4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • csgery
    #627
    képzeld, fenn bírtam maradni ésa megnéztem:D
    A végén természetesen kimutatták, (mert volt benne egy mamó, akinek a lába gyulladt meg mindenki szeme láttára:D ) hogy amilyen kis kavicsot, vagy mittomén felvett, és azon nátrium volt (mert a tóparton szilveszter volt, és tele volt minden tűzijátékkal) és ezután a zsebébe tett egy vizes zsebkendőt, és tudniilik a nátrium nem szereti a vizet:D ami még szobahőmérsékleten is képes begyuladni a vízzel! :o
    És megmagyarázták, h nem gyulladt meg, hanem csak kémia:D
  • Doomista
    #626
    ezis jo kérdés...
    francba,hogy még mindig nem full bizonyiték van ezekre a dolgokra !
    moderm tudomány mindig talál rá valamit hogy kamu...de lehet hogy attol még nem kamu..dehát a nép fele nem hisz,a nép fele meg hisz...
  • etnies
    #625
    Meg állítólag vannak felvételek,még azokra lennék kiváncsi
  • etnies
    #624
    De ha igaz akkor mi lehet azzal aki életbe maradt?
    él még?vagy mit csináltak vele?
  • Doomista
    #623
    nah annak énis örülnénk,sőt nagyonis...
    de ez idő kérdése...talán meglátjuk,megtudjuk,talán nem...
  • etnies
    #622
    Ja lehet hogy pár ember pánikolna,de az is csak 1 ideig tartana utánna lenyugodnának a kedélyek.
    én örülnék ha látnék vmi kézenfogható bizonyítékot hogy nem vagyunk egyedül.
  • Doomista
    #621
    ezt sajnos nem tudhatjuk.
    lehet hogy igaz,de lehet hogy nem !
    csak ha igaz,akkor mért kell kssolni rola,mért nem lehet megmondani a világnak,hogy igen is nem vagyunk egyedül ?
    de szerintem azért hogy ne keltsenek pánikot...
  • etnies
    #620
    Ufó zuhant le Pápán!
    sztetek mennyi igazság lehet benne?
    mert ha semmi akkor vkinek hagyon élénk fantáziája van.
  • sz4bolcs
    #619
    akkor aszteroidák... :)
  • Doomista
    #618
    hehe :)
    aszteroidák is vannak ám ;)
    volt egy dokumemtum film a nationalon erröl is...komolyan mondom olyan fsza ez a national,tele olyan érdekes izgalmas dolgokkal...ilyeneket kéne nézni,föleg kicsiknek,hidd el olyan okosak lennének mire felnönének...
    meg volt tegnap az antikrisztusos dolog,azis über jo,5x láttam :)
  • sz4bolcs
    #617
    Érdekes, hogy a tudomány szerint nem léteztek égből potyogó kövek (meteoritok?), amég egyszer az egyik francia akadémikus lába elé nem pottyant egy. :)))
  • Doomista
    #616
    tegnap volt:
    AZ IGAZSÁG NYOMÁBAN 10/5. RÉSZ: EMBERI ÖNGYULLADÁS
    A sorozat olyan jelenségek nyomába ered, melyek a tudomány jelenlegi állása szerint nem létezhetnek, de valamilyen rejtélyes okból kifolyólag mégsem akarnak kikopni a köztudatból. Valóban létezik az emberi öngyulladás baljós jelensége, vagy csupán "normál", külső tűzforrás okozta égési sérüléskről van szó, melyeket rosszul interpretáltak? A filmben paranormális jelenségekre szakosodott nyomozók, igazságügyi biológusok, fizikusok és tűzszakértők egy jól dokumentált eset részletes elemzésével igyekeznek választ adni a dilemmára. a kérdésre.
  • Doomista
    #615
    képzeld el,ma este a national geograpichoz lapoztam,és tudod mi kezdödik rajta ? a spontán öngyulladás ! ez volt a téma.ugyhogy az elejét meg is néztem,és nagyon érdekes volt...nem tudtam végignézni,mert fáradt voltam.de figyelem mindennap a tv müsorokat,és majd ha lesz megint végignézem ! szoval neked is ajánlom,pár kérdésedre választ kaphatsz ott remélhetöleg !
    de azért érdekes....pont ez a téma jött itt elö,és pont ez a téma ment tegnap ...meg még fog menni _:)
  • sz4bolcs
    #614
    Tök jó, az ilyen nagyon ritka. :PPP
  • csgery
    #613
    én megértettem;D
  • sz4bolcs
    #612
    Ez kb. olyan, mint amikor a kreacionisták hiányolják a fajok közti átmenetet megörökítő leleteket. Mitől van, hogy a dínókról pedig vannak leletek? Mert ilyenkor azt felejtik el, hogy ahhoz, hogy a leleltek fennmaradjanak, szükség van egy kréta korszakra.

    Visszatérve az öngyulladásra... Ha ugyanakkora lenne a népsűrűség, ugyanúgy nem lenne elterjedve a média, stb. stb. akkor most sem találnának annyi öngyulladásos esetet.
    Remélem érthető volt amit írtam. :)
  • sz4bolcs
    #611
    Talán mert elterjedt a média?
    Ha van ilyen, akkor most sem minden öngyulladás valódi öngyulladás, szenzációhajhászás megy ezerrel...
    A másik meg, hogy régebbről honnan tudnánk ilyenekről?
  • csgery
    #610
    Onnan veszem, h annál régebben szinte alig történt egy-kettő ilyen eset, ebből következtettem:D Logikus, nem?
  • csgery
    #609
    "Mások elektromágneses jelenségnek tartják és a gömbvillámokkal hozzák összefüggésbe. Néhányan azt sem tartják kizártnak, hogy az öngyulladás tulajdonképpen a sejtekben lezajló biokémiai folyamatok eredménye." ezt érdemes meggondolni szerintem:D
  • sz4bolcs
    #608
    Nem tudom, honnan veszed, hogy csak 19-20. században jelentkezett. :)
  • Doomista
    #607
    vagy környezet szennyezés sok oka miatt is lehet...
  • csgery
    #606
    De azt nem értem, h minek csak a (ha jól tom ) minek csak a 019-20 század elején jelentkezett az a jelenség? lehet, h a modern technika is tehet róla? (sztem tiszta hülyeség, de attól még az is lehet a kiváltó ok, semmi sem kizárt még)
  • csgery
    #605
    csak nem... elég ritka azért az ilyen eset...
  • Doomista
    #604
    hát csak nem én leszek pont az a balszerencsétlen aki ebben dögöl meg :D
  • csgery
    #603
    hát na...
    nagyapámnak szívinfarktusa volt... most féltsem őt is?:D
  • Kmarha
    #602
    látod többet nem is fogok mozogni.. még a végén én is szénné égek
  • csgery
    #601
    Az is furcsa, hogy akik így haltak meg, legtöbbjük szívbeteg, vagy egyéb szívrendellenességei voltak.
  • csgery
    #600
    #600
  • csgery
    #599
    mondjuk az igaz, h lasssú égés van az izmokban, de azért nem 1000 fok
  • Doomista
    #598
    talán a szervezeket tul gyorsan kezdenek dolgozni,így felmelegszenek,és durr az 1000 celsius fokra :D:D
  • Doomista
    #597
    nah itt végtelenig fejthetjük meg ezt !
    én az egészről egy nagy paszt irok :(
  • csgery
    #596
    A hőmérséklet néhány másodperc
    alatt 1000 fokra emelkedik, a tűz belülről kifelé terjed, a mellben, a
    hasban, a mélyebben lévő izmokban kezdődik, és általában nem terjed át az
    áldozat közelében lévő gyulékony anyagokra...

    De az az 1000 celsius fok télleg h kerül oda?
  • csgery
    #595
    MAgam se tom, mit csinál a tiszta oxigén, csak olvastam...
  • Kmarha
    #594
    mit csinálna a tiszta oxigén? :D kinyúlna a torkodon fogna egy gyufát, azt begyújtja magát? :D Mert attól nem gyúlad meg, mert fölmelegszik. Talán csak ha százezres mérőszámú fokra felhevítjük :D

    max csak az egyik feltétele lehetne ennek a dolognak ha létezik.. bár még olyan sok mindent nem tudunk, hgoy ki tudja.. :P
  • csgery
    #593
    igaz...
  • Doomista
    #592
    nem.de szakmai emberek ottvannak...
  • csgery
    #591
    Videó, vagy felvétel is van róla? :D
  • Doomista
    #590
    nem csak képek...
  • csgery
    #589
    Mondjuk az igaz, h csak képen vannak róla, de az még nem jelenti azt, h magától gyulladt meg az illető. Állítólag az emberben felgyülemlő tiszta oxigén csinál valamit, amitől a reakció beindul...
  • REALista
    #588
    Egy rahedli öngyulladásról már régen kiderült hogy valami külső körülmény okozta!!!