4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • Zsolo007
    #187
    Mákos vagy :) Vagy nem?
  • abonyitomz
    #186
    nekem is van olyan álmom amire nem is emlékszem , de tudom miről szólt
    viszont olyan is volt elég sok ami a környezetemben játszódott , különböző történetek , és az álmomban izgultam , meg féltem...
    sztem az álom a második életünk
  • mrzed001
    #185
    dejavu, az megesett párszor
    Sokszor van, hogy álmodom valamit, de istenigazából csak az érzésekre emlékszem, a képekre nem (vagy a képekre is halványan, de vagy különböztek a dolgok mai képétől, vagy sose látott helyek voltak).
    Aztán ahogy eljön az időpontja, akkor az "álom", mint egy sablon, egy lehetséges jövő símul a jelenre (kb előre látok másodperceket, perceket, közelgő eseményeket, párbeszédeket, érzéseket, vagy pl egy döntési pontot és esetleges következményét).
    Volt pl, hogy talán lehettem 10 éves, amikor álmodtam valamit. Teljesen megfoghatatlan volt akkor számomra (ismeretlen személy, hely), el is felejtettem.
    Aztán most pár éve az asszonnyal összevesztünk (nem ez volt az első, de azóta alig volt). Szóval veszekedtünk, és akkor beugrott, hogy mit fogok mondani. Erre azt válaszolta, amit láttam. Erre már direkt is azt válaszoltam, amit láttam. A válasz pontosan megegyezett a vártal.
    És ekkor nem válaszoltam (bár azt válaszoltam volna, amit álmodtam), mert az álomban ennek a következménye az volt, összeccsomagolt, és elment.
    Azóta is együtt vagyunk :)
  • Gorvik #184
    deja vue...
  • Prof William
    #183
    Igen. Volt már párszor. És van egy olyan gyerekkori emlékem, amit biztos hogy enm éltem át, mégid olyan tisztán emlékszem rá, mit ahogy most ezt írom.

    Talán előző élet?

    Majd holnap leírom. Most fáradt vagyok.
  • Neogan
    #182
    Nem tudom volt-e már olyan élményetek hogy egyszer valamilyen helyen olyan érzésed van hogy te már jártál itt ugyanezt átélted. Pl osztálytársam elesett az udvaron én meg már régen láttam ezt.
  • Neogan
    #181
    Velem is történt két erdekes sztori:
    Az 1. kb. ált iskola 6. osztályában. Tesiztünk az udvaron, az óra végén két diák focizott. Valami rosszat mondhattam mivel ő kb. 4-5 m-ről izomból megrúgta a labdát. Pont a fejem felé. És ahogy pár hozzászólással ezelőtt mondták nekem is tök lassan játszódott le, és gyorsan elhajoltam előle. A többiek azt hitték becsípődött a derekam olyan gyorsan:)

    A 2. pedig most gimi 1.-ben Felvilágosítás volt és egyszercsak kb az óra negyedénél borzalmasan elkezdtem izzadni és fázni, hányingerem volt.
    Az óra végénél semmire nem emlékeztem, kérdeztem is hogy nem-e aludtam azt mondták, hogy végig az orvost néztem!!! Egyébként hót sápadt voltam, a doki azt mondta hogy semmi bajom.
  • Prof William
    #180
    Az is az ördögűző-Julikanéni által nyitott dimenziókapuból mászott ki.
  • Stann
    #179
  • pikk8
    #178
    paranormális? ,,,,,,hmmmmm! szerintem nem mindennapi!
  • Prof William
    #177
    Jaja! :) Na de vissza témához.

    Ha már paranormális. _Megvan már a Baranyajenői tigris?
  • Stann
    #176
    Erről az SP spontán elszenesedése jut eszembe, ahol az az ellenszer, hogy a belső gázokat ki kell ereszteni, és nem ég el spontán. Úgyhogy Randy fantasztikus ötletével ez is kiküszöbölhető!
  • Prof William
    #175
    Huh. Anális beültetés is volt?
  • BADE
    #174
    Nem kamu,tegnap este eljöttek értem...:D
  • Prof William
    #173
    Ja. Sztem biztos vannak parajelenségek, de majd pont a fókuszban.
    Ott még a valóság is kamu.

    Pedig úgy drukkoltam, amikor mentek a Ferikéhez, hogy bárcsak igaz lenne és a ferikén át megnyilvánolú démon jól széjjeltépné az egész fókusz stábot.

    De hát az pont nem parajelenség volt.
  • Zsolo007
    #172
    Te kis naív....az egész Fókusz kamu
  • orkenyid
    #171
    A mai fókuszos egri UFO-s képeket láttátok?
    Szerintem kamu...
  • Zsoldos
    #170
    Neztem 1-2 musort a spektrumon a gombvillamokrol, spontan egesrol stb-rol.. Hat csak annyit mondok, ha ilyet lattok, fussatok mint a nyul. Sokszor artalmatlanul elvonul, vagy eltunik, de ha nem, felelmetes, hogy el tud banni az emberrel. Valtozo, valamikor lezsibbaszt es-vagy csak kisebb testi karokat okoz(mar ha kicsinek szamit pl egy vegtag vagy kisizulet karosodasa, vagy elhalasa), de elofordul hogy egyszeruen szenneeget valakit. A nyitott ablakokon, ajtokon at szeret kozlekedni, a legnyomas valtozasai(es megvaltozo ellenallasa) miatt, es ismertek a feltetelek, amik novelik az elofordulasi eselyet, de kb ez minden amit tudnak rola, maig rejtely.
  • Prof William
    #169
    "többen azt hitték eljött a világvége"

    Ez jó! Hát én nem tudom mit gondolnék hasonló esetben.
  • Zsolo007
    #168
    gömbvillám?!
  • Kryon
    #167
    2003 novemberében húgom egész középiskolai osztálya látott egy kb. 2 m átmérőjű vörös gömböt megjelenni az osztályterem előtti trafó fölött,a gömböt éjszakai sötétség övezte és búgó hangot adott,többen azt hitték eljött a világvége,majd úgy fél perc múlva a jelenség megszűnt.Amíg tartott jókora körzetben átamkimaradás volt s az elektromos készülékek is ezt a halk búgást hallatták......
  • mrzed001
    #166
    Ez velem esett meg: beépített szekrény (kb 0,7-1 méter mély), elöl kb 15-20 befőttes üveg, hátul pár kólás. Nagymamám (isten nyugosztalja) nagy befőző volt, mindet ő használta amíg élt. Egyik nap éppen egész család nézi a Tv-t a másik szobában, amikor hattalmas csattanás hallatszik. Átrohanunk, látjuk, hogy leesett egy kólásüveg. Azaz leesett egy kólásüveg, amely előtt 20 (nála ugyan 20-30%-al kisebb) befőttes üveg volt, majd egy méteren át. Leszögeztük, hogy nagymama hazalátogatott :)
  • Zsoldos
    #165
    Kicsit tovabb kellett volna benthagyni Gorvik. Ha kasas lett, akkor mar kozelitett a kello hofokhoz, meg 1-2 fok es meglett volna..

    Prof ha nem akart megfagyni az csak azert lehet, mert nem hutotted le elegge. Par ora siman kell hozza, nekem ugy 3 volt a sikeres probalkozas.. Persze tulzasba sem jo vinni mert azert nem tul nagy a nyomas odabent, es megfagy ido elott lezarva is. Talan az idealis az lenne ha be lehetne allitani a hutot pontosan minusz 1-2 fokra es benthagyni jo sokaig a cuccot, akkor nem lotto, hogy sikerul-e.
  • Prof William
    #164
    Tanúság...
    Nem mineden paranormális ami előre annak látszik.
    Mindenesetre próbálkozok, de még nem akart megfagyni.
    A szellemsztorimat viszont nem tudom megmagyarázni.
  • Gorvik #163
    Nem vettem kötözkösdésnek.

    Szóval felnyitottam. Nem csapott ki a víz (mert természetesen jól felráztam mélyhűtőbe tevés előtt) a széndioxid hatására, de azért rendesen jöttek fel a buborékok. Aztán jobban megnéztem és megláttam a kását (vagy hogymondják).
  • Stann
    #162
    Oké bocs, nem kötözködni akartam. Csak tényleg kíváncsi lennék rá részletesen. És amikor hirtelen felnyitottad, akkor "csak kásás" lett, vagy hogy?
  • Gorvik #161
    Jó, oké, 23:13-kor írtam ezt be, ilyenkor örülök ha gondolkodni tudok az álmosságtól. Amikor kivettem a mélyhütőböl nem volt jeges. Egyáltalán nem.
  • Stann
    #160
    Erre én is csak véletlen bukkantam rá, de ha találok hasonlókat, még szólok!
  • Stann
    #159
    2óra alatt fél liter víz simán megfagy, nem? Vagy nem volt bent túl "meleg"?
  • abonyitomz
    #158
    nagyon jó az oldal! köszi hogy közzétetted :) , ha van még ilyen akkor irhatsz
  • Gorvik #157
    Kipróbáltam a vizes-fagyos izét. Félig-meddig bejött. Kb. 2 órán keresztül tartottam egy fél liter palackos széndioxidos ásványvízet a mélyhűtőben. Kibontás olyan volt, mint mikor egy tocsába beledobunk egy kis havat (nemtom hogy monják ezt).
  • Stann
    #156
    Na, ezt a vizes trükköt én is ki szeretném próbálni!
    Végülis ha belegondolunk, és durván a p/T-t nézzük, annyira nem is kell elérni nagyobb nyomást!
    De a részletekre is kíváncsi lennék:
    -Elvileg működik úgy is, ha fél literes üvegbe teszek szódavizet, vagy bontatlan üvegnek kell lennie?
    -Ha már egyszer sikerült lefagyasztani a kezedben, ugyanazzal a vízzel újra el lehet játszani?
    -És részletesen, hogy a sima, szobahms-en lévő üveget összerázom, beteszem a fagyóba, majd x idő múlva kiveszem, vagy esetleg előre hűtőben lehűtött vízzel kell megcsinálni hogy felrázod, majd beteszed a fagyóba? MErt gondolom ha sokáig tartod a fagyasztóban, az sem jó!
  • Stann
    #155

    David Copperfield

    Itt David egykét régebbi trükkje le van írva!
  • GazVezir
    #154
    Ha ez a vizes dolog nem is paranormális, hanem a fizika törvényeivel magyarázható, akkor is érdekes, én is ki fogom próbálni.
  • Zsoldos
    #153
    Sima vizzel is mukodik, hazi korulmenyek kozott a tulnyomast szensavassal egyszerubb elerni :) Nekem ugy 5x -re sikerult.. Vmi fizika gurut kene megkerdezni, kb milyen parameterek(hofok, nyomas) kellenek.
  • sz4bolcs
    #152
    Amég iható nem lesz :P
  • Prof William
    #151
    Meddig kell mélyhűtőben tartani?
  • Prof William
    #150
    Nemtudom. Aszem sima víz volt. De ezt a szénsavas trükköt meg fogom próbálni!
    Tök jól hangzik!
  • Zsoldos
    #149
    arrol most miert en tehetek :D
  • sz4bolcs
    #148
    bazzeg Zsoldos leöntöttem magam