148
Mit hazudjunk, hogy viselkedjünk?
  • TomBond
    #148
    Sziasztok! Gondoltam felélesztem a topikot. Már 2005 október óta nincs munkám. Itt szolnokon szinte semmi esély. Van valakinek valami ötlete?
  • sokoo
    #147
    Na, de épp ez az, hogy nem magasabb. Annyit közel se nem hajlandóak adni, amennyit itt a világ végén.
  • qper
    #146
    jól hitted: ) magasabb a bér, mert drágább az élet.
  • Punkerwork
    #145
    ilyet még nem hallottam, hogy pesten kevesebb lenne a fizu
  • sokoo
    #144
    En honapok ota probalok pestre menni, de nem akar osszejonni :(
    nem akarnak annyit adni, amennyit videken keresek. 3/4-et se. Pedig en azt hittem, ott magasabb a ber, mert dragabb az elet.
  • ffxi
    #143
    Kocsma nem csak ott, hanem sztem egész MO-n nyereséges!! :)

  • SoDI---
    #142
    Itthon a min.bér 57000(már amikor ezt odaadják?),de kint több mint 200000.Ezt itt mikorra érjük el?

    Gondolkozz pozitívan.
    Az alacsony bérek miatt versenyképesek vagyunk, ezért növekszünk jól, minek köszönhetően sokkal hamarabb kaphatsz magas fizetést majd, mintha már most kapnál. :)) (copyright: "kirobbanó siker". :DD
  • SoDI---
    #141
    Tudod a f@szom van tele az olyan férgekkel akik szarért-hugyért bevállalják a melót...

    Vállald te is, csak keress olyan munkát, ahol nincs szarért-hugyért dolgozó konkrencia. Ilyen egyszerű ez.
  • fifi
    #140
    pedig jól megy a dolog
  • maozedong
    #139
    kocsma bérlés mekkora már :))))
    az elég maffiás dolog .o

    ontopikba nem tudok hozzászólni mert igazából eddig nem kerestem állást, mindig csak jött :O
  • fifi
    #138
    semmi

    most ajánlottak egy szervízes állást pc-shopban, és nem kértek papírt, csak azt nézik meg mennyire értek hozzá...
    bár szerencsére per pillanat van munkám/multi=jó lóvé=téboly/ de nagyon körvonalazódik a váltás. De itt Békés megyében hihetetlen suxx kilátások vannak. Most öcsém fűz, hogy béreljünk kocsmákat, az itt a tuti lóvé...
  • ffxi
    #137
    Nem tudjátok, h számítógépesüzlethez kerülnék, oda milyen végzettség kell?

  • krisztike
    #136
    és kevesebb lóvéd lesz,ha a jutalékos rendszerben fizetnek...:(
  • mikike
    #135
    már annyira régóta nincs állásom, hogy jelentkeztem biztosítási ügynöknek
    mondom a faszinak:
    -én nem nagyon szoktam hazudni, az baj?
    -nem baj, legfeljebb kevesebb biztosítást tudsz eladni
  • krisztike
    #134
    Tudod ott volt mellettem 1 2ajtósszekrény biztiőr és aférjem is és tudta azt is,hogy én sem vagyok szívbajos mert látta,hogy az üzletből hogy pakoltam ki 1 kb.2-szer akkora állatot.
  • Vlala #133
    Félreértesz, nem kell semmit csinálni a barátaidnak, elég, ha ott vannak. Neked, egy embernek még mondhatja a főnök, hogy nincs lóvé, de próbálja meg ugyanezt mondani, amikor öt gorillával néz farkasszemet! Nincs ebben semmi törvényellenes, élni tudtommal még szabad, ez csak egy kis motiváció a főnököd felé.

    Az asztalborogatásról annyit, hogy az már az utolsó előtti fázis nálam, amikor tényleg elcsattan az agyam. A Főnök közli (illetve "közleti", mert annyi vér nem volt benne), hogy mostantól húszezerrel kevesebb a fizum, vagy ki vagyok rúgva. Erre a határozatban leírja, hogy én bontottam fel a munkaviszonyt. Ilyenkor már nem kell sok, hogy eldurranjon az agyam...
  • Tetsuo
    #132
    jelenleg én is munkanélkül vok. :( Már nincs pénzem semmi.
  • krisztike
    #131
    Menj be az Asia Centerbe asztaltborogatni!Mindenhol ferdeszemű és a k***a anyucikájukat egyből ott az összes.Láttam már amikor a vagyonőrök és a rendőrség is kivonult és csak 1 kínainak szóltak,hogy ne bontsa a falat.Erős barátokat,"X" lóvéért aztán meg feljelentenek,hogy én volta az ún. felbújtó...A faxom tele van mindennel...-én is erre gondoltam először,de aztán meggondoltam magam.
  • Vlala #130
    Most kaptam el a téma alcímét: Mit hazudjunk? semmit. A munkahelyen, mint az élet sok területén, az őszinteség lehet a legcélravezetőbb megoldás.
  • Vlala #129
    asztalborogatás? Pénzed nem lesz, de olyan jóóó érzés :-)
    Ha volt munkaszerződésed, akkor ügyvéd sem kell.
    Vagy egyszerűen keress néhány nagytermetű, rossz modorú barátot, és kérd meg őket, hogy kísérjenek el a fizudért...
  • krisztike
    #128
    Viszontlátásra,meló nincs. Előző mhelyen bekellett volna jelenteni,a fizetésem 3000/nap-10órából állt,csak minden nap kellett melózni(30 napból 30-at)És ki is kellett volna fizetni véletlenül.A fizetés is elmaradt és a melóm is.Ha beperelem én szopok(per,ügyvéd stb.)így marad a meló keresése és a továbbképzés.
  • sz4bolcs
    #127
    És ? Tovább? Mi lett a vége?
  • krisztike
    #126
    Szerinted én nem vagyok az?De kiváncsi vagyok a férfiakra is,csak nőből sok van és nehezebben találnak melót.Próbanapon voltam a főnők azt mondta fel vagyok véve,azután jött a felesége végig nézett rajtam és vigyorgott 1.Síma farmer és pulcsi volt rajtam a főnök úgy nézett,hogy ruha nem maradt rajtam és az asszony az irodában üvölteni kezdett vele:"Láto fiam,ezért a csúnya marad itt!Nem tudsz megálljt mondani a fa****nak!"-pedig nem vagyok Pamela Anderson...
  • Vlala #125
    Szakmai önéletrajzot ne küldjek? Az a helyzet, hogy mielőtt idekerültem, CNC-t kezeltem egy vállalkozónál. Most meg számtechet oktatok, óraadói szinten, (gy.k. csak néha) egyébként informatikus vagyok. Tanári diplomám még nincs, ezért nem neevzném magam tanárnak, csak oktatónak.
    Mit nem lehet ezen érteni? :-)
  • Mike at home
    #124
    lassan dontsd majd el, tanar-e vagy
  • Mike at home
    #123
    itt lanyok alig vannak
  • Vlala #122
    A poén az volt, hogy egy héttel később már dolgoztam más helyen :-)
  • Vlala #121
    Pontosan ez történt előző munkahelyemen, közölték, hogy pályázik valaki az állásomra br. 60-ért, győzzem meg a főnököt, hogy anyagi szempontból is én vagyok a helyes választás a munkára. Ott helyben gép leáll, Lajoska átöltözik, aztán Daszvidanja Tavaris... Vegye fel.
    Aztán kapom a papírt, hogy "munkaviszony munkavállaló által megszüntetve" Na itt borult az asztal.
  • petyka2
    #120
    Tudod a f@szom van tele az olyan férgekkel akik szarért-hugyért bevállalják a melót...
  • Vlala #119
    Sajnálattal hallom.
    Ilyenkor kell a főnökségre borítani az asztalt. Itt valamiügyeskedés van, tehát max. annyit tehet, hogy új állás után kell nézned. Ez a bérvonzat annyit jelent, hogy a főnök kevesebbet vonzott magához a Te béredből.
  • petyka2
    #118
    Dolgoztam.Tegnap bebegyek ki vagyok rúgva.Közlik velem nem a munkámmal volt baj,a"bérvonzatunk"-több emberről van szó-volt sok...Vegyem fel a kapcsolatot a céggel/aki átveszi a melót/,hogy ugyanott dolgozzak tovább:értitek,kirúgnak,utána csináljam ugyanazt kevesebbért...no comment...
  • krisztike
    #117
    Talán ezt nem kell bemutatnom.
  • petyka2
    #116
    Lehetőség van,csak amit írtál JÓ melót találni tényleg nehéz találni...
  • Punkerwork
    #115
    csak kiváncsiság, ott azért több lehetőség van mint észak-kelet felé
  • krisztike
    #114
    Magyaroo.-on-Pesten.Miért?
  • Punkerwork
    #113
    az ország melyik felén keresel melót?
  • krisztike
    #112
    Az összes okosnak-bár mé talán olvasni sem tudtok:#56-Álláskereséssel kapcsolatban várom a hozzászólásaitokat,elsősorban lányok tapasztalataira lennék kiváncsi!
  • krisztike
    #111
    olyan meló amiből albérletet tudsz fietni és még meg is tudsz élni nem sok van.(albérlethez bizti meló kell,akinek nem apuci fizeti)ezt pedig havi 50-60000-ből nem lehet megoldani.Sőt,a munkahelyedre el is kell jutni valahogy-mivel nincs mindenkinek kocsija,de tankolni abba is kell.Itthon a min.bér 57000(már amikor ezt odaadják?),de kint több mint 200000.Ezt itt mikorra érjük el?A román,ukrán vendégmelós pedig szarért-húgyért elvállal mindent.Igen,protekcióra szükség van.
  • krisztike
    #110
    És ezt te honnan tudod ilyen biztosan??????
  • krisztike
    #109
    A földön is tudtok esetleg élni?