91
fagy a számítógépem, guruk segítsetek
  • Tikal #91
    az egy kicsit sok az AMD-nek, nem? Nekem 2500+ és egy ora Farcry után 51 fok volt a proci, eddig még nem láttam fentebb mint 53.

    A portalanitás tényleg sokat segit, legutobb mikor kitakaritottam 3-5 fokot esett vissza :)
  • ollie
    #90
    Elképzelhető, hogy még számíani fog 1-2 fokot, de lehet, hogy érdemes lenne leszedned a hűtőt, letisztítani a régi pasztát és újat kenni fel, mert esetleg az is elöregedhetett, ha rossz minőségű.
  • Gerry
    #89
    Én inkább fordítva mondanám... AMD-nél elmegy, ha nem megy följebb, Intelnél (nem Prescott) már gyanús, nekem a jóöreg Willamette 1.7GHz-es P4-esem 45 fikig megy fel általában max, míg az AMD-m (XP 2400+) rendre 61-65 fok körül üzemel, igaz nem is megy följebb (de ezt a hőfokot gyakorlatilag bekapcsolás után pillanatok alatt felveszi). Elvileg az Intel processzorok 70-71 foknál kikapcsolnak maguktól, míg az AMD procik 80-85 fokig vannak hitelesítve, és afelett adják csak meg magukat, de azért a tartósan 70 fok azoknak sem tesz jót.
  • Mayday
    #88
    Annyit csinaltam tegnap, hogy picit megtisztogattam a hutomet, elegge vastag porreteg volt rajta. Nem suritett levegovel, csak ovatosan, fulpiszkaloval, ilyen vattavegu temakorrel. Ezzel elertem nehany fok csokkenest, es azt is, hogy mostmar abszolut nem fagyott. De megterhelve meg mindig 61 fok volt, enelkul 51-52 koruli ertekre esett vissza kb.
    Elvileg a napokban egy nagyobb takaritas is lesz, suritett levegovel, elkepzelheto tovabbi hutesi hatekonysag elerese ezzel?
    Vagy mas baj is lehet, ilyen hofoknal?
  • ollie
    #87
    Nekem 50 körül volt a 2.4B procimmal a nyáron a max terhelt hőmérséklet (terheletlen 35 körül volt). Most a 3.0C-vel és Zalmannal olyan 48 körül van (terheletlen 32-35), remélem nem fog 55 fölé menni a nyáron sem.
  • Mayday
    #86
    M@trix, Ollie:
    Es mennyi lenne a normalis, idealis homerseklet?
    "Siman", bekapcsolt allapotban es mondjuk megterhelve egy jatekkal? Meddig mehetne fel?
  • ollie
    #85
    Hát én az intel procim mellett sem aludnék nyugodtan, ha ilyen magas hőmérsékletet produkálna...
  • M@TriX
    #84
    ha jól tudom AMD-nél ez magas, Intelnél még elviselhető.
  • Mayday
    #83
    Nos, 10 perc jatek utan 65-ig felment a proci homerseklete, ez normalis valamennyire?
    Varom a hozzaszolasokat!
  • Mayday
    #82
    Nos, ha van meg itt valaki:
    Itthon vagyok a CPU homerseklete alapbol 58, minnya megterhelem egy 10 perc jatekkal meg.
  • M@TriX
    #81
    mondjuk nem túl meleg ez az AMD szerintetek, ekkora melegedsé sztem nem lehet csak a portól, max ha kis e látszik belőle. ;)
  • M@TriX
    #80
    de csak óvatosdan nehogy levigyél egy alkatrészt. ;)
    Amúgy oldalról ha erősen befujasz az is jelent valamit. a résekbe, mert a felső venti ráfújja a port, oldalról nem fúj semmi.
  • ollie
    #79
    heh, megelőztél :))
  • ollie
    #78
    Kifújod valamivel (porszívó is jó maxon, ha a kifújó részre teszed a csövet, csak előtte vedd ki porzsákot, de lehet kapni sűrített levegős palackokat is, elektronika tisztításhoz).
  • Breki33
    #77
    sztem sűrített levegővel

    vagy a brutálisabbak fordított porszívóval P
  • Mayday
    #76
    Delutan mindenkeppen ezzel kezdek!
    Hogyan lehet szakszeruen, legugyesebben "leporolni" egyebkent?
  • M@TriX
    #75
    ezt már én is mondtamk neki csak nem ebben a sorrendben. ;))
  • ollie
    #74
    Na akkor még nézd meg, hogy nincs e tele porral a hűtőborda a procin, meg a videokarin, az is okozhat extrém melegedést, ill. hog rendesen forognak e a ventik.
  • Mayday
    #73
    Van, igen!
  • ollie
    #72
    Van rendszerhűtő a gépedben??
  • M@TriX
    #71
    ezt egyszerű és mivel az alaplapodhoz van csinálva így menni fog egyből. semmi konfig.
  • Mayday
    #70
    Hat en az alapjan valasztok, hogy melyiket a legkonyebb kezelni, ha hatasossag tekinteteben mindketto elvegzi a feladatat :)
  • M@TriX
    #69
    Én amúgy az ABIT EQ-t használom, szóval ha nem tudsz választani, akkor EZ jó lesz neked.
  • M@TriX
    #68
    a proci és a borda közötti lekvár.
  • M@TriX
    #67
    Amúgy most látom, hogy tudja a DUAL-t az alaplapod, úgyhogy érdemes 2 modulra, mondjuk két 512-es korlátoznod a modul számot, sebességnövekedés várható.
  • M@TriX
    #66
    abit honlapjn kikeresed az alaplapod és meg is van mondjuk így:

    http://www.abit.com.tw/page/en/motherboard/motherboard_detail.php?pMODEL_NAME=NF7-S&fMTYPE=Socket%20A&pPRODINFO=Utility
  • Mayday
    #65
    AIDA-t szedek le ma, ha hazaertem.
    Abit sajat utilja driverben benne van, vagy kulon letoltendo valami?
  • Mayday
    #64
    Porosnak lehet, hogy poros.
    A hopaszta az micsoda?
  • M@TriX
    #63
    most kapcsolok, hogy az 57-58 nálad az alaphőfok, ami biztos, hogy magas. Valami biztos nem stimmel a hűtésnél.
  • M@TriX
    #62
    minnél kevesebb a modul annál jobban kezeli a gép (gyorsabb), ha jól tudom.
    Amúgy lehet hogy poros a borda, hőpaszta esetleg nem elég...
  • M@TriX
    #61
    a masikban is írta Cifu, az Aida, de az Abitnak van saját utilja is.
  • M@TriX
    #60
    AMD-nél úgy tudom 50 az ideállis.
  • Mayday
    #59
    Miert nem jo a 3?
    Lehet, alkalaomadtan lecserelem a 2 256-ost is egy 512-esre.
    A procit nem huzom!
    En is tulmelegedesre tippeltem, aztan neztem kikapcs utan biosban, 57-58 korul volt asszem, ez meg jo?
    Alt+Tab utan windowsban hogyan tudom a hofokot megnezni?
  • M@TriX
    #58
    1. a 3 memóriamodul sztem nem túl jó, de sztem nincs köze a fagyáshoz max ha valamelyik hibás
    2. a "szirénázás"-ról nekem a hőmérséglet jut eszembe. Nézd meg a prci ventit?
    Húzod a procit?
    Nézd meg a hőmjét, hány fokos a procid?
    Alapban és játék alatt.
    Indítsd el a játékot játsz vagy 10 percet aztán alt-tab.
    Indulónak ennyi.
  • Mayday
    #57
    Eloastam ezt a regi topicot, a cim ugyanis adott, ebben kernek toletek segitseget.
    ABIT NF7S v2 alaplapom van.
    Lehet-e a lap hibaja, hogy allandoan fagyogat a gep. Jatekoknal 10-15 perc mulva fagyas, egyeb esetekben tovabb birja.
    Valamikor csak freeze a kep, valamikor, fekete kepernyo, es sok esetben szirenazik is a gep.
    Ez MEMORIA, PROCI vagy ALAPLAP hiba lehet?
    (Ram 2x256 Samsung 400Mhz es 1x512 Samsung 400Mhz)
    Proci Barton 2500+.
    MINDEN javaslatot szivesen vennek!
  • Borg
    #53
    hát próbáld ki másik egérrel.. újat venni sem egy összeg..
  • tattoj
    #52
    Az egér "komolyabb" használatakor mindig lefagy a gépem. Például,ha másolok, mozgatok, menüt gördítek le, menüben választok, a gördítoket használom, az egerem kerekét használom... De a játékok közben sohasen fagy le.
    A gépemet nemrég hoztam vissza a szervízbol, s mivel le volt formázva, ezért újra föl kellett tennem a Windows 98-at, de már az elso indításakor is lefagyott, pedig még nem is telepítettem az egerem programját
  • Pheel
    #51
    Lecsapódik a pára, aztán ez rövidre zárja az elektronikát és elkezd füstölni. Sok sikert! Viszont utána elmehetsz sörözni :)))))
  • TheZsenyka
    #47
    Lökjél rá a setup-oda egy FAIL-SAFE beállítást. Később (ha minden oké FAIL-SAFE alatt) egy OPTIMIZED default beállítást. Részemről ennyi....
  • Pheel
    #46
    Esetleg az AGP port frekijére tudok gondolni. Mármint arra, hogy az túl magas. BH6-on nincs szabályzási lehetőség. Szerintem a 112-őt 2/3-adolja, az meg 74MHz a 66 helyett. Persze egy ilyen kártyának bírnia kellene...
    Bár ha alapsebességen is fagyott...