166699
  • Rincewind
    #620
    Az, hogy vannak tök felesleges- és túltápolt kasztok egy játékban, az az én szemléletem szerint nem a PvP rendszer sara, hanem a játék balance-olásáé.
    Sajnos az AO pontosan azon MMO RPG-k körébe tartozik, amikkel csak futó (éppencsak megnéztem) kalandom volt, így aztán erre nem is tudok mit mondani. Nem is biztos, hogy akarnék. Az alapján tudok csak véleményt írni, amiben már van tapasztalatom, ezek alapján pedig a DAoC PvP rendszere volt a legjátszhatóbb (abbol is leginkább a Keepraid és Darkness Falls, az Emaines rohangászás nekem sem élvezet, bár nem is nagyon szoktak bevenni, mert nem vagyok maxolva :). Persze nincs kizárva, hogy van ennél jobb is, nincs kőbe vésve, ez csak az én véleményem...
    Bár azt nem nagyon értem, hogy a kari maxolás, hogy jött ide. De azért a gratulációt köszönöm, igyekszik az ember. :)
    Egyébként kíváncsi lennék, honnan tudsz rólam ennyit... O.o
  • riviera
    #619
    Rince, igazán nem akarok beszólni és tudom, hogy néhány MMORPG-t kipróbáltál de sosem maxoltál ki karit tudtommal egyikben sem. Tudom, hogy swg fanpage a te műved és minden tiszteletem a tiéd ezért.
    Viszont sokszor nyilatkozol a daoc féle pvp isteni voltáról. Nos nem tudom milyen pvp rendszer az amiben sok kaszt egyszerűen szart sem ér. Ez főleg az albokra igaz mert ott van a legtöbb kaszt és ebből következően a legtöbb felesleg is.
    Imho AOban jól megoldották, hogy politikai zónák vannak. Talán még életszerű is tud lenni az ilyen. Pl. semleges város vagy megye ahol harcolni tilos mert ilyen-olyan rendelet tiltja sztem elképzelhető.
  • inecromancer
    #618
    Igen igy elolvasva igazad van (bar ezt elotte is tudtam), egyenlore nehezen tudom elkepzeni, hogy ha akarhova mehetek a vilagban akkor megis mennyire lesznek szamomra elerhetoek a masik frakcio teruletei. Nehezen, de valahog ugy jelenik meg elottem mintha a daoc 3 teruletet 1be suvasztanank..furcsa..majd meglatjuk mi sul ki belole. Tovabbra is csak azt tudom mondani hogy bizok a keszitokben ( es abban hogy tenyleg daoc mintara keszitik a pvp-t, akkor nem kell felnunk ).
  • Davidus
    #617
    De igen:D Meg köcsög franciákkal:D
  • Rincewind
    #616
    Tökéletesen igazad van, ez gyakorlatban tényleg így megy. DAoC-ban szervezel egy relic raid-et hajnal 5-kor kimész száz emberrel frontierbe és a keep-nél ott vár 150+ Midi... :P
    De egy cég nem indulhat ki ebből! Neki az optimális esetet kell/kellene néznie. Az pedig nem a fent felvázolt eset.

    Teljesen más dolog, de én meg például a ló túloldalán vagyok: már az is zavar, hogy a frontier zónákon kívül is össze lehet futni ellenséges realm bélivel. ;)
    Én úgy vagyok vele, hogy legyenek tökéletesen elszigetelve a birodalmak (álá DAoC). Oké tudom, hogy ez egyáltalán nem szerepjátékos és "valósághű", de szvsz az sem túl szerepjátékos, hogy egymás mellett XP-zik egy Alliance és egy Horde group és nem tudnak egymásnak menni, mert nem Frontier-ben vannak... Persze tudom, hogy ez csak találgatás, lévén még nem sok konkrétum jött ki a PvP-ről, így a külön PvP zóna sem megerősített, de egyelőre ezt olvastam.
    Tényleg egész sok MMO RPG-t kipróbáltam már életem folyamán és egyet kivéve mindegyiket tönkrevágta a gyatra PvP! Az az egy kivétel a DAoC, ahol szeparálva vannak a birodalmak. Én ebből indulok ki, ott már egyszer bevált...
    Néha fel kell áldoznunk bizonyos dolgokat a játszhatóság oltárán, de ezzel csak nekünk lesz jobb.
  • magus
    #615
    na ez tenyleg gaz. oke ertem az indokot hogy ne nezz be, de akkor is
  • inecromancer
    #614
    Rince, aki kemkedni/kopni akar vesz 2 accountot. Ezzel tisztaban vagyok, evfolyamtarsam daoc ozik es mindig meseli hogy mik hogy mennek kik kopnek stb, szoval aki akarja ugyis fogja csinalni penzt nem sajnalva (inkabb kulfoldon jellemzo, ahol az atlagkeresethez kepest vajmi keves ez a par dollar, de ketlem hogy hazankban mindenki "makulatlan" lesz). Bar tenyleg kenyes kerdes, engem akkoris zavar.
  • BaBaPoPo
    #613
    még sehova... majd holnap
  • inecromancer
    #612
    hova raktad ki?
  • BaBaPoPo
    #611
    ugye mi nem az idióta németekkel leszünk 1 serveren?
  • BaBaPoPo
    #609
    Kora délután kiraktam a full ability/tradeskill/spell listát...
    kiváncsi vagyok mit lép a blizz
  • Ferro_TwL
    #608
    Ugyanazon a serveren! Más serveren lehet. De még ez se biztos.

    A primitiv karaktergenerálásról: Szerintrem nagyon jó, hogy kezdéskor nem kell stat-okal szórakozni, mikor még azt sem tudod, mi-mire jó (később biszont lesz szintlépés. skill, talent stb). Az alfaban elég kevés a különböző kombináció a kari külsejére, és az szerintem is gáz, hogy nem lehet magaságot, tetsfelépítéstr változtatni a karakteren.
    A blizzard neve egyébként tényleg bizonyos fokú garancia, főleg egy dologban bizos lehet mindenki: iszonyú jó a tech support, és a fejlesztők-játékosok közti komunikáció (pl. SWG valami iszonyú láma: a béta alatt csak a teszterek olvashatták a fórumot (nem beszélve, hogy pénzt kellett fizteni a béta tesztért lol) és most is csak akkor olvashatod, ha megvetted a gamet.

    Ha a PvP-t nem cseszik el, akkor már biztos egy nagyon jó kis game lesz.
  • BaBaPoPo
    #607
    Van Spy képesség egyébbként :)
    Már "majdnem" kész az ability lista ikonokkal/leírással (utóbbi hiányzik még :))
    ja, meg egy bizonyos TownWatch képesség is lesz :)
    gondolom a név magáért beszél :)
  • Rincewind
    #606
    Ésszerűtlenséget kívánsz, de ha belegondolsz, szerintem te is be fogod látni.
    Először is vedd alapul, hogy ez egy PvP-t tartalmazó MMO RPG, két birodalom (Horde és Alliance) harca ugyebár. Namost, ha neked van egy karid az egyik oldalon, akkor ne nagyon akarj ugyanazon a szerveren a másik oldal dolgába belekontárkodni! Legésszerűbb ok a kémkedés.: Mielőtt indítasz egy raid-et ellenséges területre szépen belépsz a másik kariddal és szemrevételezed a környéket hova érdemes menni, mit nem fognak védeni. Ez ugye nem igazán etikus... ^.^
    Ha meg akarod nézni a másik oldalt, azt is lehet, csak átmész egy másik szerverre és minden gond nélkül játszhatsz. De anélkül, hogy lehetőséget kapnál etikátlan előny megszerzésére! Szerintem ez így nagyon rendben van.
  • BaBaPoPo
    #605
    ez hülyeség... ez ha igy is lenne, a beta alatt a sokszoros anyázásért megváltoztatnák
  • inecromancer
    #604
    Meglepetes mindig minden jatekban van, biztos lehetsz benne hogy van olyan amit a blizzard elhallgat es kellemesen/kellemetlenul fog erinteni a jatekon belul. Engem zavar hogy ennyire elzarjak a jatek 2 frakciojat (szovetseg/horda), es 1 accountrol nem is lehet 2 kulonbozo csoportba tartozo karaktered. Ha lesz egy max szintet elert human paladinod, nem kezdhetsz egy eloholt karit, mert nem engedik. Ez az ami szerintem nagyon gaz, remelhetoleg ezt meggondoljak 2x is. Nekem minden mas bejon, mint az alpha alapjan, mind a kijutott informaciok alapjan. A pvp az egyetlen amin nagyon elbukhat, de en bizok benne, hogy nem fogjak elhibazni.
  • BaBaPoPo
    #603
    Első mmorpg - m lesz, de ez mit sem számít...nem az a lényeg (eddigiek engem speciel nem fogtak meg...)
    Egyébbként meg tökmind1, én szeretem/tisztelem/imádom a Blizz játékokat. ez van, ezt kell szeretni. csalódni meg ugysem fogok
    eddig különben is csak pozitívan csalódtam benne... azt hittem ez a grafika kevés lesz, de látva játékban, nagyon bejön
    ja és még valami... azért lehet tudni, hogy mire számítson az ember, mivel ha csak a nevét is vesszük... world of WARCRAFT. engem már eleve ez a világ vonz (ugye kb majdnem ugyanaz lesz mint war3 ba, csak ez teljesen erre az 1 hősre koncentráló gameplay lesz. had mondjam el, h war3 ba én csak ilyeneket szoktam játszani, mert ez az ami teljes mértékben leköt (sajnálatos dio b.netes dolgok miatt már csak ez az ami cheatmentes...))
    szal az a lényeg, hogy lényegében lehet tudni mire számíts, és nem lesz meglepetés
  • Rincewind
    #602
    Itt találsz többet is. :)
  • Jockey
    #601
    :) jó a kép
  • Jockey
    #600
    jaja, erről beszélek épp
    daoc-be soxor igen látványos, és jo story-u questek voltak, mégis leginkább egy agyatlan xp-re hasonlít lvl 50ig a gamma, bár már több quest van manapság 40es szint felett is, ami sokat segít, de időd lényegében mig rvr képes karit csinálsz kis megszakításokkal monoton mobölés, és ez egyenlőre mindenhol így van -hellyel/közzel-(mmorpg-kben), ezé kételkedek, bár reménykedek hogy ez máshogy lesz wow-ba.

  • Rincewind
    #599
    Legjobb küldikkel eddig DAoC-ban találkoztam (leszámítva azokat, amiket még anno RuneScape-ben mi találtunk ki és játszottunk le élő szerepjátékkal :). Persze nem mind, a nagytöbbség ott is sablonos átlag, de vannak nagyon jók is. A kedvencem az "élőhalott császáros", aminek a végén le kell menni a Catacombs mélyére. Emlékszem mennyit szívtunk Chalyddal, a rengeteg rejtett csapda miatt, nagyon élveztük azt a küldit. :)

    Egy kép belőle. :)
  • Jockey
    #598
    már ne haragudjál meg, de ezek között nem láttam egy mmorpg-t sem
    kiváncsi lennék hánnyal játszottál eddig, mert egy war3 vagy 2 küldetésrendszerét nem lehet összehasonlítani egy mmorpg-ben elvárttól
    alpha-n én sem értem mi ver oda, a grafika?:)
    de ahogy látom nem csak nekem van ilyen véleményem
    hangsúlyozom a végére én is nagyon várom a gammát, de felesleges magunkat álomba ringatni, más, mmorpg-be lehet tapasztaltabb gárdák is hagytak már ki dolgokat a saját gammájukból, annak ellenére hogy beígérték, álá horizon, vagy had ne soroljam, szal énis várom meg minden, de nyugtával dícsérd napot, és ezt ajánlom neked is, nehogy véletlenül csalódás érjen.
    bár ha ez lesz az első mmorpg-d amivel huzamosabb ideig játszasz majd, akkor persze az sokat szépíthet az amúgy mások által hansúlyosabbb hibákon, remélem nem sok ilyen lesz:)
  • Rincewind
    #596
    A Blizzard csak egy logo a játék meg a többi. Az, hogy milyen lesz egy játék nem a logo dönti el, hanem maga a produktum. Nekem például semmit sem jelent a Blizzard név és ebben az alfában is van néhány (szerintem) bénán megoldott dolog. Ettől függetlenül jelenleg a legjobban várt MMORPG a listámon, de azért nem esem át a ló túloldalára.
    Az egészséges rajongás teljesen rendben van ugyanis, de az elvakult fanatizmus már kevésbé...
  • Xboxman
    #595
    Egyébként mi basz benne annyira oda?Tudtommal a primitív karaktergeneráláson kívűl semmit nem láttunk belőle!Az eddigiek alapján minden dolog max átlagost kaphat,egyedűl a feelin' van ott de ez édeskevés...
  • Xboxman
    #594
    asszem innen talán nekem volt meg 2.-nak szal nem igazán értem miről beszélsz
    Egyébként játszottam Warcraft 1,2-vel is de ez nem változtat azon amit mondtam
  • radical@work
    #592
    Ez miért nem megy?
  • Xboxman
    #591
    Bazzeg nem kell ennyire a Blizzard seggét nyalni!Ki tudja milyen lesz a game?Egy név a mai játékvilágban már nem jelent semmi garanciát sajna...
  • radical@work
    #589
    Baze.
  • Jockey
    #585
    nem értem miért nekem kéne mondanom, nem én vagyok a készítő.
    ezek sem rosszak, csak kérdés, hogy van tálalva. másrészt nem azt mondtam szar lesz, csak aggályaimat fejeztem ki, amire való ez a fórum, és remélem blizzard kellemes megfelkepetést fog okozni e téren.
    én tapasztalatom szerint a mostani multi játékok nagy része vagy jól kidolgozott küldetésrendzserrel van megáldva, és csapott pvp-l, vagy fordítva, de egyik mindig a másik rovására megy..
  • Jockey
    #583
    asszem nem érted miröl beszélek
    nagyon sok mmorpg-ben igértek már jól struktúrált küldetésrendzsert, aztána végére ilyen menny ide öld meg és hozd el a skalpját, vagy vidd ennek oda ő majd ad mást amit elviszel másnak mászkálások lettek csak..
    kiváncsian várom ezt a küldetésrendszeres dolgot, és hinni csak abban hiszek amit látok, meg amivel játszok:)
    blizzard ide vagy oda..
  • Jockey
    #581
    hát, kiváncsi leszek erre a nem xp orientált, küldetésrendszerre
    remélem jól megfogják oldani, mert ígérteket már sokat halottam sok helyről..
    mindenestre egyre jobban tetszik a gamma így olvasgatások alapján, remélem nem lesz túlságosan leefyszerűsítve a végére
  • inecromancer
    #579
    GenCon reszletes beszamolo nagyon sokminden le van irva a jatekrol, sok kerdest megvalaszol, ajanlom mindenkinek (legujabb hir)
  • Sanca
    #576
    Aha ertem kosz. Akkor ez picit hasonlit a Horizons -hoz.
  • Sanca
    #575
    Ez a 13 oldalas file nekem nagyon kene. Nem baj ha angolul van. Szal megkoszonnem ha feltolnad vhova vagy ilyesmi.
  • radical
    #573
    Az alkimista főzeteket kotyvaszt, a herbalist pedig azokat a növényeket szerzi be neki amiből kotyvaszthat.
  • inecromancer
    #572
    radical forditasz? fu ez meglepet, nem tudtam, hat akkor hajra:)
  • radical
    #569
    És regisztrálj már.
  • radical
    #568
    Én nem a fájlokból dolgozom. De elküldhetnéd a lelőhelyüket, ha hackelni kell hozzá akkor meg inkább a filet.
  • radical
    #564
    Nemsokára fenn lesz a legjobb WoW fan page-en egy részletesebb leírás mindegyikről. (Amint befejezem a fordítást.) Ott aztán lesz szinte mindenre magyarázat.
  • Sanca
    #562
    Alchemy, Herbalism - ezek kozt mi a kulonbseg?:)