4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • Doomista
    #587
    Hát érdekes téma,ám kevés dolgot hallani róla :( Mert ugye nagyon de nagyon ritka eset ez a spontán öngyulladás :)
  • Kmarha
    #586
    nem, nem bizonyították be. Nem találtak bizonyítékot arra, hogy nem magától gyúladt be :P

    De tényleg kiváncsi lennék egy profibb vizsgáladra, érdekes téma az tény
  • Doomista
    #585
    elég volt az a bizonyiték,hogy bebizonyitották,hogy magátol égett el.
    erre több válasz csak akkor lesz,ha még jobban elkezdik profi modon vizsgálni.
  • Kmarha
    #584
    Hja azért kiváncsi lennék, hogyan jön ez össze. Egy lázas ember max nagyon szélsőséges körülmények között elérheti a 45 fokos belső hőmérsékletet. Ahoz hogy a zsír, bőr-szöveg lángra kapjon, ennek közel a 4, 5-szöröse kell.. minimum. Mi a fenétől ugrana ez fel ennyire?

    Egyébbként rendben, megcáfolni nem tudtak egy esetett sem, de bizonyítani sem, hogy az az ember magától felgyúladt volna.
  • Doomista
    #583
    a világ csodái...
    bár szegény szerencsétlen ember...az égés fájdalmas... :S
  • csgery
    #582
    öngyulladásnál fura, hogy csak az áldozat gyullad meg,a a körülötte lévő tárgyak (állítólag) mind sértetlenek maradnak :P
  • Doomista
    #581
    A spontán emberi öngyulladás egy megmagyarázatlan állítólagos jelenség, amelynek során valakinek a teste bármilyen látható ok nélkül meggyullad. Az öngyulladás eredményezhet pusztán hólyagos bőrt vagy égési sebeket, de szélsőséges esedben a teljes test hirtelen lángba borulását is. Az utóbbi a leggyakrabban felismert esete a spontán öngyulladásnak. Rengeteg a találgatás és vita a jelenséggel kapcsolatban. Tudományos tényként nem sikerült ugyan bizonyítani, de sok elmélet megpróbálta megmagyarázni a létezését. Bár matematikailag kimutatható, hogy az emberi test elegendő energiát tárol zsír és egyéb szövetek formájában, amit elégethet, az emberi test rendes körülmények között nem képes saját lángot előállítani.
  • Doomista
    #580
    igen ! paranormális jelenségek közé sorolhato !
  • csgery
    #579
    Emberek?
    A spontán öngyulladás is besorolható a paranormális jelenségek közé?
    elég sokat halottam már róla, és engm eléggé érdekel, mi is válthatja ki, minek van egyáltalán?
  • csgery
    #578
    tehát wez azt bizonyítja, hogy a búzák elhajlását valami más okozza, bár még nem zárható ki az emberi beavatkozás...
  • Prof William
    #577
    Ezen én is röhögtem. És szép geometriai alakzatokban hajlik. :)
  • csgery
    #576
    Na, látjátok ,mondom én! ;)
  • Doomista
    #575
    Ez egy jó kérdés...

    de csgerynek igaza van...vannak akkoris ufok álltal készitett körök..meghajlott buzák,söt valami energia is áramlik abol a körböl...
  • csgery
    #574
    most, hogy így olvasom már megint hülyén fogalmaztam
  • csgery
    #573
    Sztem ez az egész tévhit (mármint, h ezt UFo-k csinálják). Bizonyíték egyelőre nincs rá, csak egy kamuvideó, meg ha az emberek egy éjszaka alatt képesek egy kisebb bonyolultabbat, akkor vagy 20 ember is képes egy kompilkáltra ami nagyobb. Nemdebár?
  • Hajnalcat
    #572
    Biztos túl meleg évszak volt arrafelé. XD

    Térjünk vissza ide:
    "de mivel ha az ufok direkt csinták.hogy tudjuk hogy nem csak mi vagyunk a világban ..."

    És miért akarják, hogy tudjunk róluk? Ez régóta érdekel. Miért hagynak különböző jeleket maguk után? Barkóbáznak velünk, hogy ezzel is teszteljék tudásunkat?

  • csgery
    #571
    De ezt tényleg így van. A diszkoverin XD egy órás műsoron át foglalkoztak ezzel... Rájöttek, h hő hatására is képes elhajlani:D (lehet, h az emberek hajszárítóval csinálták XD)
  • sz4bolcs
    #570
    hát ez már felettébb paraJónás.
  • csgery
    #569
    A gabonaköröket mikor az emberek csinálják (én is láttam NGC-N), a búzának el kell törnie. Viszont van néhány olyan gabonakör, amelyekben a búza nem eltört, hanem meghajlott. MInt egy horgászbot. XD
  • REALista
    #568
    A 10-es és a 8-as képről már régen kiderült hogy csak hamisítvány...
  • Hajnalcat
    #567
    "Volt valami vidófelvétel amin valami ufó kering a gabonamező fölött és 2-3 mp altt megjelenik egy gabonakör. Az nincs meg valakinek jobb minőségben."

    Erre emlékszem, láttam és kamu volt az egész. Fehéreskék gömböcskék repkedtek a levegőben és azokkal csinálták meg a gabonakört, persze azokat a gömböcskéket úgy rakták oda számítógép segítségével meg a kört is.
  • Doomista
    #566
    "Volt valami vidófelvétel amin valami ufó kering a gabonamező fölött és 2-3 mp altt megjelenik egy gabonakör. Az nincs meg valakinek jobb minőségben."

    Nah ez tuti kamu ! Meg is mutatták hogy hogy csinták meg ! Megérzem hogy mi kamu és mi nem...ez kamu...
  • Prof William
    #565
    Én azt az esetet találtam furcsánalk amikor hapek átrepült a gabonamező felett, majd amikor 20 perc múlva ismét arra ment akkor már egy gabonakör volt ott. (Ráaádsul a komplexebb fajtából.) Azért húsz perc alatt tegy olyat egy ember sem lenne képes összedobni.

    Volt valami vidófelvétel amin valami ufó kering a gabonamező fölött és 2-3 mp altt megjelenik egy gabonakör. Az nincs meg valakinek jobb minőségben.

    Meg volt egyszer a NG-n egy olyan felvétel hogy szellem házat vettek fel kamerával és a kamera előtt elrepült pár fehér ködfoszlány, ami túl gyprs volt ködnek + legalábbis szerintem valami furcsa szeervezetség volt a felépítésében. Az nincs meg valakinek?
  • Doomista
    #564
    de mivel ha az ufok direkt csinták.hogy tudjuk hogy nem csak mi vagyunk a világban ... szerintem azért az első vagy második gabonakör biztos ufoké volt...ember ilyet nem talál ki ... szellemek is léteznek... csak ez után már az emberek is kitaláltak ilyeneket,hogy kicsit legyen dusabb ez a téma ...
  • Hajnalcat
    #563
    Hát igen, én se hiszem, hogy ezek eredeti fényképek lennének, szerintem nem is lehet őket lefotózni, mert a fényképeken nem látszódnának.
    Azt a gabonakörös filmet én is láttam. Kimérték a távolságot és ilyen nagy falábakkal letaposták őket és meg is mutatták, hogy csinálják a kamera előtt. Poén. :D
    Ha UFO lennék, akkor nem hagynék nyomot magam után, szóval ha vannak UFO-k, akkor biztos, hogy nem hagynak ott maguk után egy óriási nagy kört, hisz akkor észrevennék őket, hogy ott jártak. Ennél biztos oksosabb lények, hogy ilyen hibát ne kövessenek el.
  • Doomista
    #562
    jah ismerem :)
    national ge.-ban volt egy olyan dolog,hogy megmutatták hogy lehet egyszerüen szellemeket csinálni,és aval elhitetni hogy szellem...pár trükköt bemutata,pl hogy egy csomo kocsinál hogy szállt el egy szellem,és télleg egyszerüen meglehet csinni...
    persze ez nem azt jelenti hogy nincsenek szellemek,igenis vannak.csak van pár ember aki kamuzik velük:@
    persze az ufoknál is igy volt.erröl is készült egy film.hogy csinálják a nehéz vagy könyü gabonaköröket...persze szrntm az ufok maguk is csintak...
  • Hajnalcat
    #561
    A tíz „leghitelesebb” fotó szellemekről
  • Doomista
    #560
    normális ember.több stilusu.
    de legalább van egy képessége...és láccik hogy élni tud vele normálisan.söt kimondottan érdekli ez az egész tulvilág,dimenzió,meg az ilyen szellemek...
  • Hajnalcat
    #559
    Ja, hogy ő a haverod :O...és maga a gyerek milyen? Normálisan viselkedik vagy van valami különleges vele a rajzokon kívül?
  • Doomista
    #558
    Hát figy,nincs rá magyarázat,de az tuti hogy nem kamu...Elvégre szakemberek vizsgálták meg,pszichologusok,meg természetgyogyász is...Nah meg én vagyok ennek a gyereknek a haverja...Szoval én magam is láttam az összes rajzát...Fura élmény volt...Nem csoda hogy még máig bennem van... 1 éve történt kb... :S
  • Doomista
    #557
    Nyugi,én már rég nem néztem ki ablakon :))
    Csak messze,mikor egész este gépeztem,és vártam hogy a gép elötti ablakn meglássam a reggeli felkelö napot :)
    eddig csak ablakot néztem...valamiért már nem vok kiváncsi hogy mi van kint :)
    bejön az esti vagy nappali fény,oszt tom hogy milyen idö vna kint ... :D
  • EMEncore
    #556
    még kiskoromban megilyedtem nagyon, mert kinéztem az ablakon, és felugrott a macska,és pont a szemembe nézett. olyan síróroham jött rám akkor, hogy majdnem 4órát sírtam :) azóta nem merek kinézni egfy ablakon se :) 16évesen :)
  • sz4bolcs
    #555
    Nem hiszek abban, hogy bármi lenne úgy, ahogy elképzeljük.
  • Hajnalcat
    #554
    #550 #549
    Azta!!! Erre mondják, hogy: Amire nincs magyarázat.
  • csgery
    #553
    na látod, mondtam h hülyeséget mondok:D
  • Doomista
    #552
    hát hülyeséget mondtál kicsit...ez pont erre nem igaz...de pl ami más 010 ével korában létezet,arrra viszont igaz.

    de a gyerek véglülis nem is álmodta ezt,hanem egyszerüen csak azt rajzolta ami a gondolataiban,vagy a lelkében érzett...hogy mondjam...a semmiböl rajzolja le öket...érez valamit...de mégis igaz amit lerajzol...szoval nem látja hogy most otvan a dimenzioban és egyesével látja a szörnyeket,egyszerüen mitnha benne lenne az egész a lelkében...ö tárja fel... érdekes de nagyon !
  • csgery
    #551
    Nos, hát ez megeshet hogy valaki belelát más dimenziókba, meg ilyenek.
    de éppen, h például vki 16 éves, és 100 évvel korábbi emlékei vannak, (lehet, h tök hülyeséget írok, de aki megérti, az tud vmit) azok nem lehetnek pl: reinkarnációs emlékek (márminthogy előző életünkből megmaradt emlékek) nem? lehet, h most naon hülyeséget mondtam :S
  • Doomista
    #550
    Vannak olyan emberek,akik látják hogy mi van a dimenziokban.
    Lerajzolták amit láttak,vagy álomban,vagy simán gondolatban.
    Egy óvodás kisfiurol szolt a történet,aki nagyon szeret sokat rajzolni.Viszont az ovonő felfigyelt e rajzaira,mivel mikor szabad foglalkozásu rajzokat lehetet csinálni,ez a kisfiu hirtelen érdekes képeket csinált.Szörnyetek,különbözö gépeket.Szörnyeket pl ufokat több stilusban,töb lábu szörnyek,több karu,valamelyiknek ez volt a kezében,valemlyiknek az.Ez tartott 6 évig..Az általánosban is ismét ugyan ezt rajzolgatta,és még itthon is.És mind1ik más más volt.
    Voltak a szülökkel egy természetgyogyásznál,egy fiatal srác,nagyon felfigyelt ezekra rajzokra.el is vitte öket olyan sziologusokhoz.Azt állapitották meg,hogy ez a fiu belát több dimenziobe,és amit ott lát,azt lerajzolja.Pl az a fiu,mikor ufokat rajzolt,akkor még nem is tudat hogy olyan lények is léteznek,nem is hallot rola,nem is látta sehol.És most ezekez az ufok rengeteg hlyen megjelentek,mintha a fiu télleg belátna máshová,ez a fiu télleg lerajzolta azt amit mi is fogunk látni ? !
    Nem tudni...
  • Prof William
    #549
    Akkor hiszel valamiféle halálontúli életben? Csak mert a hozzászólásból nem derül ki.

    Én nem tudom mert van pár emlékem amely olyan tiszta mint az hogy éppen itt írom és tudom hogy sosem esett emg velem! Ráadásul az emlékek sorrednje is hibás. Az első tudatos emlékem hogy kapok egy cumit 2-3 éves koromban. És EZ AZ EMLÉK EZ ELŐTTRŐL VAN! Annyi az egész hogy Debrecen utcáján megyek és egy torony tatarozását nézem aminek a teteje hiányzik. Fel is van álványozva. Évekig nem zavart ez az emlék de nemrég néztem utánna és a korhű képeken felismertem Debreczeni Csonka Tornyot! Ez volt az a torony amire emlékezem.

    Állítólag az 40-50 es években tépte le a tetejét egy vihar és aztán építették át. 24 évesen hogy emlékezhetem erre?

    Nem tudom a válszt. Talán majd halálom után. (Ami remélem még jó 100-150 év múlva lessz. :) )
  • Doomista
    #548
    nah ma sikerült nyugodtan aludnom,pár perc alatt bedöltem és ZzZzZ...
    már fél 11 kor beálmosodtam...de lehet hogy csak a gyogyszer miatt...mellékhatás... mikor volt ficamom,akkor eléggé szr gyogyszert adtak belém...melékhatása kábito hatás volt,ami engem elkébitot eléggé...4 napig,vagyis addig szedtem a gyogyszert,addig egész nap kábult voltam,egész nap gyenge voltam,fáradt,agyam kikapcsolt,és egy csomot tudtam aludni...aztán hiába is aludtam eleget,ismét telejsen zZzz volt bennem...szr votl...az ilyen kábito hatásu gyogyszereket kapnak a depresziosok,ha nem sikerül öket kigyogyitani,most kb megéreztem a felét...de ök ennél is többet kapnak :SSSSSS