148
Mit hazudjunk, hogy viselkedjünk?
  • Rafaelo
    #68
    mindenhova 3 év gyakorlat kell még utca sepréshez is vagy marad a protekció
  • Blasta
    #67
    Ez egy sima kötekedés, már ne is haragudj....
  • mikike
    #66
    nem :/
    reménytelen
  • Rafaelo
    #65
    persze mindig van melo takaritás utca seprés
  • sz4bolcs
    #64
    Találtál már melót?
  • Tertovan
    #63
    Hello

    Azert fugg par dologtol hogy hogy is alljon neki...
    elsokorben mi is a vegeztsege, mennyi gyakorlata van, mik az elekpzelesei, hol szeretne allast valalni /magyarorszagon? egy bizonyos varosban? vagy teljesen mindegy?/
  • Vlala #62
    majdnem tanár... óraadó, informatikus
  • Mike
    #61
    tanár
  • petyka2
    #60
    Irigyellek...
  • Vlala #59
    Etz nekem is tanácsolták, nekem ezek beváltak.
  • petyka2
    #58
    Na barátom nem tudom minek jelentkezel,de nem leszel túl sikeres az fix!!!
    1. Ki kell választani a megfelelőt. Ne is menjük olyan állás után, amihez nem érzünk kedvet. Ha szerencsénk van, hosszú évekre meghatározó részét fogja képezni életünknek, ezért fontos a jó közérzet.
    -Álmodozzál,eleve"dolgozni"szűkséges rossz!
    2. Ha az 1. megvan, jelentkezzünk. Nem kell egyből közvetlenkedni, a hivatalos forma lehet a nyerő választás. Ha egyből hellózva mész oda, és letegezed a főnököt, (esetleg elbeszélgetsz a titkárnővel) nem biztos, hogy jó hatást váltasz ki leendő munkaadódnál.
    -Én azt látom te sem voltál túl sok helyen jelentkezni,különmben tudhatnád minden ember más,és más ergo másra sértődik meg mindenki...
    3. Ne ígérj túl sokat. Sok munkaadó már a felvételi elbeszélgetésnél extra igényeikről beszélnek, nem szabad mindent megígérni, mert betartatják a szavadat, és a végén Te fogod kitapétázni az irodát.
    -Eleve szolgát keresnek,ellent mondani lehet,te húzod a rövidebbet...
    4. Ne csüggedj, ha első alkalommal nem vesznek fel. Van még hely. Nem szabad feladni.
    -ebből élj meg ha tudsz!
  • Vlala #57
    Ezen már átestem egy párszor.

    Tapasztalataim: (Krisztike: bocs, hogy nem vagyok lány :-) )

    1. Ki kell választani a megfelelőt. Ne is menjük olyan állás után, amihez nem érzünk kedvet. Ha szerencsénk van, hosszú évekre meghatározó részét fogja képezni életünknek, ezért fontos a jó közérzet.
    2. Ha az 1. megvan, jelentkezzünk. Nem kell egyből közvetlenkedni, a hivatalos forma lehet a nyerő választás. Ha egyből hellózva mész oda, és letegezed a főnököt, (esetleg elbeszélgetsz a titkárnővel) nem biztos, hogy jó hatást váltasz ki leendő munkaadódnál.
    3. Ne ígérj túl sokat. Sok munkaadó már a felvételi elbeszélgetésnél extra igényeikről beszélnek, nem szabad mindent megígérni, mert betartatják a szavadat, és a végén Te fogod kitapétázni az irodát.
    4. Ne csüggedj, ha első alkalommal nem vesznek fel. Van még hely. Nem szabad feladni.
  • krisztike
    #56
    Álláskereséssel kapcsolatban várom a hozzászólásaitokat,elsősorban lányok tapasztalataira lennék kiváncsi.
  • Punkerwork
    #55
    UP!
  • Gfreiter
    #54
    Írsz pár megnyerő mondatot, hogy miért érdekel téged ez az állás, miért akarsz pont itt dolgozni. Nézz utána a neten annak cégnek, ahova készülsz, szeretik, ha tudsz valamit a cégről. A #49-es nagyjából jó, csak sztem kicsit fogalmazd át. Sztem a "lehetőségekhez képest" szót inkább hagyd ki. A minőségellenőrzés tulajdonképpen egy társadalomközpontú munka, ami szerintem kira, ezért mivel az emberek életük nagy részét azzal töltik, hogy pénzt keressenek, megérdemlik, hogy csakis a legjobb minőséget kapják (ha akarják), vagy megbízható forrásból informálódhassanak, hogy maguk döntsék el, melyik minőségi szint felel meg az ő elvérésaiknak.
  • Gfreiter
    #53
    Nekem az a gondom, hogy pont akkor jön mindig valami jó álláslehetőség, amikor tanulni kell 1000L, ezért eddig már kb 3 jó melót lemondtam az utóbbi 1 évben :(
  • K.András
    #52
    Lehet igazad van,csak mondtam hogy nekem fura.
  • mikike
    #51
    akkor hagyjuk
    de ez nem a CV, hanem a kísérő levél, amit talán elolvasnak és azért írod, hogy egyáltalán a CVbe is belenézzenek
  • K.András
    #50
    Nekem saját boltom van.De olyat még nem láttam hogy evidenciákat mondjuk egy CV-ben feltüntessen valaki.
  • mikike
    #49
    nem írtál méág soha motivációs levelet?
    hány állásod volt neked?

    ilyenek kellenek bele:
    nagyon érdekel a minőség. fontosnak tartom, hogy a munka amit kiadunk a kezünkből a lehetőségekhez képest a legjobb legyen.
    én is alapos vagyok és precíz...
    stb.

    szóval valami ilyesmik, csak még szeretnék gyűjteni néhány tulajdonságot, mert ezekből nem (mind) jellemző rám
  • K.András
    #48
    Tényleg nem akarlak megbántani, de milyen emberi tulajdonság kéne már egy ellenörnek ami a többi emberben nincsen meg???Hát hülye kérdésre csak hülye választ lehet adni.
  • mikike
    #47
    most mondtál egy közhelyet
  • K.András
    #46
    "szóval milyen emberi tulajdonságok kellenek egy jó ellenőrnek?"

    Ugyanolyanok mint egy jo embernek.
  • mikike
    #45
    emiatt nem kell aggódni, mert még közel sem vagyok a felvételhez
    de azért szerintem a minőség ellenőr más mint a többi

    szóval milyen emberi tulajdonságok kellenek egy jó ellenőrnek?
  • selwik
    #44
    Jaja. Én is melóztam egy multinál másfél évig, szánalmas. Idióta hierarchia, nulla motiváció, egymásra mutogatás, és még sorolhatnám.
  • selwik
    #43
    :DD

    Hát nem irigyellek. Azt ugye tudod, hogy az emberek hogyan tekintenek a különféle ellenőrökre? (bkv, apeh, ántsz, stb.)

    Sztem azt gondold át előbb, hogy képes lennél-e úgy dolgozni, hogy a hátad mögött nemigen kedvelnek.
  • fifi
    #42
    nagy cég-nagy lóvé-mégnagyobb seggfejek-nagyobb elvárások
    tudnék én erről mesélni
  • mikike
    #41
    még nem is az interjú miatt aggódom, csak egyáltalán olyan motivációs levelet szeretnék az önéletrajzom mellé, hogy egyáltalán elolvassák és megfontolják a behívásomat

    mondjuk, hogy kisgyerek korom óta szerettem ellenőrizni mások munkáját (ez így leírva nagy hülyeség) vagy mindig is szerettem kritizálni
    szóval valami olyan tulajdonságot akarok beírni, ami tényleg alkalmassá tenne rá (és nagyjából igaz is)
  • K.András
    #40
    Magabiztos,mosolygos.Szerintem minden terméknél mások a minöségellenörzési folymatok, igy azon valszeg nem csuszhatsz el hogy valamit nagyon konkrétat kérdeznek.
  • mikike
    #39
    köszi
    és szerinted milyen az ideális ember (vagyis én) erre a feladatra?
  • K.András
    #38
    A minöségellenörzés kétirányú szervezett rendszerben történik:

    Nem saját gyártási beszállítók ellenörzése: beszállítóink munkáinak ellenörzése minden esetben az elsö darab vizsgálatával kezdödik. A legyártott alkatrészektöl függoen vagy szúrópróba szerü, vagy tételes.
    Saját gyártás ellenörzése: a cégen belüli munkafolyamatban résztvevo valamennyi dolgozó a maga területén meghatározott rend szerint felelös a készülö és az elkészült munkák minöségéért. Minden készülö munkadarabot kisérölap követ, melyen az elkészült müveletet igazolja a munkát végzö dolgozó és az ellenorzésre kijelölt személy.
  • mikike
    #37
    attól tartok viszont, ha az ilyen csodaállásokra találnak alkalmas jelentkező(ke)t, akkor mindenki más hazudik

    szóval...
    milyen az ideális minőségellenőr?
  • K.András
    #36
    Sorry de csalásban nem vagyok jo,mondjuk te sem ha kérdezed és ez már valami ;)
  • mikike
    #35
    ja és ez Pesten van
    én meg nem
  • mikike
    #34
    ismét sokat segítettél
  • mikike
    #33
    na persze, csak azt felejted el, hogy ezek mindig olyan embert keresnek akik 4-5 nyelvet beszélnek, 4-5 év tapasztalatuk van, 2-3 helyen, 20-25 éversek, álmukban sem csalnák meg az anyacéget, meg amúgyis tökéletes emberek
  • Blasta
    #32
    Én a mostani m.helyemet expressben találtam.
    Meg is van az eredménye. Lófaszt se fizetnek, viszont éreztetik az emberrel, hogy itt ne számítson előrejutásra netán képzésre, gyorsabb előremenetelbe, és legyek azzal tisztában, hogy pótolható vagyok...
    Kis cég, kis lóvé.
    Nagy cég, nagy lóvé.
  • Blasta
    #31
    Ajánlom a fejvadászcégeket!
    Hogy miért?
    Mert az olyan cég amelyik megengedheti magának, hogy fejvadászt alkalmazzon, az valszeg nem kispályázik.
    Azoknak olyan ember kell, akik tuti jók a melóra és ezt meg is fizetik!

    www.jobmonitor.hu
    www.allas.lap.hu
    www.telkes.hu

    Regisztrálj, küld el az összenek a CV-det. Informatikai fejvadászcégekből RENGETEG VAN!!!!!
  • K.András
    #30
    Hogyne számitana,talán érdemesebb volna itt keresgetni mint csalással felvetetni magad, hogy aztán jol beégj...A hazug embert hamarabb utolérik mint a sánta robotot...
  • mikike
    #29
    informatikus
    de számít ez?