénz, de kevés doki
    - várakozás shuttlere

    és még egy halom más. Egy ideig nyúztam, aztán elengedtem és azóta sem néztem fel semmilyen emu szerverre. Szép emlékeim megmaradtak, de nem játszanék már.

    Más: Everquest2: itt meg működik a dolog, folyamatosan indítanak time locked szervereket meg klasszik szervereket, ahol régi ruleset alapján lehet játszani, régebbi buildeken. Nem tudom milyen populációk tolják a szervereken mert már nem játszom vele, de azért mindig van egy új, szal gondolom mehet a dolog.

    WOW Classic: anno öcsém benne volt a closed betaban, így nekem is lehetőségem nyílt kipróbálni a dolgot. Nagyon nem tetszett, unalmasnak és roppant monotonnak találtam. Amikor kijött, adtam neki egy esélyt, de nem nagyon fogott meg. El is engedtem a wowot egy jó 14 évre. Aztán valamikor tavaly a legion végén valahogy rámjött, hogy meg kéne nézni és azóta wowozok és tetszik.

    Én tervezem, hogy tolom a classic szerveren is még akkor is ha esetleg külön pénzes lesz mert érdekel, hogy én voltam hülye akkor vagy csak változtam. Izgalmas kísérlet lesz, az biztos, viszont hosszú szavatosságot nem látok benne én sem. És itt van valahol a lényeg. Kíváncsi vagyok, hogy hogy fogja meg a dolgot a Blizzard. Nyílván ez az egész sztori egy zsák pénzükbe kerül és gondolom lematekolták, hogy mennyit kereshetnek vele.

    Én azt gondolom, hogy nem a teljesen classic wow köszön majd vissza, hanem csak egy olyasmi pár extra dologgal felturbózva.
  • Caliph
    #164012
    Hát ha sima vanilla vanilla lesz,a közösséget ismerve biztos nekiindul a sírás hogy rakjanak bele új kényelmi funkciókat. Ahogy irjátok,szép a "nosztalgia szemuveg kisse homalyos lencsejen keresztul nezve",de gondoljatok bele , az több mint 10 éve volt,időnk mint a tenger,akkor még nem is álmodhattunk olyanról hogy raid finder,az újdonság izgalma és varázsa is ott lebegett egy warcraft 1-2-3 után..
    Én is emlékszem,lvl1 esen lefutottam darnassusba,többször halva,csak hogy egy napot azzal töltsek hogy hogy nézelődjek,kísérjem a nagy ancient of war lépegető fát erre,arra,úszkáljak a vízben,tiszteletemet tegyem az rtsből ismert hősöknek...
    Ha ezek nem kerülnek bele nagyon hamar kis létszámú szerverekkel fogunk találkozni,ahol tényleg csak az igazán fanatikusok és a roleplayesek fogják szinte csak tolni :)
    Én nem hinném hogy a Blizz időt,pénz,és szervert áldozna,ha nem lennének hosszú távú tervei :)
    Btw nekem a kedvenc kieg mind a mai napig az első,a The Burning Crusade,én a legjobb óráim ebben a kiegben töltöttem :) (és bizony keresztfélév is lett belőle az egyetemen :D )
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.10.11. 09:30:20
  • PiszkosFred
    #164011
    Nem csak te gondolod igy, teljesen egyetertek minden szavaddal.

    A legjobb gyakorlati pelda erre nalam a "gog" gyujtemenyem. Meglatom a 15-20-30 evvel ezelotti kedvenceket a kinalatban, mar nyilik is a penztarcam, majd az install utan nagyon ritka, hogy ne ebredjek ra arra, hogy hat, inkabb emlekezek a szepre es a jora a multbol nosztalgia szemuveg kisse homalyos lencsejen keresztul nezve, mint sem eroltessem az ujboli vegigjatszast 2018-ban. Mert szerelem es rajongas az adott jatekert ide vagy oda, leszamitva 1-2 "jol oregedo" klasszikust (vannak azert, hal'sten), mar nem olyan az elmeny, mint volt anno.

    A sors (vagy elmebaj) fintora, hogy ha nem is jatszok tobbet vele, viszont jol erzem attol magam, hogy ott figyel az accounton az a jatek. :)

    A Classicot is ki fogom probalni, artol fuggetlenul, de szerintem hosszu karrierbe mar nem fogok kezdeni, ahhoz ujra ossze kellene szedni a csapatot, 36 orassa kellene varazsolni egy-egy napot es nem artana egy fel eves fizetett szabadsag sem :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.10.11. 00:45:02
  • Balcsix #164010
    Szerintem a vanillával teljesen megegyező vagy közel azonos játékot kapunk, mert hát mi értelme lenne akkor ha teleraknák sok új/kényelmi funkcióval? Az már nem vanilla lenne (már ha ez a cél). Illetve teljesen egyetértek az előbb leírtakkal, mint például, hogy a kíváncsiság miatt sokan kipróbálják, de hamar ki fog durranni az a bizonyos lufi, épp mert ma már nem tudna érvényesülni egy "ilyen komplikáltabb-összetettebb" játék, mint 15-20 évvel ezelőtt, aki akkoriban játszott az mára már felnőtt, mások a prioritások (család stb...), a mai generáció meg már nem tudna érvényesülni olyan játékban amiben egy kicsit gondolkodni is kell, illetve 4 gombnál többet kell nyomkodni...
    BTW én pont az a típus vagyok, aki mindig elgondolkozik a régi "szép" időkön, hogy régen minden jobb volt... Nehezen tudom elengedni ha valami jó, vagy régen jobb volt (vagy csak úgy gondolom)... Aztán eszembe jut, hogy nem is volt minden olyan jó, csak az idő múlásával megszépülnek a dolgok, és az nagyon nem tenne jót az emberiségnek ha egy adott időben megragadtunk volna, illetve a technika se fejlődne...
    Épp ez történt ebben az esetben is, a veterán játékosoknak felcsillant a szemük, végigfutott az agyukban a sok szép emlék, de ha újra elkezdenék ez már lehet csak teher lenne nekik, de semmiképp nem nyújtana annyi sok vidám pillanatot mint régen, esetleg csak a nosztalgia erejéig (1-2 hétig) véleményem szerint...
  • Ashyn
    #164009
    Úgy rémlik, semmi ilyesmi nem lesz benne ( auto LFG, DF stb ), minden tekintetben az akkori élményt hozzák vissza. Vagyis marad a manuális party keresés, kalandtúra az insta bejáratához.
    Jól megfogalmaztad a lényeget, magam is így gondolkodom a dologról. Szép volt, jó volt, meg volt a maga varázsa, de valójában senki se szeretné újra átélni. Túlságosan a felgyorsult játékmenet felé haladt a világ, Senki nem fog szintezéssel tölteni hónapokat, egy dungeon runra 3-4 órát rászánni.
  • Califa
    #164008
    ....ahogy egykor mentorunk ShaiHulud írta :
    sorry, de *FAN az a fun...
  • Caliph
    #164007
    én azért azt várnám hogy a kényelmi funkciókat berakják,szal egy ilyen hibrid vanilla lesz...tényleg szép a nosztalgia,de akkor még kurva sok szabadidőm volt :D
  • PiszkosFred
    #164006
    Pont errol beszelek :) Leirva, elmondva, beszelgetve a nosztaligia szemuvegen keresztul mekkora fun tura volt az, hogy peldaul allikent Maraudonba jartunk, mert kellett onnan egy nyomorult shield. Az istance sem volt rovid, de az odaut volt egy ora minimum - foleg mount nelkul, mert akkoriban 40-es szinten nem mindenkinek telt meg pacira -, keresztul egy rakas hordas zonan, amely zonakban meg itt-ott hemzsegtek a 3-4 fos partykat kovetelo elitek, akiket ki kellett kerulni. Mivel nem volt meg LFG rendszer, ezert nem egyszer esett meg az hogy az odaut kozben haromszor oszlott fel es alakult ujra a party, mert mindig volt, aki kiszallt, lelepett, megunta, stb. Aztan ha valakirol kiderult menet kozben, hogy nagyon bena, akkor egy elmeny volt csere jatekost talalni a guildekben, /nemzeti csatornakon, stb. Akire megint vartal x orat, mire odaert SW/IF-bol.

    Ha nem fekudtel otthon torott labbal, vagy nem akkor jartal fosulira/egyetemre, esetleg nem akkor voltal munkanelkuli, akkor hetkozben nem nagyon indultal el Maraba, mert az egesz estes moka volt. :)

    Ezek vajon visszajonnek a classickal? Vagy az auto lfg, summon, stb. a mar ennek is a resze lesz?
  • Plata
    #164005
    Szerintem eleinte nagy lesz az érdeklődés,de aztán gyorsan elpártol a játékosok nagy része.
    Classic szerveres karakter külön lesz a többi karitól,vagyis full nulláról kell újrakezdeni,nem lesz közös semmi a többi karival.
    Na meg hogy a classic sokkal nehezebb és fejlődni is nehezebb lesz meg lassabb.
    Minden sokkal bonyolultabb lesz.
    Ha instára akarsz menni az is félóra gyaloglással kezdődik.
  • Daermon
    #164004
    Jelenleg nem tudjuk mi lesz még.
    Elvileg az 1.12 patchet használja majd 2006-ból. De hivatalosan majd BlizzConon derül ki mi is lesz a Classic. Ugyan is csak a communityben megy vanilla vs nem igazi vanilla teoriák, de hivatalos infó nincs.
  • undY1ng #164003
    Ez nagyon adta! Mosollyal ébredtem!
  • PiszkosFred
    #164002
    Amikor 50+ evesen alltok a regi haverokkal a falunapon a talponallo elott egy sort iszogatva, a gyerekek es az asszony a vattacukor arust fossza ki eppen es arrol beszeltek, hogy emlekszel, amikor a Volannak rugtatok egy hatost az evszazad derbijen, amikor a Bela kapus torott labbal fogta a Dinnyes tizenegyeset, a Balogh center negy golt ollozott, az utolso egy triplaszalto utan, a Marika vezette bekozepet meg elvittek a lovasrendorok a fustbombak es a petardak miatt.

    Nyilvan a meccs egy megye II-es kinkeserves 1-0-as meccs volt, 5 nezo elott valahol a falu szeli csordalegelon kialakitott ideiglenes palyan - a petardazas es fustbomba egy regi wartburg besult kipofugoja volt, amelyet aztan Marika neni segitett letolni susnyasba, hogy ne legyen utban. Hja, a Bela tenyleg eltorte a bokajat, de csak utana kb fel evvel egy motoros baleset miatt, de hat sok eve volt, egybefolynak a dolgok. Dinnyes pesze sosem jatszott az ellenfelnel.
  • Shion
    #164001
    Sziasztok, utóbbi időben nagyon felületesen van időm fórumot olvasni, így nem tudtam eddig kihámozni, hogy mi is ez a Classic, amit most nagyon harangoznak. Megnéztem a videót, de számomra semmit nem jelentenek a videón látott jelenetek, mivel az elmúlt 14 évben csak 1 évet játszottam WoW-al. Lehet, hogy a régi WoW-osok felsóhajtanak egy-egy helyszín láttán, de én semmit nem ismertem fel. A Classic a régi zónák újrajátszása vagy teljesen új játék lesz? Vagy éppenséggel a jelenlegi WoW egy újabb kiegészítője?

    Köszönöm szépen előre is a felvilágosítást! :)
    Utoljára szerkesztette: Shion, 2018.10.10. 09:03:45
  • PiszkosFred
    #164000
    Nem fogja fel, hagyd ra! :)
  • TBTPumpa
    #163999
    Még mindig nem a 6 napos demóért kérik a pénzt, hanem a BlizzCon Virtual Ticket-ért.
  • Califa
    #163998
    Ha már egy 6 napos demoért van pofályuk elkérni ennyi pénzt, én boritékolom hogy havidijas lesz !
  • Daermon
    #163997
    +1 de szerintem 20€ körül lesz az egyszeri ára, mint az SC remasternek.
    Abban viszont nem vagyok biztos, hogy tényleg vanilla lesz.
  • Plata
    #163996
    Én 40-50 dollár körül gondolom az árát.
  • PiszkosFred
    #163995
    Csinalni kellene tippjatekot.

    Szerintem uj jatekkent/produktumkent fog megjelenni a bnet fiokban/launcherben, nyilvanvaloan uj klienssel, es szerintem az aktiv wow havidij mellett lesz egy egyszeri 10-15 dollaros, kvazi mini dlc aru beugro is. :)
  • Daermon
    #163994
    Egy 20-25€ talán benne van a pakliban, de meglátjuk. Egyenlőre lássuk meg BlizzConon, hogy valójában mi is lesz ez a Classic.
  • Bandras DaSilva #163993
    Én nem vagyok ennyire optimista, szerintem valami zsetont kérnek majd érte, de meglátjuk.
  • Caliph
    #163992
    csak álljanak össze újra,csináljanak egy új céget és legalább egy új legendát :D
  • TBTPumpa
    #163991
    RIP Blizzard?
  • Daermon
    #163990
    Szerintem is így lesz, de kiderül úgy is.
  • hitman1028
    #163989
    nyilván nem kell megvenni újra,hisz az egész battlechest megszűnt , előfizetésért megkapod
  • TBTPumpa
    #163988
    Melyik játékot? A Classic-ra gondolsz?
    A bejelentés úgy hangzott, hogy "Classic server option". Szerintem nem kell megvenni még egyszer, csupán aktív előfizetés kell majd (ahogy most már a Battlechesthez is).
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2018.10.08. 16:52:04
  • Califa
    #163987
    A játékot vajon meg kell-e venni újra ? Gondolok itt azokra akik rendelkeznek már vele. Erről van infó ?
  • mariakandras
    #163986
    Tamogatja a jatek a 7.1 hangzast?
  • TBTPumpa
    #163985
  • ShaiHulud
    #163984
    sorry, de *FAN az a fun...
  • PiszkosFred
    #163983
    itt van a lista, hogy mit kapsz vele
  • PiszkosFred
    #163982
    Azon tul, hogy abban egyetertunk, hogy 50 eurot fizessen az ki egy 5 napos demoert, akinek hat anyja van, sajnos az egeszet teljesen rosszul ertelmezted, es a demo lehetoseget kiragadtad az kinalatbol. Mert az blizzcon virtual ticket nem csak roppant gagyi mountot es bannert ad a demo mellett, hanem nonstop streameket, minden panelrol, extra doksi filmeket, archivumhoz elerest, stb. azt, amit a sima ticket is nyujt azoknak, akik eloben ott lesznek a rendezvenyen.
  • Califa
    #163981
    Senkit nem akartam megsérteni. FUN vagyok én is ,aki az első Magyarok közt kezte a játékot :) De hogy egy kétes időpont kiadásu játék egy hetes demó verziójáért nem fizetek 50 dollárt, amit anno 14 éve 60 dollárért vettem meg,kicsit pénzlehúzásnak tartom , kb ennyit akartam kihozni az ezelötti hozzá szolásomba.
  • PiszkosFred
    #163980
    Nem, sajnos teljesen rosszul latod az egeszet. Ez csak az extra a jegy melle.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.10.05. 16:57:35
  • Plata
    #163979
    Ezzel most a fél fórumot megsértetted.
    Szerintem.
    XD

    Engem mondjuk pont nem izgat a demó,dark iron törpöm most jobban érdekel.
  • Califa
    #163978
    Jól értem hogy 50 dollárért 6 napig játszhatnak majd az emberek a "DEMO"val? ez valami vicc ugye ? Adnak egy cloak meg egy bannert epicbe és slussz..... de hogy egyáltalán mikor jön ki, és ezeket a tárgyakat lehet-e használni a jövőben, valamint hogy egyáltalán mekkora boostot fog adni arról semmi infó ?! Ki az a gyökér aki pénzt ad ki erre így ?