166745
  • Fehercsoki
    #157268
    Arénára inkább pala(hunter és disc pap után van nem sokkal a legjátszottabb kasztok listájában a top aréna csapatok körében), BGre meg mind1 mert úgyis találsz olyan csapatot ahova pont te kellesz. Lore szerint is szerintem pala érdekesebb, jobb transmog szettet lehet neki összeszedni. De kb ami tetszik.
  • undY1ng #157267
    Mi a helyzet a Retardinokkal? Gondoltam visszanézek (utoljára Cata-ban volt szerencsém) kicsit wow-ba, és a kedvenceim közé tartoztak, de gondoltam Warrior-ra is felhúzás céljából.. Természetesen PVP-re kellene mindkettő, csak a kérdés, hogy most melyik hogy áll? Teljesen tudatlan vagyok Cata óta, választ előre is köszi! :)
  • tigeroo
    #157266
    kérném akkor, mining/herbám maxos úgyemlékszem
  • Fehercsoki
    #157265
    De ez rohadt gyorsan megvan ha bírod a farmolást...(nem egész nap persze, csak mondjuk 2-3 órát egyszerre) Én mining/herbás vagyok monkommal és 1 hét alatt vettem 40k goldnyi mountot(és még maradt is kb 5k), úgy hogy kb napi 1-4 órát farmoltam(de nem vagyok valami szorgalmas ilyen téren szóval tényleg nem volt sok idő). Amúgy jó helyen kell farmolni és jó időben, ha gondolod priviben leírom hogy hol érdemes és mikor(nem titok persze, de feleslegesen nem is terjeszteném, azért az emberek nagy része még mindig szar helyen farmol). Mert 2 óra farmolás délután/este felé sokkal kevesebbet ér mint ugyanennyi idő megfelelő időben. Persze mindig van olyan hely ahol kevesen vannak.
  • tigeroo
    #157264
    uh ennyire nincs ára a goldnak?
  • Fehercsoki
    #157263
    Ragnán 60k volt legutóbb egy GC.
  • Fehercsoki
    #157262
    Nem, de bárki aki árul goldot az ad neked a goldért GC-t.(van jó pár "magyar" amelyik megbízható)
  • tigeroo
    #157261
    bár arathor hordán nemtudom mennyi az "árfolyama"

    júúj tök izgi mintha kétezerhatba lennők
  • tigeroo
    #157260
    címet tudsz adni hogy te hol váltod be a goldot gametimere?:D
  • tigeroo
    #157259
    nemtudtam aktiválni mert tavaly jazzy már küldött SOR-t és az úgy feltöltött RAF-jaimat törölték :l

    most a playerstől vettem gamecardot, szal csak előveszem megint 5.4-re :)
  • Fehercsoki
    #157258
    Küldj e-mail címet.
  • tigeroo
    #157257
    hétvégére ha meggondolnám magam valaki tud küldeni egy SOR-t?

    még hezitálok hogy befizessek-e. húzok egy trial rugót (sosem volt rugó karakterem), ha érzem az erőt akkor jönnék vissza arathorra:D
  • Fehercsoki
    #157256
    Kis szinten egy hot fél hp-t tickel, nincs értelme a pvpnek, még szarabb mint 90en. Menj inkább valami tört szerverre.
  • Zenszkij
    #157255
  • Besz
    #157254
    Ha kihívásra vágytok: regisztráljatok egy Trial account-ot, akkor is megtehetitek, ha jelenleg előfizetők vagytok. Húzzatok fel egy karaktert 20-as szintre (erre fél nap bőven sok), majd szerezzetek neki dungeon-okban kék felszerelést (1 hét alatt megvan), a heirloom-ok megszerzése ráér később is. Majd gyertek PVP-zni a 20-24-es csoportba. Szövetség oldalra ráférne egy kis erősítés, főleg a jó varázslóból és sámánból van hiány. Nem kell ahhoz 90-esnek lenni, hogy jó kemény csatákat vívhass. És a legjobb az egészben, hogy ingyen van, bármikor beléphetsz, ha van kedved és időd, és nem kell attól tartani, hogy lejár az előfizetésed. Ugyan ezen a szinten nincs annyi képesség, de ettől letisztultabb az egész, nincs annyi CC, mint magasabb szinteken. Találkoztam már egy-két magyar játékossal BG-n (a választott nevük alapján feltételezem róluk ezt), de ők mind a hordát választották.

    Tolvaj nem a fő karakterem (nem vagyok túl jó), de néha vele is összejön egy kis sikerélmény. Inkább gyógyítani szeretek. Itt egy példa arra, hogy ezen a szinten is kemény csaták szoktak összejönni:


  • Pio
    #157253
    A címe valószínűleg az lesz, hogy The Dark Below, ennyit tudni róla. :)
  • DarkHorSe
    #157252
    :DDDDD
  • devlking
    #157251
    December óta nem kell semmihez sem napi questet csinálni, mert értelmetlen.
  • Zenszkij
    #157250
    számomra ezzel a napiquest mániával megölték a játékot, ez nem endgame, ez egy vicc
  • PiszkosFred
    #157249
    Te sem vagy akkor tisztaban a "tartalom" kifejezes jelentesevel :)
  • flashpointer
    #157248
    Hát jól felgyorsították a tartalmak érkezését akkor
  • Zenszkij
    #157247
    egen
  • flashpointer
    #157246
    Azt írják most jön az utolsó nagy peccs kieg előtt és még semmit nem hallani a kiegről? Egy évig még ezt fogják tolni? :O
  • Pio
    #157245
    Nagyon sok a kieg és a WoW nagyrészt az utolsó kieg endgame tartalmáról szól, szóval nem lenne értelme mondjuk BC-ig megvenni a dolgot, ugyanakkor 5 játékot venni egyszerre még darabra is sok, ezért kitalálták, hogy a régi kiegeket összegyúrják egy Battle Chestbe és az ennél "gyengébb" accountokat is mindig felokosítják erre a szintre.
    Az eddigiek tanulsága alapján 2 kieget tartanak meg külön, szóval ha kijön majd az új kieg, akkor jó eséllyel a Cataclysmet is megkapod ingyen.
  • balintk
    #157244
    Én még a régi accountomhoz ingyen kaptam WoTLK-t is. Néztem is egy darabig, hogy mi ez...
  • tigeroo
    #157243
    picsába még a végén megint beszopódom pár hónapra :)
  • Fehercsoki
    #157242
    Lvl 20ig igen annyit játszol amennyit akarsz...
  • tigeroo
    #157241
    ah megvan szal kb igen:D
  • tigeroo
    #157240
    a meglévő bnet accomhoz hozzácsatoltam egy starter edition wow accot, akkor ez nem 10 napos trial hanem "végleges"? (csak upradelni kell)

    ezekszerint akkor az alapjáték + a bc most ingyen játszható vásárolt játékidő nélkül vagy hogyvan ez?
  • Pio
    #157239
    Szerintem egyszerűen csak mást értünk "alapok" alatt. A fejlődés módja és az endgame jellege nem változott jelentősen az évek során. Legalábbis számomra. Ha például a következő kiegtől majd a raidinstákban Total Waros izometrikus csapatirányítás lesz, na az drasztikus változás lenne. :D Ilyen tekintetben a legjelentősebb újítás az aréna bevezetése óta talán a pet battle volt és valóban ez az első olyan játékelem, aminél azt látom, hogy csomó olyan embert vont be az "endgame"-be, akiket minden más endgame lehetőség eléggé hidegen hagyott. Persze sokaknak meg nem tetszik, ez így természetes.

    Amúgy túl sok emlékem már nincs a "régi" szintezésről, lévén, hogy 8 éve csináltam, de nem az rémlik, hogy kihívás lett volna, inkább monoton, emlékszem, hogy az utolsó 1-2 szintre nem is igazán volt már küldetés és a régi, tök üres Silithusban grindeltem a mobokat, ráadásul a grindelés is nagyjából 2 gomb nyomkodását jelentette akkoriban, csak ha DPS kaszt voltál negyed perc volt egy mob, ha tank vagy healer (én esetem), akkor háromnegyed(akkoriban nem volt érdemi DPS-e a a heal/tankképes kasztoknak). Persze teljesen újszerű élmény volt és az kárpótolt mindenért és valóban sose lesz újra akkora élmény a wow, mint akkor, de ezzel együtt egyáltalán nem örülnék neki, ha a kövi kiegben újra kéne csinálnom, hisz az újszerű élmény már nem lenne meg. Persze ízlések és pofonok.
    Két tipp: a színes nyilakat és a világító lámpásokat ki tudod kapcsolni úgy, hogy megnyitod a mapot és leveszed a pipát arról, hogy mutassa őket (amúgy 8 éve meg mindenki a thottbot nevű wowhead előzményt bújta mindenki :) ), az instához pedig ne tegyél fel addont, ha úgy érzed, túl triviálissá teszi a dolgot, nálunk is volt még Catában egy srác, aki nem akarta feltenni és egész szépen boldogult a mi casual szintünkön nélküle.
    Egy jó ötlet, ha nagyon uncsi és könnyű a szintezés, találj ki egyéni kihívásokat. Vannak hivatalos szervezések is, például ott a WoW Ironman Challenge.
    Ha az endgame is uncsi, mert minden célt elértél, amit kitűztél Magad elé (azt nem feltételezem, hogy mindent megcsináltál, mert az egyszerűen képtelenség, annyi endgame elfoglaltság van a játékban) akkor is lehet egyéni, a Blizzard útmutatásától független célokat is kitűzni Magad elé, nekünk például úgy adódott, hogy épp tier6-ban jutott el a klán egy olyan helyzetbe, hogy nem nagyon volt mit csinálni, hát kigeareltünk egy sámánt tanknak és letankolta Archimonde-ot.

    Ami szerintem jelentősen változott, hogy míg régen 25-ből max 1-szer futottál össze olyan idegennel, aki rosszabbá tette a játékélményedet (ninjázott instában, tetőről ölte a játékosokat, kezdőhelyen mészárolt, bunkó stílusban kommunikált, satöbbi), addig most 25-ből akár 6-7 idegen player ilyen. Ami azt jelenti, hogy szerencsére a játékosok döntő többsége még mindig normális, közösségi játékkal kompatibilis szemlélettel rendelkezik, ugyanakkor 600-700%os a növekedés a másik oldalon és ez nagyon el tudja rontani a játékélményt és bizalmatlanná tud tenni másokkal szemben. Hogy ez azért van, mert a Blizzard telepakolta antiszociális opciókkal a játékot vagy a Blizzardnak azért kellett telepakolnia ilyenekkel, mert sok ilyen igényű játékos jelent meg az már a tyúk vagy a tojás esete.
  • mnorbi2
    #157238
    olvasgatom 5.4 patch notesot , írják hogy nagyon gyorsan és könnyen lehet szintre gearezödni, de azt nem hogy hogyis lesz ez, erröl tudtok valamit ?
  • cateran
    #157237
    "A személyes véleményem az, hogy nem változott annyit ez a játék
    ....
    de az "alapok" maradtak."

    Koszonoviszonyban sincs az alapjatekkal a mostani WoW. Mar eleve a szintezes 1 vicc kategoria, akkor is, ha ma latod eloszor a jatekot. Hihetetlenul leegyszerusitett minden, a mobok szinte maguktol halnak, mindenhol szines nyilak es vilagito lampasok mutatjak mit kell csinalni (ez jo is, meg nem is, reszletekbe ne is menjunk bele:D) A jatek kihivas erteke az endgamig 0, utana mondjuk megno (no, nem az lfrben vagy a scenariokban, de normal es hc raidek mar kemenyek tudnak lenni, igaz sok embernek meg az lfr is nagy kihivas....ami egyszeruen elkeserito szellemi szintet feltetelez, leven 1 dbm-szeru "Most allj odebb" segitseg, vilagito bazi nagy nyilak es lampasok mutatjak, hogy mit kell(ene) csinalni.)
  • Zenszkij
    #157236
    Altozni még mindig nagyon jó! A végjáték azonban már embertelen sok energiát elvesz. Kb félévente egy hónapra én is belövöm, pirickálni jó egy kicsit. Aztán max 2 hetet játszok vele. A régi Barrens nekem is nagyon adta. Most az a baj vele, hogy olyan gyors a szintezés, hogy nem lehet pár óránál többet itt időzni, pedig jó volt.
  • tigeroo
    #157235
    panda is megvan, nincs már 10 napos trial :)

    persze,én vallom hogy ez már újgenerációs wow, nem pont nekem szól. én anno 15-16 évesen hetekig fedezgettem fel barrens/westfallt. élmény volt, más volt, de mostis jó a wow, de! már ez az élmény nem ér meg havi x ezret nekem. lehet befogok fizetni rá, eldől a félévkezdéskor mennyi szabadidőm lesz:) mindenképpen akarok még wowozni, az altozást sem unom meg sohasem
  • Pio
    #157234
    Egész biztos, hogy nincs trialod? ITT azért nézz rá, ha Cata még megvolt, akkor elvileg járnia kell. Mostanában megint több régi arcot láttam fel-feltűnni, kaptak emailt, hogy van 1 hetes trialjuk vagy mi a szösz.

    A személyes véleményem az, hogy nem változott annyit ez a játék, hogy ha valaki egyszer végérvényesen megunta, akkor most egy trial után ez az érzés benne megváltozzon. Más a környezet, a sztori, vannak benne új lehetőségek, új játékmódok, de az "alapok" maradtak. Szerintem már nem is igazán próbálja a Blizzard ezt a réteget elérni, megelégszenek az újabb játékosokkal és a hozzám hasonlóan a klánjukban kialakult közösség miatt úgyis befizetőkkel. Nálunk van olyan is, aki szerintem az elmúlt 1 évben a 90re szintezésen felül összesen talán ha 5-10-szer jött online, akkor is jobbára csak chatelni, mégis nem volt olyan nap, hogy ne lett volna neki befizetve a játék.
  • Prody
    #157233
    le kell tölteni egy patchet is az emeralddream.com-ról. ott van minden leirva... nem nehéz.
  • tigeroo
    #157232
    na erre regeltem de nem tudok belépni.


    Pio: jahm, én ma csináltattam meg a pass recoveryt + auth key mobilra. lehet visszanézek pandázni, kár hogy nincs free nap vagy valami hogy egyáltalán megérné-e ismét belekezdeni.
  • Prody
    #157231
    Benézek hamarosan retail-re is. Kiváncsi vagyok vanillázás után milyen.
  • Pio
    #157230
    Esgés wow topikban törtszerver a téma és 24 órán belül senki nem szól be miatta?
    Na most már aztán tényleg HALDOKLIK A WOW! :D
    A fenébe, hogy épp nemrég fizettem be újabb 6 hónapra... :(
  • Prody
    #157229
    Nem... ezeknek van egy 1x szerverjük: www.emeralddream.com ;)

    Bocsi az OFF-ért, csak a félrevezetést akarom elkerülni :D