166745
  • hitman1028
    #166263
    crownt lehet játékon belűl goldért is venni
  • VladimirD
    #166262
    Majdnem, de nem. Minden DLC nélkül is érdemes vele foglalkoznia annak, aki szeret úgy játszani (az, hogy te csak házakba törsz be és zsebeled az npc-ket a te dolgod), Cryodiil egy másik világ a nonstop PVP-vel, mindig van valami event, dungeonok, tiralok, rohadt nagy bejárható terület rengeteg quest, a main quest nagyon érdekes, főleg, ha az ember eljut Coldharbourba... ESO Plus előfizetéssel minden dlc elérhető, ráadásul minden hónapban kapsz 1650 crownt, és 1500-3000 crown egy-egy dlc, terület stb., havonta meg nem játszol ki egyet az tuti. Szóval azért na. Több van még az alap játékban is annál, mint amit ismersz, vagy amire hivatkozol (xp scrollt meg kaphatsz belogolásnál, általában heti egyszer, de ezek csak 1 vagy 2 órára adnak pluszt, az eventes kaják, HA vannak event közben, csak az event ideje alatt adnak ilyesmit, de van amikor xp-t adnak, vagy éppen alliance pontot, vagy éppen goldot stb.)

    De nem is ez a lényege az ESO-nak ebben a kontextusban, hanem a működése, amivel havi előfizetés nélkül is teljesértékű játékkal játszhatsz, és nincs szétcseszve a store extra előnyt adó gearekkel stb. Szóval lehet így is.
  • Plata
    #166261
    Max account.
    Az ESO nagyon jó kis játék,nekem steamen megvan alap meg morrowind és még pár tolvajos DLC.
    Viszont nagyon sok dlc és kieg van hozzá,amiket ha nem veszed meg mindet komolyan nincs értelme játszani.Még előfizetéssel sem férsz hozzá mindenhez.
    Xp scrolls-t napi belogolással is kapsz,eventeken is van xp-s kaja ami állandó xp boostot ad.
  • VladimirD
    #166260
    Az Elder Scrolls Online is előfizus volt először, aztán váltott a jelenlegi modellre, amiben nincs havidíj, de a friss chaptereket meg kell venned (az a alapjáték gyakran gyári akcióban is 10 dollár körül van, és már azzal is hónapokig, ha nem évekig el lehet lenni). És jól működik, annak ellenére, hogy az ESO-ban a szerver oldalon vannak gondok, sokszor olyan a lag, hogy hujujujjjj. Van Crown Store, amiben vehetsz minden szirszart, házat, lovat, kecskét, szép új ruhát, de előnyhöz juttató pluszok nincsenek (max az experience scroll, de hát az meg nem valami túl extra, mert csak 1-2 órára szól).

    És működik a történet, 10+ milliós a játékos szám, vagy az accout nem tudom, de sok az embner és láthatóan, érezhetően folyamatosan fejlődik a játék, havi előfizetés nélkül.
  • Plata
    #166259
    Igen arra emlékszem.
  • hitman1028
    #166258
    a karakter boostnak régen volt értelme,mikor nehezebb volt a fejlődés,most már tényleg idejét múlt
    kb legion idején érte meg utoljára ,ha előtte választottál két szakmát azt ki is maxolta
  • Plata
    #166257
    Remélem a WoW sosem kerül ide.
    Szerintem még kevesebben játszanának vele,mert sokakat elrettentene az ha az erősebb cuccokat csak pénzért lehetne megszerezni.
    A képemen látható hajó Lagendary osztájú,vagyis sokkal erősebb mint egy átlagos hajó,plusz a normál hajókkal ellentétben 3-5 traitje is van,míg a normál nem fizetősnek 1.
    Ugyanakkor account wide traitjeik vannak,nekem már egy frissen kezdett karimnak alapból a rendelkezésére áll minimum 20 legendary trait.Szerintem ha ezt bevezetnék a Wow-ba akkor az instázásnak se nagyon maradna értelme.
    Nem járnának gear-ért instába inkább meg vennék.
  • Balcsix #166256
    Pont ezt írtam én is. Ha egy MMO ami alapból F2P alapú, vagy az lett, azt muszály teletömni mikrotranzakciókkal a bevétel érdekében, amik általában előnyhöz is juttatnak. Na szerencsére a WoW még bőven nem tart itt, és remélem nem is lesz egy darabig (a skinek, mountok, illetve a lvl boost nem zavar. Illetve ugye ezek nem is juttatnak valódi előnyhöz, csak kozmetika...).
    Utoljára szerkesztette: Balcsix, 2021.09.12. 04:52:47
  • Plata
    #166255
    WoW-ban a karakter boost nem tudom mennyi,nekem is volt pár ingyen.
    De WoW karakter boost ló fing.
    Kapsz xp-t meg olyan geart ami semmire sem jó.
    Más játékban 60-70 dolláros boostért többet kapsz.
    Max szintet és olyan geart amivel bele is vetheted magad az endgame-be.

    Bár igaz hogy pénzért OP cuccokat lehet kapni.
    Igaz a durva csomagok már akár 300 dolcsiba is kerülhetnek.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2021.09.11. 23:40:54
  • ntex
    #166254
    Egy MMO-t ami fizetősként indul csak akkor tesznek ingyenessé ha már nagyon nagy szarban van és nincs más lehetőség a megmentésére. Itt a WoW azért még nem tart szerencsére. Az biztos hogy erősen megváltozna a játékos összetétel ha ingyenessé válna. WoW-ban jelenleg szerintem nincs semmiféle előnyhöz juttató mikrotranzakció. A character boost-ot én leszarom igazából, aki akarja vegyen magának, személy szerint 60€-t biztos nem fizetnék érte a büdös életben, az 4,5 hónap gametime ára, ami alatt legalább 10 karaktert felhúzok nulláról. Kinek éri meg? :D Az egyéb mount, pet meg transmog amit lehet venni, kb felér az egyéb játékokban lévő skinekkel. Engem nem zavarnak.
  • Balcsix #166253
    Na ha ingyenessé tennék, és telitolnák p2w mikrotranzakciókkal, ott a jelenlegi helyzettől is jobban elhasalna a játék. Nem hiába játszhatatlan szinte minden ingyenes MMO. Én azt mondom, hogy legyen teljesárú a játék, és legyen inkább előfizus, viszont ne legyenek benne előnyhöz juttató mikrotranzakciók!
    Illetve a havidíj megszüntetésével is csak azt érnék el a fejlsztők, hogy megjelennének tonnaszámra a toxic playerek.
  • ntex
    #166252
    Az oké, csak mikor többször kell ugyanazt kiszedni, az nem pálya :D Beszélek itt pl. a covenant váltásnál fellépő progress reset-re és a legendarykról amiket újra ki kell szedni ha az ember socketet is akar rájuk, mert ezt nem tudták már a kezdetekkor megoldani (vagy direkt nem akarták)
  • hitman1028
    #166251
    mmo ba kell valamit gyűjtögetni,micsoda meglepő tény
  • ntex
    #166250
    Mondjuk ezekről a szándékos szívatásokról tényleg leállhatnának, és akkor talán nem veszítenének annyi játékost annak ellenére sem hogy nem annyira jó már a sztori sem. Szerintem a grindolások mértéke és dolgok megnehezítése több ember kedvét vette el a játéktól SL-ben, mint maga a content milyensége.
  • hitman1028
    #166249
    az a baj h a wow közösségnek semmi se jó,blizzard meg rágörcsöl h kielégitse a sírók minden óhaját és igy még rosszabb lesz mint volt
  • hitman1028
    #166248
    kb az lenne h kipróbálnák az űjat és mindenki menne vissza amit szeret
  • hitman1028
    #166247
    én pl legionból ki se jönnék xd
  • hitman1028
    #166246
    nem lenne jó mert akkor az ujjal senki se játszana xd
  • hitman1028
    #166245
    legjobb mage val,van teleportom oribosba,és heartstone om a covenantba xd
  • Plata
    #166244
    Lich king classic is jön.
    Én is Cata-ban hagytam abba,túl nagy változás volt az nekem,panda az totál kimaradt,draenor végén kezdtem újra.
  • Caliph
    #166243
    én valahogy cata után hagytam abba,most egy blizzlike 1x szorzós wotlk szerón szórakozok...legjobb kieg,itt abba kellett volna hagyni :D
    de ha valamikor ingyenessé tennék ,visszamennék. még ha úgy is,hogy csak az előző kieggel tudnád tolni ingyen,az új kieg meg mondjuk fizetős lenne amig nem jönne a következő és igy az ingyenes rész is lépne egyet. simán visszajönne több millió player,és a mikrotranzakció még igy is húzhat sokat rajtuk.
    igy én is visszajönnék sztem
  • ntex
    #166242
    Volt szerencsém újraélni ezt TBC Classic-ban, nem kell bemutatni :) Még az Azuremyst Island --> SW futásom is megvolt az 1-es szintű Draenei sámánommal. Egyébként sokszor kell ingázni a területek között SL-ben, és egy idő után már fárasztó tud lenni így is, főleg ha több karakterrel játszik az ember :)
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2021.09.10. 19:19:24
  • Plata
    #166241
    Emlékszem rá hogy tetves PVP boltba elgyalogolni fél nap volt.
    SW-ből le ashenvale-ba.
    De az classic volt,ma már 310-el robogó mount van,meg nem ilyen elbaszott zónák,más volt a szép kalimdorban meg eastern kingdomban végig trappolni barátokkal,nem számított az idő mert végig baromkodtuk az utat.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2021.09.10. 19:09:39
  • Caliph
    #166240
    percek telnek el....emlékeztek még amikor darkshireből le kellett menni booty baybe? vagy theramoreból fathermoon strongholdba vagy tanarisba?
    vagy ashenvaleből szintén fathermoonba? :D mindezt gyalog,vagy a lassabb 40es mounttal? :D
    vagy warlockkal barrens közepére a class quest miatt :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.09.10. 18:49:02
  • ntex
    #166239
    Engem nem zavarna annyira az hogy nem lehet szabadon közlekedni a térképek között, ha nem kizárólag Oribos-on keresztül lehetne eljutni az összes zónába, hanem lehetne pl. közvetlenül taxizni egyik zónából a másikba anélkül hogy vissza kellene repülni a központba. Percek mennek el sokszor ha a zóna túlsó végéről kell visszajönni.
  • Plata
    #166238
    Nem az a baj,hanem hogy szó szerint trágya az egész térkép.
    Nem is lehet közlekedni zónák közt szabadon,na és hogy néznek ki.
    Torghast az kb b+ kategória,na és egyszer is sok,maw meg korthia dettó.
    Akárhányszor oda kell mennem tuti hogy a fejlesztők anyja csuklik,mert elmondom párszor hogy a k. anyját annak a köcsögnek aki kitalálta.
    És ez még a szebb kívánságom,ha nagyon felcsesz a hely csúnyábbat is kívánok nekik.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2021.09.10. 14:13:52
  • hitman1028
    #166237
    de lesz uj flypoint,nem kell átverekedni magunkat mindig
  • Plata
    #166236
    Az a baj marad korthia,torghast,dugják fel oda ahova nem süt a nap.
    Nem tudom ki találta ki ezeket a trágya zónákat,de kár hogy a szüleit nem sterilizálták.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2021.09.10. 14:07:44
  • hitman1028
    #166235
    az a baj inkább h már mindent megigérnek,csak jöjjenek vissza az emberek játszani
  • ntex
    #166234
    Nem is értem ezeket miért most hozzák be komolyan... Tényleg ennyire inkompetensek voltak eddig? 290.000 felett van a token ára jelenleg...

    Tradelhető lesz az Anima az accounton lévő karakterek között
    Slot specifikus Korthian Armaments-ek lesznek Stygia-ért kivehetőek
    Lehet visszatér a Mage Tower is?
    Korlátlanul farmolható lesz a Torghast, növelik a rewardot, és full reward jár minden egyes újra teljesítésért is
  • ntex
    #166233
    Dobhatják Korthia-ban a rare mobok, meg a ládák. Viszonylag ritka, bár volt hogy 1 nap alatt 3 is esett. Máskor meg napokig egy sem. Random teljesen. Viszont ha gyűjtögeted a Stygia-kat a Maw-ban meg Korthia-n, akkor a Death's Advance quartermasternél is vehetsz 1000 Stygia / darab áron.

    https://www.wowhead.com/item=187187/korthian-armaments
  • Plata
    #166232
    Korinthian izét mi dobja?
  • Plata
    #166231
    Korthian mi a szösz eszembe sem jutott,mert nem is járok oda.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2021.09.03. 06:39:07
  • ntex
    #166230
    Ahogy húzod az item levelt a karakteren, úgy nőnek a rewardok is item levelben + covenant is növeli. A 11 epic-ből 4-5db -ot nyitottam Korthian Armaments-ből amik ugye alapból 200-as epicek, a többi meg jött innen-onnan... Ez így működött már BFA-ban, csak ott még nem volt covenant amivel pluszban húzhattad az ilvl-t. Már most 184-es lila cuccokat adnak a world questek, pedig még csak 29-es a renown-om :D Mondjuk ezek már nekem haszontalanok, a conduitoknál viszont jól jön hogy alapból közel 200-as szintűeket kapok.
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2021.09.03. 01:17:28
  • Plata
    #166229
    Hogy jött össze 11?
    Ha friss kari akkor még kicsi a covenant,vagyis wq is kicsit ad.Kivéve world boss.
  • ntex
    #166228
    Tegnap éjjel lett 60-as a kari, már 11db 200+ -os epic van rajta... Makker voltam, Maw boss is pl. kidobta a 233-as trinketet 3 vagy 4 item craftolt rajta.


    Utoljára szerkesztette: ntex, 2021.09.03. 00:19:39
  • Plata
    #166227
    Mikor mikor mikor mikor?
  • hitman1028
    #166226
    Timewalking Dungeons: Black Rook Hold, Eye of Azshara, Darkheart Thicket, Vault of the Wardens, Neltharion’s Lair, and Court of Stars.
  • Plata
    #166225
    Follower?
    Covenantból is jön annyi mint a franc.
  • hitman1028
    #166224
    ám a legtöbb follower thorgastból jött,sztem megvan nekem az összes