685
Kinek, mi jut eszébe a 80-as évekről?
  • Lteebee
    #80
    A sulitól kb 150 méterre volt a Daubner cukrászda(már akinek mond valamit).

    Néha napközis program volt, hogy kimentünk fagyizni. Iszonyat gáz volt, amikor anyu elfelejtett adni 9Ft-ot fagyira.
  • cenobite
    #79
    Fecske cigi. Egy gömb (gombóc, kinek hogy teccccccik :)) fagyi kb. 1.50 volt. Emléxem milyen felháborodás volt, mikor felemelték 2 Ft-ra.
  • MuERTe
    #78
    És Cernobilt már elfelejtettétek? :DD
  • Lteebee
    #77
    Dédnagyapám székesfehérvárról származott.
    Mindig ott figyelt a rádió mellett, amikor meccs volt.
  • Laalee
    #76
    ja akor mindeki vidi drukker volt hahh de jo is volt :) bar en mindig utaltam a focit
  • Lteebee
    #75
    Meg lehetett Videoton meccseket is nézni...
  • MuERTe
    #74
    A mávos pöttyöskorsó a pisztolycsapolóval :))) Emléxik még rá valaki? Annak volt ám fílingje :D
  • Efreet
    #73
    Az idei gólyák közül sokan 1983-ban születtek...
    Nekik nem mond semmit a "Reagen korszak" és nem is hallottak az ellene elkövetett merényletrol. Gyerekek voltak az Öbölháború idején.
    Az 1987-es "fekete hétfo" olyan nekik, mint az 1929-es Válság.
    A Pápa emlékezetük szerint, mindig is II János-Pál volt.
    Soha sem énekelték, hogy "We are the world, we are the children..." és amikor Garcia-Marquez megkapta az irodalmi Nobel díjat, még olvasni sem tudtak.
    Nyolc évesek voltak, amikor széthullott a Szovjetúnió. Nem emlékeznek a Hideg Háborúra, és csak egy Németországot ismernek, akkor is, ha az iskolában megpróbálják Nekik elmagyarázni, hogy valaha ketto volt.
    Túl fiatalok ahhoz, hogy emlékezzenek a Challanger katasztrófájára.
    Számukra mindig létezett az AIDS.
    Sohasem játszottak Atari videójátékkal vagy Spektrummal.
    A CD egy éves koruk óta kapható... nem volt soha hagyományos lemezjátszójuk, nem játszottak soha Pac-Mannal. A Star-Wars-on nagyon látszik, hogy csak makett az egész, a speciális effektusok meg kétségbeejtoek.
    Sokan azt sem tudják, hogy milyenek voltak régen a TV készülékek, sot, sokan közülük nem is láttak soha fekete-fehér TV-t. Nem tudják elképzelni, hogy milyen lehetett a világ távkapcsoló nélkül.
    Három évvel azután születtek, hogy a Sony piacra dobta a WalkMant, nekik a görkorcsolyának mindig egy sorban voltak a kerekei.
    És akkor nem beszéltünk még arról, milyen természetesnek veszik a mobil telefont vagy a PC-t.
    Lehet, hogy sohasem látták a "Futrinka utcát" vagy a "Magyar Népmeséket", nem olvastak Nekik "Pöttyös Pannát". Számukra Michael Jackson mindig fehér volt, és nem értik, hogy hogy táncolhatott valaha John Travolta.
    Nem ismerik "Hazard megye Lordjait" vagy "Stasky és Hutch"-ot. Azt hiszik, hogy a "Charlie angyalai" és a "Mission Impossible" a tavalyi évad újdonságai.
    Gondolj bele, hogy ezek az emberek már egyetemre járnak... Ok a mai fiatalság.

    Ime néhány bizonyíték, ami alátámasztja, hogy öregszel:
    1. Érted a fenti szöveget, és mosolyogsz rajta...
    2. Férfi vagy, és már nincs lelkiismeret furdalásod, ha NEMet mondasz egy nonek...
    3. No vagy, és végre tudsz IGENt is mondani egy férfinak.. és még lelkiismeret furdalásod sincs.
    4. Sportolsz és ezt mindenkinek el is újságolod.
    5. "Vitaminokat" tartasz az éjjeli szekrényedben.
    6. A szuzesség már nem beszédtéma.
    7. A gyerekek, akiknek nemrég még haver voltál, most azt mondják rád: "Bácsi"... Még rosszabb, csókolommal köszönnek.
    8. Jóval több mint egy délelottre van szükséged ahhoz, hogy kiheverj egy ejszakába nyúló bulit.
    9. Zuhanyozás után Te magad teríted ki a törölközodet.
    10. Zavar, ha más nyitvahagyja a fogkrémes tubust.
    11. A barátaid házasodnak, pedig nincsenek is rákényszerítve.
    12. A 10 éves unokatesód cigit kér toled.
    13. A unokahugod jobban ért a számítógépekhez, mint Te.
    14. Elmész strandolni, és el tudsz tölteni egy napot úgy, hogy nem mész be a vízbe.
    15. A koncerteket inkább a TV-ben nézed meg.
    16. Mindig viszel ajándékot a szülinapokra... pont mint amikor kicsi voltál.
    17. Ha sportolsz, olyan ruhát veszel föl, ami "eltakar", és nem olyat, ami "megmutat".
    18. Inkább átmész a barátodhoz, minsem hogy órákon keresztül lógjatok a telefonon.
    19. Pontosan tudod, hogy mit akarsz.
    20. miután elolvastad ezt a levelet, úgy döntesz, hogy elküldöd egy barátodnak, mert biztosan tetszeni fog Neki...
  • Efreet
    #72
    A tikitakit ujjtörések miatt tiltották be. :) (khm... valahol még itt van a polcon..)
  • Ali
    #71
    Nem is tudtam, hogy a Jet Set Willy Plus4-re is megvolt. Azt hittem, csak Spectrumra. Jópofa volt.
  • cenobite
    #70
    Hja! A mi Videoton tv-nk megadta magát, miután a Commodore Plus/4-es gépünk igen gyakran zizegett rajta. Elkúrta a képcsövét vagy mi. A három szín (RGB) szépen csíkban látszott a kép felső részén. Hehe... Mi pedig nyomtuk a Jet Set Willy-t, meg a Fire Ant-et.
  • Ali
    #69
    Lehetett nézni a Videoton "robbanós" tévéjén.
  • cenobite
    #68
    Gigantikus első magyar szappanopera, Szomszédok címen. Jó sokáig ment.
  • Ali
    #67
    Szar volt a kötelező orosz tanulás.
  • cenobite
    #66
    Olyan tuti újságok, mint Hahota, Kölyök (mindig vártam, hogy mi lesz benne az ajándék. Egyszer valami hülye müzli volt nejlonzacskóban. Brrrr..) és a többi. Hatalmas matchbox versenyek az általános suliban, horrorfilmek videon (zúgott, csörgött, csattogott...). A haverokkal mi is szoktunk néha így nosztalgiázni. Mostanában találtunk 1-2 igazi szocreál kis kocsmát. Ebédlőasztalok, műanyag szék, konzervdoboz hamuzó és egyéb extrák. Tök jó.
  • Ali
    #65
    Eszembe jutott még egy agyament játék a 80-as évek elejéről: tiki-taki (2 golyó, spárga, gyürü) Betiltották a szemkiverések miatt.
  • Laalee
    #64
    hat nem biztos mi kb 3 eve voltunk az uccso osztalykiranduláson tanar nelkül szal csak zülleni mentunk. egy eldugott kis hegyi faluba... nos ott olyan arak voltak hogy 2 deci kola és egy feles pálinka volt 150 ft... nos 1000 ft bol segrészegre ittuk magunkat :) a kocsmaros meg lesett hogy akár 50ft borravalot is adunk...
  • Ali
    #63
    Csoda, hogy nem hülyültünk el teljesen ezektől az ocsmány piáktól. Én pl. "kétdekás" vegyi-gyümit ittam. -nagyon durva- Most, ha fizetnének érte, akkor se innám meg.
  • Lteebee
    #62
    A kukásbortól nem nehéz berúgni.
    Se rosszul lenni másnap.
    De szerintem nem volt olcsó.
  • Assassin
    #61
    Én meg az akkori(gimi 3.) országos nagy haverom a Borvirágban vettünk kannás muskotályt(vagy ahogy Efreet hívja 100 méteres bort),másfél lityit,asszem 200-ért ,de úgy berugtunk tőle hogy négykézláb mentem haza...Pedig akkor még edzésben voltam mert a bulikon mindig vodkát ittam(rekord:3/4 liter Kalinka-kátrányos).
  • Lteebee
    #60
    Mi a Bogdáni úton a 'Zokni'-ban ittunk 45-ért '95-96körül.
    Nagyon olcsó volt.

    Ha 100Ft alatt akarok egy sört, el kell utaznom a bulgár tengerpartra.
  • Ali
    #59
    A Berliner sörözőben a Ráday utcában 42 ft. volt a csapolt sör. Sokalltuk az árát másodikos gimisként. Most jó lenne ennyiért inni.
  • Ali
    #58
    Csak a fősulin volt egy-két UV-m, amúgy évvesztes voltam.
  • mateos
    #57
    az azé ne teljesen 80-as évek
  • TIBI
    #56
    Ma megtaláltam a reszkessetek betörők 1-et.Az is tiszta 80-as évek volt.A video amit kölyök nézétt nekünk is vol.És az volt az igazi hangulatos video
  • MuERTe
    #55
    m2
    Vasárnap (október 7.)
    11:50 Pityke őrmester (magyar rajzfilm sorozat, 1979 - 1.) Kukucs barlang

  • Lteebee
    #54
    Decemberi.
  • Efreet
    #53
    nem... évvesztes :)
  • Laalee
    #52
    buktal te is?:)
  • Lteebee
    #51
    Utánaszámoltam.

    Nekem is volt.
  • Laalee
    #50
    minek az nem aval megy az auto egyebkent 3. ban mar lehet jogsid.
  • Lteebee
    #49
    Jogsija persze nem volt.

    Vagy bukott.
  • Laalee
    #48
    mondtak is nezd az ujgazdagot :)
  • Lteebee
    #47
    Hetedikes lehettem.

    Asszem, akkoriban kezdtem nem egyetérteni anyámmal meg nővéremmel. Ők azt mondták, hogy undorító.
    Nekem valahogy tetszett.
  • Ali
    #46
    Ja, és a konkurencia: Sabrina. "Boys, boys, boys" a szám közben lecsúszó melltartó.
  • Ali
    #44
    Az első trabeszommal nagyon menő voltam harmadikos gimisként 89-ben. Emlékeztek még a banános "Bea" szeletre? Nagyon király volt.
  • ipszilon
    #43
    hu!!! azt én is csináltam, csak forinttal, nem fillérrel, és 1997-ben!
  • Lteebee
    #42
    Mindenféle áltudományos fejtegetésekkel persze be tudnám bizonyítani az ellenkezőjét...
  • Laalee
    #41
    de most tök jo a tranyo :) az ertekeböl mit sem vesztett söt meg dragabb mint ujkoraban
  • Lteebee
    #40
    Még egy fos kispók is 2x annyiba került, mint a tranyó.