4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • sz4bolcs
    #547
    Mostanában magam tesztelem, hogy vajon ez amit látok, hallok, érzek, tapasztalok, mennyiben valóságos. Nem árt ezekhez kevésbé ragaszkodni, hiszen ezeket kell itthagynunk halálunkkor. Általában túl valóságosaknak véljük ezeket a dolgokat, mint ha mindig rendelkeztünk volna velük, illetve mindig megmaradnának. Körülnézek, látom a lámpát a szobát, széket, tárgyakat... ezek mind az emberi létért vannak. De mi haszna bármelyik dolognak, ami az érzékeléssel pusztul el? Ezek mind csak egy gondolati kiindulópontból használhatók. De elpusztulnak az érzékszervek, elpusztul a test, velük együtt pusztul el a világ, ami körülvesz, hiszen a kiindulópont veszik el. Én nem hiszek a lélekvándorlásban, de nem vagyok materialista, mert nem tartom a világot sem anyagi, sem tudati természetűnek. Azt tudom, hogy enni kell, hogy a test éljen, de hogy az evés tapasztalata, anyagi, vagy tudati természetü az nem lényeges kérdés.
  • sz4bolcs
    #546
    ja, félreértettem az előző hozzászólásod..
  • Hajnalcat
    #545
    Most néztem meg egy nagyon érdekes filmet, ami a szellemekről szólt. Más világ a film címe. Ezután a film után felvetődik az emberben néhány olyan kérdés, amit eddig fel sem tett magának sohasem, hogy mi lesz, ha meghalunk, egyáltalán tudjuk, hogy meghaltunk (elvégre túl is élhettük...), vagy nem tudjuk és úgy éljük tovább az életünket, ahogy eddig is tettük, leszámítva azt a tényt, hogy közben már meghaltunk és szellemként mászkálunk tovább, azaz a lelkünk él tovább.
    Szóval értitek.
    Azt hiszem, ezután a film után megint nehezzen tudok elaludni.
  • Doomista
    #544
    nem...nekünk szintén ugyan akkor megvolt...
    de az az 1 hét elég volt hogy fullban kipihenjem magam :D

    2 hónapig szar volt az este nyáron.
    megváltozott kicsit az alvásom.
    egész este alig birtam elaludni. hajlani 2 elött nem is birtam,csak épphogy.aztán délig aludtam vagy 12ig,vagy tovább...de 1 hónap alatt visszaszoktattam magam nagy nehezen ...
  • sz4bolcs
    #543
    nektek még csak most lesz őszi szünet?
  • Doomista
    #542
    hát én már lassan nem fogok aludni se ... vagy talán lehet hogy az öszi szünetben nagyon kipihentem magam,és nem vagyok álmos...talán ezért...
  • csgery
    #541
    hopp, bocsi, kétszer küldtem el :S
  • csgery
    #540
    Hát látjátok ebbe van valami...
    manapság én se nagyon tok elaludni, mindíg idegesítő kopogást hallok, mondom magamba, h ez csak biztos a radiátor, de akor még hangosabban recseg valami...
    ehhez kicsit nehéz hozzászokni, valószínű, h beképzelem magamnak, bár biztos, h ez azért van, mert mikor alszok, többször eszembe jut ez a fórum XD
  • csgery
    #539
    Hát látjátok ebbe van valami...
    manapság én se nagyon tok elaludni, mindíg idegesítő kopogást hallok, mondom magamba, h ez csak biztos a radiátor, de akor még hangosabban recseg valami...
    ehhez kicsit nehéz hozzászokni, valószínű, h beképzelem magamnak, bár biztos, h ez azért van, mert mikor alszok, többször eszembe jut ez a fórum XD
  • Doomista
    #538
    Érdekes,mert én már nagyon rég ota sokat gondolok a szellemekröl,meg fantáziás dolgokrol,de jobban tudtam aludni ...
  • Hajnalcat
    #537
    #535 #536

    Ez csak azért van, mert mostanában sokat gondoltok és írtok a szellemekről és lassan már aludni sem tudtok emiatt. Ha kevesebbet fantázálnátok bizonyos dolgokon, akkor nem lenne alváspróblémátok.
    Higyjétek el, nem hülyeségből írom, velem is ez van néha, emiatt is próbálok nem gondolni ezekre a dolgokra és akkor sikerül elaludnom.
  • Doomista
    #536
    ilyen velem is van mostanság...
    pl tegnap fél 11kor lefeküdtem,és 12ig nem tudtam aludni.
    hogy igy forgolotam hol ugy..hol ugy probáltam aludni,hason,háton,kézenfekve,és nem ment ... :(
  • mucsácsó
    #535
    hm...
    nekem is érdekes éjszakám volt...
    velem ilyen nem szokott előfordulni, de nem tudtam egyszerűen aludni éjjel...pedig még kávét sem ittam, meg semmi...
    én ha ledőlök, akkor pár percen belül elalszom. viszont ma...hát lefeküdtem fél 1-kor, és még 2kor mindig az ágyban szenvedtem :S
    vmi kegyetlen szar volt, ráadásul 5-kor felkeltem, visszaaludtam, majd olyan negyed 7 fele végleg felkeltem magamtól =/
    szinte alig aludtam =/ nem tudom miért volt..
  • Doomista
    #534
    Azt te nem tudhatod...
  • Hajnalcat
    #533
    "Szellemet jó látni,sőt élmény egy embernek..."

    De úgyse fogsz, mert ha nagyon szeretnél látni, akkor sosem sikerül.
  • Doomista
    #532
    Hát én nem büszkélkednénk evvel... :D

    Szellemet jó látni,sőt élmény egy embernek...

    avagy sokk xDDD
  • juzosch
    #531
    Szerencsére én koliban lakom, tehát mindennemű mozgás, alakok, fények, hangok természetes jelenség. Így ha egy szellem járkál is, soha nem fogom megtudni, amíg rám nem köszön:)
  • Doomista
    #530
    Ma hangokat hallotam este.Mindenki alutt,ismét én aludtam volna el utoljára,de egyszer csak hallok egy kisebb hangot.AZtán eltelik 5 perc,is mét 2x hallok valami 2 db kopogás féleséget.
    Bár lehet hogy a szobámban lévö légkondi lehetett ...
  • sz4bolcs
    #529
    Nem hiszem, hogy az összes tünetnek jelentkeznie kéne a tapasztalása közben, bár valóban sokszor együtt jár a bénulással.
  • csgery
    #528
    Nem tudom ,lehet benne valami ,de én úgy tom , h akinél ez az alvásparalízis van, az nem tudom megmozdulni nem?
    Vagy rosszul tudom?
  • sz4bolcs
    #527
    Alvásparalizis
  • sz4bolcs
    #526
    Az egyik haverom koliban nagy berúgások után csinált érdekes dolgokat.
    Alvajárás közben odament a szobatárs ágyához, és lehugyozta. ;DDD
    Mármint az ágyat, nem volt benne senki.
  • sz4bolcs
    #525
    Alvásparalizisnek hasonlók a "tünetei". :)
  • sz4bolcs
    #524
    Nem lehet alvásparalizis?
  • csgery
    #523
    A legjobb ilyen eddig a bátyám volt, aki este felkelt az ágyból és a sarokba futott, ott meg nyomta a falat, és ordította, h engedjük ki...
    Másnap természetesen semmire nem emlékezett, de állati LoL volt =)
  • mucsácsó
    #522
    hát jó, ez még alvajárásnak betudható...
    én faterom sem volt semmi még, leszedte a képet, meg leszerelte a lámpát álmában!! és ebből semmire sem emlékezett állítása szerint..
    meg sokszor volt, hogy felkapcsolta álmában a lámpát, vagy beszélt magában. eléggé érdekes alvási szokásai voltak...
    anno még a 4.-en laktunk, és mindig anyám féltette, nehogy kimenjen az erkélyre, és leugorjon, vagy ledobjon valamit :O

    meg volt egy ismerősöm, az is ilyeneket csinált, csak ő epilepszia miatt volt ilyen.
  • csgery
    #521
    Na, ezt meg kell hallgatotok!
    Ez még régebben történt. fater alszik, és a saját szememmel látom, h felkel és kimegy az ajtón.
    ekkor megfogom, bekapcsolom a zenét, tudván h már nem alszik...
    megy a zene egy fél percet, fater kijön a szobából, h ne bömböltessem a zenét, mert szeretne aludni...
    Erről a mai napig no comment...
  • csgery
    #520
    nem orvos, csak nem árt megézetni, mert na... érted =)
  • mucsácsó
    #519
    nem, hát akkor erről tudnék...
    kezemen is van egy, de már 2 éve, mikor égett műanyag csöppent rá...dehát ez tök más...
    aszonnyátok orvos egyből, egy heg miatt?
  • csgery
    #518
    Nem értél hozzá mondjuk valami forróhoz? mert a muter is nekihasalt a vasalónak, azóta neki is van ott egy heg...
  • juzosch
    #517
    Ráadásul könnyen tisztázhatja azt, hogy hogy került oda.
    Na majd ha ő is csak a fejét vakarja, akkor lesz érdekes:)
  • csgery
    #516
    az a heg nem tudod mióta van ott? vagy hogyan keletkezhetett? én is tanácsolom, hogy fordulj vele orvoshoz, vagy valamit kezdj vele, mert lehet h veszélyxes!
  • mucsácsó
    #515
    nem tudom, hogy milyen formája van a hegnek a hátamon, de ez biztos, hogy nem családi vonás... főleg, hogy az előtt semmi nem volt ott..
    éppen tapogatom ezt a heget, kicsit ilyen vastagabb, egyenes, de olyan érzés, mint hogy ha meg lenne gyűrődve ott a bőröm =/
    és a gerincem mellett van majdnem közvetlen, jobb oldalt.
    majd megkérem valamelyik családtagot, hogy nézzék meg jobban...
  • csgery
    #514
    ezek mindíg előfordulnak, és a jövőben is elő fognak, csak attól függ,
    mikor...
  • juzosch
    #513
    A vihar valszeg nem nálatok, hanem az áramszolgáltatónál volt.

    Itt pesten viszont semmi nem történt. Tegnap(v tegnapelőtt, nem emléxem) reggel volt, hogy hogy fél percre elment az áram.
  • csgery
    #512
    Nem tudom... de itt id minden nyugis volt, És másodpercekre elment az áram... ÉS Kisvárdán lakom:D
  • Doomista
    #511
    Lehet hogy egy szellem kapcsolgatta :O:O
  • csgery
    #510
    Nálunk csak két honapja volt, mintha valaki 15 percenként kapcsolgatta volna a főkapcsolót...
  • Hajnalcat
    #509
    Még egy:
    Áramkimaradások Európa-szerte
  • juzosch
    #508
    Érdekes. Az egész európai áramhálózat ennyire függene egymástól? Az nagy tervezési hülyeség lenne.