26
Meddig lesz kapható, és mennyire lesz olcsó????
  • Borg
    #26
    D'Lair tévedésben vagy, ez nem az AMDsek gumiszobája...
  • Dikkma
    #25
    Az 1.13-as Tualatin nagyon sok mindenben megelőzi az 1.2-es Palominot, tehát eléggé el lett találva a proci! Drága, nem ajánlom, mert 1.4-ses TB az igazi, de Tualatin ROXX!!!
  • [Walaki]D`Lair
    #24
    Meg azért nemtudom hogy a 1.5-ös Athlon , ha +nézed vajh miért az a neve hogy 1900+??? Csak nem mert gyorsabb mint az a szar Intel P4 (nem is kicsit)? Borg jobban tennéd ha végre belátnád hogy az intel vette át a másodhegedűs szerepet az AMD után és nem tudsz olyan tesztet mutatni ami az ellenkezőjét állítaná...
  • Anee
    #23
    amúgy meg csak annyit kell megnézned biosban hogy birja-e az alaplap az 1.3as feszt
    Mert csak azért alakították át az i815öst merty nem volt 0.13as feszhez kialakitva...
  • Borg
    #21
    TUSL-2? Nemtom, majd kiderül..
    Nekem most ugynézki SA6Remen olyan northbridge van, ami támogatja már a Tualatint is..de ennek még utána kell járjak kicsit, de valoszinü hogy kifogtam..
  • Bradock
    #19
    Borg!
    Tulatinhoz melyik a legjobb alaplap?
  • Borg
    #18
    Jaj Anee neee:) mondtam hogy hiába beszélek neked, de látom tényleg igazam volt..:)
  • Anee
    #17
    mint az 1.2es atlon az belátom
    "A legujabb tesztek szerint, a 1266os Tualatin, 512kb cacheel, lekörözi a 1400 TB-t, és az 1800as P4et is!!!"
    és azért ha még1* megnézed látod hogy csak azt veri
    Ha jön nagyobb veri majd a nagyobbat is
    Q3ban csk nagyfelbontásban érvényesül-pedig alacsonyban jön ki a cpu-
    UTben CSAK a P4et veri
    AquaNoxban van lemaradása
    SySmark2000ban megint CSAK a P4et veri
    CineBenchbe lemarad de rendesen
    3dmark2000ben az Athlon a legrosszabb
    de 2001ben 2. 3. a tualatin
    Mpeg4 dekódolásba jobb az athlonnál de nem veri a P4et
    sisoftba athlon/p4 osztott első hely
    multimediaban roszabb mint a K7/P4
    a ramkezelés alaplap miatt olyan az nem nézem
    de ha belevesszük hogy a tualatint szerverekbe szánják igazán belerakhattak volna a tesztbe egy MPs Athlont-jah vagy csak kifüstölni tudják?-
    de akkor már Xeon is szal szar maga a teszt is ............
    és a 10/9es átlagod úgylátszik téves...jaj
  • atee
    #16
    hat az ok hogy gyors:) csak kiba*****tt draga:(
  • Borg
    #15
    Neh, már ide is beszabadultak az AMD fanek..nemto ki kérdezte öket..
    Amugy Anee ha annyira okos vagy plz nézd végig azt a tesztet még egyszer, mert éppenhogy a 10tesztböl 9ben gyorsabb a Tualatin, de valoszinüleg ugyis hiába mondom ezt neked, mindenki nézzen utána, azt meglátjátok..
  • Pheel
    #14
    Uraim! Mar megint ez az adaz vegyetek Thunderbird-et dolog :-))))
    Nevetnem kell. :-PPP
  • Anee
    #13
    Jha mindenki olvassa el a tomshardware-es tesztet s szürjétek le hogy fordít Borg:)
    meglepő&mulatságos lesz!
  • KBB
    #12
    Kíváncsi leszek én arra.
    Volt már róla szó, hogy az intel meg az AMD együtt nyomnaj valamit, de nem hinné azért hogy ennyivel gyorsabb lenne a proci... majd ha kiforr majd meglátjuk én azt mondom...

    by kbb
  • Anee
    #11
    Tomshardware.comon
    Borg:azt véletlenül se irod ide hogy ez amit irsz-hogy gyorsabb mint az 1.4es athlon vagy a 1.8as P4-CSAK 3DMARK 2000re vonatkozik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    minden másba lassabb ha nem is sokkal
    Amúgy ha azonos órajele lenne jó lenne így még nem
  • asysoft
    #10
    Hol olvastál erről tesztet?? Az intel-fansite-on???
  • Borg
    #9
    UI: tehát nem feltétlen kell tualatinos alaplapra fejleszteni!!!
  • Borg
    #8
    Figyelem
    A következö 815!! intel alaplapok támogatják a Tualatint:
    i815 B0 SL5NQ FW82815
    i815EP B0 SL5NR FW82815EP
    Ezeket a számokat a northbridgen találjátok meg (a bordás a northb).

    A legujabb tesztek szerint, a 1266os Tualatin, 512kb cacheel, lekörözi a 1400 TB-t, és az 1800as P4et is!!!
    Azért ez nem semmi nem? Szerintem biztos megéri majd erre fejleszteni.
    Egyesiti az AMD sebességét, és jön hozzá az Intel minösége, kompatibilitása..
  • KBB
    #7
    Egyetértek veled, csak annyi...

    by kbb
  • Anee
    #4
    Felesleges befektetni
    Az alaplap 31 -tusl2-c
    Proci 1200 -79000
    ennit nem ér meg!!!!!!
    Vegyél egy 1.4es Athlont hozzá egy Asus A7V266ot s sokkal jobb géped lesz ugyanannyiért
  • Mathias
    #3
    calibra: A többi P3-mal megy a süllyesztőbe.
  • TheZsenyka
    #2
    Szerintem a habos sütemény receptjét ne árúld el senkinek calibra... amúgy tök röffenet a töpörtyűkrém...
  • calibra
    #1
    Szóval jól járok, ha most ilyen alaplapba fektetek? MEddig lesz ez a fajta proci kapható? Ennek a gíártása is megszűnik a P3-al együtt??? Olvastam jó pár cikket, de semmi sem tiszta ezzel kapcsolatban!